sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Tik Tak Bum (czarna edycja)

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 12.11.2015

Proste reguły, rozgrywka dynamiczna i nietrwająca długo. Podoba mi się pomysł – oprócz rozrywki gra rozwija, czasem można być zaskoczonym wygrzebanymi z pamięci wyrazami. Dodatkowo „Tik tak” nie ma konkurencji – poza starym dobrym Scrabble'em nie widziałem na Rebelu innej gry polegającej na szybkim wymyślaniu pasujących słów. Tykająca bomba jest świetnym gadżetem – osoba mająca wymyślić wyraz czuje prawdziwą presję. Sporą wadą jest, że reguły kwestionowania słów są opisane zbyt krótko i niejednoznacznie, do tego zupełnie nie nadają się do gry dwuosobowej (jak wtedy głosować?). W konsekwencji jak dla mnie „Tik tak” co prawda sprawdza się przy dowolnej liczbie graczy – ale tylko pod warunkiem, że wszyscy będą mieli dystans do gry i nie zaczną dążyć do postawienia na swoim za wszelką cenę. Duży minus za karygodne niechlujstwo w wykonaniu – instrukcja jest źle złamana, zdanie z 2 strony zawędrowało na pierwszą… Mam też wrażenie, że tekst jest przetłumaczony trochę na kolanie. Małą wadą jest to, że w grę nie można grać zbyt często – przy ponownym wylosowaniu kartki z tymi samymi literami wytrenowani gracze będą rzucać wyrazami z pamięci, bez zastanowienia, przez co rozgrywka zupełnie traci swój urok. Ogólnie podoba mi się i często do niej wracam, ale mogło być lepiej.

0

Hanabi (edycja polska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.10.2015

Oryginalny pomysł - gracz całą rozgrywkę trzyma karty, których nie widzi i musi w wyobraźni skonstruować sobie obraz tego, co ma. Rozgrywka jest trudna, może też być stresująca dla tego z graczy, który ma gorszą pamięć niż inni - może czuć się winny przegranej. Do tej pory nie udało mi się wygrać - fakt, że ciężko jest odnieść zwycięstwo, można jedynie zmniejszać rozmiar porażki, bywa trochę demotywujący. Zaletą jest prostota i to, że grając da się zmieścić nawet w ciasnym kącie.

1

Sabotażysta

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 22.10.2015

Grę mam kilka dobrych lat i wciąż lubię do niej wracać. Chyba najbardziej podoba mi się, że duże znaczenie w rozgrywce ma nieskrępowana zasadami interakcja między graczami - blefowanie, obrzucanie się oskarżeniami o bycie sabotażystą, zawiązywanie sojuszy. W ten sposób cwana osoba może zniwelować pech przy ciągnięciu kart. Zasady są proste, rozgrywka nie trwa długo, potrzeba jedynie sporo miejsca na rozkładanie kart.

3

Pokaż wszystkie (4)

Ostatnio zdobyte trofea

Bardzo mnie lubią!

10 osób polubiło Twoje komentarze

Chomikuję

Dodanie produktu do przechowalni

Czas na imprezę

Zakup 3 różnych gier z kategorii "Imprezowe"

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Fan Rebel Times

Ściągnięcie dowolnego numeru magazynu Rebel Times

I speak English

Tytuł: Poliglota

Zakup gry wydanej w języku angielskim

Jubileusz

Tytuł: Weteran

10 lat z REBEL.pl

Ktoś mnie obserwuje!

Pierwsza osoba obserwuje Twój profil

Pokaż wszystkie (17)