The Godfather: Imperium Corleone

Konfrontacyjna gra ekonomiczna, pełna morderstw i intryg
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  (0)
 • 2 - 5 osób
 • od 14 lat
 • 60 - 90 minut
 • wydanie polskie
Zapach cygar, smak whiskey, homburgi, pisk opon i strzały z Tommy Guna… to Don Corleone trzęsie Nowym Jorkiem. Ale nic nie trwa wiecznie... Stań naprzeciwko najpotężniejszych mafijnych familii i walcz o władzę w mieście. Przyjmuj zlecenia od samego Ojca Chrzestnego, wysyłaj swoich gangsterów by dokonywali wymuszeń, kontroluj dzielnice i przekupuj lokalne władze. I tak wiemy, że robisz to tylko dla kasy. Pierz brudne pieniądze, a wszystko co zarobisz, wkładaj do walizki. Im bardziej wypchana, tym bardziej twoje plecy są kryte. The Godfather: Imperium Corleone to mafijna gra planszowa osadzona w świecie Ojca Chrzestnego, w klimatach mrocznego, niebezpiecznego Nowego Jorku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Rozgrywka toczy się na przestrzeni czterech aktów, korespondujących z wydarzeniami z filmu. W ich trakcie twoja familia będzie się rozwijać, zyskując nowych członków i zlecenia od Dona Corleone. Na twoich oczach Nowy Jork będzie rozwijał się w jedną z najważniejszych metropolii świata. Wykorzystaj nowe przedsiębiorstwa, wysyłając do nich swoich gangsterów, aby odebrali należny ci haracz. Rządzić Nowym Jorkiem mogą tylko najbogatsi, więc odkładaj każdego dolara, który nie jest Ci potrzebny w bieżących interesach. Czy zdążysz odłożyć dość, nim przyjdzie czas na nowego Dona wszystkich Donów? A może ty i twoja familia pójdziecie spać z rybkami na dnie rzeki Hudson? Przekonaj się sam w The Godfather: Imperium Corleone.
Autor:
Eric M. Lang
Ilustracje:
Karl Kopinski
Wydawca:
Portal Games
32995

store

Dostępnych 6 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Zapach cygar, smak whiskey, homburgi, pisk opon i strzały z Tommy Guna… to Don Corleone trzęsie Nowym Jorkiem. Ale nic nie trwa wiecznie...

Stań naprzeciwko najpotężniejszych mafijnych familii i walcz o władzę w mieście. Przyjmuj zlecenia od samego Ojca Chrzestnego, wysyłaj swoich gangsterów by dokonywali wymuszeń, kontroluj dzielnice i przekupuj lokalne władze. I tak wiemy, że robisz to tylko dla kasy. Pierz brudne pieniądze, a wszystko co zarobisz, wkładaj do walizki. Im bardziej wypchana, tym bardziej twoje plecy są kryte.

The Godfather: Imperium Corleone to mafijna gra planszowa osadzona w świecie Ojca Chrzestnego, w klimatach mrocznego, niebezpiecznego Nowego Jorku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Rozgrywka toczy się na przestrzeni czterech aktów, korespondujących z wydarzeniami z filmu. W ich trakcie twoja familia będzie się rozwijać, zyskując nowych członków i zlecenia od Dona Corleone. Na twoich oczach Nowy Jork będzie rozwijał się w jedną z najważniejszych metropolii świata. Wykorzystaj nowe przedsiębiorstwa, wysyłając do nich swoich gangsterów, aby odebrali należny ci haracz. Rządzić Nowym Jorkiem mogą tylko najbogatsi, więc odkładaj każdego dolara, który nie jest Ci potrzebny w bieżących interesach.

Czy zdążysz odłożyć dość, nim przyjdzie czas na nowego Dona wszystkich Donów? A może ty i twoja familia pójdziecie spać z rybkami na dnie rzeki Hudson? Przekonaj się sam w The Godfather: Imperium Corleone.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 przedstawiająca Nowy York plansza do gry
 • 12 kafli przedsiębiorstw
 • 44 karty zleceń od Dona Corleone
 • 1 instrukcja do gry
 • 18 kart sojuszników
 • 32 karty nielegalnych towarów
 • 120 kart pieniędzy
 • 1 plastikowy znacznik głowy konia (!)
 • 1 plastikowy znacznik radiowozu
 • 45 różnokolorowych żetonów kontroli
 • 5 metalowych walizek na pieniądze
 • 34 figurki, w tym Dona Vita Corleone
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń The Godfather: Imperium Corleone


Najbardziej przydatne recenzje

Fusilli

Liczba recenzji: 22

Moja ocena 5/5
Przede wszystkim gra ma świetny klimat, na co składają się zarówno zdarzenia w grze - pranie brudnych pieniędzy, łapówki, strzały na mieście - jak i ładnie wykonane figurki. Gra trzyma w napięciu bo nigdy nie wiadomo co zrobi przeciwnik. Punkty zwycięskie (pieniądze) są schowane w walizce, przez co do samego końca gry tak na prawdę nie wiadomo kto wygra, rywalizacja jest zacięta i do samego końca. Reguły są stosunkowo proste więc nie potrzeba dużo czasu by wprowadzić do gry osobę która ma z nią styczność po raz pierwszy. Sama rozgrywka się nie dłuży i jest pełna emocji. Co do ceny, to cóż, za dobry produkt trzeba zapłacić.


Cep6

Liczba recenzji: 20

Świetny klimat GANGSTERKI, niestety mało w tym Ojca Chrzestnego. Rewelacyjna instrukcja! Sporo decyzji do podjęcia, jakie obszary kontrolować, gdzie ulokować swoich gangsterów, gdzie członków rodzin, ukrywanie zarobku z haraczy, zlecenia. Wykonywanie zleceń dla Ojca Chrzestnego, mogłyby być bardziej zróżnicowane. . Przekupywanie sojuszników (bardzo ciekawe postacie, pomagające w grze). Ciągła nie pewność co zrobi przeciwnik. Gra wciąż trzyma za gardło! Dobrze się skaluje, super się gra od 2 do 5 graczy!
Największy minus i jedyny jak dla mnie to cena, mogłoby być bez licencji i sporo taniej!
POLECAM


Nightbomber

Liczba recenzji: 243

Po raz pierwszy zagrałem w grę (tą grę) w 48h po jej otrzymaniu. Zawartość, jak i sama fenomenalna instrukcja (pięknie wydana, przejrzyście napisana, najlepsza jaką czytałem, naprawdę!) wołały o rozgrywkę. Nie zawiodłem się. Gra urzeka klimatem, tempem, wykonaniem (minus za jakość kart, koniecznie zakoszulkujcie!). Zagraliśmy we dwójkę z żoną.Rewelacja. Mimo, że rozgrywka była wyrównana, do końca byłem przekonany (ona też), że to ja wygrywam, a na koniec szok! Przegrałem ok. 90/50.
Polecam gorąco i szczerze. Bang!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie