Horror w Arkham: Ostatnia godzina

Jak odwrócić tajemniczy rytuał?
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (6)
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Kampus Uniwersytetu Miskatonic w Arkham spowił mrok. Ktoś odprawia niebezpieczne rytuały, których skutki mogą być opłakane: oprócz szerzących się kultystów, na ulicach zaczynają pojawiać się stworzenia nie z tego świata. A największe zło wciąż pozostaje ukryte w cieniu... Horror w Arkham: Ostatnia godzina to kooperacyjna gra planszowa, w której 1 do 4 badaczy stawia czoła hordzie potworów, próbując odwrócić straszliwy rytuał przywołujący Przedwiecznego. Aby tego dokonać, muszą znaleźć odpowiednie składniki do rytuału, analizując wskazówki pozostawione przez nikczemne hordy kultystów. Na czym to polega? Rozgrywka w Horror w Arkham: Ostatnią godzinę składa się z serii następujących po sobie rund. Każda z nich dzieli się na dwie fazy (podczas pierwszej działają gracze, podczas drugiej kontrolę na planszy przejmuje Przedwieczny). Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się potworów oraz zebranie symboli koniecznych do odwrócenia mrocznego rytuału. W tym celu będziemy wybierali dostępne karty akcji i rozpatrywali ich efekty związane z walką z potworami i poruszaniem się po planszy. Dlaczego pokochasz tę grę? Horror w Arkham: Ostatnia godzina to gra w pełni kooperacyjna, co oznacza że wszyscy walczymy z mechanizmem gry i wspólnie wygrywamy lub przegrywamy. Musimy skutecznie współpracować, by pokonać siły ciemności.  Oryginalny mechanizm programowania akcji zapewnia dodatkowe emocje. Uczestnicy nie mogą się komunikować podczas wybierania kart, więc nigdy nie wiemy do końca, czy uda nam się zrealizować wymyślony plan.  Dzięki temu, że każdy z badaczy posiada własną talię akcji, a także dzięki trzem dostępnym Przedwiecznym, każda rozgrywka w Horror w Arkham: Ostatnią godzinę jest zupełnie inna.
Wydawca:
Rebel
14995

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Kampus Uniwersytetu Miskatonic w Arkham spowił mrok. Ktoś odprawia niebezpieczne rytuały, których skutki mogą być opłakane: oprócz szerzących się kultystów, na ulicach zaczynają pojawiać się stworzenia nie z tego świata. A największe zło wciąż pozostaje ukryte w cieniu...

Horror w Arkham: Ostatnia godzina to kooperacyjna gra planszowa, w której 1 do 4 badaczy stawia czoła hordzie potworów, próbując odwrócić straszliwy rytuał przywołujący Przedwiecznego. Aby tego dokonać, muszą znaleźć odpowiednie składniki do rytuału, analizując wskazówki pozostawione przez nikczemne hordy kultystów.

Na czym to polega?

Rozgrywka w Horror w Arkham: Ostatnią godzinę składa się z serii następujących po sobie rund. Każda z nich dzieli się na dwie fazy (podczas pierwszej działają gracze, podczas drugiej kontrolę na planszy przejmuje Przedwieczny). Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się potworów oraz zebranie symboli koniecznych do odwrócenia mrocznego rytuału. W tym celu będziemy wybierali dostępne karty akcji i rozpatrywali ich efekty związane z walką z potworami i poruszaniem się po planszy.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Horror w Arkham: Ostatnia godzina to gra w pełni kooperacyjna, co oznacza że wszyscy walczymy z mechanizmem gry i wspólnie wygrywamy lub przegrywamy. Musimy skutecznie współpracować, by pokonać siły ciemności. 
 • Oryginalny mechanizm programowania akcji zapewnia dodatkowe emocje. Uczestnicy nie mogą się komunikować podczas wybierania kart, więc nigdy nie wiemy do końca, czy uda nam się zrealizować wymyślony plan. 
 • Dzięki temu, że każdy z badaczy posiada własną talię akcji, a także dzięki trzem dostępnym Przedwiecznym, każda rozgrywka w Horror w Arkham: Ostatnią godzinę jest zupełnie inna.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 6 znaczników badaczy
 • 3 arkusze Przedwiecznych
 • plansza
 • 103 karty
 • 120 żetonów i znaczników
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.17
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Horror w Arkham: Ostatnia godzina


Najbardziej przydatne recenzje

DinoUnicorn

Liczba recenzji: 6

Dobry, solidny produkt

Przyjemna, szybka gra. Jenak brakuje jej tego "czegoś".
Jest dobrą odskocznią od "Dużego Arkhama". Gra ma dosyć ciekawą mechanikę wykonywania akcji - każdy z graczy wykłada swoje karty tak aby były widoczne numery na rewersach- następnie karty ustawiane są od najmniejszego do największego numeru.

Gracze z dwoma najniższymi numerami wykują akcję "górną" natomiast gracze z dalszymi numerami wykonują akcję "dolną".

Ciekawa, przyjemna a przede wszystkim szybka gra ;) Przydały by się do niej tylko jakieś dodatki urozmaicające rozgrywkę lub dodające nowe postaci/ przedwiecznych.


Roman

Liczba recenzji: 15

Dobry, solidny produkt

Gra w świecie Arkham Horror, ale widać to po nazwie gry :-)
Gra wykorzystuje inne grafiki wyprodukowane przez FFG, mechanika gry jest jednak zupełnie inna niż w innych grach z tej serii. Gra trochę straszy objętością instrukcji, ale zasady są całkiem proste.Gra całkiem przyjemna ale przydało by się więcej scenariuszy


Hasder

Liczba recenzji: 50

Jak dla mnie ideał :)

Szukaliśmy jakiejś szybszej gry max do godzinki na 2 osoby i Ostatnia godzina okazałą się być idealna ;) Jak na gry Lovecrafta to, ta jest dość "lekka" i przyjemna. Wskoczyła do naszego top 10 :)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Klienci, którzy kupili Horror w Arkham: Ostatnia godzina, kupili również:

Zamek Smoków

Zamek Smoków

16995
K2 (nowa edycja)

K2 (nowa edycja)

10995
Kowale Losu

Kowale Losu

17995
Orbis

Orbis

12995