Agricola: Torfowisko

Duży dodatek do Agricoli
43 opinie
  • 1 - 5 osób
  • od 12 lat
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Agricola.
Agricola
Agricola: Torfowisko jest rozszerzeniem gry Agricola, zdobywcy tytułu Gra Roku 2009 w Polsce oraz Deutscher Spielepreis 2008 w Niemczech.Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem.Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt.W pudełku znajduje się również: 14 dodatkowych kart dużych usprawnień, karty akcji specjalnych umożliwiające między innymi pozyskiwanie małych usprawnień oraz ponad 100 nowych kart małych usprawnień, dedykowanych dla tego rozszerzenia. To wszystko przyczynia się do jeszcze większego urozmaicenia rozgrywki. Urozmaicenia, które spowodowało, że podstawowa wersja gry stała się tak popularna.
Autor:
Uwe Rosenberg
Wydawca:
Lacerta
11895

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Agricola: Torfowisko jest rozszerzeniem gry Agricola, zdobywcy tytułu Gra Roku 2009 w Polsce oraz Deutscher Spielepreis 2008 w Niemczech.

Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem.

Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.

W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt.

W pudełku znajduje się również: 14 dodatkowych kart dużych usprawnień, karty akcji specjalnych umożliwiające między innymi pozyskiwanie małych usprawnień oraz ponad 100 nowych kart małych usprawnień, dedykowanych dla tego rozszerzenia. To wszystko przyczynia się do jeszcze większego urozmaicenia rozgrywki. Urozmaicenia, które spowodowało, że podstawowa wersja gry stała się tak popularna.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
500 g


Recenzje

4.47
na podstawie 43 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Agricola: TorfowiskoNajbardziej przydatne recenzje

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 187

Więcej kart, więcej zwierzątek (konie), więcej akcji, więcej możliwości, więcej do zrobienia, więcej wszystkiego. Gdzieś wyczytałem, że z dodatkiem krótka kołderka się wydłuża. No tak, ale nogi też ci rosną;) Więc wychodzi na to samo - zawsze chcesz zrobić więcej niż to możliwe.
Dla fanów (dla mnie) pozycja obowiązkowa (dodruk ponoć już w tym miesiącu).


Tyrkin

Liczba recenzji: 101

Bardzo dobry dodatek do Agricoli. Nowe zwierzątka (konie), które dają stricte punkty = fajny pomysł. Więcej możliwości działania dzięki nowym kartom akcji. Dodatkowe sposoby pozyskiwania drewna i/oraz opału idealnie wypełniają zażartą wojnę o drewno na początku gry, która często towarzyszyła rozgrywkom w podstawce :) więcej możliwości, więcej kombinowania i więcej Farmer Lifestyle! Polecam! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 61

Jak dla mnie ideał :)

Pozycja obowiązkowa dla fanów wszelkich gier ekonomicznych. Agricola zostaje nie tylko urozmaicona - kompletnie zmienia się sposób podejścia gracza do gry. Trzeba myśleć w trochę inny sposób rozwijając swoje gospodarstwo. Propsy za nowe usprawnienia małe i duże, za konie i pomysł z ogrzewaniem chaty. No i oczywiście za wykonanie. Gorąco polecam :D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie