sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Takenoko

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.01.2020

Dla mnie ideał gry rodzinnej. Bardzo, bardzo ładna gra (a panda to już w ogóle słodziak, że hej!), stosunkowo proste zasady, dość szybka rozgrywka. Wystarczająco wymagająca gra, żeby pokombinować, ale nie przegrzewa szarych komórek. W grze rozbudowujemy planszę, sadzimy bambus i poruszamy się po polach pandą w taki sposób, żeby zrealizować jak najwięcej kart celów, które dadzą nam punkty na koniec gry. Wszystkie zasoby są wspólne więc inny gracze mogę pokrzyżować nam szyki lub niechćacy pomóc w realizacji zamierzeń (cele są tajne). Świetna na prezent!

15

Wyspa skarbów: Złoto Johna Silvera

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.01.2020

Bardzo ładna gra przygodowa. Jeden z graczy wciela się w Johna, który chowa skarb na wyspie (po prostu zaznacza sobie miejsce kropką na swojej mapie), a nastepnie trafia do aresztu. W wyniku przesłuchiwania zdradza pewne informacje dotyczące miejsca ukrycia złota. Korzystają z nich pozostali gracze, tocząc wyścig o to, kto pierwszy odnajdzie skrzynię. W grze bazujemy na własnej logice, trochę sobie pomagamy wymieniając informacje (a często kłamiąc w żywe oczy), bawimy się cyrklem, linijką i pisakami. Trzeba podejmować właściwe deycyzje, bo nie mamy zwbyt wielu ruchów, a John po pewnym czasie wychodzi z więzienia i może nas pokonać, wszak dobrze wie gdzie szukać skarbu. Jest to świetna zabawa dla wszystkich, zasady banalne, czas rozgrywki krótki, sporo emocji (wszak to wyścig) i naprawdę piękne wykonanie.

5

Kameleon

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.01.2020

Jedna z moich ulubionych szybkich karcianek. Wymaga kombinowania, przewidywania i pozwala na wbijanie szpileczek przeciwnikom. Jest oczywiście losowa, ale mamy pewną kontrolę nad tym co się dzieje. Celem gry jest zbieranie kart kameleonów w trzech (dowolnych) kolorach. Jeśli trafi nam się więcej kolorów na kartach niż trzy, to za każdy taki kolor mamy ujemne punkty. Zdobywanie kart oparte jest trochę o mechanikę "push your luck" - czy już zabierać co leży na stole, czy może poczekać, a nuż wpadnie coś fajnego? Szkoda tylko, że nie można grać w 6 osób.

2

Pokaż wszystkie (103)

Ostatnio zdobyte trofea

Bożyszcze tlumów

Tytuł: Bożyszcze

50 osób polubiło Twoje komentarze

Być jak Krzysztof Kolumb

Tytuł: Odkrywca

Zakup 10 różnych gier przygodowych

Chomikuję

Dodanie produktu do przechowalni

Ciebie też lubię!

Polubiłeś 10 komentarzy

Czas na wielką imprezę!

Tytuł: Imprezowicz

Zakup 20 różnych gier z kategorii "Imprezowe"

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Drugi do pary

Zakup 10 różnych gier z kategorii "Gry dla 2 osób"

Fan Egmontu

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Egmont

Pokaż wszystkie (50)