sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Wodny szlak

dodano: 20.09.2019

Myślałam, że gra jest mi zbędna, z racji posiadania Carcassonne, Kakao, Wyspy Skye. Ale nie. To całkiem inna bajka. I bardzo przyjemna. Jedna z fajniejszych kafelkowych gier, jakie mam. Do lekkiej, przyjemnej rozgrywki, bez mózgożarcia. Polecam. Dla dziecka lat 8-9 nieco trudne, z racji kombinowania, z której strony strzałek co kłaść tak, by dotarło gdzie trzeba. Chyba próg wejścia wiekowego powinien być wyższy niż 8 lat.

2

Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata

dodano: 25.03.2019

Grałam w Europę u znajomych, kilka razy. Bardzo mi się podobała, ale też szybko mnie znudziła. Po tych paru rundach postanowiłam, że kupowanie jej nie ma sensu i postawiłam na Dookoła Świata. Kupiłam. Nie wiem czego się spodziewałam? To jest niemalże to samo. No ok, mamy statki, dwie plansze, ale ciągle dociągamy karty, zbieramy wagoniki i budujemy trasy, jeśli ktoś nie zajmie nam miejsca nim zbierzemy potrzebną ilość danego koloru. Fajne. Raz na pół roku. No może raz na kwartał. I tyle. Powinna kosztować 80zł. Gra na 3+. Ładnie wykonana. Czytelna instrukcja. Szału nie ma.

1

Montana (edycja polska)

dodano: 25.03.2019

Zafascynował mnie napis na czerwono, dopisek Rebel, że gra nadaje się na prezent dla graczy wagi ciężkiej. Zaskakujący komentarz! Ciężkiej? Gram w to z ośmiolatkiem. Gra jest prosta, prawie jak Superfarmer. Nawet nie wiem skąd to 10+ na opakowaniu. Jedyna trudność w tej grze, to licytacja dyni. A może nie tyle trudność, co utrudnienie, bo przemyślana dobrze ta licytacja chyba nie jest. Jeszcze nie spotkałam gracza, któremu by się to podobało. Reszta gry jest prościutka, łatwa i dość przyjemna. Próg wejścia niski. Dla mnie to gra dla początkujących, maksymalnie 8+. Ludzie ograni w Pandemię, Agricolę dla graczy czy 7 cudów mogliby się zapłakać po otworzeniu pudełka i przeczytaniu instrukcji. ;)

1

Pokaż wszystkie (12)

Ostatnio zdobyte trofea

Bardzo mnie lubią!

10 osób polubiło Twoje komentarze

Chomikuję

Dodanie produktu do przechowalni

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Ktoś mnie obserwuje!

Pierwsza osoba obserwuje Twój profil

L.I.Z.nąłem trochę gier

Ocenienie 5 gier na kostkach "Losowość, Interakcja, Złożoność"

Mam nawet kilka opinii!

Dodanie 5 komentarzy pod produktami

Mam tytuł!

Zdobycie pierwszego tytułu

Roczek!

Rok z REBEL.pl

Pokaż wszystkie (9)