sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Gum Gum Machine

Uda ci się stworzyć najlepszą gumę balonową świata?
Wydanie angielskie
Instrukcja angielska

Cena: 149.95 zł

( produkt niedostępny - sprawdź w punktach sprzedaży )


Możemy wysłać Ci powiadomienie gdy tylko produkt będzie dostępny - wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.


(wymagane)

Wpisz swoje imię.

(wymagane)Witajcie w fabryce pełnej szalonych barw i smaków. W miejscu, gdzie wszystko znajduje się w ruchu, a od ilości dźwigni można dostać kręćka. W tym szaleństwie jest metoda na stworzenia wspaniałych, uwielbianych przez wszystkich gum balonowych.

 

Zakasaj rękawy i do roboty! W Gum Gum Machine nie chodzi o wyprodukowanie czegokolwiek. Trzeba zrobic coś naprawdę wybitnego a jednocześnie spełnić rygorystyczne wymagania, które w danym momencie wydają się najistotniejsze. Czasami przypomina to niezłą zagadkę logicznę w której rozwiązaniu, przeszkadzają Ci inni gracze.

 

A zatem do dzieła młodzi inżynierowie! Stwórzcie balonowe arcydzieło!


Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Waga: ok. 1.200 kg
Losowość: 1 2 3 4 5 6
Interakcja: 1 2 3 4 5 6
Złożoność: 1 2 3 4 5 6
oddane głosy: 4

Twój głos został zapisany!
()

Wydawca: HUCH!
Projektant: Stefan Dorra Ralf zur Linde
Wydanie: angielskie
Instrukcja: angielska

Zobacz koniecznie:

dodaj recenzję / link 

Cena: 149.95 zł
Produkt niedostępny produkt niedostępny 


Galeria

(kliknij na zdjęcie aby zobaczyć jego powiększenie)

zobacz więcej zdjęć w serwisie BoardGameGeek.com

Inne produkty w tej kategorii:


Londyn (druga edycja)

Odbuduj miasto po katastrofie,
cena: 139.95 zł

Nowy wspaniały świat

Czy poprowadzisz swoje imperium do...,
cena: 159.95 zł

Nova Ziemia

Przekształć planetę w miejsce zdatne...,
cena: 59.95 zł

Die Macher (edycja polska)

Czy uda CI się zdobyć...,
cena: 229.95 zł

Wielki połów

Zarzuć wędkę na zwycięstwo!,
cena: 110.50 zł

Wsiąść do Pociągu: Amsterdam

Holenderski Złoty Wiek,
cena: 76.50 zł

Komentarze do tego produktu:


Weteran
Louve [ dodano: 24.11.2017 ]
Kompletnie losowa gra, która prawie że nie posiada elementów losowych ;-) Tak oto przewrotnie określiłabym "Gum Gum Machine". Jak to jest możliwe? Plansza skonstruowana jest w taki sposób, że wiele elementów wpływających na nasze kolejne ruchy jest pozakrywana. I co prawda, oczywiście, można starać się zapamiętać gdzie dokładnie kryje się jaki symbol, aby następnie układać w głowie przemyślane, skomplikowane i czasochłonne strategie... ale w praktyce wychodzi to tak (przynajmniej w naszym towarzystwie), że większą frajdę sprawiała nam po prostu losowa zabawa niż pełne skupienia mózgożerne planowanie. Tym bardziej, że cel naszych działań jest tak wielce podniosły jak stworzenie gumy do żucia... ;-) Tym sposobem gra teoretycznie ma możliwość być taktyczną strategią, jednak jej klimat jak i forma samej rozgrywki, dosyć mocno sprzyja aby potraktować ją lekko i bawić się w sposób w dużej mierze losowy. Szczególnie, że elementy na planszy występują w kilku wariantach (można je podmieniać), zatem nawet jeśli ktoś po kilku rozgrywkach zapamiętał podstawowe rozmieszczenie obrazków/cyfr, to przy kolejnym rozłożeniu można je całkowicie pozmieniać.

Wydanie gry to coś, co przykuło moją uwagę i zachęciło do wypróbowania tytułu. Gra jest naprawdę ładna. Szata graficzna cieszy oko, plansza jest porządna, z grubego kartonu, a elementy "gumy" to duże, drewniane krążki. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, przyjemnie grać takimi elementami.

W kwestii języka angielskiego, to jest on potrzebny wyłącznie do zapoznania się z instrukcją, w grze nie występują żadne elementy wymagające jego znajomości. Jedyny mały zarzut, to sama instrukcja, która w niektórych miejscach jest niestety niedokładna i pozostawia parę kwestii niedopowiedzianych.

Kto może dobrze bawić się przy tej pranszówce? To w sumie zależy. Jeśli ktoś lubi wysilać pamięć i na podstawie zapamiętanych elementów budować strategie, to przy tym tytule będzie miał szanse się sprawdzić. Jeśli ktoś lubi zdać się na los i pozwolić nieco poprowadzić grze w familijnej rozgrywce o lekkiej atmosferze, też będzie miał na to szansę. Gra nie powaliła mnie jakoś specjalnie, niemniej całkiem przyjemnie spędziłam przy niej czas. Niektórym osobom z naszego grona nie odpowiadała trochę tematyka. Mnie osobiście nie przeszkadzała, ale fakt faktem, że pewnie można by wymyślić coś bardziej porywającego od tworzenia gumy do żucia ;-) Podsumowując, grę oceniłabym na coś pomiędzy 3+, a 4. Przed zakupem zachęciłabym jednak do wcześniejszego wypróbowania gry, by przekonać się, czy ten nieco specyficzny tytuł spełnia oczekiwania.
1

dodaj swój komentarz

lub wyślij pytanie o ten o produkt