Komentarze do produktu: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Nie każdy błądzi, kto wędruje...


Weteran
Estarriol [ dodano: 14.05.2020 ]
W przeciwieństwie do Posiadłości Szaleństwa tutaj wciągnęła nas od samego początku. Niestety do grania tylko w stałym gronie. Poza tym rewelacja :)
1
Miłośnik
Axygalaxy [ dodano: 13.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra, dla fanów Tolkiena pozycja obowiązkowa!
4
L.I.Z.ak
Marek [ dodano: 08.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra kooperacyjna z wykorzystaniem aplikacji. Aplikacja jest w tej grze mocno obecna, ale gra się przyjemnie i bez przestojów. Zasady nie są zbyt skomplikowane, więc łatwo je przyswoić i wytłumaczyć. Gra jest regrywalna dzięki zróżnicowaniu postaci i ról oraz, generowanemu przez aplikację, układowi mapy.
3
Ddudi1 [ dodano: 05.05.2020 ]
Bardzo fajna gra - dobra alternatywa dla osób nie lubiących zbyt mrocznych klimatów Lovecrafta ani Star Wars. Spokojnie daje radę na solo. Podstawka scenariuszowo nie powala ale można dokupić w rozsądnej cenie kampanię w aplikacji która podwaja ilość godzin gry. Czekam na dodatki!
1
Czarnopys [ dodano: 21.04.2020 ]
Epicka przygoda w świecie Władcy Pierścieni
0
TheTofiq [ dodano: 27.03.2020 ]
Dobra gra, polecam!
1
Bożyszcze
Magilion [ dodano: 14.01.2020 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Gra nie porwała nas od początku. Być może nie jesteśmy po prostu graczami przygodowymi.

Jest to kooperacyjna gra rozgrywająca się w Świecie z Władcy Pierścieni. Nasze zadanie polega na wcielenie się w jednego z bohaterów (dostepny jest np. Legolas czy Bilbo) i rozwiązanie przygody. Grę ułatwia darmowa aplikacja. Wszystko rozgrywa się na zasadzie kampanii, więc jedna przygoda przechodzi na następną. Dzięki aplikacji nasze wyniki i przedmioty zostaną zapamiętane i wpłyną na dalszą rozgrywkę.

Plusy:
- bardzo dobre wykonanie - ładne figurki, przyzwoite karty
- gra bardzo w klimacie
- fajny Świat i przygoda (choć nie przeszliśmy całej)

Minusy:
- aplikacja wymusza grę w tym samym składzie
- pewna powtarzalność czynności
- nie interesujący system walki
- dość długi set-up

Niestety moi gracze nie mogli doczekać się końca rozgrywki. A szkoda. Czasem większość rozgrywki przenosiła się na aplikację i miało się wrażenie, że plansza jest tylko dodatkiem.
5
Petereq [ dodano: 12.12.2019 ]
Świetna gra dla lubiących co-op, możliwość "zapisu" jest świetną opcja dla grania ze znajomymi. Proste zasady pozwalają grać każdemu z marszu, wielki plus za możliwość grania znanymi bohaterami po swojemu. Możliwość wyboru trudności i przede wszystkim możliwośc kontynuowania kampanii po "przegranej" przygodzie co motywuje do rozwijania postaci i umiejętności co-op. Na chwile obecnej top 1 na mojej półce.
2
Sowacz [ dodano: 06.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajna mechanika testowania, całkiem zgrabna kampania, ale dość powtarzalna miejscami. Apka na plus.
5
Skryba
Wizard_Soul [ dodano: 03.11.2019 ]
Jak dla mnie dobra gierka, niewymagająca, do zagrania na luzie, warta dla każdego fana Władcy Pierścieni, figurki przepiękne.
5
Shadowrun [ dodano: 23.10.2019 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Ok, wreszcie mogę wystawić ocenę, ale od razu zaznaczę, że grę skończyłem na 5 przygodach. Z aplikacją gra się nieźle, ale tylko dla tej osoby która ją obsługuje. Reszta graczy czuje się odstawiona na bok i ma problem z uchwyceniem klimatu.
System testów funkcjonuje dobrze, pod warunkiem że w swojej turze gracz przeprowadzi tylko jeden test. Dlaczego? Bo przykładowo, trafiając świetne karty z sukcesami, pierwszy test zostaje zaliczony bezbłędnie. Niestety, gracz już wtedy wie, że skoro udało się mu „przeszukać plecak”, to kolejnego testu raczej nie zda. Nie ma w tym żadnej logiki i dochodzi często do zabawnych sytuacji, gdy prosta czynność sprawia, że postać jest tak zmęczona, że nic więcej w danej turze nie zrobi.
Szkoda, miałem nadzieję na super grę, a powstał przeciętny tytuł, nie wykorzystujący potęgi uniwersum.
7
Taktyk
Wojciech S. [ dodano: 23.10.2019 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Wszystkie elementy są bardzo dobrze wykonane. Jeśli chodzi o rozgrywkę mam mieszane uczucia. Z jednej strony łatwiej zacząć grę, gdyż aplikacja wszystko wskazuje krok po kroku, z drugiej strony gameplay nie jest tak wciągający jak w karcianym władcy pierścieni LCG. Moim zdaniem zamiast aplikacji (która jest kiepska) twórcy powinni stworzyć obszerny podręcznik z wydarzeniami i ciekawszymi opisami podczas przygody. Może jestem staroświecki, ale zdecydowanie wolę gry, które nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń.
8
Lukwych [ dodano: 20.10.2019 ]
Ta gra nie jest dla każdego. Po pierwsze wymaga aktywnego korzystania z aplikacji i momentami ma się wrażenie, że bliżej jej do gry komputerowej niż planszowej. Po drugie jako typowe dziecko FFG ma syndrom pustego pudełka, a dodatki/wydatki są kwestią czasu (choć pierwszy który już wyszedł nie zachwyca zawartością). I choć oba powyższe zazwyczaj zniechęcają mnie do zakupu, to nie tylko kupiłem ale i grałem z zadowoleniem. A wszystko dlatego, że pomimo braku głębszych wyborów czy sporej powtarzalności (testy testy testy) moje dzieciaki bawią się świetnie, a ja razem z nimi. Kampania czyli 12 gier w 3 dni świadczą o tym najlepiej.
6
Weteran
Misiaty [ dodano: 09.10.2019 ]
@ Lukasz
Kontratak działa tylko na bohatera, który go zaatakował. Dodatkowo bohater ten musi znajdować się w zasięgu zaatakowanego wroga. Czyli Legolas i Gimli we wszystkich wymienionych przez ciebie przypadkach mogą czuć się bezpiecznie. (34.2)
2
Boardmaster
dewodaa [ dodano: 08.10.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
@Profes79 ciężko przejść obojętnie koło twojego komentarza... Nie wiem w jakie planszówki grałeś wcześniej ale... Zarzut że trudno grać w przygodową grę na zasadzie kampanii z aplikacją W PUBIE??? wthack?? Że w przygodową grę na zasadzie kampanii trzeba grać w tym samym składzie??? wthack? Że figurki można czymkolwiek zastąpić??wthack?? (Czy nie można tak powiedzieć o każdej grze figurkowej?? wthack?)
Chyba trzeba pozwać odpowiedzialnych (tych co jeszcze żyją) za Władcę Pierścieni, że nie jest to książka pomagająca w wyborze pierścionka zaręczynowego
9
Lukasz [ dodano: 27.09.2019 ]
Cześć, mam takie pytanko. Czy jak atakuje Legolasem z łuku postać takiego złodzieja z pałką i stoje na polu sąsiadującym to czy działa kontratak? Tak samo jak atakuje goblina strzelca Legolasem i posiadam Bystry wzrok i stoje oddalony od goblina o dwa pola to czy po moim ataku wykona kontratak? Trzecia sprawa to czy wtedy jak atakuje takiego bandyte stojac na polu sąsiadującym Legolasem, a na tym samym polu co bandyta stoi taki Gimli to czy kontratak po wykonaniu ataku Legolasem pójdzie w Gimliego jeżeli założymy, że nie postać nie może zaatakować z pałki Legolasa skoro on stoi oddalony?
Z góry dziekuję za odpowiedź :)
2
Major
Profes79 [ dodano: 09.09.2019 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Grę kupiłem niejako na zasadzie odruchu Pawłowa - "O, Władca Pierścieni". Błąd.
- Aplikacja. Mały koszmarek wymuszający grę z porządnym ekranem - minimum duży tablet, a najlepiej laptop. O wzięciu gry np. gdzieś na grę w lokalu można zapomnieć bo gra z telefonem to jakiś koszmar.
- system kampanijny - wszystko fajnie, tylko wymusza granie tym samym składem (postaci, bo graczy od biedy można zmieniać) i jednej kampanii na raz bo inaczej sortowanie kart przeradza się w kolejny koszmar.
- przerost formy nad treścią - figurki nawet fajnie wyglądają, tylko po co tu one? Równie dobrze można byłoby grać żetonami/kafelkami czy też kartonowymi postaciami na podstawkach znanymi z innych gier.
- możliwość rozgrywki solo nie rekompensuje wszystkich powyższych uciążliwości.
2
Torak [ dodano: 26.08.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super! Gra ładnie wykonana, śliczne karty, szczegółowe figurki. Dodatkowo mam to szczęście, że figurki pięknie pomalował mi kuzyn, więc stół w trakcie rozgrywki ocieka klimatem Władcy Pierścieni. Aplikacja daje radę, ciekawie prowadzi poszczególne scenariusze. System walki bez kostek moim zdaniem świetnie się sprawdza, choć faktycznie powoduje, że trochę tasowania kart jest. Dlatego od razu warto zaopatrzyć się w odpowiednie koszulki, najlepiej Premium.
Z czystym sumieniem polecam, ja nie żałuję zakupu ;-).
4
Bazyliszek10000 [ dodano: 09.07.2019 ]
Dla mnie ta gra jest przereklamowana. Tylko jedna kampania w pudełku. W tej cenie mała różnorodność figurek i komponentów. Za dużo powietrza w pudełku. Powtarzający się przeciwnicy. Ogromna losowość. Brak interesujących decyzji. Małe karty, które ciągle trzeba tasować. Nudny system walki. Mapa odsłania się losowo, ale wrogowie na niej są zawsze ci sami i kolejne rozgrywki są nudne. Gra nie wiele ma wspólnego z książką, czy filmem, bohaterowi niby znani, a jednak zupełnie obcy. W porównaniu z PS gra już nie ma takiego klimatu. Osobiście nie miałem ochoty rozegrać więcej niż jeden scenariusz raz na tydzień, nie była to gra o której myślałbym po rozegraniu scenariusza. Dobrnąłem do końca kampanii, z ciekawości sprawdziłem jeszcze parę wariantów gry w różnym składzie i pozbyłem się swojej kopii.
1
VVilku [ dodano: 05.06.2019 ]
Witam
Dlaczego ten umieszczony PDF (Kompendium zasad Podroze przez Srodziemie.pdf) ma oznaczenie BETA?
pozdrawiam
2
Michał [ dodano: 22.05.2019 ]
Super gra.
Jedyna rzecz jaka mnie irytuje to, że za tą cene żeby nie było przegródek w pudełku na karty itp. to jakis absurd.
Ale może tylko mnie denerwuje bajzel.
3
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 05.05.2019 ]
No to krzaki, skały, ogniska i monument już są w galerii BGG, jeśli chcecie sprawdzić, zapraszam (nightbomber).
5
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 05.05.2019 ]
Po rozegraniu (z sukcesem!) dwóch pierwszych scenariuszy solo (Aragorn + Elena) napiszę tak:
1. Emocjonująca rozgrywka. 2. Sprawny mechanizm gry, a rozstrzyganie testów i walki bez kości - niezmiernie udane. 3. Apka działa dobrze i została starannie przygotowana. Wymusza taktyczne myślenie, ale nie wypala mózgu. (bardzo dobrze!). 4. Klimat jest! 5. Prowadzenie w trybie solo dwóch postaci jest bardziej niż znośne, duży plus!
Od zawsze oczekiwałem przygodówki z opcją solo w takim klimacie. Pełna satysfakcja. Jej dowodem niech będzie fakt, że jestem w trakcie wykonywania znaczników zarośli, skal i ognisk 3D. Zamieszczę na BGG, sprawdźcie za parę dni:).
10
Bury6 [ dodano: 01.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra od dnia premiery nie schodzi ze stołu :-)
Bardzo fajne połączenie gry planszowej z aplikacją. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
2
Japanus [ dodano: 01.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka. Rozgrywka w Władca Pierścieni PpŚ emocjonująca i wszystkim domownikom przypadła do gustu. Świetna gra planszowa z wykorzystaniem aplikacji.
2
Gryszaq [ dodano: 29.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Zacznę od tego, że to jest obiektywnie bardzo dobra gra. Tłumaczenie jest zadowalające, jakość wykonania figurek, kart, grafiki są "top notch FFG style". Subiektywnie..

Mi niestety nie przypadł do gustu. Ale pewnie dlatego, że mam Posiadłosci Szaleństwa i Gloomhaven, przy których ten tytuł wypada słabo jak naleśnik. Nie ma klimatu. Jakoś kafelki terenu nie zgrywają się z rozmiarami figurek i są nudne, jak grzybobranie. W Posiadłości żetony zdarzeń i postaci doskonale komponują się z kafelkami, tu odnoszę wrażenie, że kafelki mogłby być równie dobrze całe białe. Kafle bitewne to jakiś zabawny szajs. Ponadto mechanika dokładania nowych elementów mapy jest porażająco irytująca. Zwłaszcza grając z telefonem.

Wybór kampanijnego trybu gry jest wielkim plusem... i po krocie większym minusem. Dlaczego? Mając stałą ekipędo grania - super. Chcąc grać okazyjnie, jak w Posiadłości, totalna porażka. Pierwsze misje mają cienką narrację, a rozwalanie talii do stworzenia nowych dla innych postaci to syzyfowa praca. Bardzo śmiały ruch ze strony FFG i obawiam się, że jednak błędny dla dużej części społeczności.

Mechanika talii jest bardzo fajna i chyba najlepsza do budowania postaci. Jest to na przykład mocna strona Gloomhaven. Jednakże i tu czegoś mi brakuje.. sama 15 kartowa talia robi się szybko monotonna i zabiera dreszczyk emocji od boga losowości. Również porównuję to talii modyfikatorów z GH. Osobiście wolę kostki z Posiadłości. Ponadto rozwój postaci po kilku scenariuszach jakoś nie porywa. Nowe karty nie mają pożądanie zadowalającego wpływu na levelup.

Duży napływ wrogów również staje się po kilku scenariuszach po prostu udręką... i to negatywną w kontekście radościz grania. Bestia tej kategorii powinna bardziej skupić się na narracji, jak scenariusze Posiadości gdzie walka zdarza się okazyjnie i jest bardziej dodatkiem do historii, niż jej dużą częścią.

Tak więc niestety sprzedaję. Zagrałem i myślę, że jest to solidna gra i na pewno zrobi wrażenie nawielu graczach. Ale weteranom Posiadłości i/lub Gloomhaven nie polecam. Wypada po prostu czerstwo.
7
Luthien22 [ dodano: 24.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra! Piękne kafelki mapy, mnóstwo kart i żetonów, doskonałe figurki! Rozgrywka bardzo nam się spodobała, aplikacja działa bez zarzutu. Brak kostek do testów na początku mocno mnie zdziwił, ale okazuje się że wprowadzono tutaj o wiele ciekawsze rozwiązanie! Ciągle jesteśmy na początku kampanii, ale gra bardzo nas wciągnęła i ciągle chcieliśmy zagrać "jeszcze jedną turę"! Możliwość zapisu gry to dodatkowy atut aplikacji ;)
4
Major
Bartoszbol [ dodano: 24.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Po świętach spędzonych z rodziną przy „Podróżach” (nie mogliśmy się oderwać) i rozegraniu 5 rozdziałów (przygód) muszę stwierdzić, że gra wskoczyła na moje osobiste podium, a to nie zdarza się często. Kapitalne połączenie przygodowej eksploracji rozgrywanej w malowniczych realiach Śródziemia i bardzo udanego systemu RPG - przygody, podróże, zagadki i tajemnice, świetnie zrealizowany rozwój postaci, emocjonujące starcia z siłami ciemności, walka i trudne wybory, bardzo ciekawe i zróżnicowane przygody w ramach zrealizowanej z rozmachem kampanii. Aplikacja pracuje doskonale, zwalniając graczy z rozmaitych uciążliwych czynności mechanicznych, zapisując stan gry i oferując ogromną elastyczność, proceduralnie generowane mapy i różnorodność questów pobocznych. Wygląda na to, że FFG udało się twórczo połączyć szereg udanycy mechanik z innych gier (np. Cień z LoTR LCG, system przydzielania obrażeń jak z X-Winga, główny mechanizm eksploracji z „Posiadłości szaleństwa” itd.) i stworzyć doskonały produkt, który ma ogromny potencjał rozwoju, ograniczony w zasadzie tylko wyobraźnią projektantów kolejnych dodatków i kampanii.
3
Bartosz [ dodano: 24.04.2019 ]
Rewelacyjna gra, zarówno pod względem fabularnym/tematycznym, jak i mechanicznym. Niezwykle sprytna i klimatyczna mieszanka sprawdzonych w innych grach rozwiązań. Bardzo prosta do opanowania (mój dziesięcioletni syn załapał zasady bez trudu), a zarazem oferująca rzadko spotykaną w planszówkach immersję, emocje i niesamowicie zróżnicowane typy rozgrywki w poszczególnych scenariuszach kampanii - od zorientowanych na eksplorację wielkich i pełnych mrocznych tajemnic obszarów Śródziemia (Eriador), przez skoncentrowane na taktyce i walce (te przygody rozgrywane są na odrębnych planszach taktycznych), aż po przygodę detektywistyczną, w której nasza drużyna prowadzi dochodzenie. Dzięki fantastycznie wykonanej, intuicyjnej w obsłudze aplikacji gra ma praktycznie nieograniczony potencjał rozwoju (nie mogę się doczekać na dodatki - nowa kampania z 11 scenariuszami została zapowiedziana na trzeci kwartał tego roku), ale już to co oferuje podstawka robi wielkie wrażenie - epicka kampania fabularna rozpisana na kilkanaście scenariuszy, proceduralnie generowane mapy, mnóstwo „questów pobocznych”, znakomity, satysfakcjonujący system rozwoju postaci i używanych przez nie przedmiotów, oparty na dwóch wskaźnikach: punktach doświadczenia i punktach wiedzy. Świetne skalowanie - od gry solo, po grę na 5 osób. A przede wszystkim rozwijająca się na naszych oczach i dzięki naszym działaniom opowieść. Jestem dość wybrednym graczem, ale tym produktem FFG trafiło jak dla mnie w dziesiątkę. Brać i grać!
3
Shadowrun [ dodano: 20.04.2019 ]
Miałem spore obawy co do tej gry, a konkretnie do wykorzystania aplikacji. Zupełnie niepotrzebnie, bo to rozwiązanie bardzo ułatwia prowadzenie rozgrywki.
Wykonanie gry topowe, a figurki fantastyczne. Reszta elementów także bez zarzutu. Koszulki na karty zdecydowanie polecam mini american 41x63. Mam te rebelowskie i wystają za kartę około 2mm czyli idealnie. Inna sprawa, że sporo koszulek miałem źle zgrzanych, z wadami na krawędziach, ale to nie ta jakość i cena co FFG.
2
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 20.04.2019 ]
Co do koszulek mini polecam raczej 43/65 mm premium. Są nieco większe, ale zabezpieczają dodatkowo przed graczami lubiącymi trzymać karty przy ustach (sorry, ale każdy takich zna!).
4
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 19.04.2019 ]
@John Zgryźliwy: moja, że tak powiem, również doszła. Rzeczywiście jakość wykonania figurek jest ponadprzeciętna. Koszulki rebelowskie mini premium USA i tarot zabezpieczone. Całość prezentuje się na pierwszy rzut oka znakomicie. Czas przestudiować zasady, apkę, dobrać Legolasowi jedną z dwóch (co tam, obydwie;) bohaterek-partnerek do romantycznego trójkąta i ruszać w pierwszą podróż...
4
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 19.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak ktoś nie ma koszulek jeszcze, to radzę się spieszyć, bo w rebelu Mini Americany FFG znikają szybko. Można oczywiście innego producenta, ale co FFG to FFG.
3
Miejscowy
Bakster441 [ dodano: 19.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra dotarła do mnie w dniu premiery za to duży plus!
Za mną już pierwsze rozgrywki w tym tytule.
Zaznaczam więc że są to moje pierwsza wrażenia!

Ocena Gry "Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie" to mocne 4 gdy uda mi się zagrać więcej razy prawdopodobnie dam 5 ponieważ gra podoba mi się mechanicznie bardziej niż "Posiadłość Szaleństwa Druga Edycja" która ogrywam regionalnie z każdym nowym dodatkiem!

Co do szczegółowej oceny:

+ Wykonanie ale to FFG więc nie ma się co dziwić.

+ Urzucie innego plastiku do figurek ( są wyrazie solidniejsze, twardsze maja dużą ilość szczegółów.
W porównaniu do podstawowej wersji "Posiadłość Szaleństwa Drugiej Edycji" wielki plus)

+ Aplikacja czyli efekty dźwiękowe, muzyka i dobre proporcje tekstu przy wydarzeniach i interakcjach z żetonami

+ Mechanika, w końcu nie turlamy kości
(mechanika działa bardzo dobrze jest losowa w tedy kiedy powiną być, nawet gdy się przygotujemy przed testem i tak nie mamy 100% pewności że zdamy test. )

- Mój egzemplarz z gry był delikatnie trafiony w środku pudełka przy jednym z rogów, prawdopodobnie uszkodzenia powstało przy pakowaniu gry.
Odrobina kropelki załatwiła sprawę.

Ogólnie polecam dla osób którym podobały się gry poniżej:
"Posiadłość Szaleństwa Drugiej Edycji" , Star Wars Imperium Atakuje oraz "Descent wędrówki w mroku"
5
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 18.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W końcu dotarło. Bardzo wysoka jakość figurek i super, że są permanentnie przymocowane. W święta pierwsza rozgrywka najpewniej :D

Dla ciekawskich, rebel potwierdził, że mata będzie dostępna, a dodatki będą wychodzić równolegle z premierami światowymi.
9
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 18.04.2019 ]
Moja w drodze...
5
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 18.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rebel na 100% będzie spolszczał dodatki, to akurat nie ulega wątpliwości. Pytanie raczej kiedy się pojawi pierwszy dodatek z figurką - Villains of Eriador, no i czy pojawi się w sprzedaży mata do gry?
Ja dziś już odbieram przesyłkę, a wy? ;)
7
Marek [ dodano: 17.04.2019 ]
Ddudi1 dzieki za wyjaśienie, zatem zagłębiam się w instrukcję i czekam na dostawę. Fakt szkoda tych figurek, może jednak dodatek wyjdzie w miarę szybko :)
2
Ddudi1 [ dodano: 17.04.2019 ]
W podstawce jest jedna kampania, która składa się z 14 scenariuszy, dlatego widzisz 1 (save zapisuje progres, dla każdej nowej gry w inną ilość osób możesz zapisywać osobno save).

W Q3 zapowiedziano wyjście nowej kampanii Hunt for Ember Crown.
Będzie także dodatek z figurkami do obu kampanii i kartami tytułów i itemów.

Czy Rebel planuje spolszczyć dodatki (w tym DLC)?

Szkoda, że tak późno wyjdą figurki do podstawowej kampanii, która pewnie już będzie skończona przez większość osób (tak wiem, że będzie też współdzielony na nowe kampanie, ale w podstawce trochę mała różnorodność przeciwników).
3
Marek [ dodano: 17.04.2019 ]
REBEL - piszecie że w podstawce, scenariuszy będzie 14, ale z tego co widzę na apce kampania jest jedna - Kości Andoru. więc jak to z tymi scenariuszami jest?

Może wiecie, bo tego też nie widzę w instrukcji, czy jak zacznę kampanię w dwie osoby to potem mogę kontynuować w więcej?
0
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 15.04.2019 ]
O! Niedostępny (no i musiałem się przyznaje, zamówić gdzie indziej...sorry)! Czyżby cały nakład wyprzedany nawet u polskiego wydawcy? No to chyba trzeba od razu planować dodruk, Panowie Rebelianci!;)
4
Rebel.pl [ dodano: 15.04.2019 ]
W podstawowej wersji gry scenariuszy będzie 14. W dniu premiery będzie dostępna także polska wersja aplikacji.
4
Weteran
Gajos [ dodano: 11.04.2019 ]
Czy aplikacja będzie miała opcje wyboru polskiego języka?
1
Arni761 [ dodano: 05.04.2019 ]
Ile ma byc scenariuszy w podstawce ?
1
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 05.04.2019 ]
Pojawił się Gameplay z FFG i choć początkowo wydaje się nieco monotonny, szybko się rozkręca.
Plusy (IMHO) w porównaniu z MoM2:

+ rozgrywka mniej skoncentrowana na aplikacji (z uwagi na mniejszą liczbę elementów z którymi interakcja jest konieczna), choć to pewnie zależy od scenariusza
+ są elementy deckbuildingu, możemy pewne rzeczy zaplanować
+ dużo niuansów poprawia płynność rozgrywki - np. tylko od sukcesu zależy czy dostajemy rany i terror czy nie, nie ma liczenia i dobierania częściowych wyników (to z uwagi na ograniczoną ilość sukcesów w tali gracza)
+ broń działa lepiej - dodawanie dodatkowych rzutów bywało frustrujące, tutaj broń ma zawsze efekt jak wyciągniesz sukces (czyli trafisz) i kontroluje ilość zadanych obrażeń, niby niewielka różnica, ale osobiście dla mnie satysfakcjonująca
+ świetne się sprawdza wykorzystanie umiejętności z kart, to kolejna rzecz, którą można fajnie wykorzystać planując swoje działania
+ operacje na powiększonym i zbliżonym obszarze ekstra (element przygodowy / typowo taktyczny)
+ możliwość zapisywania stanu kampanii pomiędzy przygodami

Ogólnie zapowiada się, moim zdaniem, F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-I-E, mam tylko nadzieję, że rebel zadba o matę, ponieważ ma się pojawić w sprzedaży regularnej. Mata jest NIESAMOWITA.
6
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 18.03.2019 ]
Wydaje się, że mechanika będzie mniej losowa niż Posiadłość. Wyraźnie widać, że karty będą pełnić różne funkcje i będzie można wpływać na ich kolejność w talii. Szansa na bardziej zróżnicowane spotkania też dobrze prognozuje jeśli chodzi o regrywalność. Co więcej, mam wrażenie, że z uwagi na większą swobodę poruszania się uwaga graczy będzie się skupiać głównie na planszy. Czas pokaże czy mój optymizm jest uzasadniony, ale biorę w ciemno.
Pytanie do wydawcy - czy będzie mata dostępna u was, czy zamawiać od FFG?
3
Marcin [ dodano: 27.02.2019 ]
Szkoda ze grafiki te same co w Lotr LCG :(, gdyby nie to bralbym w ciemno a tak dostane produkt ktory nie bedzie dodatkowo cieszyc oka bo to samo mam jak odpale ukochanego lotra na karciochach. Chyba trzeba bedzie poczekac do jakiejs recenzji.
0
Marcin [ dodano: 11.02.2019 ]
Runewars we Śródziemiu ???
0
Playmode [ dodano: 10.02.2019 ]
Gra warta swojej ceny i uwagi. Co prawda trochę przeraża mnie wciskanie ostatnio wszędzie aplikacji do gier, ale mam nadzieję że dzięki niej gra będzie bardziej atrakcyjna.
1
michal [ dodano: 07.02.2019 ]
28 kart obrażeń
28 kart strachu
brzmi troche jak mechanika posiadłości
4
Gajos [ dodano: 04.02.2019 ]
Jestem fanem GH i „niestety” już patrzę przez pryzmat tej gry na przygodowki czy DC. Czy można się spodziewać regrywalnosci taktycznej z dodatkiem storytelingu? Ciekawe jak duży będzie miała wpływ aplikacja? Tak ktoś wyżej napisał, aby nie siedzieć w tablecie co by jeden ruch na planszy zrobić i znów wpatrywanie się w tablet...
2
Lopek43 [ dodano: 17.01.2019 ]
Bardzo bym chciał żeby apka nie była aż tak często wykorzystywana jak w "Posiadłości Szaleństwa" - bo z jednej strony bardzo fajny klimat i mechanika (gram zawsze solo) ale jakoś miałem wrażenie że za często patrzę w ekran a za mało na planszę.. zobaczymy ! Trzymam kciuki za ten tytuł.
5
Łowca
Robbins [ dodano: 15.01.2019 ]
Gra wydaje się być warta sporej uwagi. Oby aplikacja mobilna nie komplikowała rozgrywki bardziej niż to konieczne. Czas pokaże. Trzeba się uzbroić w cierpliwość aż do premiery.
4
Eruanno [ dodano: 12.01.2019 ]
Woooo może być naprawdę fajne tylko teraz będę musiał zdecydować czy wolę Władcę Pierścieni czy też Gwiezdne Wojny :D :D :D
4
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl