Battle of Ebro 1938: Spanish Civil War

3 opinie
  • od 14 lat
  • wydanie międzynarodowe
  • instrukcja polska
Gra Battle of Ebro 1938 przedstawia jedną z najważniejszych bitew zapomnianej już dzisiaj wojny domowej w Hiszpanii, będącej preludium dla drugiej wojny światowej.O świcie 25 lipca ruszyła długo przygotowywana ofensywa wojsk republikańskich. Dwa korpusy przekroczyły rzekę Ebro i zepchnęły z na zachód bataliony 50. Dywizji wojsk nacjonalistycznych. Od razu rozpoczęto też budowę mostów na rzece by umożliwić czołgom i artylerii rozwiniecie uderzenia.Generał Franco rzucił do akcji lotnictwo bombowe, które miało niszczyć mosty i drogi zaopatrzenia wojsk republikańskich. Początkowe sukcesy nacierających wkrótce przeistoczyły się w mozolne walki o każdą bronioną pozycje, a wojsk nacjonalistycznych przybywało z dnia na dzień.Do największej bitwy doszło pod Gandesą, którą usiłowały zdobyć brygady międzynarodowe. W grze kluczowa jest szybkość ataku i wykorzystanie mostów, dzięki którym można przeprawiać ciężkie jednostki wsparcia, jednak każdy dzień pracuje tu na korzyść wojsk Franco.System: Wielkie Bitwy 1939-1945Stopień złożoności zasad: średniSkala: Brygada-batalionPlansza: 2 plansze 50/70 cmScenariusze: 3Możliwość gry jednoosobowej: wysoka
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Darmowa dostawa od 49 zł (do Dnia Dziecka)


Opis

Gra Battle of Ebro 1938 przedstawia jedną z najważniejszych bitew zapomnianej już dzisiaj wojny domowej w Hiszpanii, będącej preludium dla drugiej wojny światowej.

O świcie 25 lipca ruszyła długo przygotowywana ofensywa wojsk republikańskich. Dwa korpusy przekroczyły rzekę Ebro i zepchnęły z na zachód bataliony 50. Dywizji wojsk nacjonalistycznych. Od razu rozpoczęto też budowę mostów na rzece by umożliwić czołgom i artylerii rozwiniecie uderzenia.

Generał Franco rzucił do akcji lotnictwo bombowe, które miało niszczyć mosty i drogi zaopatrzenia wojsk republikańskich. Początkowe sukcesy nacierających wkrótce przeistoczyły się w mozolne walki o każdą bronioną pozycje, a wojsk nacjonalistycznych przybywało z dnia na dzień.

Do największej bitwy doszło pod Gandesą, którą usiłowały zdobyć brygady międzynarodowe. W grze kluczowa jest szybkość ataku i wykorzystanie mostów, dzięki którym można przeprawiać ciężkie jednostki wsparcia, jednak każdy dzień pracuje tu na korzyść wojsk Franco.

System: Wielkie Bitwy 1939-1945

Stopień złożoności zasad: średni

Skala: Brygada-batalion

Plansza: 2 plansze 50/70 cm

Scenariusze: 3

Możliwość gry jednoosobowej: wysoka

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 2 plansze
  • żetony
  • 3 scenariusze
  • instrukcja
Waga:
449 g

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie