Komentarze do produktu: Cluedo

Odkryj kto popełnił zbrodnię


L.I.Z.ak
Sesyjne_Swiry [ dodano: 12.09.2017 ]
Nie skomplikowana gra, dobra na wieczór z rodziną czy przyjaciółmi. Niestety po pewnym czasie staje się dość przewidywalna.
5
Informator
Wazka [ dodano: 13.06.2015 ]
Jedna z moich ulubionych gier :) Gram w nią już hohoho ;d niby bardzo prosta, niezbyt złożona, ale mam jakiś ogromy sentyment do niej :) Bardzo lubię w niej ten element kalkulacji, przewidywania i czasem ryzyka (gdy nie ma się pewności do najczęściej pokoju, a mimo to rzuca się oskarżenie). Połowa osób, którym ją przedstawiłam pokochała ją, a połowa znienawidziła ;p
5
SaszaPL [ dodano: 29.04.2015 ]
Niestety, interesująca jest tylko pierwsza rozgrywka. Później zaczyna się nudna powtarzalność, pomimo losowych elementów do odkrycia...
1
Pisarz
Nayia [ dodano: 12.01.2015 ]
Graliśmy w nią, jak jeszcze istniał Graffic. Graliśmy też w krótszą karcianą wersję. Obie są dobre, chociaż odnosiłam wrażenie, że w tej z planszą plansza i rzeczy z nią związane były dodane na siłę, aby wydłużyć rozgrywkę. Niemniej sama gra ciekawa, za każdym razem kto inny i w inny sposób popełnia przestępstwo. Co jest dosyć ciekawe... gra na dedukcję, główkowanie - a przy odrobinie wyobraźni, także w prawidłowe odgrywanie postaci w czasie dyskusji :)
4
DorotaT [ dodano: 28.07.2014 ]
Gra jest bardzo prosta (dla jednych to zaleta, dla innych wada :) Ciekawy temat, ładnie wykonana, jednak dla mnie troszkę za mało urozmaicona.
4
Szczęściarz
Tyrkin [ dodano: 23.06.2014 ]
Gra ma swoje plusy i minusy. Jest to oczywiście masówka, którą znają miliony ludzi. Są tacy co ją kochają, i tacy co jej nienawidzą. Sam nie jestem ogromnym fanem tej gry, ale to może dlatego, bo nigdy nie byłem w nią dobry. Trzeba dobrze słuchać tego co inni mówią i analizować to na swoją korzyść. Dodatkowo skupiać na kilku rzeczach naraz (miejsce, osoba i broń). Kto najszybciej odgadnie co i jak, wygrywa. Prosta mechanika, łatwa do wytłumaczenia i przyswojenia. Wykonanie również nie najlepsze, choć fajnie, że zawiera miniaturki broni. Fajnie wyglądają :) Jak dla mnie ocena 3 :)
8
Miejscowy
Wrzoskoowna [ dodano: 23.06.2014 ]
Gra, w której się zakochałam... I od której zaczęła się moja przygoda z planszówkami. Świetnie wykonana, choć rekwizyty chwilami przeszkadzają. Genialna i dla młodszych, i dla starszych.
...Konieczna większa ilość graczy.
5
Barbarella [ dodano: 18.05.2014 ]
Świetna gra. Świetne wykonanie. Osoby które zasiadają po raz pierwszy szybko łapią o co chodzi.
4
Iurii [ dodano: 18.01.2014 ]
Gra jest fajna. Bardzo się podobają narzędzia zbrodni i graficzne wykonanie. Niektorzy (kto gra po raz pierwszy) nie biorą pod uwagę ten fakt, że mogą być poszukiwanym mordercą, więc odrazu skreślają siebie na kartce detyktywa. Daję 4+/5.
4
Rychu z Klanu [ dodano: 18.12.2013 ]
Typowa marketowa gra śmieciowa... którą kupują tłumy nieświadomych konsumentów.
Potem ludzie myślą, że Planszówkowicze to jacyś nienormalni, że takim g.. się jarają.
4
zbyszek [ dodano: 10.08.2012 ]
oceniam tę grę na 1 - dla mnie beznadzieja
3
krzysiek [ dodano: 10.08.2012 ]
najgorsza gra w jaką do tej pory grałem
1
Ola [ dodano: 10.08.2012 ]
5
4
Ala [ dodano: 10.08.2012 ]
Oceniam ten produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
4
Hania [ dodano: 10.08.2012 ]
Oceniam ten produkt na - 5

Najlepsza gra w jaką do tej pory grałam
4
Ania [ dodano: 10.08.2012 ]
Super gra!!!!!!
Najlepsza na świecie!!!!
4
Dawid Ciężarkiewicz [ dodano: 02.08.2012 ]
Nie polecam. Grałem u znajomego i chociaż wygrałem, to mi się nie podobało.

Mało interakcji, za dużo koncentracji. Ciągnie się, a ludzie gapią się w swoje zeszyty (bo mała karteczka, to może wystarczy w grze na 3 osoby, ale nie na więcej) i szukają wzorów. Mechanika jest nieelegancka: łażenie po planszy ludzikami jest bez sensu i nie dodaje nic rozgrywce, oprócz zajmowania czasu. Gra równie dobrze mogłaby być karcianką, bo plansza nic nie wnosi do rozgrywki. Gra sprowadza się do łamigłówki na wzór sudoku, tylko na wyścigi.
3
Filip Wójcik [ dodano: 22.05.2012 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Spodziewałem się czegoś więcej. Bardzo prosta mechanika. Dedukcja w grze ogranicza się praktycznie tylko do wyłapywania części wspólnych zapytań/podejrzeń innych graczy, co daje też pewne pole do manipulacji. Przy 5-6 osobach można pograć. Dobra jakość wykonania.
3
Paweł [ dodano: 10.04.2012 ]
Gra jest świetna, dużo zabawy. Jeśli chodzi o wykonanie można się tylko przyczepić do pionków ale nie przeszkadza to w zabawie. Dzięki losowości można grać w nią wiele razy i się nie nudzi. Nawet jeśli ktoś wymyśli swój "system" dedukcji to i tak można ktoś wymyśli coś lepszego ;)
Polecam grę na imprezy i na długie wieczory ;)
5
Paweł [ dodano: 30.12.2011 ]
W żadnym sklepie nie ma porządnego opisu dla tej gry. Więc opiszę to tak. Gra jest w 2 wersjach:
1. Ok. 100zł figurki przedstawiające ludzi, metalowe narzędzia zbrodni, ładna wytłoczka.
2. Ok. 40-70zł zwykłe pionki, narzędzia zbrodni z kartonu, brak wytłoczki wszystko leży luzem.
Reszta dla obu zestawów to:
-bardzo ładna, dobrze wykonana plansza
-kostki
-bloczek kartek (notesów detektywa)
-karty
-złota koperta
-instrukcja
Każda postać ma swoją historyjkę, i specjalną właściwość.
Gra jest genialna, daje najwięcej zabawy w 6 osób. Cluedo jest ciekawe dzięki temu, że ma proste zasady, a skomplikowane jest tylko to jak rozgryźć innych graczy.
Dodatkowo ciekawym wariantem jest to iż każdy podczas rozgrywki może zostać zamordowany (nawet morderca), a zagadka nie zostanie rozwikłana.
Cluedo (na jego nieszczęście) "żyje" w cieniu sławy takich gier jak Monopoly które według mnie jest nudne i nie tak wciągające jak Cluedo.
4
Romuald Wawrzyniak [ dodano: 29.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Szukamy pomieszczenia, narzędzia zbrodni i oczywiście osoby, która popełniła morderstwo. Mamy pewne dane od początku i zdobywamy wskazówki od innych graczy - potrzebne myślenie, czujność i dobre łączenie faktów. Graliśmy w 4 osoby, rozgrywka na 5 :)
Minusy - zwykłe pionki zamiast przyjemnych drewnianych figurek, nie do końca intuicyjne nazwiska postaci (część grających potwierdziła, że poprzednia wersja nie posiadała tych minusów). Wspomniane braki rekompensują zmiany w samej grze - rozgrywka jest bardzo przyjemna.
3
Luke [ dodano: 04.10.2011 ]
Jakby ktoś nie zrozumiał to przedstawię gramy w 3 osoby więc podejrzanych mam trzech(pozostałych bo wykluczyłem tych co grają ponieważ morderca znajduje się na środku gry) i teraz jak mam wiedzieć który z nich to morderca?Jak zdobyć wskazówki?
0
Luke [ dodano: 04.10.2011 ]
Mam pytanie: Jak można inaczej niż na ślepo oskarżyć podejrzanego? Mam do wyboru 3 postaci i nie wiem jak wykluczyć pozostałych.
1
Dominika Gorgosz [ dodano: 05.02.2011 ]
Gra - klasyka. Warto spróbować. Moim znajomym bardzo przypadła do gustu. Chętnie w nią gramy, jednak nie jest to tytuł, który za każdym razem gości na stole. Jest dużo śmiechu i główkowania. Osobiście porównując np. Cluedo i Mr Jacka, wolę tę pierwszą.
1
Artur Węc [ dodano: 16.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Produkt bardzo dobrej jakości :)
1
Adam Kałuża [ dodano: 18.06.2010 ]
Ola - postać zostaje w tym miejscu
0
ola [ dodano: 17.06.2010 ]
Jestem po pierwszej rozgrywce - gra jest ok, mam tylko wątpliwości co do jednej sprawy (dokładnie przejrzałam instrukcję i na te temat nie ma ani słowa). Czy jeśli kogoś podejrzewam i przestawiam pionek do innego pomieszczenia (np. pannę Czerwińską do kuchni), to potem czerwony pionek wraca na swoje wcześniejsze miejsce na planszy, czy też zostaje w pomieszczeniu, do którego ja go "zabrałam"???
Poza tym nie mam zastrzeżeń. Rzeczywiście, trochę szkoda, ze poszczególne postacie są zwykłymi pionkami, ale szybko można się do tego przyzwyczaić. Gra wymaga myślenia i kombinowania, a zasady wydają się skomplikowane tylko na początku.
0
Wołek [ dodano: 06.01.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Takie sobie ;)
1
Mops [ dodano: 13.11.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
U mnie się gra nie przyjęła. Może jesteśmy dziwni ale gra nas nie kręci. Daję 4 żeby gry nie krzywdzić :) (mamy dziwny gust)
1
Joanna Rożnowska [ dodano: 01.06.2009 ]
Ciekawa gra detektywistyczna wymagająca myślenia, dobrego sposobu zapisywania - nie jeden raz zgubiłam się już we własnych notatkach i analozowania ruchów innych graczy. Może zapewić świetną rozgrywkę nawet dla dzieci w podstawówce.
Ciekawie wykonana plansza wprowadzająca element losowy, który tej grze dodaje uroku.
Nie podobają mi się jednak pionki zamiast dodatkowych podejrzanych. Narzędzia zbrodni wprowadzają tylko zamen, dlatego po kilku rozgrywkach zdecydowliśmy się z nich zrezygnować.
Ciekawe jest to, że inaczej gra się w ta gre w 3 osoby inaczej 4 czy 6. Potrzebne są zupełnie inne strategie, czy sposób zapisywanie, który jak wspominałam jest bardzo ważny.
Czas rozgrywki nie jest taki długi - nie przekracza godziny. Jednak grając z dobrze dobranym gronem kompanów nie czuje się jego upływu.
Bardzo polecam tę gre.
1
Tomek Sztangierski [ dodano: 03.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Ciekawa gra dedukcyjna dla większej liczby graczy. Jednak im dłużej się gra tym większa monotonia rozgrywki. Ga dobra na okazyjne granie i to im więcej graczy tym lepiej.
Fajnie spędziłem przy niej trochę czasu i nie żałuję zakupu.
0
Andrzej [ dodano: 20.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Na początku gra jest świetna . Jednak gdy już zagramy pare partii robi sie nudna i monotonna. Graliśmy w trzy i w cztery osoby.
0
Karolina [ dodano: 20.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
To jest bomba. Zasady gry sa bardzo proste. Dobra zabawa i gra naprawdę wciąga. Świetna dla całej rodziny z dzieciakami, a i na dorosłą imprezę.
0
Kapiszi [ dodano: 27.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest godna uwagi. Cena jest bardzo niska, biorąc pod uwagę jej jakość oraz satysfakcje z wygranej partii. Wszystko w grze jest dopracowane w każdym szczególe, a opisy osób, pomieszczeń i narzędzi zbrodni są niesamowicie wciągające w klimat detektywistyczny. Podsumowując... Gra daje wiele zabawy, wszyscy grający po jednym rozdaniu mają chęć na następne... Polecam!
0
Aleksandra [ dodano: 06.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
mam grę zagraniczną jest beznadziejna w porównaniu do polskiej wersji zamówiłam polską jest idealna w porównaniu do zagranicznej pionki są w wykonaniu szkaradne w polskiej wersji są cool w zagranicznej pionki są malutkie, szare i nie wykazują tych postaci polska wersja jest bardziej idealna w wykonaniu a zagranicznej nie polecam bardzo się na niej zawiodłam a w polskiej wogóle nie polecam zagranicznej polską zamawiajcie jest SPOX
0
Jan Kulak [ dodano: 27.10.2007 ]
Bardzo interesująca gra, miło i przyjemnie można pograć z rodziną i przyjaciółmi.
0
Michał Śmialowicz [ dodano: 24.08.2007 ]
przy recenzji cena tej gry wynosi 40 zł a tu 78 jest różnica
0
Bogdan Wiśniewski [ dodano: 20.03.2007 ]
Bardzo fajna rodzinna gra, świetnie wydana, choć rozczarował nas brak figurek osób podejrzanych, a w zamian za to pionki, ale to szczegół. Polecam.
Nawet mój 7mioletni syn super sobie radzi z tą grą.
0
Łukasz Skrzypczak [ dodano: 15.01.2007 ]
Cluedo jest bardzo wciągającą grą. Rozgrywka jednakże jest celowa przy co najmniej trzech osobach - po prostu dwuosobowa rozgrywka nie ma większego sensu, gdyż zbyt szybko wyczerpuje możliwości kombinacyjne. Duży minus dla wykonania graficznego gry: wydawca polski zastąpił figurki podejrzanych zwykłymi pionkami, a karty postaci, przedmiotów i miejsc są wykonane z niezbyt wytrzymałej tekturki. Jest to niedogodność, której (w mojej opinii) nie wynagradza ich interesująca oprawa wizualna. Podsumowując: warto kupić, ale osoby przyzwyczajone do wysokiej jakości graficznej (a co za tym idzie - także estetycznej) gier mogą czuć się zawiedzeni. Dobrej próby rozrywka intelektualna którą dostarcza "Cluedo" powinna wszakże zlikwidować te wątpliwości.
0
Jan Kulak [ dodano: 08.01.2007 ]
Fajna ciekawa gra polecam kupno
0
marcin [ dodano: 07.01.2007 ]
Gre znalem wczesniej i w koncu sie zdecydowalem na kupno zamiast kolejnej strategii. Pamietalem fajna zabawe dla 6 osob i... kolorowe figurki. W koncu gra dotarla do mnie. Rozerwalem folie, wyjalem plansze a tu: ZWYKLE PIONKI !!! W pierwszej chwili chcialem gre rzucic o podloge, ale w koncu zagralismy i bylo prawie jak za pierwszym razem. Ale wiadomo: "prawie"... Duzy MINUS dla Hasbro Parkera za te zmiane. Moze kosztuje to mniej, ale ja juz zniechecilem sie do tego wydawcy. Gre jednak polecam - fajny odpoczynek od intensywnego lamania glowy.
0
Aleksandra Dzbanuszkiewicz [ dodano: 30.12.2006 ]
chcesz mieć wszystko w jednym pokoju, to przenosisz to w swojej turze - swoją drogą niezła metoda by kogoś powstrzymać przed wejściem do niektórych pokoi :-)

myśmy grali w 6 osób i zabawa była przednia! swoją drogą czytaliśmy instrukcję 4 razy za nim pojęliśmy zasady. karteczki do zapisywania nijak się nie nadawały do prowadzenia śledztwa i przerzuciliśmy się na normalne kartki A4, gdzie każdy mógł opracować swój własny system i na których i tak si nie mieściliśmy przy zakończeniu rozgrywki.

bardzo estetyczne gra - zarówno postaci, jak i przedmioty zachęcające do gry. plansza duża, czytelna, karty ładne.
0
Kuba [ dodano: 14.02.2006 ]
Bardzo udana gra dla całej rodziny. Zapewnia wiele różnych możliwości ale zdecydowanie lepiej gra się w dużą ilość osób (co czasem sprawia problem). Świetne zapakowana paczka i szybki czas realizacji jest dodatkową zachętą do kupna tej gry. Gorąco polecam.
0
Beata [ dodano: 02.05.2005 ]
Bardzo fajna gra! Ostatnio graliśmy w 4 osoby i wszyscy super sie bawili, powysilalismy troszke nasze szare komórki...;) Ciekawe jak byłoby przy większej ilości graczy.
0
Szymon Sabat [ dodano: 30.01.2005 ]
Hmmm... zasady które zrozumiałby nawet ośmiolatek? ;-)

To mi wytłumaczcie: Jak mogę "zebrać" w jednym pokoju podejżanego i przedmiot? Mogę przestawić czyjegoś pionka czy muszę łazić za kimś i wleść do pokoju za nim? I jak z przedmiotami? Je się podnosi czy jak? Bo musze mieć np. w salonie sznur i czerwoną to co zrobić żeby tak było?
0
prEDOator [ dodano: 24.01.2005 ]
Spodziewałem się czegoś więcej. Banalna ta gra.
0
Misiogry [ dodano: 04.01.2005 ]
Gra ma tylko jeden minus-jak do tanga trzeba dwojga tak tu potrzeba do gry trojga... no coz poza tym to gra jest wprost fenomenalna i zdecydowanie wartością zdecydowanie przewyższająca cenę. Zasady skonstruowane sa czytelnie i przejrzyście a w pudełku jest pełno miejsca na dodatkową grę, tak wię c biorąc gę na jakis wyjazd możemy "doładować" pudełko inną gra oszczędzając miejsce... ;) a dla Rebela brawo za profesjonalną i szybką przesyłkę :)
0
karotka [ dodano: 29.12.2004 ]
Gra jest super. Najlepiej sie gra jak jest wiecej niz 3 osoby. Ale w 3 tez mozna.
Fajne jest rozwniez to ze na przyklad na kazdej karcie jest napisana jakas historia kto mógł zabic dr. Czarnieckiego i dlaczego ( fajnie ). POLECAM
0
Michael MMM [ dodano: 26.08.2004 ]
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUPER GRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lecz jest wada :Czeba mieć więcej niż 3 do grania w tę grę (jeżeli się nie ma gra jest banalna)
Ale tak to jest bajera ! ! ! ! Nie znam lepszej gry detektywistycznej od tej ! ! !
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Jagodzia82 [ dodano: 09.08.2004 ]
Gram, gram i gram i nie mam dosyć! Wciągam w zabawę rodzinę i znajomych, wszyscy zadowoleni:)
0
DeeJey [ dodano: 03.07.2004 ]
Hehe No nie Wątpie :D
0
ewlinaa [ dodano: 30.06.2004 ]
Genialna gra, od dziś moja ulubiona. Polecam wszystkim można grać w nią bez końca.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl