Komentarze do produktu: Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza)

Przygotuj się na przygodę!


Papug [ dodano: 05.04.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Zakupiony do kolekcji, solidnie wykonany, dobrą budowa struktury podręcznika. Na pewno zachęca do gry i poznania legenaldarnego systemu D&D.
Pozycja obowiązkowa dla ludzi rozpoczynających przygody z D&D.
0
Szczęściarz
Awerzo [ dodano: 29.03.2020 ]
Mimo paru małych potknięć, ten podręcznik znacznie mi ułatwił prowadzenie sesji po polsku. Tłumaczenie jest naprawdę dobrze wykonane a sam podręcznik jest przeklęcie przydatny, czy to dla gracza, czy dla mistrza gry.
1
TheTofiq [ dodano: 27.03.2020 ]
Obowiązkowa pozycja każdego początkującego
1
Nocny Marek
Mazabin [ dodano: 17.03.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nie wyobrażam sobie grać bez tego podręcznika - ląduje na stolo obowiązkowo przy każdej sesji.
Z punktu widzenia DMa - pewnie mogłabym prowadzić bardzo wiele sesji, bez konieczności sięgania po podręcznik Mistrza, ale musiałby być ten.
Erraty jeszcze nie wkleiłam, ale chyba muszę skoczyć z tym do drukarni, by nie zniszczyć efektu.
0
glitter [ dodano: 19.02.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dzięki tej edycji zaczęłam na poważnie grać w D&D i ogólnie zachwyciłam się ttrpg. Głównie gram po angielsku, ale byłam bardzo ciekawa polskiego wydania i się nie zawiodłam :)

Ładne wydanie nieodbiegające od oryginału i porządne tłumaczenie - a przy takim projekcie kilka mniejszych potknięć można wybaczyć.

Super, że można teraz jeszcze łatwiej wkręcić znajomych :D
2
Zielony666 [ dodano: 26.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny system, prawdopodobnie najlepsze heroic fantasy na start. Wykonanie jest dobre, ale szkoda, że licencja nie pozwala na inny papier :/
Tłumaczenie ma braki, błędy, parę rzeczy mi nie siedzi, ale zobaczyć dedeki po polsku jednak bezcenne :p
1
Swiatp [ dodano: 23.12.2019 ]
Pamiętam kiedy kupowałem w Rebelu podręcznik do 3 ed. :) Minęło wiele czasu, kolejne edycje moich ulubionych gier się zmieniają - niezmienny pozostaje tylko sklep, który nie zawodzi. Od lat. Co do samej gry: zdecydowanie bilansuje to co pozytywne w poprzednich edycjach i jest bardzo dobrze wydana. Polecam nie tylko fanom dungeoncrawla.
3
Tristan [ dodano: 13.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pięknie wydany podręcznik do jednego z najlepszych systemów RPG. Chociaż miałem wątpliwości co do mechaniki, będąc bardzo przyzwyczajony do edycji 3,5 muszę przyznać, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłem.
Ogólnie polecam, świetna rzecz.
2
Pisarz
Zackmaster [ dodano: 10.12.2019 ]
Ilustracje wyglądają przepięknie, czy lepiej sprawić sobie to z perspektywy GM/DM czy też poczekać na tytułowo adresowany podręcznik?
1
Weteran
Skie [ dodano: 05.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najlepsza edycja D&D plus masa przygód i materiałów po polsku na DMsGuild. Po prostu trzeba!
2
Weteran
Lueviel [ dodano: 01.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Oprawa graficzna idealna. Pięknie wydana edycja. Papier kredowy, twarda oprawa. Nic tylko czekać na kolejne podręczniki.
1
Czesiek7378 [ dodano: 29.11.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pieknie wydany. Dopieszczony. Warty swojej ceny.
3
Bskierys [ dodano: 27.11.2019 ]
5 - dla systemu. Przesiadłem się na 5e z 3.5 i moim zdaniem piąteczka bije tutaj na głowę trójkę przystępnością i wyważeniem pomiędzy uproszczeniem zasad a głębią systemu.
5 - za to, że powstała wersja po polsku. Znacznie lepiej mi się gra, kiedy nie muszę wtrącać sformułowań po angielsku do sesji.
5 - dla tekstu podręcznika. Jak na "Instrukcję gry" bardzo przystępnie napisany. Nie jest zawalony paragrafami i podpunktami. Język opisów zachęca do zagłębienia się w przygody, jakimi powinny być sesje D&D.
4.5 - dla tłumaczenia. Sam tekst jest przetłumaczony dobrze i lekko. Obciąłem połówkę za dobór tłumaczeń niektórych sformułowań z którymi nie do końca się zgadzam. Podejrzewam, że były to ciężkie decyzje, dlatego nie zamierzam za bardzo narzekać. Delikatne potknięcia w zalewie świetnego tekstu.
4 - za oddające klimat ilustracje.
3 - za nie bycie podręcznikiem. Owszem, świetnie się to czyta, ale czasem marzy mi się podręcznik, który jest bardziej skondensowany i przystosowany do częstego przeglądania na sesji. Obchodzę się póki co z podręcznikiem jak z jajkiem, bojąc się ubrudzić albo porwać, a to trochę mija się z celem, kiedy chcę coś szybko znaleźć w trakcie sesji. Ale to już pretensje do WoC.
3 - za to że tak późno. Pewnie - lepiej późno niż wcale, ale system został wydany w 2014. Brakowało mi polskiego wydania przez bardzo długo.
2
Warlimont [ dodano: 26.11.2019 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Zakupiłem książkę po przygodach z 4ed. która była dość średnia dla mnie i moich graczy, zagraliśmy już 5 sesji póki co poza problemami z dość nieczytelnym działem magii co utrudniło nam tworzenie postaci oraz paroma literówkami w książce nie mam innych zarzutów. Bardzo dobrej jakości wykonana książka, piękne ilustracje oraz solidna okładka.
Jedyne minusy to dział magii który jest strasznie nieczytelny oraz posiada nieintuicyjny sposób wyszukiwania zaklęć (lepszy by był podział zaklęć na klasy postaci i alfabetycznie, a nie podział tylko alfabetyczny.) Oraz książka dotarła do mnie odrapana? Posiada straszne rysy z tyłu, wykonane (jakimś tępym przedmiotem) Nie chciałem walczyć o wymianę ani o to nie robić problemów, wiadomo że coś takiego może się zdarzyć a ja nie jestem typem osoby schludnej.
1
Pionier
Suzail [ dodano: 19.11.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podręcznik, jak to podręcznik - kto chce grać, musi go mieć. Jedynym mankamentem jaki zauważyłem jest rysująca się powierzchnia. Dbam o książki dość mocno i używam jak muszę, lecz ten wygląda po jednym czytaniu jakby miał już ze 3 lata...
3
Popekb [ dodano: 10.11.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przepięknie wydany, świetny podręcznik do jednej z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Niekiedy tłumaczenia, albo zastosowane anglicyzmy powodują lekką konsternację ("elfy z Underdarku" jako przykład), ale nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze.
5
Poliglota
Hollow10 [ dodano: 11.10.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Naprawdę świetnie wydany podręcznik na dobrej jakości papierze. Dodatkowo drugie wydanie nie wymaga erraty, bo wszystkie poprawki zostały wprowadzone. Polecam.
5
Weteran
jedi_alan [ dodano: 01.10.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przepiękne wydanie. Zaczynałem od edycji 3.0 z którą nie rozstawałem aż do wersji 5. Bardzo przjemny w dotyku papier, cudowne grafiki a i dzięki tlumaczeniu udało się rozstrzygnąć klika kwesti które w wersji angielsiej nie były jasne.
5
Weteran
Okapi [ dodano: 10.09.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Porządny długo wyczekiwany produkt
10
'nołnejm' [ dodano: 08.09.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Nie jestem fanem D&D, jednak kupiłem ten podręcznik z dwóch powodów. Przede wszystkim są to dedeki, najpopularniejszy system RPG na świecie, ojciec wszystkich erpegów (choć po wielu zabiegach przystosowujących do współczesności, tak że obecna, piąta edycja, może się mocno różnic od pierwszych). Kurczę, no nawet jak się nie lubi, to jednak warto zajrzeć. Po drugie, kiedy Rebel, korzystając z fali renesansu erpegów w Polsce, zapowiedział polską edycję, stwierdziłem, że trzeba wesprzeć groszem to wydanie, bo a nuż Rebel stwierdzi, że to się opłaca i wyda inne systemy, które bardziej mnie interesują.
Cóż, podręcznik jest super, piękne ilustracje, ogrom możliwości dla gracza. Warto pamiętać, że jest to podręcznik wyłącznie z zasadami, co więcej - mocno okrojonymi (wszystkie bowiem znajdują się w trzech głównych podręcznikach), głównie tymi dotyczącymi tworzenia bohatera gracza, nie znajdziemy tu opisu świata. Zasady są proste do opanowania, choć ich dobre wykorzystywanie wymaga wprawy.
Najbardziej jednak zawiodłem się na jakości wydania: cieńszy papier w porównaniu do angielskiej wersji oraz matowy lakier na tylnej okładce, który po prostu odchodzi. To w sumie byłoby do przeżycia, ale problemem jest jeszcze tłumaczenie, które zawiera sporo błędów (co gorsza nie tylko literówek, ale także błędów w części mechanicznej, czyli np różnic w cyferkach w porównaniu do angielskiego wydania). Szczęśliwie, jest dostępna errata w wersji elektronicznej, a i historia wydawania angielskiego podręcznika to także historia błędów :)
Jako że jednak jest to pierwsza gra RPG wydawana przez Rebela to zasługują oni na taryfę ulgową. Mam nadzieję, że skorzystają z tych doświadczeń i kolejne ich podręczniki będą tylko lepsze. Dlatego właśnie wahając się między oceną "3" a "4" ostatecznie zdecydowałem się na tę drugą. Polecam ten podręcznik każdemu, warto do niego zajrzeć i - jeżeli was zachwyci - po prostu grać!
9
Draugdin [ dodano: 16.08.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobrze, że ukazało się wydanie PL gdyż byłem o krok od kupienia podręczników oryginalnych.
Dungeons & Dragons mój ulubiony system. Cieszę się, że w końcu posiadam ten podręcznik i nie mogę doczekać się pozostałych dwóch do kompletu.
13
Melendroach [ dodano: 13.08.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Cena za wysoka, jednak sama jakość produktu, oprócz wielu błędów w tłumaczeniu, stoi na wysokim poziomie. Dostawa i stan produktu- bez uwag.
9
Mefiuk [ dodano: 14.07.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jako wieloletni fan 3 edycji D&D z obawą podchodziłem do proponowanych uproszczeń mechaniki w nowej edycji i z tego powodu długo wstrzymywaliśmy się ze spróbowaniem gry na 5 edycji. Wydanie polskiej wersji podręcznika było jednak bodźcem do przeprowadzenia testów i... muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Mechanika tej edycji, choć mniej rozbudowana, wciąż jest starym dobrym D&D i po przeprowadzeniu kilkunastu sesji uważam, że jest to prawdopodobnie najlepsza edycja wydana do tej pory. Mniejsza ilość zasad ułatwia wprowadzanie nowych graczy, walka wydaje się być szybsza i ciekawsza (ze względu na bogactwo różnorodnych specjalnych zdolności przeciwników, z którymi mierzyć się mogą postacie graczy). Ogólnie, samą mechanikę prezentowaną w tej edycji oceniam bardzo pozytywnie.
Teraz przechodząc do samego podręcznika. Pierwszym co zauważa się biorąc go do ręki jest solidność wykonania. Twarda, okładka wykonana z grubego kartonu, kartki są klejone, choć połączenie wydaje się być solidne, dopiero czas pokaże czy jest tak w rzeczywistości. Papier jest przyjemny w dotyku podczas przewracania kartek.
Jeżeli chodzi o treść podręcznika - jest on wydany bardzo ładnie, ilustracje mają spójny styl i bogatą kolorystykę, pobudzając wyobraźnię czytelnika. Tekst jest zapisany czytelną czcionką, więc zarówno czytanie całości jak i wertowanie w poszukiwaniu konkretnego akapitu są przyjemne i nie męczą oczu, co nie jest standardem jeśli chodzi o podręczniki do RPG (przynajmniej te, w które grałem).
Skoro wszystko jest ok, to czemu ocena tylko 4? Otóż problem jest w tłumaczeniu - niestety wkradło się sporo błędów (na szczęście głównie językowych), co powoduje, że pierwsze wydanie tego podręcznika w języku polskim nie psuje mi do oceny "dla mnie ideał". Mam nadzieję, że REBEL poprawi te błędy w przyszłych dodrukach (i zwróci baczniejszą uwagę na korektę w przypadku kolejnych podręczników), wtedy myślę, że ocena 5 będzie w pełni zasłużona.

Ach i oczywiście - transportowo REBEL jak zawsze na 5.
14
Racadi1 [ dodano: 10.07.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W atucie "Specjalista kusznik" jest rażący błąd dotyczący mechaniki.

W oryginale stoi taki fragment:

"When you use the Attack action and attack with a one handed weapon, you can use a bonus action to attack with a hand crossbow you are holding."

Co zespół tłumaczący zinterpretował tak:

"Kiedy używasz akcji ataku i atakujesz bronią jednoręczną, możesz wykorzystać akcję dodatkową, aby zaatakować trzymaną w drugiej ręce kuszą ręczną".

W oryginale nie ma nic o "drugiej" ręce; kusza ręczna jest bronią jednoręczną i można z niej wystrzelić dzięki temu atutowi dwukrotnie - 1 raz w ramach akcji ataku i 1 raz w ramach akcji dodatkowej.

Nie ma możliwości ataku bronią białą trzymaną w jednej ręce i regularnego strzelania kuszą trzymaną w drugiej , bo nadal potrzeba wolnej ręki w celu sięgania po bełty i ładowania kuszy. Ignorowanie właściwości ładowanie nic tu nie zmienia, bo to jedynie znosi ograniczenie ilości ataków kuszą, którą nadal jednak trzeba załadować.
10
Mistrz Gry
Viroledo [ dodano: 20.06.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ładnie wydany podręcznik, tłumaczenie jest bardzo dobre. Same zasady oczywiście trzymają dotychczas wyznaczony standard.

Cena była przedmiotem kontrowersji, ale biorąc pod uwagę wygodę jaką daje tłumaczenie na język ojczysty, chętnie dopłacam różnicę.

Polecam dla fanów oldschoolu w RPG, zapewni wiele, wiele przygód.
14
Nocny Marek
Demaru [ dodano: 18.06.2019 ]
Weniaciel, do końca czerwca ma wyjść Errata poprawiające wszystkie 16 błędów w mechanice.

Podobno będzie tak złożona, że wystarczy druknąć ją na papierze samoprzylepnym i powklejać w podręcznik (ma udawać fragmenty stron podręcznika). Chociaż ja swojego egzemplarza ulepszać nie zamierzam, liczę na to, że pierwszy druk to kiedyśtam będzie biały kruk :P
15
Weniaciel [ dodano: 16.06.2019 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Początkowo bardzo cieszyłem się z wydania wersji PL podręcznika, jednak zagłębiając się w niego bardzo się zawiodłem BŁĘDAMI W TŁUMACZENIU MECHANIKI GRY.
Przykład: tłumaczenie znacząco osłabiło klasę łotra zmieniając możliwość wykonania ukradkowego ataku z TURY, na RUNDĘ. W oryginalnym podręczniku wyraźnie jest napisane że wykonując sneak attack "...Once per TURN, you can deal an extra 1d6 damage...".Natomiast w tłumaczeniu ukradkowy atak wykonujemy "raz na RUNDĘ" zadając 1k6 obrażeń dodatkowych. Taki błąd w tłumaczeniu uniemożliwia graczowi wykonanie ukradkowego ataku jako reakcji w turze przeciwnika, lub łączenia go na przykład razem z uderzeniem dowódcy mistrza bitew, dodatkowo osłabiając także tę umiejętność.
Mam nadzieję, że wyjdzie wkrótce jakaś errata, ponieważ takie błędy mogą prowadzić do konfliktów wśród graczy, gdzie jedni będą chcieli grać zgodnie z prawidłowymi zasadami, inni trzymać się polskiego podręcznika.
10
Jar of Dice [ dodano: 13.06.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Polskie wydanie 5 ed kultowego D&D, choć nie uniknęło kilku potknięć językowych i jednego buga w tłumaczeniu, to dobrze wydany i solidnie wykonany produkt.
Jakością zbliżony jest do anglojęzycznego oryginału, a wydawca Rebel.pl dostarczył zakupiony podręcznik dokładnie w dniu premiery.
Ogólnie mocna 4-ka to ocena, na którą w pełni zasługuje.
11
Tomir [ dodano: 04.06.2019 ]
Swój egzemplarz kupiłem na stoisku Rebela na Pyrkonie. Jako wieloletni gracz 3 edycji (wciąż gram i uwielbiam), zakochałem się w mechanice 5 edycji. Nacisk na narrację i dawanie graczom dodatkowych haczyków fabularnych na sam początek, ułatwia granie nowym członkom drużyny, a starzy wyjadacze jeszcze bardziej będą w stanie rozwijać swoją postać! Pierwsza sesja jeszcze przede mną, ale sam Podręcznik Gracza naprawdę robi robotę. Wydanie jest piękne, a cena nie jest zabójcza. Szczególnie, że jak ktoś napisał - zabawy jest na lata!
12
Pizmak01 [ dodano: 27.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Byłem sceptycznie nastawiony mając za sobą wyobrażenie o "jedynym właściwym" tłumaczeniu i opiniach na temat jakości papieru w wersji angielskiej (którą zresztą miałem w rękach kilka tygodni przed otrzymaniem wersji polskiej) niemniej zostałem pozytywnie zaskoczony. Tłumaczenie, choć kontrowersyjne, nie wpłynie na odbiór przez kogoś kto nie grał we wcześniejsze edycje i/lub nie jest zaznajomiony z angielską nomenklaturą, natomiast papier trzyma poziom - nie jest najgrubszy ale nie ma tragedii, jeśli ktoś szanuje książki. Całość oczywiście dobrze ilustrowana, literówek na razie nie napotkałem, niewątpię, że się trafią ale nie sądzę, żeby zniszczyło to przyjemność z obcowania z tym produktem. Polecam.
12
Licencjator [ dodano: 25.05.2019 ]
Proteuszu - wszystko pozostawiono w oryginale bo tak było w licencji, podmrok też jest underdarkiem, a na okładce masz PHB - podręcznik gracza. No więc nic nie poradzisz.
13
Proteusz [ dodano: 24.05.2019 ]
Oceniam na 4 - warty zakupu. Jakość wydania świetna. Jest kilka mankamentów moim zdaniem, jeżeli chodzi o tłumaczenie. Rozumiem powrót do korzeni w przypadku nazw cech, rażą mnie jednak ich trzyliterowe skróty (Sił zamiast S, czy Zrc zamiast Zr). Nie wiem też, czemu nie pokuszono się o przetłumaczenie Feywild czy Shadowfell. Dla mnie te dwie krainy pozostaną Czar-Ostępami i Zmrokami.
11
Paweł Cronos Branecki [ dodano: 18.05.2019 ]
Acha, podręcznik kupuję pojutrze w poniedziałek.
Parę słów o cenie. Jest uczciwa na rok 2019. 200 złotych. Komplet podręczników to 600 złotych i tyle wystarczy do gry na lata całe. Do tego starter za niecałe 90 złotych. Full wypas.
10
Paweł Cronos Branecki [ dodano: 18.05.2019 ]
Po pierwsze zdradzę, że Rebel za wzięcie na sklep mojego Charakternika zapłacił ze góry ze fakturą! Uczciwy sklep. Piszę teraz o mojej grze RPG - jednak nie o tym chcę pisać.
Uwaga! Podręcznik 5 edycji D&D kupuję jutro. Dlaczego się na niego zdecydowałem? To co wiem o 5 edycji podoba mi się po prostu. Dwa, to nie kalka np. 4 edycji D&D. W 5 edycji mamy na etapie kreacji bohatera grunt pod dalsze przygody a nawet kampanie. Do tego standardowy dla D&D patent - potwór to temat na przygodę. Dalej w 5 edycji mamy uproszczone zasady rozgrywki ze naciskiem na fabularną część przygody a nie na sam game play.
4 edycja to strzał w dziesiątkę - najważniejszy game play D&D to walka i na niej koncentruje się uwaga graczy i system rozgrywki. To samo jest w 5 edycji, ale nie ma tylu szczegółowych zasad - rozbudowanych reguł. 5 edycja D&D jest lekko strawna po prostu. Można łatwiej skupić się na fabule przygody. Problemy? Ważne!!! Teraz uspokoję wszystkich, którym padł bohater w toku przygody albo poległ w jej finale. Oto Garść Zasad. Walczymy wedle zasad D&D do ostatniego HP. Jak padnie wcześniej potwór to mamy 100% doświadczenia za niego. Jak potwór przeżył to i tak pada ze uwagą. Liczymy HP jakie mu zdjęliśmy np. 100 a miał np. 200 HP. W przykładzie 200 HP potwora to 100% jego doświadczenia. Zadaliśmy mu 100 HP więc mamy 50% punktów doświadczenia. Po walce. Podsumowując D&D to super gra!!!!! Nie ma przypadkowej śmierci. Nie ma porażki w finałowej walce przygody! A pułapki? Jak uwalimy Save to dostaniemy obrażenia lub nie ma po prostu premii doświadczenia za zdany Test obronny. Jak jesteśmy wielki Heros ze przedmiotami magii i potężnymi czarami to mamy szanse zdjąć połowę HP w przykładzie Staremu Smokowi zanim stracimy swoje HP lub po prostu padniemy na wskutek niezdanego Save. Nagroda w przykładzie 50% punktów doświadczenia. Tak potężne są potwory w D&D, że aby ugrać 100% punktów doświadczenia potrzebujemy ... oprócz super broni, pancerzy itp. jeszcze szczęścia na kostkach. D&D to super gra!!! Wielkie pole zabawy dla wszystkich graczy w rozgrywce, w tym walce. Wracając do 5 edycji stany bohatera serwujemy wyłącznie Bohaterom Niezależnym! Np. otruta kobieta. Musimy zdobyć odtrutkę. To temat na przygodę. Tak wykorzystujemy stany Bohatera. W przykładzie walki zasady jak wyżej - nie ma przykładowej śmierci.
Uff, tyle. Acha, ocena 5.
11
Vitae [ dodano: 13.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak dla mnie, jako gracza zaczynającego przygodę z prawdziwym D&D, niezbędna rzecz do życia. Piękne ilustracje i dobrze przełożona treść w solidnej oprawie. Znalazłam może parę małych rzeczy dziwnie przetłumaczonych, jak na przykład wpadkę przy słabościach Pogranicznika, czy niezrozumiałe dla mnie przetłumaczenie Warlocka w ten, a nie inny sposób, ale to niewiele, jak na tak obszerny tekst zawarty w podręczniku. Przynajmniej mi to mocno nie przeszkadza. Szczerze nie żałuję zakupu i już szykuje się na kolejne książki z tej serii.
13
Sacrebleu [ dodano: 06.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przepiękne, moje ulubione wydanie ! Nie mogę się doczekać kolejnych podręczników :D
11
Cromax [ dodano: 06.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetnie wydany, super przetłumaczony - lepiej wygląda niż podręcznik od 2 edycji :D
9
Mordimerr [ dodano: 05.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Podręcznik wykonany bardzo starannie. Gruby karton oprawy i strony dobrej jakości. Nie znalazłem jak na razie żadnych kwiatków polskiej lokalizacji.
7
Krzychug [ dodano: 03.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super wydanie, pełny profesjonalizm, cena także solidna ale warto. Pozdrawiam.
5
Guhy [ dodano: 03.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najlepsze w tym wszystkim jest system metryczny, który po prostu zrobił robotę - koniec ze "stopami" i "funtami"
Tłumaczenie - w porządku, kilka literówek kompletnie nie przeszkadza w jakimkolwiek odbiorze.
Dobrze się czyta i przede wszystkim po POLSKU!
6
Karolek6436 [ dodano: 02.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jestem zadowolony z zakupu, można się przyczepić do jakości papieru który ciężko się czyta jak światło pada pod kątem (tak samo jak w angielskim odpowiedniku). Niektóre tłumaczenia są dosyć dziwne i ciężko będzie się do nich przyzwyczaić ale to już kwestia indywidualna. Sama 5ed wydaje się spoko. W porównaniu do 3,5 można trochę bardziej skupić się na grze a nie na szukaniu zasad w podręczniku.
4
Variath [ dodano: 30.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nigdy nie grałem D&D, więc jest to mój pierwszy kontakt z systemem, zapowiada się ciekawie. Wykonanie dobre, gruby papier, pełny kolor, podręcznik szyty, twarda oprawa, wizualnie miodzio. 4/5 ze względu na podwyższony próg wejścia samej mechaniki, natomiast jeśli chodzi o wydanie mocne 5/5. Polecam, bo nawet kiedy nie używasz, to ładnie wygląda na półce i zachęca, aby zaglądać :)
6
Miejscowy
Bjorn [ dodano: 30.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Aktualizuję swoją opinię. Im więcej czytam, tym więcej widzę kwiatków, niedociągnięć i zwyczajnie złych tłumaczeń. Niestety, same nazwy klas to jakiś żart. Warlock jako czarownik itp.

Jeśli potrzebujesz polskiej wersji - kupuj. W innym wypadku radzę rozejrzeć się za edycja angielska.
2
SzybkiTron [ dodano: 29.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Książka wydanie przepięknie, papier pierwszej jakości, druk nienaganny, niestety trafiło się kilka(naście) literówek, błędów ale jakoś wydania całkowicie przyćmiewa niedociągnięcia.

Treść przednia, czyta się dobrze. D&D 5.0 zdecydowanie na plus (po 10 latach zmagań w 3.5).

Pozdrawiam.

PS. Podręcznik otrzymałem dokładnie w dniu premiery :)
6
Nadiv [ dodano: 29.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Piękne wydanie i bardzo dobre tłumaczenie świetnego erpega. Polecam! :)
4
'nołnejm' [ dodano: 28.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podręcznik wygląda pięknie. Ilustracje, choć mogą się nie podobać, mają jeden styl, co można poczytać za plus. Jedynym mankamentem są strasznie cienkie kartki, co może negatywnie wpłynąć na trwałość tego podręcznika, który wszak będzie często wertowany. Jeżeli chodzi o tłumaczenie - nie mam przeciwwskazań i rozumiem wiele kompromisów, na który musieli się zgodzić twórcy.
5
Weteran
Skie [ dodano: 28.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doskonale wydany podręcznik. Piękny, znakomicie przetłumaczony, czytelnie złożony. Tak, są błędy wymagające drobnej erraty. Tak, można się kłócić o tłumaczenie niektórych terminów. Ale słuchajcie, wreszcie jest! Najpopularniejsza gra fabularna na świecie, fenomen, w który grają miliony ludzi na świecie -- teraz po polsku. Proste zasady, ale jak chcesz można pokombinować. Klasyczni bohaterowie, multum czarów. Brać i grać! Nawet ośmioletnie dzieci świetnie się bawią -- wiem, bo bawiłem się tak z dzieciakami. Polecam też zajrzeć na DMsGuild.com, gdzie można już kupić kilka przygód w języku polskim (Kłopoty z Goblinami -- idealne na start).
6
1979tygrys [ dodano: 26.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobry i solidny produkt. Choć grubość papieru, przy takiej cenie podręcznika, moim zdaniem, pozostawia wiele do życzenia. To powód dlaczego 4, a nie 5.
Podręcznik wydany ładnie, super grafiki. Zakupiony w przedsprzedaży dotarł w dniu premiery. Czekam na kolejne podręczniki z linii D&D 5 w języku polskim.
6
Poliglota
Battotsu [ dodano: 26.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Produkt super chociaż zdarzają się małe wpadki w tłumaczeniu w postaci literówek czy powtórzenia wyrazu. Niestety w opisie klasy Zaklinacza jest błąd który kłuje w oczy. W zakładce "Znane czary z kręgu 1 i wyższych" został skopiowany opis z klasy Barda co utrudnia zrozumienie, bo w tabelce na 1 poziomie widac 2 znane czary, a w opisie pisze o 4 tak jak u Barda. Taki szczegół który całkiem nowych graczy może skołować.
6
Mistrz Gry
Storm [ dodano: 25.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny podręcznik i doskonałym wydaniu. Jako posiadacz wersji angielskiej pewnie jak i niektórzy przedmówcy będę musiał się trochę przyzwyczajać do niektórych tłumaczeń. Polska wersja ułatwi na pewno wciągniecie niektórych osób które mogły mieć problem z wersja angielską podręcznika. Zdecydowanie polecam.
5
Karol [ dodano: 25.04.2019 ]
Pomijając takie sprawy jak idealnie terminowe otrzymanie pancernej paczki - tu rebel nigdy nie zawodzi, świetna jakość wydania, tłumaczenie wszelkich kluczowych terminów, w mojej opinii, od "w punkt" do "całkiem akceptowalnego". Jeden mały zgrzyt, do którego będę musiał się długo przyzwyczajać- nazwy klas czarownik i zaklinacz a nie np. czarnoksiężnik i czarownik, ale to już kwestia osobistej preferencji- już w trzeciej edycji ten zaklinacz mnie strasznie drażnił. Jedna uwaga co do technicznej strony- czuć, że papier jest wysokiej jakości, ale jest też cienki- nie będę sprawdzał jego wytrzymałości i z podręcznika korzystał będę z czułością. Sam system jest ekstra- łatwy do zrozumienia i poprowadzenia a jednocześnie dający multum możliwości. Jeśli wcześniej dla kogoś barierą był obcy język to teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wciągnąć się w Lochy i Smoki.
4
Weteran
Okapi [ dodano: 24.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
DOSKONAŁA JAKOŚĆ WYDANIA DLA MNIE IDEAŁ.
Doskonały podręcznik zarówno dla nowych i jak i starych wyjadaczy.
4
Igor [ dodano: 23.04.2019 ]
To jest super! Zamówiłem w przedpremierze i dostałem w dniu premiery.
5
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl