Deadlands: Reloaded (edycja polska)

12 opinii
  • wydanie polskie
Przypnij rewolwery i włóż kapelusz, amigo. Pora podziurawić kogoś rozgrzanym ołowiem!Tombstone Epitaph zawsze opisywał wyczyny nieustraszonych desperados i honorowych stróżów prawa. Ostatnio jednak najbardziej poważany szmatławiec Zachodu zaczął upierać się, że na preriach spotkać można nie tylko kowbojów i Indian. Że zalęgły się tam potwory.Na szczęście gdy pojawiają się monstra, przychodzą też bohaterowie. Są wśród nich szybcy jak błyskawica rewolwerowcy, tajemniczy kanciarze parający się magią, dzielni wojownicy indiańscy i nieugięci kaznodzieje. Wszyscy twardzi jak skała i gotowi walczyć, dopóki nie wywleką z ciemnej jamy tajemniczych sprawców zła. Na Wielkich Równinach trwa prawdziwe piekło. Wskakuj na siodło wiernego rumaka i nie zapomnij naoliwić sześciostrzałowca. Bo tylko ty możesz je powstrzymać.Deadlands: Reloaded to nowa wersja podręcznika wielokrotnie nagradzanej gry fabularnej Deadlands: Martwe Ziemie. W niniejszej książce znajdziesz zestaw przewag, zawad i nowych mocy, katalog najdziwniejszych wynaturzeń, reguły pojedynków w samo południe, gry w pokera i wieszania na suchej gałęzi oraz generaror dziwnych, przerażających miasteczek. A przede wszystkim opis niezwykłego i inspirującego świata Dziwnego Zachodu.Podręcznik nie jest samodzielną grą. Do zabawy potrzebujesz też kopii Savage Worlds Edycja Polska.
Wydawca:
Gramel
Liczba stron:
272
Rodzaj oprawy:
miękka
8995
8500
-6%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Przypnij rewolwery i włóż kapelusz, amigo. Pora podziurawić kogoś rozgrzanym ołowiem!

Tombstone Epitaph zawsze opisywał wyczyny nieustraszonych desperados i honorowych stróżów prawa. Ostatnio jednak najbardziej poważany szmatławiec Zachodu zaczął upierać się, że na preriach spotkać można nie tylko kowbojów i Indian. Że zalęgły się tam potwory.

Na szczęście gdy pojawiają się monstra, przychodzą też bohaterowie. Są wśród nich szybcy jak błyskawica rewolwerowcy, tajemniczy kanciarze parający się magią, dzielni wojownicy indiańscy i nieugięci kaznodzieje. Wszyscy twardzi jak skała i gotowi walczyć, dopóki nie wywleką z ciemnej jamy tajemniczych sprawców zła. Na Wielkich Równinach trwa prawdziwe piekło. Wskakuj na siodło wiernego rumaka i nie zapomnij naoliwić sześciostrzałowca. Bo tylko ty możesz je powstrzymać.

Deadlands: Reloaded to nowa wersja podręcznika wielokrotnie nagradzanej gry fabularnej Deadlands: Martwe Ziemie. W niniejszej książce znajdziesz zestaw przewag, zawad i nowych mocy, katalog najdziwniejszych wynaturzeń, reguły pojedynków w samo południe, gry w pokera i wieszania na suchej gałęzi oraz generaror dziwnych, przerażających miasteczek. A przede wszystkim opis niezwykłego i inspirującego świata Dziwnego Zachodu.

Podręcznik nie jest samodzielną grą. Do zabawy potrzebujesz też kopii Savage Worlds Edycja Polska.

Podstawowe informacje

Waga:
620 g

Recenzje

4.67
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Deadlands: Reloaded (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Adrian

Liczba recenzji: 10

Jak dla mnie ideał :)

Wspaniale wydany setting! Deadlands jest jednym z najlepszych światów z jakimi zetknąłem się w materii RPG. Poziom ilustracji na wysokim poziomie, fantastyczne zawady i przewagi, historia świata przedstawionego, zajebisty bestiariusz i genialny generator miasteczek - chce się prowadzić rozgrywkę w tym świecie od pierwszej chwili! Tradycyjnie szkoda, że nie jest to twarda oprawa, ale produkt spełnia moje oczekiwania w pełni. Kupować i grać :)


Gwylliam

Liczba recenzji: 27

Dobry, solidny produkt

Świetna konwersja Deadlandów na mechanikę Savege Worlds. Uproszczono to co było zawiłe, przyspieszono to co spowalniało rozgrywkę. W efekcie dostaliśmy produkt, który pozwala po półgodzinie poświęconej na tłumaczenie zasad, zacząć grę na Dziwnym Zachodzie.

Wydanie ozdabiają rewelacyjne, w większości zaczerpnięte z edycji Classic ilustracje, także otwierając książkę ma się wrażenie powrotu na stare śmieci.

Do podręcznika dorzucono także fajne generatory miasteczek i scenariuszy, znak firmowy settingów do Savage Worlds.

Miłośników Dziwnego Zachodu chyba nie trzeba zachęcać więcej.
Polecam


Ricco

Liczba recenzji: 55

Dobry, solidny produkt

Bardzo popularna gra w unikalnej konwencji westernowej. Bardzo ciekawy pomysł na alternatywny świat okresu wojny secesyjnej. Podręcznik dostarcza aż nadto pomysłów na przygody a powszechna znajomość westernów pozwala z marszu wcielić się graczom w barwne postacie. Mechanika Savage World ma swoich zwolenników a także pewnie zalety. Nie jest jednak uniwersalna i mnie osobiście bardziej pasuje pierwotna wersja DL. Dla nieznających tego systemu polecam koniecznie spróbować w luźnej konwencji quasi komiksowych bohaterów.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie