51. Stan: Master Set

2 opinie
  • 1 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • ok. 90 minut
  • wydanie polskie
Świat, który znasz przestał istnieć. Nie ma rządu. Nie ma armii. Nie ma cywilizacji. Bunt komputerów, wojna z maszynami, upadek świata ludzi. Stany Zjednoczone upadły na kolana. Wojna z maszynami trwa od trzydziestu lat. Powoli rosną ośrodki skupiające ludzi i próbujące zdobyć władzę w okolicy. Przejąć kontrolę nad sąsiadami. Zbudować nowy kraj. Nowy, 51. Stan…51. Stan to gra karciana osadzona w uniwersum Neuroshimy, bestsellerowej gry fabularnej wydawnictwa Portal. Gracze wcielają się w role przywódców jednej z czterech frakcji (Mutanci, Kupcy, Nowojorczycy lub Appalachianie) i próbują rozwinąć swoją potęgę. Budują nowe Lokacje, podpisują Umowy, starają się atakować słabszych sąsiadów, by dostarczyć do bazy Zdobycze.Mechanika gry opiera się na nowatorskiej regule pozwalającej użyć każdej z kart lokacji w grze na jeden z trzech sposobów – gracz sam decyduje, czy posiadaną kartę (np. Stacji paliw) chce wystawić jako Lokację, czy chce ja napaść i wystawić jako Zdobycz czy też chce z nią nawiązać handel i wystawić ją jako Umowę. Olbrzymia ilość decyzji, jakie mają gracze, bogactwo fabularne, sprawiają, że gra jest nieprawdopodobnie emocjonująca i posiada bardzo wysoki współczynnik regrywalności.51. Stan: Master Set to nowy design kart, nowe komponenty i ulepszony gameplay (dzięki czemu zasady są łatwiejsze do przyswojenia a sama rozgrywka przyjemniejsza).
Autor:
Ignacy Trzewiczek
Wydawca:
Portal Games
15995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Świat, który znasz przestał istnieć. Nie ma rządu. Nie ma armii. Nie ma cywilizacji. Bunt komputerów, wojna z maszynami, upadek świata ludzi. Stany Zjednoczone upadły na kolana. Wojna z maszynami trwa od trzydziestu lat. Powoli rosną ośrodki skupiające ludzi i próbujące zdobyć władzę w okolicy. Przejąć kontrolę nad sąsiadami. Zbudować nowy kraj. Nowy, 51. Stan…

51. Stan to gra karciana osadzona w uniwersum Neuroshimy, bestsellerowej gry fabularnej wydawnictwa Portal. Gracze wcielają się w role przywódców jednej z czterech frakcji (Mutanci, Kupcy, Nowojorczycy lub Appalachianie) i próbują rozwinąć swoją potęgę. Budują nowe Lokacje, podpisują Umowy, starają się atakować słabszych sąsiadów, by dostarczyć do bazy Zdobycze.

Mechanika gry opiera się na nowatorskiej regule pozwalającej użyć każdej z kart lokacji w grze na jeden z trzech sposobów – gracz sam decyduje, czy posiadaną kartę (np. Stacji paliw) chce wystawić jako Lokację, czy chce ja napaść i wystawić jako Zdobycz czy też chce z nią nawiązać handel i wystawić ją jako Umowę. Olbrzymia ilość decyzji, jakie mają gracze, bogactwo fabularne, sprawiają, że gra jest nieprawdopodobnie emocjonująca i posiada bardzo wysoki współczynnik regrywalności.

51. Stan: Master Set to nowy design kart, nowe komponenty i ulepszony gameplay (dzięki czemu zasady są łatwiejsze do przyswojenia a sama rozgrywka przyjemniejsza).

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
3 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.50
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń 51. Stan: Master SetNajbardziej przydatne recenzje

Quaku

Liczba recenzji: 138

Wszystkie obawy zniknęły po pierwszej partii!!!

To nie są Osadnicy w klimacie post-apo, od początku do końca czuję, że gram w 51. stan. Master Set nie utracił nic z pierwotnej wersji, jedynie lekko przefasonował, upiększył i zyskał na przejrzystości :) Przez drewienka, które zastąpiły żetony, morda śmieje się od razu po otwarciu pudełka, a grafiki na kartach to małe arcydzieła. Szkoda, że męska wersja Hegemonii to grafika żywcem wyciągnięta z Neuroshimy, przez co odstaje lekko od pozostałych, ale to chyba jedyny rażący oczy błąd twórców. Dwa kciuki w górę dla Pięćdziesiątki Jedynki :)


Neoptolemos

Liczba recenzji: 301

Zagrałem dziś pierwszy raz w 51 Stan w wersji Master Set. Nie grałem w poprzednią, za to sporo w Osadników i wrażenia mam takie:

1. Znając Osadników, zagrałem z marszu i osiągnąłem baaardzo przyzwoity wynik (przegrałem tylko z właścicielem gry, pozostali - choć to nie była ich pierwsza partia - zostali w tyle).

2. Mimo podobieństw, różnice w mechanice w stosunku do Osadników są zasadnicze (dystansy!)

3. Wydanie jest co najmniej tak ładne, jak Osadnicy

4. Nie czuję za bardzo zróżnicowania frakcji (choć ono istnieje, ale nie ma osobnych talii).

5. Konkluzja - gra bardzo dobra, chętnie zagram, ale w domu wolę mieć Osadników i dopóki się ich nie pozbędę, raczej 51 Stanu sobie nie sprawię ;)


0szaman0

Liczba recenzji: 46

„ 51. Stan master set”, czyli pasjans post-apo.

Plusy:
1. Proste zasady
2. Instrukcja
3. Grafiki
4. Drewniane znaczniki
5. Klimat
6. Regrywalność
7. Wariant solo
8. Mechanika
9. Dodatki w komplecie

Minusy:
1. Cienkie karty
2. Ograniczone możliwości interakcji

„ 51. Stan master set” to bardzo przyjemny „pasjans” w klimacie postapokaliptycznym. Rozgrywka jest dynamiczna i się nie dłuży. Interakcja między graczami ogranicza się do rabowania lokacji a szkoda, bo można by pokusić się o jeszcze kilka możliwości dokopania przeciwnikowi. W grze mamy sporo możliwości „ruchu” (każdą kartę można zagrać na 3 sposoby) i kilka dróg do zwycięstwa. Dodatki urozmaicają rozgrywkę i podnoszą regrywalność. Polecam 8/10


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie