sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.12.2017

Dodatek do dodatkowe plansze Marsa (jako że podstawka, pokazuje ok. 1/3 powierzchni). Niestety, nie są w tej samej skali co podstawka, ale razem prawie pokrywają całego Marsa. Plansza jest dwustronna, więc jeśli chcecie zagrać w Megaterraformację Marsa, musicie niestety kupić dwa egzemplarze dodatku Co nam to oferuje? Czuć większy nacisk na odpowiednie umiejscowienie lasów/oceanów/miast - teraz będą to trochę ważniejsze decyzje. Ponadto, zestaw tytułów i nagród, które pasują mechanicznie do przedstawionego terenu - niezłe urozmaicenie. Trochę zdziwiło mnie, że instrukcja to okładka w postaci cienkiego arkusika papieru. Wykonanie - bez zastrzeżeń - poziom z podstawki, solidne, dobry druk. Pozycja obowiązkowa dla fanów, dla prawdziwych geek'ów nawet dwa egzemplarze :D

5

Komiks: Gra towarzyska

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.12.2017

Za tę cenę taka ilość kart, to strzał w ciemno. To karciana alternatywa w stosunku do Story Cubes, i ma znaczące przewagi. Raz, praktycznie za tę samą cenę, masz ~ 200+ obrazków. Dwa każda ilustracja posiada wiele elementów, które mogą posłużyć jako punkt zaczepienia. Rozgrywka na wieczory w stylu: "słuchajcie, nie miałem czasu przygotować rpga" ;) Zdecydowanie polecam!

0

Terraformacja Marsa: Wenus

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.12.2017

Dodatek jest solidny. Wykonanie, klimat, karty pozostaje wierny podstawce, niemniej szkoda, że Wenus poświęcono tylko małą planszę dostawianą do Marsa, oraz to, że parametry Wenus, zostały sprowadzone do jednego abstrakcyjnego "parametru terraformacji Wenus". Kart jest 50, co na tle podstawki stanowi niewiele, natomiast wszystkie są z tagiem Venus lub powiązane z nią mechanicznie. Niemniej, zwłaszcza przy użyciu kart korporacyjnych, Wenus może zginąć (jest rozcieńczona w talii), i może być trudno grać strategię w oparciu o nią. Dobrym rozwiązaniem byłby po prostu osobny stos, dla graczy którzy decydują się zainwestować w Wenus. Co by się przydało? Więcej kart, parametr Wenus rozbity na 2-3 inne. Więcej interakcji z główną planszą. Trochę po macoszemu dodane jeszcze na planszy dodatku miasto na Merkurym oraz kolonia na ziemskim księżycu. Dobry zaczątek, ale chciałoby się więcej.

8

Pokaż wszystkie (24)

Ostatnio zdobyte trofea

Bożyszcze tlumów

Tytuł: Bożyszcze

50 osób polubiło Twoje komentarze

Chomikuję

Dodanie produktu do przechowalni

Ciebie też lubię!

Polubiłeś 10 komentarzy

Czas na imprezę

Zakup 3 różnych gier z kategorii "Imprezowe"

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Fan Rebel Times

Ściągnięcie dowolnego numeru magazynu Rebel Times

Fan Rebela

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Rebel

Gołąb na dachu...

Zapisanie się do powiadomień o zmianie dostępności 3 produktów

Pokaż wszystkie (27)