sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Pacek

Toruń

Komentarze tego użytkownika

Zdobyte trofea

Obserwowani i obserwujący

Komentarze (15)


Na sygnale

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 11.12.2013

Każdy kto grał w gry z tej serii takie jak: Inwigilacja, Wiochmenrejser czy Wesele wie czego się spodziewać. ;) Masy dobrych (choć obarczonych czarnym humorem) żartów i równie ciekawych ilustracji, które spowodują długi brecht u każdego grającego gdy karta uderzy w stół. Jednocześnie gra cechuje się raczej nie porywająca mechaniką i z czasem staje się nużąca. Przeszkadza również duża losowość gry. Z drugiej strony gra nadaje się świetnie na posiedzenie przy piwie by pograć i pobawić się raz czy dwa. ja kupiłem na prezent dla kolegi, który studiuje aktualnie na ratownika. Idealnie trafiony prezent :)

1

Android: Netrunner LCG - Core Set

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.08.2013

Gra jest bardzo dobra. Jest to najlepsza karcianka LCG w jaka grałem!!! Mówi to osoba która grała w: Star Wars LCG, Call of Cthulu LCG, Lord of the Rings LCG, i nawet w Game of Thrones LCG Gra wyróżnia się na tle innych przede wszystkim tym, że jest asymetryczna. Gracz grający korporacja gra w zupełnie inną grę niż ten grający runnerem, potrzebny mu jest inny sposób myślenia. Co więcej pokuszę się o stwierdzenie, że jest to doznanie unikatowe. Tak jak granie runnerem może przypominac inne gry w tego typu w kórych trzeba przeprowadzać ataki na przeciwnika i szukać luk w jego obronie i jednoczesnie bronić siebie tak granie korporacją jest ZUPEŁNIE inne. Nie ma innej tego typu gry na tym poziomie gdzie jedną z najistotniejszych wymaganych umiejętności i strategi jest blefowanie i przeglądanie blefu. Trzeba też mieć smykałkę do podejmowania potencjalnie fatalnego w skutkach ryzyka które jednocześnie może się bardzo opłacić Gra jest bardzo emocjonująca. Losy zwycięstwa ważą się do ostatniej chwili. Nie ma mowy o efekcie śnieżnej kuli. Często jest tak, że jedna tura decyduje o zwycięstwie jednej lub drugiej strony, ten jeden ostatni rozpaczliwy run "uda się czy się nie uda?" Jeśli się nie uda to korporacja wygra, jeśli nie zrobię runa to korporacja wygra. Jeśli zrobię runa i się uda to ja wygram! Chyba ze to jest pułapka i przegram wtedy na pewno! Po stronie korporacji emocje są nie mniejsze, myśli sobie tak samo: nie uda mu się tu wejść! no niech tu zrobi run wtedy będzie po nim, jeśli teraz nie zrobi runu to mi sie uda! Deck building jest nietuzinkowy, pełen wyzwań, dylematów "przykrótkiej kołdry". Każda frakcja ma zdecydowanie inny styl grania inne silne i słabe strony jednocześnie wszystkimi da się wygrać, wszystkie są o dziwo dobrze zbalansowane mimo wychodzących dodatków. CORE SET JEST WYSTARCZAJĄCY DO GRANIA. ale... ... zwyczajnie fajnie jest mieć więcej kart :D ta gra jeśli jakakolwiek spełnia wpełni idę LCG.

2

Agricola

dodano: 14.05.2008

Agricola jest już na 5 miejscu BGG! A to wyczyn nie mały!

0

Dungeoneer: Zemsta Malthorina

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.09.2007

Ulubiony z moih Dungeonerr'ów Idealny na szybkie rozgrywki zwłaszcza jak sie korzysta tylko z jednej tali. Poza tym jest idealny do gry na dwóch graczy i w ogolę ma taki fajny klimat który i najbardziej mi odpowiada... może to przez świeże powietrze? ;D

0

Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.09.2007

Fajna Gra w której chyba najfajniejszy element to rzucanie innym graczom kłód (w ty wypadku nieuarlaków) pod nogi i patrzenie na jego minę gdy obserwuje swój kurczący sie pasek zdrowia :) gra tania modułowa i całkiem przyjena. Jak dla mnie może być :)

0

Ekran Mistrza Podziemi do Forgotten Realms

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 05.09.2007

Bardo ładny ekranik, na którym znajdują się różne postacie ze świata Forgoten Relams oraz scena walki Beholderem, pięknie namalowane -> da fana gratka! Na stronie dla mistrza są wszystkie potrzebne w trakcie gry tabelki co ułatwia prowadzenie gry i pozwala skupić się na prowadzeniu gry anie na wertowaniu książek, czyli ekran spełnia swoją funkcję wyśmienicie ;)

0

Kość pokerowa

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 05.09.2007

Taki fajny mały gadżecik dla kogoś kto lubi nietypowe kostki ;)

0

Kość 8 Ścian - Kompas - Strony Świata

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 05.09.2007

Fajny tani gadżet który można sobie dokupić do większego zamówienia, więc czemu nie? ;)

0

Kość 8 Ścian - Kompas - Strony Świata

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 05.09.2007

Fajny

0

Machina 2: Przeładowanie

Oceniam produkt na: 1 - nie spełnia moich oczekiwań :-(

dodano: 05.09.2007

Gra jakoś nigdy nam nie szła zawsze rozstawaliśy się po niej w kłótni zwykle z powodu zasad które są raczej niejasne, efekt? Gra wylądowała na szafie i się kurzy - odradzam :(

0

Wysokie Napięcie: Europa Centralna / Beneluks

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.09.2007

Dodatkowa mapa to nowe wyzwania nowe tabelki surowców oraz zasady które wymuszają zmianę dotychczasowych strategii oraz nauczenia się nowych. Kraje Beneluksu nadają sie idealnie na szybszą partyjkę jak się ma mało czasu a centralna Europa na długą. Polecam :)

0

Wysokie napięcie (doładowana wersja)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.09.2007

Super Gra ekonomiczna nie tylko z nazwy. :) świetny model podaży i popytu surowców! Jest przy tym łatwa przystępna i przyjemna. Pozbawiona praktycznie elementu losowego oraz efektu "śnieżnej kuli". Bardo fajna gra do której ma się ochotę wracać.

0

Kość samopoczucia 6 Ścian - 18 mm - Emotikony

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.09.2007

Bardzo fajna kostka można ją wykorzystać na wiele sposobów (widziałem nawet kolesia który za ich pomocą liczył fragi w Doom'ie :D ) Poza tym potrafią naprawdę poprawić humor. Jak dla mnie dobry produkt za małą cenę który można sobie dorzucić do większego zamówienia ;)

0

Troja

dodano: 02.01.2007

Ta gra ma w sobie naprawdę coś! Naprawdę świetnie wykonane karty z obrazkami pobudzającymi wyobraźnie oraz zdarzenia jakie mają miejsce podczas gry sprawią że nietrudno sobie wyobrazić akcję rozgrywającą się pod murami Troi która ma ten mityczny i niesamowicie czarujący posmak. (Np. Niepokonany Cyklop krąży siejąc spustoszenie w oddziałach achajskich, okrywając hańbą kolejnych herosów raz za razem którzy są bezsilni w obliczu bestii albo truchleją unikając walki aż w końcu przy czwartym pojedynku Odyseuszowi udaje się pokonać bestię za pomocą podstępu!) Gra jest naprawdę wciągająca ciekawa i potrafi zaskoczyć. Przyciaga zainteresownie osób postronnych (Udało mi się nawet raz namówić na grę nauczyciela od francuskiego podczas luźnej lekcji tuż przed świętami :D) więc nie trudno znaleźć chętnych do gry. Jak już komuś uda się rozgryźć instrukcje, która faktycznie jest niezrozumiała, a potem wytłumaczyć ją pozostałym graczom to potem okazuje się, że zasady są zaskakująco proste i łatwo przyswajalne A gra dynamiczna szybka i przyjemna. A jeśli nadal pozostają jakieś niejasności to znaleźliśmy na to wspaniałe rozwiązanie - po prostu umawiamy się jak dana karta działa i od tego momentu tak działa :) Niektórzy krzywią się że gra jest losowa. Ale akurat w TEJ konkretnej grze jest to zaleta! Bo w mitologi to własne los rządzi życiem bohatera! ;) Jeśli lubisz te klimaty a na sam widok pudełka i kart dostajesz dreszczy to ta gra jest dla ciebie! Jest naprawdę wspaniała!

0

Kość samopoczucia 6 Ścian - 18 mm - Emotikony

dodano: 16.12.2005

Ja powiem tak. Kosteczka jest naprawdę SUPER! I nadaje się nie tylko do ustalania samopuczucia NPCów. Możesz zadać "jej" jakieś pytanie rzucić i jeszcze nie zdazyło mi się by "skłamała" ;-) szkoda że nie ma właśnie takiej mordki ";-)" A kupić warto naprawde 3 zeta? Do zamówienia jakiegolwiek? CZEMU NIE! polecam :-D

0