Komentarze do produktu: Mafia

Czy stróżom prawa uda się rozbić gang?


Marzyciel
Argallis [ dodano: 18.05.2020 ]
Gra jest bardzo popularna i stanowi pewien imprezowy klasyk. Posiada bardzo proste zasady, co jest wielkim plusem. Jednocześnie po jednej rozgrywce i zrozumieniu zasad przez wszystkich graczy można wprowadzać kolejne postaci, czym urozmaica się grę.
Na minus niestety potrzeba zebrania mnóstwa osób do gry i mechanika, która sprawia, że po odpadnięciu z gry przegrani mogą uczestniczyć w niej tylko poprzez obserwację pozostałych (co nieco przeczy idei gry imprezowej, która powinna angażować wszystkich).
3
Galaxy152 [ dodano: 19.02.2020 ]
Sympatyczna gra imprezowa, w którą przyjemnie się gra
4
Człowiek o wielu twarzach
LukePL [ dodano: 16.01.2020 ]
Na początek, może i fajna o ile gramy w gronie przynajmniej 6 osób. Jednak skoro udało nam się już zebrać taką ekipę to moim zdaniem zdecydowanie lepiej zagrać w Avalon czy Jak Wściekłe Psy. W tych grach (szczególnie Avalon) osoba, która odpada jako pierwsza ciągle jest grze.
3
Bogusiazz [ dodano: 13.03.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo przydatna w klasie. Super rozgrywki. Polecam dla dużej liczby osób :)
2
Hachiman [ dodano: 03.10.2018 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W tą grę musi grać dużo osób. Ta grą zaczyna zyskiwać jak jest ponad 10 osób. Gra idealna na dużą imprezę.
2
Fusilli [ dodano: 11.03.2017 ]
Jest to świetna gra integracyjna tylko, że trzeba do niej zebrać trochę ludzi. Oczywiście pudełko z grą (karty, żetony) nie jest do konieczne. Jest sporo śmiechu i rozkminiania kto jest kim.

5/5
4
Spiderpig [ dodano: 22.02.2017 ]
Prawda jest taka, że można w nią grać i bez "fizycznej" gry. Niemniej za tą cenę można podbić sobie fantazję.

Jeżeli komuś się spodobała, polecam również Rezistance.
2
Rudaania [ dodano: 03.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra należąca do klasyków. Fajnie wydana. Rozgrywka należy raczej do krótkich. Polecam!
2
Rathor [ dodano: 07.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Lekka, przyjemna, z ładnymi grafikami - po prostu MAFIA :)
2
Marzyciel
Bienko [ dodano: 10.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gierka znana, bardzo imprezowa. Potrzeba do niej oczywiście odpowiedniego towarzystwa, ale jeśli takie macie, to zdecydowanie się spodoba. Do polecenia.
2
Informator
Marcin85 [ dodano: 04.11.2015 ]
Mafia jak mafia. Karty dają czadu :D
2
Informator
Wazka [ dodano: 18.09.2015 ]
Świetna gra towarzyska należąca do klasyku ;) to po prostu ,,zmaterializowana" wersja opcji słownej ;) ale karty rzeczywiście nadają urozmaicenia.
2
Dorota [ dodano: 21.08.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

Nieskomplikowana, kultowa gra w blefowanie. Jedyna wada jest taka, że nie wszyscy gracze biorą udział do samego końca.
2
Mistrz Gry
Falcon [ dodano: 10.06.2015 ]
Chyba lepiej zrobić własną mafię z kilku kartek papieru i podpisać je długopisem, oprócz kolorowych nie powiem bo bardzo fajnych) żetonów z grafikami właściwie nic tu nie ma, nie znalazłem jeszcze ekipy, która by chciała grać na specjalne umiejętności postaci...ocena 3/5
2
Magister
Rieviel [ dodano: 14.05.2015 ]
Gra z dzieciństwa w ładnej oprawie. Jedyną różnicą są karty dodatkowych akcji i lekko zmienione zasady. Gra raczej na imprezy.
2
Pisarz
Nayia [ dodano: 13.01.2015 ]
Graliśmy raz w Grafficu. Niby fajnie, ale w sumie strasznie ograniczające i niepotrzebne. Do gry w mafię są tak naprawdę potrzebne jedynie karty postaci - reszta z pudełka była zbędna - już by było lepiej, gdyby w "planszowym" wydaniu mafii były role z poszerzonej wersji, np. Głupek, Dziwka, Biskup, etc. A tak? Nawet za tak niską cenę nie warto - do prawdziwej gry w mafię wystarczy własna wyobraźnia i zwykłe kartki papieru albo karty do gry (ustala się np. że czerwone asy to policjanci, czarne karty to mafia, a reszta czerwonych kart to mieszkańcy).
No i nie ukrywajmy - gra w mafię staje się zabawna, gdy grający mają poczucie humoru, a Narrator (aka Mistrz Gry) dobry pomysł... z samego naszego ostatniego wyjazdu terenowego: niezapomniana rola wioskowego głupka w wykonaniu Pszemo albo gra na tratwie ratunkowej, gdzie mafią były osoby spychające ludzi z tratwy, a w ciągu dnia rozbitkowie musieli zjadać kogoś ze współpasażerów, aby przetrwać (tu niezawodny Pszemo w roli jednorękiego Kapitana i PapAga w roli jego Papugi). A było tego jeszcze więcej. I niepotrzebne były żadne żetony czy karty :)
2
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 12.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra która już na dobre zagościła wśród kolejnych pokoleń graczy. Klasyk można by rzec. Sprawdza się idealnie na obozach, imprezach, koloniach, świetlicach. Wszyscy się wciągają
2
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 12.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra kultowa - kolejne pokolenie nadal w to gra.
2
Miejscowy
Uikasai [ dodano: 19.12.2014 ]
Ciężko zebrać większe grono, ale gdy już się uda, prawie każdy chce grać w Mafię.
2
Marzyciel
Dagna [ dodano: 11.11.2014 ]
Kupiliśmy jeszcze w czasach licealnych skuszeni niską ceną i dodatkowymi kartami akcji. Tymczasem gra już leży u nas jakieś 6 lat na półce i wyciągana jest bardzo rzadko. Ze specjalnych kart skorzystaliśmy tylko kilka razy i darowaliśmy je sobie. Żetony postaci bardzo się przydają podczas gry (zanim kupiliśmy grę pisaliśmy postacie na małych karteczkach papieru), ale dlaczego do wyboru jest tylko miasto, mafia i katani? Kilka z żetonów przerobiliśmy po swojemu, aby wprowadzić do gry dodatkowe role.
Nie wiem, komu mogłabym polecić tę grę... Chyba nikomu. W mafię równie dobrze można zagrać mając do dyspozycji tylko kartkę papieru i długopis. Do dobrej zabawy niepotrzebne jest to wydanie.
10
Gravediggie [ dodano: 28.08.2014 ]
Fajna zabawa w większym gronie. Cena zachęca, opracowanie graficzne przyzwoite. Minusem gry jest fakt że można rozegrać partię bez....gry. Być może większa ilość dodatkowych kart znacznie wpłynęłaby na atrakcyjność produktu. W tej cenie warta uwagi.
2
Poliglota
Believe0852 [ dodano: 18.08.2014 ]
W większym gronie - zabawa super! Można kogoś wyprowadzić w pole lub samemu dać się nabrać. Polecam na spotkania integracyjne w firmie a także na spotkania w większym gronie znajomych.
2
ja [ dodano: 25.07.2014 ]
uważam że ciekawie się gra w tą grę jednak zawsze można zagrać w mafię bez jej kupowania
jednak wtedy brak kart akcji
1
Krzych [ dodano: 05.07.2014 ]
Czuję się OSZUKANY! Na pudełku żetony mają żółtą obramówkę, w rzeczywistości jak sie spojrzy z boku widać jasno kto ma niebieskie żetony a więc jest policjantem! Tragedia... Nie polecam nikomu kupna!
1
Magister
TrucicielX [ dodano: 04.07.2014 ]
Dobra gra imprezowa. Dobra zabawa gwarantowana. Polecam
1
Wielki Brat
Enikon [ dodano: 24.05.2014 ]
Cena trochę zawyżona jak na to w co można grać za darmo albo przy pomocy tak naprawdę zwykłej talii kart za 5 z kiosku
3
Jakub Grabowski [ dodano: 24.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dla osób, które z Mafią spotykają się po raz pierwszy, gra będzie na pewno absolutną rewelacją. Mechanika gry i jej fabuła sprawiają, że można w nią grać nawet kilkunastokrotnie podczas jednego wieczoru (i to się nie nudzi).

W Mafię można grać używając do niej standardowych kart lub nawet własnoręcznie przygotowanych karteczek. Warto jednak zakupić wersję pudełkową, gdyż ładnie wykonane żetony oraz karty akcji na pewno umilą rozgrywkę. Instrukcja pomaga początkującym zrozumieć zasady, a średnio-zaawansowanym ustalić wspólne (czasami każdy zna inne i dużo czasu zajmuje ustalenie wg. czyich grać).

Ciekawostką są karty akcji, których nie ma w tradycyjnej wersji gry. Ich udział w grze może czasami przechylić szale zwycięstwa.

Minus tej gry jest taki, że oferuje ona jedynie standardowe postaci - policjantów, mafiozów oraz agenta. Weterani Mafii (a do takich należę) nie znajdą w pudełku niestety żetonów księdza, pani do towarzystwa oraz innych ciekawych postaci, które znacząco wpływają na rozgrywkę. To bardzo ogranicza możliwości gry.

Podsumowując, gra ładnie wykonana, ze zrozumiałą instrukcją. Na pewno spodoba się początkującym oraz tym, którzy Mafię już znali, ale grali w wariant podstawowy. Osoby znające warianty rozszerzone mogą być zawiedzione.
5
liar [ dodano: 02.02.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
po prostu klasyk. wciągająca gra. nie zajmuje wiele czasu, rozgrywki niepowtarzalne. ekstra!
1
Adrian Wacław Grabowski [ dodano: 08.03.2012 ]
Ja nie jestem fanem tej gry. Żeby w nią grać potrzeba ludzi, którzy na prawdę będą umieli. Do tego potrzeba dużej ilości osób, więc się nie nadaje nawet do 6 osób.
1
Bożyszcze
Adam Żyliński [ dodano: 08.01.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Mafia jaka jest, każdy wie :P Kto lubi te grę (tak jak ja), nie potrzebuje tak naprawdę żetonów i kart, a i tak sie świetnie będzie bawił, kto nie lubi - nie polubi nawet z tymi dodatkami. Gra jest ładnie wydana, żetony faktycznie się przydają, zasady są nieco inne od tych, w które standardowo gram, a kart jeszcze nie próbowałem. Ogólnie jednak gra godna polecenia, zwłaszcza za taka cenę ;)
2
Agnieszka [ dodano: 25.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super gra, którą pamiętam z dzieciństwa :) z akcesoriami gra sie przyjemniej i można urozmaicić rozgrywkę. Gra ładnie wydana. Polecam!
1
Nocny Marek
Paweł [ dodano: 12.01.2011 ]
Jedyną, wspomnianą już, wadą tej gry jest minimalna liczba graczy. Poza tym gra sprawia wiele frajdy, ma proste zasady, idealna na imprezy :)
1
Michał Styczeń [ dodano: 07.05.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Żetony ułatwiające gre, zasady jasne dla każdego!! Produkt o wiele ułatwia gre i sprawia ją bardziej przyjemną.

Polecam dla każdego fana Mafii w klasycznej wersji, ten produkt na pewno uprzyjemni tą gre
1
Przemek [ dodano: 07.10.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Można geać w Mafię równie dobrze bez wspomagania się zawartością pudełka, ale zawsze przyjemnie jest mieć pod ręką ładnie wykonane gadżety pomocne w rozgrywce.
0
Nina [ dodano: 09.09.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kupilam ta gre mlodszemu bratu i zabralam ja na wyjazd ze znajomymi, a mamy po 24 lat! i mielismy niebywaly ubaw! Super gra! Polecam mlodszym i starszym!
1
Bartosz Wyrwał [ dodano: 03.06.2009 ]
Co do tej wersji mafii , kilka dodatkowych kart dodaje troszke atrakcyjnosci dla tych którzy grali w Mafie juz nascie razy. Co do samej gry Mafia...zabawa niby dobra , pogadac sobie , posmiac, poaktorzyc (choc do tego lepszy jest jakikolwiek RPG)...Niemniej, to ze gra do niczego nie prowadzi , nie ma zwyciezcy jako takiego (chyba ze jest sie mafią i udało sie wytrwac do konca) wprowadza mnie we frustracje. Np , gramy w 15 osób , juz w pierwszej turze zostaje wyeliminowany mimo ze nie jestem mafią i siedze jak dudek bezczynnie przez godzine do nastepnej rozgrywki a ci co mnie wyeliminowali nie dostaja za to zadnej kary. nie mam czasu usiąść i obmyslac tego wszystkiego ale powinien byc jakis system punktowy dla graczy . za złe wskazanie minusy , za dobre plusy , potem gdy juz konczymy cała zabawe podsumowujemy to i wyłaniamy indywidualnego zwyciezce. bez tego ta gra jest TOTALNIE do D...
0
grabek [ dodano: 17.03.2009 ]
gra sama w sobie jest beznadziejna. dodatkowo można w nią grać (i tak oryginalnie było) zwykłą talią. BA! można nawet grać przy użyciu 3 monet dwu złotowych (bandyci) i jednej groszówki (policjant)

ten kto to wydał powinien być podany do sądu za opatentowanie rzeczy ogólnie dostępnej. To tak jakby ktoś wciskał nam koło mówiąc "patrz, circular"
0
Maciej Rudziński [ dodano: 02.01.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Po prostu KLASYKA !!!
Jeżeli jest Was dużo (powyżej 5 osób) niezła impreza murowana :)
1
kamilosik [ dodano: 30.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
ta gra jest fajna,ale nie super
1
Tomasz Kras [ dodano: 27.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Mafię znam jeszcze z czasów dzieciństwa, gdy nie graliśmy z żetonami i kartami, a zwykłymi kawałkami papieru zapisanymi długopisem w najprostszą wersję gry. Kupując wersję "pudełkową" byłem po prostu ciekawy jak zwiększy ona atrakcyjność gry. I się nie rozczarowałem :D W Instrukcji zostało zawartych parę wariantów i rozwiązań, których nie znałem, lub które nieumyślnie przekręcałem. Karty akcji rozszerzają zakres działań każdej grupy, co jeszcze bardziej urozmaica grę. Mafia ma jednak jeden minus, którego niestety nie da się usunąć. Liczba graczy. Nie jest to rozrywka na popołudnie z kolegą przy piwie, tylko prawdziwa Party Game, gdzie potrzebujemy 7-22 graczy. Może to nawet i lepiej- nie nudzi się tak szybko ;) I wciąga!
Polecam wszystkim fanom Mafii, jak również tym, którzy po raz pierwszy zetknęli się z tym tytułem.
0
Łukasz Arendt [ dodano: 24.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W "Mafii" świetne jest to, że można rozpocząć grę bez żadnego tłumaczenia - prowadzący po prostu mówi w na bieżąco graczom, co trzeba robić. Żetony i karty z zabawnymi rysunkami na pewno pomogą zachęcic ludzi do gry - a tutaj zaangażowanie jest podstawą udanej partyjki.
0
Maja Grabiańska [ dodano: 01.11.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra wydaje się być ciekawa i jest bardzo ładnie wydana(czekam z niecierpliwością na pierwszą rozgrywkę:))-dla mnie dużym atutem jest spora iczba osób, które mogą w niej uczestniczyć .Przesyłka jak zwylke dotarła bardzo szybko za co dziękuję!
0
Oskar Mieczkowski [ dodano: 10.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Wygląda ładnie, instrukcja prosta, ilustracje ok, podoba mi się motyw z kartami. Ogólnie - całkiem spoko party game.
0
Michał Choroszy [ dodano: 30.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Całkiem ciekawa wariacja na temat klasycznej Mafii. Jednoznaczne zasady pozwalają 'zebrać' różne reguły znane przez różnych ludzi. Przyjemne wykonanie.
0
Marcin Karbowski [ dodano: 23.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Stara dobra mafia, w którą grało się na własnoręcznie sporządzonych karteczkach powraca w "oficjalnym" wydaniu i nieco wzbogacona. Potencjalny minus to minimalna liczba graczy no ale w końcu to party game...
1
EnTeR [ dodano: 01.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jedyną wadą tej gry jest to , że wymaga minimalnie 7 osób . Poza tym gra jest wciągająca i ciekawa.
0
Damian Szwedek [ dodano: 12.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 1 - nie spełnia moich oczekiwań :-(
Gra jest tak beznadziejna ze zamierzamy z dziewczyna oddac ja z powrotem do sklepu .
0
Poszukiwacz
Tomasz Miszczuk [ dodano: 27.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Jedynym minusem tej gry jest minimalna liczba graczy - aż 7 osób potrzeba, żeby sobie zagrać. Gra fajnie wykonana, na kartach i żetonach niezła grafika!
1
Bożena Horbacz-Kolisz [ dodano: 19.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dzięki za szybką, jak zwykle, dostawę! Nie graliśmy jeszcze, ale spodziewam się świetnej zabawy, gdyż znamy te grę w bardzo ubogiej wersji, przy której pisaliśmy i losowaliśmy karteczki, kto jest kim - bylo duzo śmiechu przy tym, a i sprzeczki się zdarzały. Ciekawe reakcje grających - nawet jak nie chcesz - wciągasz się w zabawę! Super wykonanie gry!!! Kto nie zna - polecam!!!
Do tej pory, przy rozpoczynaniu gry krzyczymy: "zabić Konrada"!!! (tylko my wiemy dlaczego!).
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl