sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


7 Cudów Świata

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.03.2011

Już samo nazwisko autora - Antoine Bauza (znanego z rewelacyjnego "Ghost Stories"), zapowiadało świetną zabawę. "7 Cudów Świata" to naprawdę bardzo dobra gra, gwarantuje ciekawą i przede wszystkim szybką rozgrywkę (co ma znaczenie, kiedy chce się zagrać w coś co nie trwa godzinami). Z grą zapoznałem się na ostatnim GRAMY i tak mnie urzekła, że nie mogłem powstrzymać się przed zakupem własnego egzemplarza. :)

3

Ghost Stories: White Moon

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.11.2010

Jeśli myślicie, że rozgrywka w Ghost Stories jest trudna, a obrona przed duchami i pokonanie Wu-Fenga to ciężki orzech do zgryzienia, to jeszcze nic nie wiecie. ;) White Moon to wszystko komplikuje do kwadratu! Już samo ratowanie wieśniaków przysparza wiele problemu i obmyślania, jak wcisnąć tą akcję, do znanej już strategii. A do tego dochodzą jeszcze duchy z nową zdolnością pożerania tychże wieśniaków, a śmierć każdego z nich wiąże się z dość nieprzyjemną dla graczy klątwą. Jedyna pomoc, w postaci "białej damy" ;) jest pomocą dość ograniczoną i naprawdę trzeba się sporo napocić, żeby wygrać rozgrywkę z dołączonym dodatkiem. Powiem tylko, że pomimo kilku prób, mnie jeszcze się ta sztuka nie udała. ;)

2

Horror w Arkham

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.11.2010

W końcu, po kilku rozgrywkach mogę coś napisać. Zrozumienie i przetrawienie zasad trochę trwało, trzeba przebrnąć przez dość sporą instrukcję co najmniej dwa razy, a później, w czasie gry i tak co chwilę się do niej zagląda. Ale kiedy już w miarę opanuje się zasady i pogra kilka razy, „Horror w Arkham” okazuje się naprawdę świetną i dopracowaną planszówką. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze cała ta atmosfera lat 20-tych, mroczne i zamglone uliczki, tajemnicze artefakty, plugawe stwory, wiedźmy, kultyści, kraina snów i inne wymiary. Każdy z badaczy, na odwrocie swojej karty, posiada całkiem sporą historię, wyjaśniającą skąd wziął się w Arkham i pozwalającą już na początku wczuć się w klimat. Wykonanie gry jest naprawdę solidne. Ogromna, czytelna plansza, oraz całe mnóstwo mniejszych i większych żetonów i znaczników. Do tego kilkanaście rodzajów kart w różnych kolorach. Ogrom tego wszystkiego może z początku przerażać, ale kiedy pozna się już przeznaczenie każdego z elementów, rozłożenie gry z rozgrywki na rozgrywkę jest coraz szybsze i coraz bardziej intuicyjne. Najnowsze planszówki dość szybko przyzwyczajają człowieka do dobrego, więc jedyne czego mi zabrakło w „Horrorze…”, to figurki badaczy z prawdziwego zdarzenia. Zamiast nich jest patent znany zapewne niejednemu graczowi – tekturowe pionki wetknięte w plastikową podstawkę. Ale w żadnym stopniu nie umniejsza to zabawy płynącej z rozgrywki.

2

Pokaż wszystkie (5)

Ostatnio zdobyte trofea

Chomikuję

Dodanie produktu do przechowalni

Czas na imprezę

Zakup 3 różnych gier z kategorii "Imprezowe"

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Fan Galakty

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Galakta

Fan Rebel Times

Ściągnięcie dowolnego numeru magazynu Rebel Times

Fan Rebela

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Rebel

I speak English

Tytuł: Poliglota

Zakup gry wydanej w języku angielskim

Jubileusz

Tytuł: Weteran

10 lat z REBEL.pl

Pokaż wszystkie (20)