sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Res Arcana (edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.05.2020

Dosłownie - fantastyczna gra! Jestem wręcz zadziwiona, jak bardzo niedoceniana jest "Res Arcana" i jak wiele oferuje gra, zamknięta w tym skromnym, niedużym pudełku. Zacznijmy od wykonania gry, a to jest bardzo estetyczne, a elementy są solidne. Wypraska jest przemyślana i wygodna, można w niej bezproblemowo przechowywać wszystkie karty w koszulkach premium. Elementy kartonowe są trwałe – jedyny zarzut mam do Enklaw mocy, które mogą się nam trafić lekko wygięte i nie leżą przez to idealnie płasko na stole (ale to szczegół) 😉. Elementy drewniane są przeurocze, a dołączony, wyciągany pojemnik pozwala je wygodnie pobierać i przechowywać. Sama rozgrywka jest szybka, nie przekracza zwykle 20 minut przy dwóch graczach. Wszystko polega na tym, że mając do dyspozycji ograniczoną liczbę kartę (8szt) musimy zebrać minimum 10 punktów zwycięstwa. Zadanie wydaje się proste, jednak z uwagi na mnogość kart i bohaterów, można je zrealizować na wieeeele różnych sposobów. Sęk w tym, by udało nam się zebrać 10 punktów, zanim zrobią to przeciwnicy. Na dwie osoby działa świetnie, im więcej graczy – tym jest nieco trudniej, bo przeciwnicy mogą zająć upatrzone enklawy mocy lub monumenty, zanim nam się to uda. W rozgrywce występuje negatywna interakcja, ale nie ma jej specjalnie dużo. Mimo wszystko, zabawa jest przednia i co najważniejsze – szybka, nie spędzimy przy niej 4 godzin, jak przy niektórych partiach Munchkina :D, ale nasze szare komórki pracują na najwyższych obrotach, gdyż wystarczy jeden błąd i wygrana przejdzie nam koło nosa. Z dodatkowych plusów – losowość w grze nie jest szczególnie duża, po rozłożeniu gry i wybraniu bohatera – większość zależy od naszych decyzji, a nie od szczęścia. Podsumowując – jest to gratka dla fanów budowania silniczków w grach, gdzie niekoniecznie chcemy spędzić kilka godzin nad planszą. Polecam ją również początkującym, gdyż opanowanie „Res Arcany” jest łatwe, a pojedynki dają dużo satysfakcji. Żeby jednak nie było tak kolorowo, w moim odczuciu grze towarzyszy jeden poważny minus – instrukcja. Polska wersja językowa instrukcji w wielu miejscach była dla nas dość zagmatwana i niejednoznaczna. Polecam jednak nie poddawać się i rozegrać testową partię, bądź obejrzeć filmik, gdyż po lekturze samej instrukcji ma się wrażenie, że „coś” się przeczytało, ale nie do końca wiadomo jak to działa w grze. Dla początkujących może to być mocno odpychające. PS Przy zamówieniu warto wpisać w "Uwagach", aby Rebel dorzucił wam skorygowaną kartę "Nakręcana Zjawa", karta w pudełku z grą zawiera dość istotny błąd w opisie. PPS Z utęsknieniem czekam na dodatek 😊

0

Gumowy kurczak pierwszego gracza

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.05.2020

To jest kurczak 12 na 10, już zawsze będziesz zaczynał pierwszy, a jak nie będziesz to możesz złośliwie piszczeć kurczakiem przez całą turę przeciwnika. To się nazywa majstersztyk!

0

Koszulki na karty Rebel (50x73 mm) "Fenix Premium", 100 sztuk

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 12.05.2020

Koszulki idealne do "Cywilizacja - Poprzez wieki (3 edycja). Świetna jakość, dobrze dopasowane, nie za długie/krótkie. Koszulki marki "Rebel" to najczęściej występujące koszulki w mojej kolekcji :)

1

Pokaż wszystkie (90)

Ostatnio zdobyte trofea

"Love is in the air!"

Tytuł: Miłośnik

Polubiłeś 100 komentarzy

10 twarzy...

Tytuł: Człowiek o wielu twarzach

Zmiana awatara 10 razy

Bożyszcze tlumów

Tytuł: Bożyszcze

50 osób polubiło Twoje komentarze

Chomikuję

Dodanie produktu do przechowalni

Czas na imprezę

Zakup 3 różnych gier z kategorii "Imprezowe"

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Fan Rebel Times

Ściągnięcie dowolnego numeru magazynu Rebel Times

Fan Rebela

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Rebel

Pokaż wszystkie (33)