Stworologia: Ekspedycja

Witajcie w Rocca Civetta!
2 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • ok. 90 minut
  • wydanie polskie
Witajcie w Rocca Civetta, czarującym miasteczku leżącym na włoskiej prowincji, gdzie swoją siedzibę ma najdziwniejszy uniwersytet, jaki kiedykolwiek został wykreowany przez ludzki umysł. Na uniwersytecie tym powstała katedra Stworologii, prowadząca badania nad społecznościami i kulturami różnorakich stworzeń, zwłaszcza tych niezwykłych i tajemniczych... niemal mitycznych! Katedra utraciła niedawno swojego profesora i rektor poszukuje godnego następcy. Wszyscy macie świetne referencje i pasujecie na to stanowisko. Umiejscowiona w renesansowym świecie Nova Aetas, Stworologia pozwoli Wam zbadać różne rasy oraz poznać ich zwyczaje i dążenia. Uważajcie jednak, bo te stworzenia nie zawsze będą zachwycone, że wściubiacie nos w ich sprawy. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w uczonych badających lochy i zbierających jak najwięcej informacji o zamieszkujących je stworach. Wszystkie informacje są punktowane, a uczeni rywalizują w tym, który z nich na końcu badań będzie posiadał największą liczbę punktów, co oznacza najlepszą rozprawę na temat badanej rasy. Twórcy określają Stworologia  atypowym dungeon crawlerem, gdzie celem graczy nie jest eksterminacja okrutnych mieszkańców lochów, ale poznanie ich zwyczajów, kultury i wierzeń, poprzez gromadzenie istotnych informacji (kostek). W dodatku gracze muszą robić wszystko, by jak najdłużej pozostać niezauważonymi. Tak naprawdę jedynym przedstawicielem mieszkańców lochów, którego figurka pojawia się w grze, aby utrudniać graczom eksplorację i badania, jest boss, czyli lokalny przywódca. Do starć zbrojnych pomiędzy graczami co prawda nie dochodzi, ale akcja szpiegostwa, pozwalająca wykradać informacje przeciwnikom w zasadzie ma z walką dość dużo wspólnego. To po prostu inny rodzaj pojedynku. W Stworologia odnajdziemy też elementy gier euro, gdzie kostki informacji mogą być odpowiednikiem zasobów, o które rywalizują gracze. Ponadto nikt nie odpada z gry w trakcie rozgrywki, a do zwycięstwa nie prowadzi jedna droga. Stworologia najlepiej więc określić jako hybrydę, łączącą w sobie elementy różnych mechanik, pozwalających na ciekawe odtworzenie rywalizacji, jaka pojawia się pomiędzy uczonymi badającymi to samo zagadnienie. Głównym elementem rozgrywki jest gromadzenie informacji o badanym klanie, które przedstawione są w postaci kostek informacji. W tym celu gracze muszą eksplorować lochy, aby odnaleźć odpowiednie kolory kostek, potrzebnych do budowania specyficznych kombinacji wiedzy, ale też punktowanych adekwatnie do częstości ich występowania. Informacje muszą być zebrane podczas akcji badań lub skradzione (a jakże! - uczeni są gotowi na wszystko, aby wygrać tę rywalizację), a następnie pilnie strzeżone przed innymi graczami.
Autor:
Diego Fonseca, Danilo Guidi
Ilustracje:
Fernando Armentano, Diego Fonseca, Paolo Scippo, Giovanni Pirrotta, Simone de Paolis, Tommaso Incecchi
Wydawca:
Fishbone Games, Ludus Magnus Studio
299,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Witajcie w Rocca Civetta, czarującym miasteczku leżącym na włoskiej prowincji, gdzie swoją siedzibę ma najdziwniejszy uniwersytet, jaki kiedykolwiek został wykreowany przez ludzki umysł.

Na uniwersytecie tym powstała katedra Stworologii, prowadząca badania nad społecznościami i kulturami różnorakich stworzeń, zwłaszcza tych niezwykłych i tajemniczych... niemal mitycznych!

Katedra utraciła niedawno swojego profesora i rektor poszukuje godnego następcy.

Wszyscy macie świetne referencje i pasujecie na to stanowisko.

Piękne figurki i niesamowite plansze! Stworologia jest ucztą dla oczu.

Umiejscowiona w renesansowym świecie Nova Aetas, Stworologia pozwoli Wam zbadać różne rasy oraz poznać ich zwyczaje i dążenia. Uważajcie jednak, bo te stworzenia nie zawsze będą zachwycone, że wściubiacie nos w ich sprawy.

Podczas rozgrywki gracze wcielają się w uczonych badających lochy i zbierających jak najwięcej informacji o zamieszkujących je stworach. Wszystkie informacje są punktowane, a uczeni rywalizują w tym, który z nich na końcu badań będzie posiadał największą liczbę punktów, co oznacza najlepszą rozprawę na temat badanej rasy.

Twórcy określają Stworologia  atypowym dungeon crawlerem, gdzie celem graczy nie jest eksterminacja okrutnych mieszkańców lochów, ale poznanie ich zwyczajów, kultury i wierzeń, poprzez gromadzenie istotnych informacji (kostek). W dodatku gracze muszą robić wszystko, by jak najdłużej pozostać niezauważonymi.

Tak naprawdę jedynym przedstawicielem mieszkańców lochów, którego figurka pojawia się w grze, aby utrudniać graczom eksplorację i badania, jest boss, czyli lokalny przywódca. Do starć zbrojnych pomiędzy graczami co prawda nie dochodzi, ale akcja szpiegostwa, pozwalająca wykradać informacje przeciwnikom w zasadzie ma z walką dość dużo wspólnego. To po prostu inny rodzaj pojedynku.

Stworologia odnajdziemy też elementy gier euro, gdzie kostki informacji mogą być odpowiednikiem zasobów, o które rywalizują gracze. Ponadto nikt nie odpada z gry w trakcie rozgrywki, a do zwycięstwa nie prowadzi jedna droga.

Stworologia najlepiej więc określić jako hybrydę, łączącą w sobie elementy różnych mechanik, pozwalających na ciekawe odtworzenie rywalizacji, jaka pojawia się pomiędzy uczonymi badającymi to samo zagadnienie.

Głównym elementem rozgrywki jest gromadzenie informacji o badanym klanie, które przedstawione są w postaci kostek informacji. W tym celu gracze muszą eksplorować lochy, aby odnaleźć odpowiednie kolory kostek, potrzebnych do budowania specyficznych kombinacji wiedzy, ale też punktowanych adekwatnie do częstości ich występowania.

Informacje muszą być zebrane podczas akcji badań lub skradzione (a jakże! - uczeni są gotowi na wszystko, aby wygrać tę rywalizację), a następnie pilnie strzeżone przed innymi graczami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 4 figurki i karty uczonych
  • figurka i karta bossa
  • 45 figurek studentów
  • 19 płytek strefy
  • plansza obozu
  • 4 plansze notatnika
  • 36 żetonów
  • 64 kostki informacji
  • 105 kart sztuczek
  • 16 kart losowości
  • 15 kart fatum
  • 10 kart stażysty
  • 3 karty paniki
  • 3 karty czujności
  • 3 karty klanu
  • woreczek uniwersytetu
  • instrukcja
Waga:
2,5 kg


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie