sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Packa na muchy

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.11.2013

Sympatyczna gra z klarownymi zasadami. Kolorowe, wyraźne obrazki (choć po jakimś czasie trzeba się skupić, by policzyć, ile już leży kolorów na stole i czy czas na "packę" :) ). Dzieci mają niezły ubaw - czasem trzeba dawać im się wyprzedzić, bo niebezpiecznie wzrasta poziom frustracji, co grozi zmianie kształtu kart na wielościany 3D z nieregularnymi krzywiznami. Fajna zabawa dla całej rodziny. Cenowo również do przełknięcia. Wg mnie warto.

1

Drako (stara edycja)

dodano: 11.11.2013

Gra ładnie wydana, ciekawe rysunki i figurki oraz mroczna, wiejąca utajoną grozą plansza :) Znaczniki bez problemu wyszły z wyprasek, pudełko solidne - samo chce się brać do ręki. Do rzeczy: niespełna ośmiolatek, który po kilku grach poczuł się mocny w taktyce, grając krasnoludami tak przegania mnie po planszy, że nie chcąc przedwcześnie zakończyć smoczego żywota muszę co chwilę biegać lub latać. Jesli nie, to "kurduple" obsiadają mnie jak muchy i toczą krew a dłuższe zwarcie właściwie pozbawia mnie szans na wygraną. Moją taktyką - póki co - jest myślenie w kategoriach rannego zwierzęcia: uciekać i gryźć (tudzież palić) w obronie własnej i mało atakować. Po innych "taktykach" krasnoludy pakowały moje ścierwo na wóź i odjeżdżały zadowolone w siną dal. Biorąc pod uwagę, że krasnoludy mają do dyspozycji 16 kart obrony a smok tylko 8, to przy założeniu, że w trakcie krasonludzkiej tury pierwsza akcja to pobranie nowych kart a druga to atak (przy sporym zapasie kart obrony), smok nie ma za często szansy, by konkretnie "zakąsić". Wczoraj dodatkowo włączyliśmy sobie przy rozgrywce ścieżkę dźwiękową do gry "Jaskinia" - link do pobrania jest przy opisie gry w Rebelu Przy odrobinie wyobraźni (a tej nam nie brakuje) ścieżka pierwsza z czytaną do tego historyjką z instrucji daje naprawdę fajne wrażenie. Polecam! Reasumując: gra ciekawa, nie nudząca się (ileż to razy słyszałem tekst: tato, teraz już naprawdę ostatni raz!), partyjkę można rozegrać nawet w 15 minut. Przyjemnością jest też fakt, że od pomysłu do wykonania jest to Made in Poland. Git :)

3

Karty Polska akwarele 2 talie

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 06.11.2013

Bardzo grzecznie wydane karty. Ładne rysunki przedstawiają perełki architektury (choć, doprawdy, nie wiem, co w tym towarzystwie robi katowicki "Spodek" - ma się, jak pięść do oka...). Co najważniejsze: obrazki nie są nachalne przez co nie rozpraszają w czasie gry - indeksy wyraźnie wyartykułowane, nie ma problemu z wyborem karty. Pod każdą grafiką dyskretny opis miejsca lub budowli. Myślę, że to dobry pomysł na prezent nawet dla niedzielnego gracza - dla takiej osoby rysunki będą nawet ciekawsze od samej gry. Rewers też elegancki. Całość znajduje się w symaptycznym pudełku tekturowym. Godne polecenia.

1

Pokaż wszystkie (6)

Ostatnio zdobyte trofea

Bardzo mnie lubią!

10 osób polubiło Twoje komentarze

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Fan Rebel Times

Ściągnięcie dowolnego numeru magazynu Rebel Times

Mam nawet kilka opinii!

Dodanie 5 komentarzy pod produktami

Mam tytuł!

Zdobycie pierwszego tytułu

Nie płacę za dostawę!

Złożenie zamówienia z darmową dostawą

Piątka!

5 lat z REBEL.pl

Właściwie to mam kilka marzeń

Tytuł: Marzyciel

Dodanie 20 produktów do listy życzeń

Pokaż wszystkie (9)