Komentarze do produktu: Pokój 25

Biegnij-Przetrwaj-Ucieknij!


Marzyciel
Vogur [ dodano: 06.02.2020 ]
Dobra z porzadnym gameplayrm
0
Agata90 [ dodano: 27.03.2018 ]
Pokój 25 to dobra propozycja w gronie znajomych, którzy nie grali w zbyt skomplikowane planszówki. Można tu fajnie pogłówkować, szczególnie w trybie drużynowym czy rywalizacji, są ciekawe dyskusje nad stołem. Gra jest dosyć wciągająca i szybka, są różne tryby rozgrywki, ale to nie będzie powalająca gra. Od czasu do czasu ok, ale sama pewnie nie będę bardzo naciskać, żeby w nią zagrać.
2
Poliglota
Augustinus85 [ dodano: 10.12.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zawsze gramy w tą grę, gdy odwiedzam rodzinę! Mam młodsze siostry (jedna z nich ma 11 lat) i starsze też (około 30), ale wszyscy możemy grać w tą grę. Zasady są proste a rozgrywka nie nudzie się szybko. Graliśmy wielokrotnie i w te święta także zagramy. Bardzo polecam!
3
Kahush [ dodano: 28.09.2017 ]
Pokój 25 ma wiele zalet.
1. Ma dużą rozpiętość liczby graczy;
2. Losowy rozkład pomieszczeń sprawia, że każda rozgrywka jest wyjątkowa;
3. Różne tryby gry pozwalają zadowolić gusta graczy preferujących kooperację lub współzawodnictwo;
4. Rozgrywka jest dość krótka, a zasady banalnie proste;
5. Najbardziej emocjonujący jest końcowy etap gry, kiedy zagrane akcje mają decydujący wpływ na zwycięstwo.

wady
1. Osobiście wolę bardziej złożone gry, pokój 25 to typowy filler, a nie danie główne

szczerze polecam
2
L.I.Z.ak
Sesyjne_Swiry [ dodano: 12.09.2017 ]
Grałem w nią kilka razy, za pierwszym razem wywarła na mnie spore wrażenie, ale niestety z każdą kolejną grą zaczynała być coraz nudniejsza.
1
Hubert [ dodano: 14.05.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gdy pierwszy raz przeczytałem o tej grze od razu chciałem ją mieć. Jednym z powodów było nawiązanie do filmu Cube, a także szeroki zestaw możliwości przeprowadzenie rozgrywki wieloosobowej a także w tryb solo!
Niezły klimat i nawiązanie do filmów - nie tylko do Cube'a.
4
Weteran
Louve [ dodano: 02.05.2017 ]
Główna cecha, która przyciągnęła mnie do tej gry, to jej specyficzny klimat rodem z filmu "Cube", który zarazem postrzegam jako największą zaletę tytułu. Wydanie gry jest całkiem przyzwoite, i chociaż grafika na kolana nie powala, to odpowiada jednak charakterowi całości.

Nieskomplikowane zasady są łatwe do opanowania, a kilka możliwych trybów rozgrywki pozwala na wypróbowanie różnych typów zabawy. W odpowiednim gronie gra może dostarczyć nieco zabawy i śmiechu, chociaż jest to niestety raczej pojedyncze zdarzenie, gdyż, z przykrością stwierdzam, że do gry powracać ochoty nie mam. Dobrze jest jednak tytuł wypróbować, chociażby po to, by sprawdzić czy przypadnie do gustu. Nie uważam rozgrywki w "Pokój 25" za czas stracony, niemniej sama z pewnością kolejnej nie zaproponuję. Od biedy jednak mogłabym zagrać, jeśli komuś bardzo by na poznaniu tytułu zależało. W moim odczuciu gra to pozycja na trójeczkę – w porządku, nie odrzuca, ale wracać do niej średnio mam ochotę.
3
Derenga [ dodano: 03.03.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Szybka, prosta i dająca dużo radości gra z mocno wyczuwalnym klimatem filmu "Cube" Zdecydowanie lepsza w wariancie z dwoma strażnikami. Bardzo proste zasady - da się wytłumaczyć w 5 minut. Fajna mechanika. Gra zdecydowanie zyskuje z dodatkiem.
1
SebasTTan [ dodano: 29.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra. Fajnie użyto pomysł filmu "Cube". Dość dobrze pomyślana mechanika która może czasem zaskoczyć. Bardzo proste zasady polecam.
1
Darek444 [ dodano: 13.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo się wszystkim moim znajomym podoba. Fajna interakcja przy grze w większej grupie. Są też spore emocje.
1
Podajnick [ dodano: 15.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Lubię gry, gdzie zasady są na tyle proste, że nie trzeba stale zaglądać do instrukcji żeby coś tam sprawdzić. Taki właśnie jest "Pokój 25".
3
HEDoff [ dodano: 25.07.2016 ]
Bardzo fajna gra. Na początku testowana jedynie w dwie osoby ( da się grać ) Ale skrzydła rozwinęła dopiero przy zztetech ( i wiecej )graczach. Zarówno w trybie każdy na każdego, drużynowym jak i ze zdrajcą w szeregach. Szczególnie ten ostatni tryb daje dużo emocji. Nikt nikomi nie ufa, strach chodzić w większych grupach bo nie wiadomo czy zaraz ktoś nie pośle nas wprost w pułapkę z kolei samemu trudno jest wygrać. Szybka rozgrywka jak proste zasady to również zalety tej gry. Polecam
1
Radek Hania [ dodano: 23.04.2016 ]
Temat tej gry jest niewyobrażalnie bzdurny i sztuczny. Jeśli ktoś lubi takie pseudo wymyślone fabuły (uwięzienie w wyimaginowanych budynkach, przesuwane pomieszczenia, cuda-wianki i czarowanie rzeczywistości) to może ewentualnie spróbować. Grałem w podobno najciekawszy wariant ze strażnikiem (u nas akurat było dwóch), ale wynudziłem się NIEMIŁOSIERNIE! Mechanika tej gry to rozklekotany mechanizm złożony na siłę z przypadkowych części. Silnik gry tylko pozornie pracuje, ale doświadczony gracz szybko poczuje, ile luzu i prześwitu jest w tym całym mechanizmie i jak wiele emocji ucieka tymi wszystkimi dziurami w próżnię. Zdecydowanie NIE POLECAM!
1
alejandro [ dodano: 23.04.2016 ]
Grałem w to coś. Nie czułem ŻADNYCH emocji. Przez wszystkie rundy opłacało mi się wykonywać w kółko wciąż te same 2 akcje i nudziłem się POTWORNIE. Mam za sobą dosłownie setki rozegranych tytułów: klasyków, jednorocznych hitów, eurogier, sucharów, ameritrashów, imprezówek itp. Przy tej grze umarłem z nudów! Zdecydowanie odradzam!
1
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 19.04.2016 ]
4/5 OCENA. Pokój 25 - czerpie pomysły z filmu Cube pełnymi garściami. W grze wprowadzono pięć trybów,lecz bardzo proste zasady. Sama rozgrywka jest też szybka. Grafika jednak w tej grze zostawia wiele do życzenia, a sukces w trybach solo i kooperacji uzależniony jest przede wszystkim od szczęścia. Zatem każdy powinien jednak sam sprawdzić, czy Pokój 25(Room 25) faktycznie trafi w jego gust.
2
Jackde [ dodano: 19.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra planszowa. Klimat trzymający w napięciu żywcem wyjęty z filmu Cube. Mamy dwa tryby gry: kooperacja i rywalizacja. Szybka i prosta gra cechująca się dużą grywalnością.
2
Tarur [ dodano: 01.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Super gra, jak większość od Mattagota :)
Polecam ponieważ idealnie działa na 1 jak i na 5 osób :)
Obowiązkowy tytuł dla każdego wymagającego gracza.
3
EroSanin [ dodano: 15.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna planszówka z dużą mnogością opcji. Dla każdego fana Cube'a pozycja obowiązkowa. Niestety widać, że gra była stworzona z myślą o dodatku. Bez "Sezonu 2" gra bardzo dużo traci.

Jednak cena podstawki z dodatkiem mniej więcej wyrównuje się w cenie dobrej gry planszowej, więc tak naprawdę nie uważam tego za minus.

Bez dodatku gra na 4.
3
L.I.Z.ak
Mobitz [ dodano: 10.02.2016 ]
Gra, która niestety w żaden sposób nie zawładnęła moim sercem. Grałam w rózne tryby tej gry i niestety nie ma tego czegoś. Pod względem grafiki nic nie można zarzucić. Może po prostu Cube to nie mój klimat. warto zagrać choć raz, żeby samemu się przekonać.
1
Kaczordon [ dodano: 09.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ciekawa gra
1
Skryba
0szaman0 [ dodano: 01.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
„ Pokój 25” czyli Sci-Fi z dreszczykiem.

Plusy:
1. Klimat filmu „Cube”.
2. Proste zasady.
3. Tryby rozgrywki.
4. Trzyma w napięciu.
5. Kafelki i żetony wykonane solidnie.
6. Bardzo dobrze zrobione figurki.
7. Klimatyczne grafiki.
8. Wysokie prawdopodobieństwo śmierci.

Minusy:
1. Wykonanie kart graczy (cienkie, delikatne, długo nie wytrzymają, polecam zalaminować).
2. Brak różnic między poszczególnymi bohaterami (dodatek to naprawia).

Gra „Cube” ojjj… Gra „Pokój 25” to obowiązkowa pozycja dla każdego kto lubi serie „Cube” i klimaty Sci-Fi z elementami grozy. Planszówka trzyma w napięciu od początku do końca szczególnie przy klimatycznej muzyce w tle. Nie jest łatwo przetrwać w tym budynku ale wydostanie się z niego daje ogromną satysfakcję. Polecam każdemu wykonanie dodatku „Publiczność” (wystarczy kartka i kostka K6) oraz zakup sezonu 2. Grę polecam i oceniam na 7/10 (Dodatek +2).
6
Miejscowy
Redoxis [ dodano: 31.01.2016 ]
Gra jest super. Największym plusem tej gry są emocje, które powstają w wyniku oskarżania się nawzajem kto jest strażnikiem. Najciekawszym trybem gry jest podejrzliwość, ale również tryb drużynowy zasługuje na uwagę. Gra jest bardzo dobrze wykonana (pokoje, pionki i karty postaci). Gra warta swojej ceny, albo nawet cena jest niższa niż być powinna.
0
Sleepingpill [ dodano: 24.01.2016 ]
Uwielbiam tą grę. Dla fanów filmu Cube i nie tylko.
Wcielamy się w uczestników reality show którzy zamknięci w więzieniu będą walczyć o przetrwanie. Więzienie sklada się z 25 pokojów- każdy z nich ma inne działanie-niektóre są bezpieczne zaś inne stanowią dla nas śmiertelne niebezpieczeństwo. Przeżyjemy jeśli odnajdziemy pokój numer 25.
Gra oferuje 5 trybów rozgrywki: podejrzliwość, rywalizacja, drużyna, kooperacja oraz tryb solo.
Zasady są proste i łatwo wprowadzić nowe osoby do gry.
0
Kamil [ dodano: 25.12.2015 ]
Dzień dobry
Mając akcję Wypychanie, czy muszę ją wykonać, nawet jeśli jest na tym samym polu osoba z drużyny?
0
Dominiqa [ dodano: 11.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Przy małej ilości osób gra jest zdecydowanie mniej satysfakcjonująca, niż przy komplecie graczy. Gdy ktoś jest fanem "Cube'a" na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Niepowtarzalność gry jest bardzo dużym plusem. Po pierwszej ekscytacji, gra dość szybko mi się znudziła
0
JediPrzemo [ dodano: 30.11.2015 ]
Ekstra gra, zwłaszcza dla fanów filmu Cube. Bardzo fajna mechanika programowania swoich akcji, proste zasady, szybka rozgrywka, trzy tryby gry, ładne wykonanie, atrakcyjna cena i nawiązania postaci do innych filmów. Czego chcieć więcej?
2
Nocny Marek
Mausilus [ dodano: 10.11.2015 ]
Ogólnie rzecz biorąc bardzo dobra gra, każdy powinien w niej znaleźć coś dla siebie dzięki wielu trybom rozgrywki.

Plusy:
+zasady tłumaczy się w 5 minut
+akcja gry jest dynamiczna, nie ma czasu na nudę, cały czas planujemy i wykonujemy akcje
+można dużo kombinować i czuje się, że przy odpowiednim planowaniu los jest w naszych własnych rękach
+piękne wykonanie; bardzo duże, solidne, połyskujące pudełko z wypraską, figurki, grube kafelki pokoi
+przyciąga osoby, które na co dzień nie grają w planszówki
+no i oczywiście wspomniana już mnogość trybów rozgrywki (nie grałem jedynie solo)
+czuć klimat uciekania / szukania / rywalizacji

Minusy:
-może się zdarzyć, że będziemy grali z osobą która myśli baaardzo długo i planowanie przez nią akcji lub ruchy będą zajmowały tyle czasu co zsumowane decyzje pozostałych

Chciałbym również nadmienić, że poza wspominanymi już w innych komentarzach trybami gry, bardzo dużą przyjemność sprawiają mi także rozgrywki w trybie rywalizacji dla 3 osób.

Jeśli szukacie jakiegoś fillera, lekkiego tytułu do pogrania ze znajomymi czy rodziną, zaczynacie swoją przygodę z planszówkami, bądź po prostu podoba wam się motyw tej gry, to zdecydowanie polecam.
10
Informator
Marcin85 [ dodano: 05.11.2015 ]
Gra idealna dla fanów filmu CUBE. Kilka trybów gry. Regrywalność jest. Jeszcze nam się nie znudziła.
3
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 28.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra kooperacyjna. Dla kogoś kto oglądał i lubi CUBE - pozycja obowiązkowa. Naprawdę ładne wykonanie gry i niezła tematyka powodują że gra się nie nudzi i ma się ochotę zagrać jeszcze raz.
9
Cinuch82 [ dodano: 26.10.2015 ]
Gier w szafie koło setki, a goście nic tylko w room 25 chcą grać. Po prostu emocje w wariancie ze szpiegiem fenomenalne! Gra idealna! A z dodatkiem to już całkiem :)
0
Poszukiwacz
Pandzior [ dodano: 16.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny klimat filmu Cube z dobrej jakości komponentami. Chociaż karty postaci mogły być tekturowe, a nie "tylko" papierowe". Wiele trybów gry sprawia, że szybko się nie nudzi. Szkoda tylko, że postacie są jednakowe, stąd ocena tylko 4
3
Marzyciel
Nerontj [ dodano: 13.10.2015 ]
Świetnie wykonana, gotowa po dodatek (oczywiście podzielili grę, więc jak się podoba to trzeba dokupić resztę). Mimo to, sama w sobie jest świetna. Trochę napięcia, trochę negatywnej interakcji i dużo zabawy. Gra jest stosunkowo krótka, więc to, jak i ilość wariantów rozgrywki, daje chęć do grania w nią wielokrotnie podczas jednego posiedzenia.
Zasady można wytłumaczyć w 1;47 min. :)
1
Patriota
Kamala86 [ dodano: 06.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna szybka klimatyczna i ekscytująca rozgrywka. Trzeba uważać na swoje kroki ale też podejmować szybkie decyzje bo czas ucieka....Super!
1
Paweł [ dodano: 19.09.2015 ]
Gra sama w sobie jest świetna, natomiast wykonanie pozostawia wiele do życzenia, a przynajmniej w moim egzemplarzu gry. Kafelki na rewersie różnią się odcieniem. Wzór na niektórych kafelkach jest też przesunięty. Te dwie rzeczy sprawiają, że łatwo rozpoznać, który kafelek to pokój 25! A przynajmniej, które nim nie są. Zmuszony byłem obkleić rewersy jednolitym papierem, bo inaczej gra nie miałaby sensu...
2
kallak [ dodano: 09.09.2015 ]
Świetna gra, niesamowicie wciągający klimat, dla fanów filmu Cube i nie tylko. Rozgrywka bardzo urozmaicona ze względu na kilka trybów gry.

Wykonanie na dobrym poziomie.
2
rtomecki [ dodano: 02.09.2015 ]
Czy poprawione zostały opisy komnat na planszach graczy?
0
Jacekbuczynski [ dodano: 29.08.2015 ]
Proste zasady i szybka rozgrywka, można grać kooperacyjnie lub każdy na każdego . Miła i przyjemna gra.
0
Informator
Wazka [ dodano: 12.06.2015 ]
Polecam każdemu :) ! Świetna gra. Za każdym razem jest inna, można też stosować różne tryby rozgrywki. Plusem jest duża liczba graczy- 6, chociaż ten polski dodatek zwiększający ją do 8 baardzo by się przydał :) Pokój 25 ławo wciągnie znajomych w zabawę z planszówkami :) Jedyny minus, jaki widzę, to dość szybko ścierające się znaczniki.
3
Magister
Rieviel [ dodano: 07.06.2015 ]
Kilka trybów rozgrywki, zawsze inna plansza i obszerne pudełko, którego wypraska wygląda jakby miały być dodatki - cud, miód i maliny. Niektórym wydaje się, że 10 tur to dużo - ale nie zawsze tak jest, a zwłaszcza przy strażnikach. Nieraz zdarza się, że zabraknie tej 'jednej tury'. Kolejny niszczyciel przyjaźni i świetna zabawa na długie godziny.
4
Magister
Thunderbolt [ dodano: 21.05.2015 ]
To bardzo ciekawy tytuł. Grą zainteresowałem się głównie dlatego, że w instrukcji ma wiele trybów rozgrywki. I w zależności od wyboru, gra toczy się zupełnie inaczej. Możemy grać w nią solo, jako w grę kooperacyjną, jako rywalizację między drużynami lub jako kooperację z motywem zdrajcy. To powoduje, że gra wydaje się bardzo uniwersalna. Ale czy tak jest naprawdę?

Po rozegraniu kilku różnych partii stwierdzam, że jest to niewątpliwie solidna pozycja. Choć muszę stwierdzić, że nie w każdym trybie jest równie emocjonująca. W trybie kooperacji przypomina trochę skrzyżowanie memory z pasjansem, podobnie w trybie solo. Trochę lepiej wygląda sytuacja w przypadku starcia dwóch drużyn, wtedy gra zmienia charakter na rozgrywkę taktyczną. Ale zdecydowanie największe emocje oferuje w trybie kooperacji z motywem zdrajcy. To naprawdę działa i wyzwala emocje wśród graczy. Wykonanie gry stoi na najwyższym poziomie, doskonała jakość kafelków planszy, bardzo fajne figurki i świetna wypraska powodują, że gra wygląda świetnie zarówno na stole, jak i złożona w pudełku.

Podsumowując, Pokój 25 nie jest może pozycją wybitna, ale na pewno co najmniej dobrą. Dużą zaletą gry jest dość krótki czas rozgrywki, bo spokojnie można zmieścić się z jedna partią poniżej godziny, jak również możliwość rozgrywki w konfiguracji od 1 do 6 graczy. Polecam zainteresować sie tą pozycją.
9
Michał [ dodano: 20.05.2015 ]
Na kiedy planowane jest wydanie dodatku w języku polskim?
1
Jakb [ dodano: 19.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra. Inne wrażenia z gry przy grze dla 2 osób - rozgrywka staję się bardziej 'szachowa', a zupełnie inne gdy gra się w więcej osób. Duża interakcja między graczami.

Polecam szczególnie tryb 'podejrzyliwość'.
5
Szczęściarz
Tadeusz_szymon [ dodano: 21.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Solidnie wydana pozycja. grałem w wersję angielską tej gry (wersja w małym pudełku) i zakochałem sie w tej grze, prosty system łatwy do szybkiego opanowania, na imprezach sprawdza się, dobra dla wszystkich którzy z planszówkami nie mają nic wspólnego.
Wydanie bardzo dobre solidna wypraska ułatwiająca segregacje wszystkich elementów gry.

teraz pozostaje czekać na dodatek w wersji polskiej :)
5
TERF [ dodano: 20.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Swietna gra na krótkie spotkania lub oczekiwanie na pozostałych przed większym tytułęm. Mam nadzieje że szybko wejdzie dodatek w wersji polskiej który jeszcze bardziej uatrakcyjni gre.
2
Mistrz Gry
Ryudo [ dodano: 15.03.2015 ]
Bardzo przyjemna gra,szczególnie, że w zależności od tego z jakim typem graczy gramy możemy zagrać kooperacyjnie albo przeciwko sobie. Wykonanie bardzo ładne, plansza postacie, ilustracje, figurki...szkoda tylko, że oprócz wyglądu bohaterowie nie mają jakichś unikalnych zdolności. 5/5 :)
8
Paweł Kna [ dodano: 03.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra jest świetna, ale na 5-6 osób. Bez strażników gra się trochę gorzej, odrobinę brakuje emocji... Niemniej - naprawdę fajna gra.
2
Kk1 [ dodano: 26.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla mnie wspaniała gra bo mimo wyglądu, który może odstraszyć mało zaawansowanych graczy jest bardzo prosta , a już po 2-3 rundach nabiera się umiejętności w tej grze. Gra jest emocjonująca i z serii takich, które najbardziej lubię czyli na "czas"! ;)
2
Krzyyychu [ dodano: 18.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ta gra jest świetną odskocznią od "dużych" planszówek, w które gramy, takich jak Szogun, Terra Mystica, Descent, czy inne, równie skomplikowane planszaki. Zasady, które tłumaczy się w 7 minut, kilka trybów gry, jedyne co, to regrywalność trochę spada po kilkunastu partiach.
Może nadszedł czas, by kupić dodatek ;)
2
Msdraziel [ dodano: 25.01.2015 ]
Super pozycja dla fanów cube, aczkolwiek kto nie oglądał filmu również będzie się świetnie przy niej bawił. Szybka i przyjemna ok 20 min. Trzyma klimat, trochę 'straszna' :) ale pozytywna
2
Krzysiekkk [ dodano: 24.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Im więcej graczy tym gra staje się ciekawsza - oczywiście w klimacie "Cube".
3
Bbobko5 [ dodano: 18.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Room 25 to gra będąca krzyżówką klimatu brutalnego reality show i pomysłu na film "Cube". I to w zasadzie najkrótszy opis jaki się da zrobić. Opis produktu jest powyżej, więc od razu przejdę do tego, czego w nim nie ma.
Proste i sprawne zasady - nie ma szans, żeby ktoś się nudził czekając na swoją turę, nawet jeśli gra się w 6 osób. Gra wymaga planowania i rozsądnego zarządzania ryzykiem, nie ciągłego wertowania instrukcji w poszukiwaniu niuansów. Sama instrukcja jest przejrzysta i nawet są w niej umieszczone sugerowane (i przetestowane) zestawy kafelków do każdego z trybów gry (ale o tym za chwilę).
Losowana plansza - gra nie znudzi się prędko, gdyż plansza jest losowana z puli kafelków. Każdy rodzaj kafelka ma inny efekt (nie trzeba ich pamiętać, każdy gracz otrzymuje ściągę tego co robią) i potrafi nieźle namieszać w planach. Ponadto pula kafelków jest większa niż ich ilość potrzebna do gry, więc można wybierać na które chcemy natknąć się w grze, a których nie będzie, albo po prostu również to wylosować, pełna dowolność.
Kilka trybów gry - Sama gra stylizowana jest na reality show, a wiadomo, że gdyby każdy odcinek polegał na tym samym to byłoby to nudne. W samej grze mamy kilka trybów gry co jeszcze bardziej urozmaica ten produkt. Najciekawszym jest "Podejrzliwość", w którym każdy losuje sobie tożsamość, albo jest więźniem i musi uciec, albo strażnikiem i musi wyeliminować więźniów. Oczywiście nie jest wiadome kto jest kim. Tryb "Kooperacja" polega na wspólnym uciekaniu. W trybie "drużyny" gracze dzielą się na dwie drużyny i próbują wyprzedzić przeciwników w dotarciu do wyjścia. Podobnie rzecz ma się w trybie "rywalizacji", gdzie każdy z graczy dostaje dwie postaci, zamiast formować drużyn z innymi graczami. Ostatni jest tryb "solo", w którym można zagrać samemu przeciwko grze sterując czterema postaciami. To wszystko jeszcze bardziej wzbogaca nam różnorodność rozgrywki
Opakowanie - duże, ładne i z mnóstwem przegródek. Wszystko jest gdzie schować, żeby nic się nie pomieszało, ani nie obtłukło. Samych przegródek jest trochę więcej niż potrzeba, np, są dodatkowe dwa miejsca na pionki. To wszystko doprowadza mnie do podejrzenia, że Rebel.pl planuje wydać również dodatek ("Room 25: Season 2"), dlatego postanowili dać razem z "podstawką" pudełko w którym dodatek też się zmieści. Jeśli mam rację, to nie mogę się doczekać.
8
Lukasch89 [ dodano: 12.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Tytuł ten stanowi zagadkę. Cena odstrasza od zakupu, brak polskiego wydania no i w gruncie rzeczy niewiele elementów. Jednak wbrew temu, Room 25 to poważna pozycja kooperacyjna z wspaniałą modułową planszą! Kafle z których konstruujemy planszę są ładnie wykonane, co więcej są urozmaicone (np. jeden pokój jest w porządku, a w drugim zaleje nas woda i tyle było) i mogą stanowić dodatek przy prowadzeniu sesji RPG (np. w neuroshimie). Rozgrywka wciąga, kombinowanie nad posunięciami sprawia frajdę i ta niepewność KTO zechce spierd*** nasz plan sprawiają, że po Pokój 25 to obowiązkowa pozycja na półce.
3
Szczęściarz
Tadeusz_szymon [ dodano: 02.01.2015 ]
jestem bardzo ciekawy czy w planach jest również wydanie dodatku "Room 25 season 2"
3
Szczęściarz
Tyrkin [ dodano: 17.11.2014 ]
Zarówno mi jak i moim znajomym gra bardzo przypadła do gustu :) od razu wiedzieliśmy, że na jednej rozgrywce się nie skończy :D Co prawda gra osiąga swoje szczyty dopiero gdy gra się w 5 - 6 osób, jako że mamy 2 strażników w grze, co nadaje jej więcej dynamizmu. Brakuje tu jednak tego, co (na całe szczęście) producent poprawił w drugiej edycji swojej gry pt.: "Room 25: Season 2". Mowa tu przede wszystkim o specjalnych zdolnościach bohaterów (w pierwszej wersji gry nie ma większego znaczenia kogo wybieramy, jako że każdy bohater jest dokładnie taki sam) oraz o kartach wydarzeń, które sprawiają, że labirynt żyje swoim życiem. Room 25 sam w sobie zyskuje u mnie ocenę 5/5 dzięki mechanice, losowemu doborowi ról oraz fajnemu losowemu rozstawieniu planszy. W doborowym towarzystwie bawiłem się przy tej grze wspaniale! :) z pewnością z ogromną przyjemnością jeszcze nie raz do niej wrócę.
3
Łowca
Cfsz [ dodano: 14.06.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawe, mozna sie pobac, pobawic i pozabijac bez rzucania koscmi! Gra jak malo ktora fajnie sie przyjmuje w towarzystwach "nie grajacych", czyt. z ludzmi, ktorzy o planszowkach slyszali ostatnio w szkole podstawowej (Jezu, jakie to smutne).
Reality show, w ktorym gracze, druzynowo badz solo, musza znalezc wyjscie. Fajne pomysly, ladne wydanie, mozna grac od jednej do 6 osob (!), podejscie - kooperacyjne badz antagonistyczne. Polecam, fajna rzecz :)

PS. -1 do oceny, bo piwo sie wylalo na moj egzemplarz.
8
Pionier
Kabason [ dodano: 31.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajny szybki coop w stylu Cube
2
Wielki Brat
Enikon [ dodano: 24.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra świetnie oddaje klimat horroru scifi "Cube". Gra jednak staje się ciekawa w miarę rozgrywki gdy odliczanie zaczyna mijać 3. Niestety nie raz frajdę popsuła sytuacja że wyjście zostało znajdywane zaraz po rozpoczęciu rozgrywki. Ale cóż tak bywa.
3
Isuel [ dodano: 15.05.2014 ]
Ciekawa gra kooperacyjna przywodząca na myśl poczciwy i niegdyś bardzo popularny film „Cube”. I tak jak to miało miejsce w filmie: należy zatroszczyć się o uwięzionego w labiryncie nieszczęśnika. Słowem, wybieramy postać, którą następnie musimy pokonać szereg pomieszczeń-pułapek i dotrwać jakoś do szczęśliwego końca. Wśród drużyny może - oczywiście - ukrywać się zdrajca, który z przyjemnością wepchnie nas np. w płomienie albo pozwoli nadziać się na kolce wystające ze ścian. Proste przejrzyste zasady, dużo wariantów w mechanice (pełna współpraca bądź wręcz przeciwnie), figurki (chociaż bohaterowie mogliby być ciekawsi) i klimat starego horroru dają nam w efekcie bardzo sympatyczną planszówkę, nawet jeśli nie rewelacyjną.
8
Jakub Marcinkowski [ dodano: 20.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Elegancko wydana gra. Bardzo estetycznie przygotowana z wysokiej jakości materiałów. Graficzna strona też całkiem, całkiem. Natomiast zastrzeżenia budzi samo pudełko, w którym nie ma przegród umożliwiających segregację elementów. Największym brakiem technicznym gry są załączone elementy (karty gracza) w różnych językach - bodaj 4 i nie ma wśród nich wersji polskiej. Co jest jeszcze do przełknięcia, bo angielski całkiem obcy nie jest - można sobie dać radę. Ale instrukcja w języku Polskim (choć przetłumaczona dobrze i zrozumiale) załączona jest jako czarno - biała kserokopia co jest nie do przyjęcia (tutaj apel do wydawcy - "Wydawco zrób coś z tym")
Co do samej rozgrywki - bardzo ciekawa. Jest dużo zabawy. Zestaw testowany na członkach rodziny od 14 do 36 lat. Jest interakcja, jest współpraca. Wszystkim się podoba. Zaletą w tym przypadku jest długość rozgrywki trwająca do około 30 minut. Chociaż młodzież tyleż kreatywna co złośliwa znalazła kilka sytuacji, których nie przewiduje instrukcja.
Generalnie poleca się Szanownemu Państwu tę pozycję.
8
Skryba
Dawid Przybylak [ dodano: 28.11.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajny, przyjemny klon Memory dla dorosłych. Jest sporo kombinowania, jest sporo śmiechu, opcja Solitaire, gra ma kilka poziomów trudności, a także trybów, do tego ładnie zbalansowanych (nie to, co Ghost Stories). Dużym plusem jak na moje jest brak jakichkolwiek kart - zastępują je wytrzymałe, kartonowe żetony. W tytule tym czuć bardzo mocno klimat starutkiego już filmu pod tytułem bodaj "The Cube".

Plansza gry składa się z kafelkowych "pomieszczeń", które konstruują mapę więzienia. Mapa ta jest praktycznie w pełni rekonfigurowalna, mało tego, cała rozgrywka się w sumie opiera na przestawianiu planszy i próbie spamiętania wszystkich pułapek na gracza czyhających.

Tyle z plusów, czas na minusy niestety. Primo, gra na dwóch graczy, w szczególności w trybie rywalizacji przypomina partię szachów.
Secundo, postaci. Wiem, że nie powinny one wpływać tak mocno na opinię o grze, ale nie mogę nie wspomnieć o stereotypowych wzorcach, takich jak wielki czarnoskóry koleś czy naukowiec biegający w kitlu, ze zmierzwioną grzywą i obłędem w oku, czy dziewczyna, która grzeszy tylko biustem.
o drugie, nie wiem dlaczego, ale postaci w grze przypominały mi nieco podrasowane persony z innych (niekoniecznie planszówkowych) tytułów.
No i terzo, pomieszczeń w grze jest statystycznie bardzo mało. Jak na tytuł "Ucieknij z labiryntu" rzecz jasna. Mamy kilka pomieszczeń automatycznego zgonu, kilka wyłączających z rozgrywki, czy utrudniających takową i kilka bezpiecznych. Ot, tyle. Ma to swoje zalety, nie powiem, ale ma również i wady. Między innymi to, że pomieszczeń, w których można coś sensownego wykombinować jest naprawdę niewiele (Stróżówka, Panel Kontrolny, Teleport).

Tytułowi należy się trója za granie w dwie osoby, nie mniej za to, że mojej lubej tak się spodobała, podbijam ocenę o oczko w górę. Ponadto nie grałem jeszcze na większą ilość graczy, a patrząc po mechanice jest to tytuł w którym ilość = jakość. Produkt jest ok, dla fanów gier "plansza kontra gracz" jak najbardziej. Dodatkowo jest ładnie wydany, jak na swoją cenę.
9
Karol Urzędowski [ dodano: 15.11.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Witam . Gra przyszła wczoraj w tempie expres jak zawsze :D REBEL na 5/ Gra super kazdy element dopracowany i w mega powiem to jeszcze raz MEEEEGA jakosci. Posiadam w swojej kolekcji kolo 40 gier ale tak dobrego pudelka jak i elementow samej gry jeszcze nie widzialem !! SUPER
2
Gwiazda
Andrzej Sieradzki [ dodano: 04.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra o ciekawej mechanice i wielu wariantach rozgrywki. Graliśmy wczoraj we czworo z 9 letnią córką i ta nie chciała odejść od stołu:) Jest klimat, są emocje! Graliśmy w wariant ze strażnikiem, ale jak się okazało mimo rzuconego na jednego z graczy podejrzenia, nikt nim nie był!
Instrukcji polskiej w pudle brak, podobnie jak angielskiej. Za to jest grecka. Brawo dla wydawcy:(). Ściągnąłem wersję PL i ENG, druknąłem. Dlatego 4, nie 5.
9
Szymon Łada [ dodano: 03.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Daję "piątaka", ale na wyrost. Gra generalnie jest całkiem cwana. Mechanizm oddaje klimat filmu Cube. Niemniej jednak widzę, ze tryb kooperacyjny będzie trochę jałowy... Lepiej zebrać większą ekipę tj. 5,6 osób i zagrać w wariant ze strażnikami. Co do samego wykonania, to nie można się za bardzo przyczepić- wszystkie elementy od kafli pokojów, przez żetony i ich grafiki, stoją na wysokim poziomie. Niestety plansze graczy są bardzo cieńkie i od razu mają ochotę się wywijać na rogach... minus! Drugim ważnym minusem jest instrukcja. Kurde, czy naprawdę w dzisiejszych czasach tak trudno wydrukować kolorową instrukcje PL i dołączyć do pudełka? Zwłaszcza, że liczy "aż" dwie kartki A4, zgięte w pół... I tak mamy czarno-białą, niewyraźną polską wersję (niezszytą nawet), w której z trudem można "rozkminić" np. rodzaje pokojów i ich opis... Ale spoko, tu już się czepiam- zawsze można sięgnąć do angielskiej (kolorowej)- język nie jest trudny ;-)
W każdym bądź razie, pomimo tych kilku uwag gra jest całkiem fajna, trzeba przy niej używać szarych komórek i przy tym jest bardzo klimatyczna, no i cena rozsądna! Polecam ;-)
5
Jan Mazur [ dodano: 08.07.2013 ]
Bardzo dobra pozycja. Porządnie zbalansowana, ładnie wykonana, z intuicyjną mechaniką, a do tego z wysokim współczynnikiem regrywalności. Grałem w nią na festiwalu "Gramy". Z pewnością zamówię, gdy tylko będzie dostępna.
2
Michał Skibiński [ dodano: 16.06.2013 ]
Grałem dzisiaj na festiwalu Gramy w Gdyni.
Świetna gra, dawno nie bawiłem się tak dobrze przy grze o tak prostych zasadach.
Mam nadzieję, że wkrótce będzie dostępna!
2
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl