sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium

dodano: 02.02.2020

Uważam, że dodatek zawierający jedynie planszę, powinien być albo odrobinę tańszy, albo chociaż nie powinno się na nim szczędzić porządnej instrukcji. Sama plansza stanowi jednak ciekawe urozmaicenie gry i świetną alternatywę dla tak dobrze znanej już po wielu grach planszy podstawowej. Wybierając nową planszę decydujemy się także na zmianę scenariusza nagród i tytułów, bowiem obie strony planszy niosą ze sobą zupełnie nowy zestaw jedynych i drugich. Polecam każdemu, nawet początkującym graczom. Nie kupiłem dodatku przez Rebel, dlatego moja ocena pozostanie jedynie w treści komentarza, ale podstępnie wykorzystując to ograniczenie, przyznam produktowi ocenę niecałkowitą wynoszącą 4.5

0

Terraformacja Marsa: Kolonie

dodano: 02.02.2020

Gdybym miał możliwość oceny bez kupna poprzez Rebel, dałbym 5-tkę. Nowa mechanika, wprowadzona przez ten dodatek, jaką są tytułowe kolonie, mocno wpływa na przebieg i taktykę gry. Sprawia że gra przenosi się na prawie cały układ słoneczny, co dodaje dużo do klimatu gry (chociaż nazwa "Kafli obiektów" jako kafli księżyców i innych ciał niebieskich mogłaby zostać lepiej dobrana...). Do tego dużo ciekawych karty projektów, z których wiele jest mocno zintegrowanych z samymi koloniami. Zauważonym przeze mnie zjawiskiem jest to, że dodatek ten wyraźnie przedłuża czas gry. Niektórzy uznają to za zaletę, inni za wadę, dlatego w tej kwestii pozostanę bezstronny. Biorąc pod uwagę również cenę i dość złożone zasady całej mechaniki, uważam że jest to dodatek godny polecenia raczej większym fanom gry.

0

Terraformacja Marsa: Preludium

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 02.02.2020

Prosty dodatek wprowadzacy parę nowych kart projektów oraz wiele kart Preludium będących świetnym rozszerzeniem początkowych warunków korporacji. Pozostałe dodatki, zwłaszcza razem, zwiększają czas trwania jednej gry nawet kilkukrotnie. Preludium stanowi pod tym względem przeciwwagę dla nich powodując, że korporacja już na starcie gry jest w stanie zrobić więcej niż jedną / dwie rzeczy, jak ma to często miejsce przy grze bez niego. Polecam wszystkim którzy mają już inne dodatki, jak również każdemu innemu, komu znudziły się już trudne początki.

4

Pokaż wszystkie (5)

Ostatnio zdobyte trofea

Fan Rebela

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Rebel

Ja nie śpię

Tytuł: Ranny Ptaszek

Złożenie zamówienia między godziną 4:00 a 6:00

Kupuję w nocy

Tytuł: Nocny Marek

Złożenie zamówienia między godziną 1:00 a 4:00

Lubią mnie!

5 osób polubiło Twoje komentarze

Ładnie wyglądam?

Dodanie awatara do profilu

Mam nawet kilka opinii!

Dodanie 5 komentarzy pod produktami

Mam tytuł!

Zdobycie pierwszego tytułu

Wielkopolskie gra!

Adres podany w profilu jest z województwa wielkopolskiego

Pokaż wszystkie (8)