Komentarze do produktu: Dark Heresy 2ed (edycja polska)

Podręcznik podstawowy


Groch1990 [ dodano: 31.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podręcznik pięknie wydany. Wspaniałe grafiki ociekające klimatem WH40K. Szkoda, ze tworcy nie pomysleli o znaczniejszym odswiezeniu mechaniki gry. Ogolnie produkt sprawia wrazenie, ze wart jest swojej ceny.
0
Wielki Brat
T0STER [ dodano: 25.04.2019 ]
W Dark Heresy gram głównie jako gracz, jednak prowadziłem kilka sesji z tym podręcznikiem i muszę przyznać że jestem zadowolony! Polecam :)
0
Weteran
Bitewny Biurokrata [ dodano: 23.07.2018 ]
Dla mnie 2ga edycja była zawodem. Choć twórcy zarzekali się, że naprawią wszystko z poprzedniej, tak na prawdę każdy jeden 'problem' który starali się załatać tworzył kilka nowych.
Dla tych, którzy nie wiedzą FFG dobrze wiedziało, że Games Workshop nie przedłuży im licencji na Warhammera 40k, tak jak nie przedłużyło im licencji na Fantasy. Druga Edycja Dark Heresy, była próbą opchnięcia jakiegoś produktu na szybko, póki tą licencję jeszcze mieli, dlatego dwójka jest robiona tak szybko i na przysłowiowym kolanie, i dlatego zawiera plejadę houseruli wziętych z forum FFG, wklejone do tej edycji często bez żadnego pomyślunku. Podczas gdy 1E było grą śledczą, dosłownie Call of Cthulhu w kosmosie, tak 2E stara się być ni to grą akcji, ni to grą śledczą, ni to narracyjną, ni to bojową. Pomieszanie z poplątaniem, które miało dogodzić jak największemu gronu ludzi, a koniec końców straciło własną tożsamość.

Niech za przykład posłuży choćby nowy system 'krytyków'. Wyrzucając 10 na kości obrażeń, zamiast jak dotąd furii, przeciwnik dostaje losowy efekt z tabeli krytyków od 1 do 5, które najczęściej i tak nic nie robią poważnego, ale wymagają śledzenia przez MG dodatkowej masy zmiennych... no bo przecież tego orka boli od 'krytyka' ręka i przez 3 tury będzie miał -10 przy używaniu jej. Co za koszmar.
5
Krecik372 [ dodano: 07.05.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Paczka dotarła w nienaruszonym stanie, posiada solidną twardą oprawę, tłumacze bardxo się postarali.
1
Dungal [ dodano: 29.03.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kawał dobrego erpega, w mrocznym uniwersum Warhammera 40k. Zdecydowanie więcej materiału niż w podstawce do pierwszej edycji, w którą też grałem. Mechanika bardziej dopracowana. Wydanie na najwyższym poziomie, poza szyciem - doradzam ostrożnie obchodzić się z tą księgą. Dark Heresy jest tak pojemnym fabularnie systemem, że nie widać końca w pomysłach na scenariusze.
2
Tzraska [ dodano: 22.02.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Paczuszka zgrabna, dobrze zapakowana i nawet gwiazdę chaosu dostałem narysowaną na przesyłce ;3
Podręcznik ładnie wydany, szyty 10 razy lepiej niż koszulki z sieciówek. Ekran MG też solidny. Ogólnie bardzo na plus.

Zapraszam i polecam

Fiotr Prączewski
1
Poliglota
Lekold [ dodano: 07.12.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rebel - przygotowanie i zabezpieczenia paczki : 12/10.
(W porównaniu do Copernicusa - niebo do ziemi.)

Odnośnie podręcznika. To już mój drugi... Drugi bo pierwszy po dwóch latach używania się rozpada. Rozpada z powodu - FATALNEGO szycia oraz grubych i ciężkich stron (kredowych).
Mechanika bez zarzutów - gra się fenomenalnie.
Oczywiście żeby dodać głębi 40 milenium trzeba doliczyć do kupna książki pokroju trylogia Eisenhorna oraz wertowanie astronomicanu czy lexicanum.
Polecam.
0
Życzliwy
Brick [ dodano: 24.08.2017 ]
Świetny podręcznik. Zakupiłem go stacjonarnie więc nie będzie oceny 5. Świetnie rozgrywa się każdą przygode na nim. Mega polecam!
0
Geraltion [ dodano: 20.08.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Poprawiona mechanika, dodali nowe systemy np. prowadzenia śledztw czy używania pojazdów w walce, sam podręcznik szczegółowy, obszerne opisy pozwalają nam dużo dowiedzieć się o wielu aspektach. Tłumaczenie jest moim zdaniem bardzo dobre i nie dostrzegłem żadnych rażących błędów. Cóż mógłbym jeszcze dodać, podobają mi się wszystkie role, przeszłości i pochodzenia, które można łączyć na różne sposoby i tworzyć nietypowych akolitów. Wykonanie jest bardzo solidne i cała książka jest pięknie zilustrowana. Ogólnie bardzo polecam wszystkim fanom WH40K, innym (mam na myśli tych, którzy nie znają ale interesują się uniwersum) również, ponieważ wszystkich potrzebnych i zarazem bardzo interesujących wiadomości o uniwersum można znaleźć w internecie.
0
Ranny Ptaszek
Headbanger [ dodano: 12.08.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Trochę zwlekałem z napisaniem tego komentarza, bo nie bardzo lubię pisać opinię na bazie okładki, zaś przeczytanie podręcznika zajęło mi nieco czasu, potem był problem, żeby zagrać bo nie lubię otwierać nowych kampanii kiedy trzeba zakończyć poprzednie. Na szczęście ostatnio udało mi się te warunki spełnić.

Po pierwsze - złe. Książka jest karykaturalnie duża, oraz dość niechlujnie sklejona. W paru miejscach mojej kopii klej się po prostu wylał na strony i przy otwarciu te się rozerwały w przyklejonych miejscach. Teraz mogę podziwiać symetryczne białe plamy na wybranych stronach. Niestety mimo to sam klej nie jest na tyle mocny by przytrzymać objętość tej knigi i tak czy siak ostatecznie podręcznik trzyma samo szycie. To duży minus, bo to tylko kwestia czasu, jak książkę trzeba będzie naprawić u introligatora.

Po drugie - dobre. Podręcznik krzyczy z każdej strony "graj we mnie", postacie robi się długo (głównie przez składanie z puzzli pochodzenia, przeszłości i roli), ale wykupione traity bardzo dużo mówią o historii postaci. Świat jak to w 40k jest miodny i pozwala na bardzo dużo - choć wymaga sporej znajomości fluffu (który dla wielu się kończy niestety tylko na spess mareens). Byłem w szoku jak dobrze zagrała mechanika społeczna. Subtelność, uznanie i wpływ same kreują sytuacje na sesji i reakcje postaci ze względu na swój charakter. Podczas czytania wydawało mi się, że ten element będzie raczej ciążył na rozgrywce (zupełnie jak Disquiet w Prometheanie), a on ją skutecznie budował. Walka jest złożona i wymaga wprawy, a także świadomości graczy co do akcji jakie chcą podjąć, ale dzięki temu potrafi być bardzo konkretna.

Ogólnie spodziewałem się gry średniej, a Dark Heresy 2ed. mocno zaskakuje tym, jak idealnie realizuje swoją wizję. Coś co często jest trudne do określenia w innych grach.
8
NoName [ dodano: 28.05.2017 ]
Świetna gra, polecam fanom warhammera 40,000. Sklep ma świetną dostawe zamówiłem i następnego dnia miałem
1
Grzegorz2010 [ dodano: 05.05.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W skrócie jest to stary warhammer ze zdecydowanie poprawionymi zasadami i w świecie 40k, poza tym różnic zbyt dużych nie ma. Dalej są klasy postaci, rzuca się 1k100 a na początku gry łatwo jest graczy ubić :). Polecam każdemu komu nie podoba się WHRP 3 ed.
1
Lasard [ dodano: 24.03.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo dobra, choć nie idealna. Mechanika walki daje duże pole do popisu postaciom. Brakuje mi jakichś bardziej pasujących do niej zasad pościgów, czy prowadzenia dyskusji i przesłuchiwania bo tym też postacie często muszą się zajmować.
3
Enuya [ dodano: 24.11.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Pierwszą rzeczą, która zwróciła moją uwagę zaraz po oddaniu należnej gotówki na ręce kuriera, był ciężar przesyłki, zdecydowanie przewyższający wagę standardowego podręcznika do gry RPG. Nie powinno to jednak dziwić, biorąc pod uwagę, że książka nie tylko ma grubą oprawę, ale i została wydana na solidnym, nieprzebijającym papierze. Szycie stron jest porządne, druk nie "rozłazi się", wszystkie teksty, ale też ilustracje naprawdę pasują do specyfiki świata. W dodatku wydrukowane są w sposób czytelny i naprawdę przyjemny dla oka. Niekiedy jedynie pojawia się jakaś tabelka czy notatka ze zbyt małym kontrastem, co może stanowić problem dla graczy i MG ze znacznie obniżonym potencjałem wzrokowym.
Treść książki w pełni mnie satysfakcjonuje. Mechanika wytłumaczona drobiazgowo, niekiedy wręcz za dokładnie (takie ilości tabelek i zasad zawsze mnie przerażają), gracze otrzymują cały wachlarz możliwości stworzenia swoich postaci oraz wszelkie podstawowe informacje dotyczące Imperium (jego bardziej szczegółowej historii i dodatkowych informacji muszą już poszukać na własną rękę, ale też nie jest rolą podręcznika opisywanie drobiazgowo czterdziestu tysiącleci historii).
W mojej opinii Mroczna Herezja nie jest systemem, którym warto rozpocząć swoją przygodę z grami RPG. Ma skomplikowaną mechanikę oraz niewątpliwie wyspecjalizowany i ściśle dookreślony świat, co może odstraszyć zarówno początkujących graczy, jak i niedoświadczonych MG. Jeśli jednak ktoś lubi tego typu klimaty, liznął już trochę różnych systemów i ma czas na dokładne zapoznanie się z zasadami gry, jestem przekonana, że ten podręcznik sprawi mu wiele radości.
11
Khezu666 [ dodano: 23.11.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetne wykonanie!
Piękne ilustracje i super system :)
2
Glesh [ dodano: 07.11.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
RPG dla bardziej zaawansowanych graczy. Szczerze polecam. Interesujące uniwersum :D
3
Poliglota
Vulgrim [ dodano: 19.09.2016 ]
Dark Heresy ma swój klimat i albo się go lubi albo marudzi że system jest zbyt realistyczny. :P
Tak na poważnie, czekałem na polską wersję i jestem zadowolony. Jak na taką liczbę stron jest naprawdę mało literówek.
Zasady są do nauczenia się po części na pamięć (minusik) i mogą stanowić problem na start (psionika) ale dla napalonego Mistrza Gry to żaden problem.
Oprawa wizualna na dobrym poziomie, ale momentami ściany tekstu męczą.
O systemie Askellon dużo nie powiem, może gorszy od sektora Calixis z pierwszej edycji, ale ma Pandemonium, które jest świetną inspiracją do nowych sesji.
Najbardziej ubolewam jednak nad kwestią bestiariusza oraz pojazdów. Pierwszych jest za mało, a drugich prawie nie ma. Niestety trzeba się posiłkować własnymi tworami lub czerpać z innych RPG-ów w świecie WH40k np. Black Crusade. Szczególnie w kwestiach wyznawców Mrocznych Bogów. W podręczniku mamy taki nacisk na kultystów Nurgla, że nawet nie znajdziemy statów dla Różowego Horrora. :/
Mimo wszystko polecam jeśli ma się wolę i zapaleńców w drużynie.
6
Skryba
Kalafior [ dodano: 08.08.2016 ]
Rebel - na 6!
Podręcznik wspaniale wydany, solidny, waży tonę, może ciut mniej. Ale nie wiem, czy uda mi się coś rozegrać. Mechanika, lekko doprawiona i "unowocześniona" od czasów 2 ed WFRP, to jednak pełen absurdów archaizm. Widać to najlepiej w ograniczonym zakresie statystyk oddanych w skali procentowej - czasami różnice pomiędzy takim akolitą a space marine to 10, 15 punktów procentowych. Fakt, dodajmy ekwipunek, ale fluffowo taki uberman jakim ma być space marine ma skuteczność zwiększoną o 10 procent.
To już nie te czasy. Ale i tak wysoko oceniam, bo przecież po polsku, co w obecnych czasach jest sporym, sporym osiągnięciem.
3
Savier [ dodano: 09.06.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Solidny, znany już dobrze system, o którego wadach i zaletach rozmawiano już długo i namiętnie, zatem pozwolę sobie skomentować jedynie jakość wydania. Tłumaczenie go wymagało tytanicznej roboty ze strony wydawcy, za co należą się mu wielkie brawa i wdzięczność polskiej braci RPGowej, również utrzymanie jakości wydania anglojęzycznego FFG musiało być nie lada wyzwaniem. Oby więcej takich projektów.
6
Poliglota
Battotsu [ dodano: 09.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetne wykonanie, solidny produkt dający dużo frajdy nowym jak i starym graczom. Polecam też by rozbudzić w sobie chęć poznania 41 milenium :)
4
Patafian [ dodano: 07.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra. Warhammer 40K zdecydowanie nie zawodzi! Wydawało mi się, że DH będzie bardzo ograniczone jeśli chodzi o różnorodność postaci. Muszę jednak przyznać, że to gra dająca ogrom możliwości. Jednocześnie zachowuje mroczny klimat warmłotka. Naprawdę warta polecenia
3
Poliglota
DeSlay [ dodano: 28.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rebel na 5. Ale to chyba norma. Wyszedł mały problemik ale w grudniu jest zrozumiały i rozwiązanie go było perfekt.

Gra na 4+. Kawał dobrej książki, dobrze wydanej świetnie przetłumaczonej. Mechanika młotka 2 ed z modyfikacjami na plus.
Multum możliwości jeżeli chodzi o grę.
Grafiki bardzo się podobają.

Troche chaos w opisach świata i jakby niedosyt informacji.
Nienajlepszy rozdział dla MG.

Plus przy ocenie żeby ludzie częsciej wydawali po polsku :)

Napisałbym więcej ale trzeba walczyc z herezją.
11
Enc [ dodano: 22.12.2015 ]
Swój podręcznik nabyłem w sklepie wydawcy, nie mogę więc wystawić grze oceny punktowej. Szkoda, bo dominujące tu „5” fałszują nieco obraz tego systemu. Od strony technicznej podręcznikowi nie można nic zarzucić. Tłumaczenie jest dobre, literówek niewiele, od czasu do czasu można natknąć się na słowo w złej formie albo dziwacznie brzmiący twór. Na tle innych pozycji (nie tylko erpegowych) ekipie tłumaczy i redaktorów należy się pochwała. Jedyne, do czego można się przyczepić to słabe wprowadzenie oraz ciężki język rozdziałów o psionice i walce, ale to drugie to zapewne w dużej mierze wina oryginału. Podobnie wysoko trzeba ocenić oprawę graficzną i sam wygląd podręcznika. Nie jest co prawda tak dobrze, jak w pierwszej edycji (ilustracje trzymają poziom, ale to nie ten sam poziom; skład jest zdecydowanie mniej czytelny), ale i tak jest zdecydowanie lepiej, niż w przypadku wielu innych systemów. Jedynym mankamentem jest… waga podręcznika.
Niestety, nie jest tak różowo, jeśli wgryziemy się na poważnie w treść. Dark Heresy to gra poprzedniej dekady, z niby prostymi zasadami, które jednak wspierane są przez masę modyfikatorów, wyjątków i drobnych reguł. Brakuje tu elegancji współcześnie projektowanych systemów, abstrakcji kiedy jest to niezbędne, uproszczeń kiedy są w zasadzie konieczne. Autorzy z niewiadomych przyczyn silą się miejscami na niepotrzebny realizm – może to chęć odwzorowania warunków na bitewnych polach, może symulacja bitewnego WH40k? Ciężko powiedzieć. Z punktu widzenia MG ważne jest to, że albo czeka go/ją wkuwanie dwustu stron podręcznika, albo trzeba wyrzucić większą część tej objętości do kosza. Z fajnych cech – jest tu wszystko, co może być potrzebne poza pojazdami i solidnym bestiariuszem.
Przeciętnie wypada sektor Askellon. Planetom brakuje tych charakterystycznych cech, które posiadały układy w sektorze Calixis. Promowane na miejsce startu kampanii Desoleum jest wtórne i naiwne, nie wyróżnia się niczym na tle innych planet-kopców. Bardzo ciekawie wygląda wątek Pandemonium – wiecznego sztormu Osnowy, przetaczającego się przez sektor od tysiącleci. To bardzo mocne narzędzie w rękach MG. Nie tylko jako zjawisko kierujące Akolitami ku kolejnym przygodom czy tajemnica do rozwikłania, ale również jako „coś” z czym trzeba walczyć (o ile w ogóle da się znaleźć sposób na przeciwdziałanie Pandemonium), by sektor Askellon nie upadł.
Na koniec muszę wspomnieć o pewnej cesze Dark Heresy, która może skreślić ten system w oczach graczy o większej wrażliwości. Imperium jest krańcowo złe, to totalitarny koszmar, absolutne piekło. Nie sposób tego potraktować serio – trzeba grać z dystansem, z przymrużeniem oka, bawiąc się konwencją, ale nie angażując się w nią mocniej. DH nie jest systemem, w którym można w pełni identyfikować się z bohaterem.
Ode mnie Dark Heresy otrzymuje ocenę 3+.
Gdyby podręcznik był o 1/3 chudszy, a kolejną 1/3 materiałów (mechaniki) zastąpiono by czymś łatwiejszym, bardziej przyjaznym (zwłaszcza nowym graczom) DH zasłużyłaby zdecydowanie na piątkę. Niestety, to klasycznie napisany system – klasycznie, znaczy z podejściem, że ludzie i tak nie będą używać mechaniki.
18
ArgonathX [ dodano: 20.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Paczkę dostałem w doskonałym stanie, a całą procedura wysyłki przebiegła szybko i bezproblemowo.

Co do samego produktu. Podręcznik wykonany bardzo starannie. Treść i oprawa graficzna na bardzo wysokim poziomie. Mechanika nie należy do najbardziej skomplikowanych, ale to akurat uważam za plus. Całkiem obszerny opis świata, choć pewnie znalazłoby się parę osób twierdzących, że jest inaczej ;) Przygody wprowadzającej nie będę oceniał bo najzwyczajniej w świecie nigdy nie interesowały mnie gotowe scenariusze i nawet do niej nie zajrzałem ^^

Za Imperatora!
3
Mistrz Gry
Zoolw [ dodano: 19.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dobra gra dla fanów uniwersum WH 40K. Dla mnie jest zbyt chaotycznie opisana, do końca nie wiem w co wierzą mieszkańcy Imperium i z kim mają walczyć. Ciagle wzmiankowane jest Imperialne Credo, a nigdzie nie jest ono zaprezentowane (a przynajmniej nie znalazłem). Nielogiczności w opisach światów, które utrudniają zawieszenie niewiary kogoś, kto nie ma wiedzy o uniwersum.

Wydanie bardzo ładne, mechanika z wszelkimi zaletami i wadami mechaniki Warhammera.

Fanom WH 40K polecam w 100%, reszcie - nie za tę cenę i z małą szansą na rozszerzenia.
5
Enc [ dodano: 17.12.2015 ]
@Mazarian:

Mechanika (setki setron o walce, broni, pancerzach i umieraniu kontra kilka stron o Wpływie i Subtelności) mówi jasno o czym jest DH. W praktyce pewnie będzie sporo kombinowania i mniej strzelania (przynajmniej u mnie), ale nie jest to spowodowane tym, co jest w podstawce, raczej oczekiwaniom graczy i moim.
4
Drowpl [ dodano: 17.12.2015 ]
Wreszcie jest podręcznik wh40k rpg po polsku,tłumaczenie bardzo dobre,wydanie solidne.Obsługa świetna

5
0
Mazarian [ dodano: 11.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jestem bardzo zadowolony z nowej edycji, duże ewolucyjne zmiany w zasadach wyszły systemowi na dobre. Obszerny ale pozostawiający dużo możliwości opis świata wraz z widocznym przeniesieniem ciężaru na prowadzenie śledztw w ukryciu ( specjalna mechanika ) daje wiele możliwości. Polecam.
3
Micherix [ dodano: 10.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Paczkę dostałem w doskonałym stanie, szybko i sprawnie :D Jak zawsze można na Was liczyć. Podręcznik jest doskonale wydany, system jest dość prosty i przyjemnie przypomina II ed. Warhammera... nic tylko zbierać drużynę.

Pozdrawiam zespół REBEL, na pewno będę do was chętnie wracał na zakupy.
3
Kron [ dodano: 04.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Niechaj Światło Imperatora spłynie na Baniaka i jego świtę!!!.Gdyby nie Oni, polscy Fani 40K RPG nadal pogrążeni w mrokach musieli by brnąć przez niezrozumiałą dla każdego angielszczyznę. Doskonała robota!!!Trzeba przyznać że nasi spisali się na medal.Na pewno kupię każdy dodatek do DH2 jeśli tylko ukaże się po polsku.BRAWO!!!! Paczuszka z Rebela doszła błyskawicznie pancernie zapakowana.
3
Kikson11 [ dodano: 29.11.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Produkt wykonany niezwykle solidnie.
Bardzo szybka wysyłka. (poniżej doby)
Miałem nadzieje iż zakupienie w przedsprzedaży dostane produkt szybciej ale nie to jest ważne.
Ważne jest trzymanie w ręku tej grubej i przepięknie ilustrowanej "Biblii" do palenia heretyków.
For the Emperor!
4
Pionier
ajfel [ dodano: 26.11.2015 ]
a ja nie jestem.

Liczyłem, że nabywając w przedsprzedaży dostanę parę dni przed premierą (nawet jeśli nie tak szybko, jak kupując bezpośrednio od wydawcy).
3
Michał [ dodano: 23.09.2015 ]
Jestem zadowolony.
3
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl