sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Splendor

dodano: 30.06.2015

Gra z kategorii "gateway drug". Świetna do pokazania osobom nieobeznanych z planszówkami, że istnieje na świecie coś innego niż chińczyk i monopoly. Zasady każdy laik przyswoi sobie w 5 minut, po czym wsiąknie na długie godziny. Problemem gry (przynajmniej dla mnie), jest absolutny brak klimatu. Równie dobrze rysunki dałoby się zastąpić, nie wiem, statkami kosmicznymi, nie zrobiłoby to żadnej różnicy. Gusta i guściki:)

9

Assassinorum: Execution Force

dodano: 30.06.2015

GW znowu rusza na szerokie wody "specialist games", tym razem w wykonaniu co-op. Zasady banalne do opanowania, dość duża losowość - grę możnaby nazwać uboższym kuzynem Space Hulka. Jest tu o wiele mniej rzeczy, o które trzeba dbać w danym momencie (a jeszcze lepiej jest przy komplecie graczy, gdzie każdy ma 1 postać do dyspozycji), co z pewnością skłoni graczy z mniejszym stażem do spróbowania sił. Istnieje jednakże duże prawdopodobieństwo, że po paru partiach się znudzi. A wady? Niestety jest parę. Po pierwsze, karty - GW stwierdziło, że wyda je w dziwacznym formacie nie pasującym do większości koszulek. Ech, żeby chociaż były dobrej jakości....a nie są. Punkt drugi - figurki. Po dobrobycie dostepnym w pudełku Space Hulka oczekiwania były wysokie i, niestety, nie zostały spełnione. Nie mówię, assassini oraz Chaos Lord są naprawdę świetni, ale cała reszta to zwykłe figurki kultystów i CSM wzięte prosto z tabletopa, w statycznych pozach prezentujące się co najmniej biednie w porównaniu do głównych bohaterów. I punkt trzeci - cena. 300 PLN, GW? Really? Za 2/3 zawartości Space Hulka? Wystarczy dopłacić 30 złotych i ma się za to Imperial Assault z nieporównywalnie większą regrywalnością. Dlatego też 3/5, chyba że ktoś cierpi na nadmiar gotówki.

4

Warhammer: Inwazja - Zestaw Podstawowy

dodano: 30.06.2015

Świetna sprawa. Gra banalna do nauki (z pewnością łatwiejsza od Podboju i Netrunnera), śliczna, dająca oczywiście mnogość opcji - a im więcej dodatków, tym dalej w las. Naprawdę warto rozegrać chociaż jedną partię.....potem już z górki:)

10

Pokaż wszystkie (190)

Ostatnio zdobyte trofea

"Love is in the air!"

Tytuł: Miłośnik

Polubiłeś 100 komentarzy

Bożyszcze tlumów

Tytuł: Bożyszcze

50 osób polubiło Twoje komentarze

Chomikuję

Dodanie produktu do przechowalni

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Drugi do pary

Zakup 10 różnych gier z kategorii "Gry dla 2 osób"

Fan FFG

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Fantasy Flight Games

Fan Galakty

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Galakta

Fan Ignacego Trzewiczka

Zakup 3 różnych gier autorstwa Ignacego Trzewiczka

Pokaż wszystkie (35)