CO2 (edycja polska)

Zarządzanie zanieczyszczeniem
10 opinii
  • 1 - 5 osób
  • od 12 lat
  • ok. 120 minut
  • wydanie polskie
W latach 70-tych rządy krajów rozwiniętych stanęły w obliczu niespotykanego w skali tamtych czasów zapotrzebowania na energię. Obecnie negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska stały się na tyle odczuwalne, że ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest eksploatowanie źródeł "zielonej" energii. Specjalistyczne firmy pracują nad projektami inwestycji mającymi na celu dostarczanie czystej energii. Rządy poszczególnych krajów są zainteresowane tego rodzaju projektami i coraz częściej inwestują w ich realizację.W trakcie gry w CO2 będziesz zarządzał firmą energetyczną i odpowiadał na tego rodzaju potrzeby. Celem gry jest powstrzymanie wzrostu zanieczyszczenia atmosfery przy jednoczesnym zagwarantowaniu pokrycia rosnącego zapotrzebowania na energię. Do osiągnięcia tego celu potrzebne są: odpowiedni poziom doświadczenia, pieniądze oraz zasoby technologiczne. Organizowane na całym świecie kongresy energetyczne dadzą ci możliwość wymiany doświadczeń z innymi.Jeśli wzrost zanieczyszczenia nie zostanie powstrzymany, to zabawa zakończy się dla nas wszystkich.
Autor:
Vital Lacerda
Wydawca:
Lacerta
18500

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W latach 70-tych rządy krajów rozwiniętych stanęły w obliczu niespotykanego w skali tamtych czasów zapotrzebowania na energię. Obecnie negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska stały się na tyle odczuwalne, że ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest eksploatowanie źródeł "zielonej" energii. Specjalistyczne firmy pracują nad projektami inwestycji mającymi na celu dostarczanie czystej energii. Rządy poszczególnych krajów są zainteresowane tego rodzaju projektami i coraz częściej inwestują w ich realizację.

W trakcie gry w CO2 będziesz zarządzał firmą energetyczną i odpowiadał na tego rodzaju potrzeby. Celem gry jest powstrzymanie wzrostu zanieczyszczenia atmosfery przy jednoczesnym zagwarantowaniu pokrycia rosnącego zapotrzebowania na energię. Do osiągnięcia tego celu potrzebne są: odpowiedni poziom doświadczenia, pieniądze oraz zasoby technologiczne. Organizowane na całym świecie kongresy energetyczne dadzą ci możliwość wymiany doświadczeń z innymi.

Jeśli wzrost zanieczyszczenia nie zostanie powstrzymany, to zabawa zakończy się dla nas wszystkich.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
1,6 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Uwaga: karty pomocy znajdujące się w pudelku są w języku angielskim. Poniżej do pobrania plik PDF z polskim tłumaczeniem tych kart. Więcej informacji na stronie wydawcy

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.40
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń CO2 (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Szymon

Liczba recenzji: 24

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo ciekawa pozycja! Gra raczej z "tych cięższych". Rozgrywka zajmuje ok. 2-3h podczas których trzeba mocno pokombinować dbając o najmniejsze szczegóły. Z powodu braku losowości każdy drobny aspekt jest istotny a gra często kończy się niewielką różnica punktów. Wykonanie gry na bardzo wysokim poziomie. Ocena 4 tylko i wyłącznie aby zarezerwować 5 na tytuły naprawdę wybitne. POLECAM!!!


grzesznik

Liczba recenzji: 49

Dobry, solidny produkt

Opinia na gorąco:
Gra prezentuje się świetnie, nowoczesne grafiki, interesujący temat. Warto kupić w promocyjnej cenie, gdyż ilość komponentów jest spora. Jest to gra której szukałem (na ile można ocenić grę po jednej rozgrywce;) cięższa gra ekonomiczna, która będzie powiewem świeżości w mojej kolekcji.
A teraz kilka spraw, które mi się nie podobają.
Myślę, że opisanie gry jako "polska edycja" jest sporym nadużyciem, owszem wiedziałem, że karty pomocy będą po angielsku, ale nieliczne elementy zawierające tekst są w języku angielskim (nazwy miast). Instrukcja jest natomiast wielojęzyczna, sekcja po polsku jest gdzieś po środku. Myślę, że bardziej odpowiednia była by nazwa "edycja wielojęzyczna". Troszkę się czepiam, a nie przeszkadza mi to w grze, choć karty pomocy które pomagają sprawnie wykonać ruch będę musiał wydrukować dla osób nie znających angielskiego.
...instrukcja. Jest słaba. Odpowiedzi na moje pytania znajdowałem w zupełnie innej części instrukcji, niż wątpliwości się zrodziły, niestety angielska instrukcja wcale nie jest lepsza.
Pudełko jest wykonane z dość mizernej tektury, daleko mu do twardości z FFG, wypraska prezentuje się jeszcze gorzej. Radzę od razu zakupić mały segregator na żetony i piony.
Gra zawiera sporo drewnianych elementów, co do których mam obawy o trwałość farby. Karty są troszkę cienkie.
Mimo tych niedogodności, gra jest naprawdę warta polecenia, świetna praca projektanta gry i artystów zaangażowanych w projekt, minus dla wydawcy (którym chyba jest jednak Giochix.it, bo loga Lacerty nigdzie nie dostrzegłem). Za cenę proponowaną przez REBEL, można spokojnie kupić grę. Za zaoszczędzone zaopatrzyć się w segregator i koszulki do kart i gra wygląda już dużo lepiej.
REBEL oczywiście na plus. Błyskawiczna przesyłka w piątek, a paczka dotarła w sobotę:)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Enikon

Liczba recenzji: 101

Gra pochłaniająca dużo czasu ale ciekawa i ekscytująca w każdej minucie rozgrywki. Brak losowości i czysto ekonomiczna strategia, w temacie globalnego ocieplenia dają grze wielki +


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie