Komentarze do produktu: Odkrycia: Dzienniki Lewisa i Clarka

Towarzysz słynnym podróżnikom w odkrywaniu Luizjany!


Konrad [ dodano: 20.03.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Lżejsza alternatywa dla starszej edycji.
1
Aguthek [ dodano: 28.10.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pięknie wykonana gra, uwielbiam te lekkie kości! Leżała u mnie na półce ponad rok po zakupie, ale warto było w końcu się za tę pozycję zabrać i z przyjemnością będę do niej wracać.
1
Miejscowy
Dekornyt [ dodano: 04.09.2018 ]
Tytuł niesprawiedliwie niedoceniany - chyba wszyscy spodziewali się drugiego mózgożera na miarę Ekspedycji, a to po prostu lekka kościanka w tym samym settingu. Ale jako taka - 5/5.
2
Boardmaster
Dewodaa [ dodano: 08.11.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ja nie wiem co mają te gry (Lewis&Clark oraz Odkrycia) w sobie, ale ja wręcz uwielbiam ten klimat. Jeśli do tła historycznego dodamy wspaniałe grafiki i elegancką mechanikę (ze sporą dozą interakcji) oraz krótki czas wyjdzie wyśmienita gra rodzinna (i nie tylko w sumie) dla lekko zaawansowanych ;D
Polecam!
1
Oszczędny
Daladanek [ dodano: 04.11.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo lubię tą grę. Proste zasady i szybka rozgrywka. Świtna dla nowych graczy.
0
BAMBOSZ [ dodano: 16.04.2017 ]
Gra tak losowa, że jak zagrasz ze swoim psem, to możesz przegrać.
2
Informator
Quaku [ dodano: 06.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo przyjemna rodzinna gra kościana. Zdecydowanie prostsza i szybsza od pierwotnego Lewisa & Clarka, jednak zachowana w podobnym klimacie i równie dobrze wykonana. Do rozgrywki nie mam zastrzeżeń. Wiadomo, jest trochę losowości (jak to przy kościach), ale gracze mają dość dużą możliwość manipulowania wynikami. Interakcja też jest na zadowalającym poziomie, choć opiera się niemal wyłącznie na podbieraniu kostek lub potencjalnych kart odkryć. Podsumowując, to dobry tytuł jako odskocznia od cięższych gier, dokładnie taki jakiego oczekiwałem :)
3
Skryba
Neoptolemos [ dodano: 11.03.2016 ]
Gra całkiem sympatyczna, choć nie rewelacyjna. O ile Lewis & Clark są w ścisłym gronie moich ulubionych ciężkich gier, o tyle Odkrycia traktuję jako miłą, lekką odskocznię od czasu do czasu. Grafiki od Dutraita oczywiście przepiękne, kostki też całkiem ładne, choć nieco za lekkie, jak na mój gust. Moim zdaniem gra niesłusznie skrytykowana po premierze, bo choć daleko jej i w grywalności, i w ciężkości do Lewisa & Clarka, to wciąż pozostaje niezłą pozycją.
3
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 04.03.2016 ]
4/5 OCENA. "Odkrycia: Dzienniki Lewisa i Clarka" - gra jest prosta i szybka. Są tu piękne ilustracje przedstawiające
kulturę pierwszych narodów Ameryki. Fajny pomysł że zamiast planszy mamy obraz. Z wad to np. interakcja. Interakcji w tej grze, po prostu nie ma. Po drugie wiadomo, kto wygrał dopiero wtedy, gdy gra się skończyła i
wszyscy się rozeszli. Dla mnie co najmniej dziwne to jest. Gra nie jest ideałem ale gra się w nią fajnie. Polecam jako dobry produkt.
3
Poliglota
Elt_son [ dodano: 14.12.2015 ]
Bardzo dobra gra, polecam z całego serca!
2
Wielki Brat
Ascalogan [ dodano: 09.11.2015 ]
Ktoś w poprzednich komentarzach wspomniał o bardzo ważnej rzeczy - ta gra nie porywa. Rozgrywka jest przyjemna, zasady są proste do wytłumaczenia, wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak po kilku rozgrywkach gracze dochodzą do wniosku, że cały czas robimy to samo, a klimatu za bardzo nie czujemy. Dodatkowo występuje tutaj problem losowości skalowalnej. Im więcej graczy tym gra jest bardziej losowa, ponieważ nie jesteśmy w stanie dobrym zaplanowaniem podwójnej trasy zminimalizować straty powstałe przy kiepskich rzutach kością. Trasy zwyczajnie zbyt często się zmieniają. Jeśli chodzi o ocenę dla dwóch graczy, to daję 4/5 - solidny produkt, ale bez rewelacji. Natomiast dla większej ilości graczy będzie to niestety 3/5.
3
Poliglota
Rastula [ dodano: 07.09.2015 ]
Strona wizualna chrakterystyczna dla tego wydawcy, czyli bardzo fajna, europejska grafika, nieco komiksowa.

Dużo customowych kostek, które napędzają mechanikę.

Gra dużo lżejsza niż pierwowzór, ale można pokombinować...nawet trzeba.
3
Raj [ dodano: 14.08.2015 ]
Dobra, świetnie wykonana gra, świetnie sprawdza się dla nowych graczy.
0
Dwarfer [ dodano: 12.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Instrukcja- wykonana bardzo dobrze, dużo klimatu, nawiązania historycznego itp. Po prostu czuć tę ekspedycję. Aczkolwiek po przeczytaniu do końca nie wiedziałem wszystkiego co i jak... trochę zła kolejność tłumaczenia zasad i do tego parę niezrozumiałości.

Rozgrywka - póki co nie porywa. Wykonanie swojej tury trwa jakieś 10 sekund i tak na przemian do końca gry czyli aż karty zejdą. Niby akcji/możliwości jest wiele ale i tak wszystko skłania się do eksploracji bądź nawiązania kontaktu z Indianami. Kombinacji na wykonanie tego wiele... ale skutek zawsze taki sam. Ogólnie to jest to typowe zarządzanie kośćmi. Losowość kości czasem potrafi zaboleć ale na szczęście jest akcja zamiany wyniku więc w praktyce nie jest źle... po prostu jesteśmy opóźnieni o jedną turę przez rzut (co nie jest to dużo).

Zakończenie gry- wyczerpanie się kart . Licznie punktów na koniec... katorga. Strasznie duże liczby do liczenia w pamięci. Inne gry mają usprawniony system liczenia punktów, albo notesik albo aplikacja albo żetony albo tor punktów. Natomiast w odkryciach dali nam tylko własną pamięć, zero notesika czy żetonów... a jest to słabe i przy 4 graczach robi się zamieszanie. Kto ma więcej tipi? Oj widzę jakiś remis, no to dzielimy... dobra kto ma ile gatunków z 4 kategorii i sumowanie... do tego wszystkiego teraz dodać punkty za eksploracje. Można łatwo się pomylić i zgubić. Powinien być notesik bez zwątpienia.

Wykonanie- CUUUDO! Więcej takich pięknych gier. Jakość imo też dobra... ala FFG. Co do koszulkowania kart, moim zdaniem nie ma potrzeby. Kart się nie maca na rękach tylko sobie leżą. Szanować to nic im się nie stanie.


REASUMUJĄC: Po grze w takim pudle i za taką cenę oczekiwałem czegoś więcej... nie mówię o komponentach ale o mechanice. Za mało się dzieje. Nie ma myślenia bo ruchy są oczywiste. Interakcji mało. Klimatu i przygody odkrywania niestety w ogóle nie czuć. Kostki reprezentują niby moją załogę, ludzi... oj ciężko było nam sobie to wyobrazić. Ale to może kwestia naszej płytkiej wyobraźni :P

PS: Moja dziewczyna stwierdziła sama, że gra ją nie porwała, a to dziwne bo ona świetnie się bawi przy Carcassonne i Ticket to Ride. Kolejny minus w moim odczuciu. Mimo tego wszystkiego gra na razie zostaje w kolekcji, bo jest śliczna i póki co mam ochotę w nią grać, a to najważniejsze (chęci :) ).
11
Magister
Reifield [ dodano: 11.06.2015 ]
Coś w tym jest :)
Może to jest tak: im dłużej czekasz, tym bardziej będzie potem smakować ?
(Miejmy nadzieję :D)
0
Detrytusek [ dodano: 11.06.2015 ]
Dlatego posta umieściłem na stronie Rebela, a nie sklepu X. Owszem trzeba było to zrobić wcześniej:D. Skoro gra jest dostępna dla nas to wydawnictwo miało ją wcześniej.I zgadzam się teraz trzeba czekać...tylko szkoda, że nie kupować zamiast czekać:)
0
Magister
Reifield [ dodano: 10.06.2015 ]
Grę wydaje REBEL, więc to REBEL decyduje co do wszystkich ostatecznych kwestii wydania pozycji. Może jeszcze nie rozesłano pierwszych egzemplarzy do wybranych recenzentów sieciowych (teraz pewnie powiecie, że należało to zrobić dużo wcześniej :D), może nie wszystko wyszło na czas. Jak w życiu, wiadomo.
Trzeba cierpliwie czekać i to pewnie niezbyt długo.
0
Redadmirable [ dodano: 10.06.2015 ]
Zgadzam się, szczególnie, że o tej grze nie ma właściwie żadnego info w sieci. Przydałyby się informacje udostępniane w dniu premiery.
0
Detrytusek [ dodano: 10.06.2015 ]
przepraszam ale 2 dni po premierze polskiej wersji i jedyne co to można tu znaleźć jakąś offtopicową dyskusję o trofeach, a do tej pory 0 linków do recenzji. To chyba się powinno robić przed premierą by zachęcić potencjalnych kupców.
2
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 09.06.2015 ]
Witam,
obydwiema rękami podpisuję się pod wypowiedzią przedmówcy. To nie fair żeby ukrywać możliwe do zdobycia trofea zważywszy że tak szybko znikają te zdobyte czasowe :(. Już się człowiek cieszy że przekroczy zaraz próg i ciach - po punktach bo się akurat przeterminowały :( REBELU - pomóż
5
Magister
Reifield [ dodano: 08.06.2015 ]
DROGI SKLEPIE - Bardzo dziękuję za informację.
Hmmm ... jeśli już poruszamy się w tym temacie, to może warto by uaktualnić listę WIDOCZNYCH osiągnięć do zdobycia ?

Wiele z nich jest bardzo interesujących, (Nocny Marek, Ranny Ptaszek, R2D2, Tester, czy to o którym wspominasz i wiele innych) lecz nie są widoczne, (z jednej strony rozumiem oczywistość takiego założenia) może warto je jednak "odsłonić" by Użytkownicy widzieli o co jeszcze warto walczyć ?
3
Admin
REBEL [ dodano: 08.06.2015 ]
@Marcin K - te karty to standard CCG, czyli: FFG Standard Card Game Sleeves Przezroczyste 50 na przykład :)
2
Admin
REBEL [ dodano: 08.06.2015 ]
@Reifield : Jest już takie trofeum: "Biorę tylko najnowsze!" uzyskiwane za zakup 5 różnych gier przed premierą. :)
1
Magister
Reifield [ dodano: 07.06.2015 ]
A właśnie, za pamięci: Gra na dzień dzisiejszy (7 czerwca 2015) ma status "Zamów przed premierą" - Drogi SKLEPIE - może by tak wprowadzić takie osiągnięcie ? "Zamów przed premierą" - tytuł powiedzmy - "Niecierpliwy" ?
0
Magister
Reifield [ dodano: 07.06.2015 ]
Jak to się mówi ? Reboot ? :D "Lewis & Clark".
0
Marcin K [ dodano: 06.06.2015 ]
Jakie koszulki pasują do tych przepięknych kart? :)
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl