Battlestar Galactica - Pegasus (edycja polska)

  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (5)
 • 3 - 7 osób
 • od 13 lat
 • ok. 180 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Battlestar Galactica - Gra planszowa.
Battlestar Galactica - Gra planszowa
„W imieniu oficerów i załogi Pegasusa, dobrze was wszystkich widzieć. Witajcie z powrotem we flocie kolonialnej.” -Admirał Helena Cain Przybył Battlestar Pegasus, zwiastując nową erę w życiu załogi Galactici i władz kolonialnych, dostarczając siły roboczej i siły ognia, których ludzkość tak rozpaczliwie potrzebowała, by kontynuować walkę z Cylonami. Jednak pod dowództwem Admirał Cain, nie ma miejsca na współczucie i litość. Brutalny przymus i trudne decyzje osłabiają moralny kompas ludzkości. Jednak zmiany zachodzą również w Cylonach. Im dłużej wystawieni są na wpływ ludzi, tym mocniej zaczynają kierować się własnymi, indywidualnymi intencjami. Gdy jesteś w rozpaczliwej potrzebie i nie wiesz komu ufać, linia pomiędzy dobrem a złem zaciera się coraz bardziej. Dodatek Pegasus do Gry planszowej Battlestar Galactica pozwoli graczom poznać kolejny rozdział popularnej serii science-fiction. Oprócz nowych Punktów docelowych, Kryzysów, Superkryzysów, Lojalności i umiejętności, dodatek ten oferuje graczom nowość, w postaci kart umiejętności Zdrady, przedstawiających podstępne metody, wykorzystywane do sabotowania wysiłków ludzkości. Nowe postacie z tego dodatku, pozwalają graczom wcielić się w Przywódców Cylonów, którzy wygrywają lub przegrywają w oparciu o własne tajemnicze cele. Nowe plansze pozwalają postaciom odwiedzić zarówno Pegasusa jak i Nową Capricę. Grając z kartą celu Nowej Caprici, ludzkość trafi pod rządy Cylonów i będzie musiała bronić się przed ciemiężcami, póki Galactica nie powróci na orbitę, umożliwiając brawurową ucieczkę. „Będziemy z nimi walczyć do upadłego.” -Kara Thrace
Autor:
Daniel Clark, Corey Konieczka, Tim Uren
Wydawca:
Galakta
15995

store

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w dniu 20.07.2020


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


„W imieniu oficerów i załogi Pegasusa, dobrze was wszystkich widzieć. Witajcie z powrotem we flocie kolonialnej.”
-Admirał Helena Cain

Przybył Battlestar Pegasus, zwiastując nową erę w życiu załogi Galactici i władz kolonialnych, dostarczając siły roboczej i siły ognia, których ludzkość tak rozpaczliwie potrzebowała, by kontynuować walkę z Cylonami. Jednak pod dowództwem Admirał Cain, nie ma miejsca na współczucie i litość. Brutalny przymus i trudne decyzje osłabiają moralny kompas ludzkości. Jednak zmiany zachodzą również w Cylonach. Im dłużej wystawieni są na wpływ ludzi, tym mocniej zaczynają kierować się własnymi, indywidualnymi intencjami. Gdy jesteś w rozpaczliwej potrzebie i nie wiesz komu ufać, linia pomiędzy dobrem a złem zaciera się coraz bardziej.

Dodatek Pegasus do Gry planszowej Battlestar Galactica pozwoli graczom poznać kolejny rozdział popularnej serii science-fiction. Oprócz nowych Punktów docelowych, Kryzysów, Superkryzysów, Lojalności i umiejętności, dodatek ten oferuje graczom nowość, w postaci kart umiejętności Zdrady, przedstawiających podstępne metody, wykorzystywane do sabotowania wysiłków ludzkości. Nowe postacie z tego dodatku, pozwalają graczom wcielić się w Przywódców Cylonów, którzy wygrywają lub przegrywają w oparciu o własne tajemnicze cele. Nowe plansze pozwalają postaciom odwiedzić zarówno Pegasusa jak i Nową Capricę. Grając z kartą celu Nowej Caprici, ludzkość trafi pod rządy Cylonów i będzie musiała bronić się przed ciemiężcami, póki Galactica nie powróci na orbitę, umożliwiając brawurową ucieczkę.

„Będziemy z nimi walczyć do upadłego.”
-Kara Thrace

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza Pegasus;
 • plansza New Caprica;
 • 7 kart postaci;
 • 18 tekturowych żetonów (7 żetonów postaci, 1 żeton pilota, 4 żetony sił okupacyjnych, 4 żetony uszkodzeń Pegasusa, 1 żeton szramy, 1 lokacja cylonów;
 • 82 duże karty (20 kart kryzysu, 30 kart kryzysu New Caprica, 3 karty lojalności, 12 kart motywów, 9 kart kworum, 5 kart wyjątkowego kryzysu, 1 karta admirała, 1 karta prezydenta, 1 karta informacyjna infiltracji;
 • 64 małe karty (5 kart zdolności przywódczych, 5 kart zdolności taktycznych, 12 kart zdolności politycznych, 5 kart zdolności pilotażu, karty zdolności inżynierskich, karty zdolności oszustwa, 5 kart celu, 1 karta celu New Caprica;
 • 2 plastikowe Basestary;
 • 7 plastikowych podstawek postaci;
 • instrukcja.

4.40
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Battlestar Galactica - Pegasus (edycja polska)


Najbardziej przydatne recenzje

Josh22

Liczba recenzji: 158

Najbardziej nierówny z dodatków do BSG, rozwiązujący wiele problemów wersji podstawowej. Niestety wyraźnie cierpi z powodu wad produktów licencyjnuych, pośpiechu i konieczności umieszczenia niektórych elementów w celu zachowania zgodności z serialem. Niewątpliwa zaletą jest tytułowy Pegasus który przede wszystkim pozwala ludziom skutecznie walczyć z Cylonami nawet pomimo utraty pilota. Kolejną opcją wzbogacająca rozgrywkę są karty zdrady które zwiększają możliwości agentów i ujawnionych Cylonów, niestety są trochę nieprzemyślane i przekombinowanie. Pod tym względem o wiele lepiej sprawdza się zestaw ze Świtu. Nowe karty umiejętności również mają bardzo nierówną użyteczność jeśli nie korzysta się z ostatniego dodatku. Nowe postacie i Przywódcy Cylonów również nabierają uroku dopiero na zasadach Świtu. Największą wadą jest jednak Nowa Caprica, która sprawia że końcowy etap rozgrywki jest dość monotonny, przynajmniej do ucieczki i ostatecznej bitwy. Mimo powyższych wad warto zakupić ten dodatek ze względu na ciekawe nowe rozwiązania i kryzysy, chociaż nabiera kolorów dopiero w połączeniu z innymi.


Aivin

Liczba recenzji: 62

W porządku, bez rewelacji

Obowiązkowy dodatek dla fanów moim zdaniem najlepszej gry kooperacyjnej z ukrytym agentem. Niestety dodatek ten nie wnosi za wiele do gry.
Po zakupie Świtu dodatek jeszcze traci , gdyż karty zdrady Pegasusa musimy uznać za 'niewypał' - otrzymujemy zupełnie nowe karty.
Sam kupiłem dodatek głównie dla plastikowych basestarów ale trzeba przyznać, że oprócz tego znajdziemy w pudełku kilka ciekawych propozycji - szrama (zachęca do gry bez Cylońskiej floty), sporo nowych ciekawych postaci, pakiet kryzysów i kart umiejętności.
Motyw Caprici mnie nie przekonuje, ale jako ze jestem fanem serialu to mnie jego obecność w grze wcale nie dziwi i musiał się pojawić. Czy można było go zrobić lepiej? Obawiam się że nie. Osobiście nie polecam tego wariantu rozgrywki.
Dodatek dodaje też możliwość gry w 7 osób. Niby fajnie, zwłaszcza że w grze nie ma czegoś takiego jak długie oczekiwanie na swoją kolej. Gra jest raczej żywa cały czas. Ciężej raczej zebrać się w tyle osób - ale to może nie dla każdego problem :)

Zestawiając dodatki BSG to dla mnie na 1 miejscu jest Exodus, potem Świt i na końcu Pegasus i gdyby nie plastikowe basestary dodatku bym nie polecał.


Rafał

Liczba recenzji: 6

Jeśli ktoś gra w podstawkę i ma za sobą rozgrywkę z Exodusem to raczej błędem byłoby nie spróbować gry z Pegasusem lecącym obok. Ze znajomymi mamy to samo zdanie, że plansza Pegasusa jest bardzo ciekawym dodatkiem i jest zawsze obecna w naszych sesjach. Caprica...cóż...podobnie jak Mgławica Jońska w Exodusie jest urozmaiceniem jakby ktoś stwierdził że znudził się (ale jak to? ;P) "zwykłą" droga do celu. Raz na jakiś czas można w nią zagrać. Karty zdrady może nie wnoszą bardzo dużo do rozgrywki ale dają cylonom dodatkowy oręż w ręku. Widziałem negatywne opinie ale moim skromnym zdaniem warto dać mu szansę (Pegasus, nowe postacie, zdrady, nowe umiejetności, karty kryzysów etc).

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie