Smocza Lanca - Opis Świata (Dragonlance)

13 opinii
  • wydanie polskie
Sagi o krainach Krynnu opiewają wielu nieustraszonych bohaterów, którym przeznaczono odkrywać prastare sekrety i niszczyć straszliwe zło. Ty również - jak ci wielcy herosi - staniesz u boku dzielnych wojów i wyruszysz na spotkanie przygód. Opowieści o waszych śmiałych czynach staną się najnowszymi legendami świata DRAGONLANCE®, świata SMOCZEJ LANCY.W niniejszym opisie świata do gry DUNGEONS & DRAGONS® ożywa bogaty świat SMOCZEJ LANCY wraz z plejadą postaci - od rycerzy solamnijskich i smoczych jeźdźców po kenderów, gnomów majsterkowiczów i smokowców. Tu znajduje się prezentacja historycznych epok od Wojny Lancy do Wojny Dusz, a także rozszerzone reguły walki w powietrzu. W Opisie świata SMOCZEJ LANCY przedstawiono rasy dla bohaterów, klasy prestiżowe, atuty, czary, potwory i mapy potrzebne do pełnej eksploracji świata DRAGONLANCE.
Wydawca:
ISA
Liczba stron:
288
Rodzaj oprawy:
twarda
8500

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Sagi o krainach Krynnu opiewają wielu nieustraszonych bohaterów, którym przeznaczono odkrywać prastare sekrety i niszczyć straszliwe zło. Ty również - jak ci wielcy herosi - staniesz u boku dzielnych wojów i wyruszysz na spotkanie przygód. Opowieści o waszych śmiałych czynach staną się najnowszymi legendami świata DRAGONLANCE®, świata SMOCZEJ LANCY.
W niniejszym opisie świata do gry DUNGEONS & DRAGONS® ożywa bogaty świat SMOCZEJ LANCY wraz z plejadą postaci - od rycerzy solamnijskich i smoczych jeźdźców po kenderów, gnomów majsterkowiczów i smokowców. Tu znajduje się prezentacja historycznych epok od Wojny Lancy do Wojny Dusz, a także rozszerzone reguły walki w powietrzu. W Opisie świata SMOCZEJ LANCY przedstawiono rasy dla bohaterów, klasy prestiżowe, atuty, czary, potwory i mapy potrzebne do pełnej eksploracji świata DRAGONLANCE.

Recenzje

4.69
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Smocza Lanca - Opis Świata (Dragonlance)Najbardziej przydatne recenzje

Krzemien

Liczba recenzji: 41

Jak dla mnie ideał :)

Według mnie najlepszy i najładniej wydany podręcznik settingowy zaraz po rewelacyjnym opisie Zapomnianych Krain. Wiernie odtwarza klimat świata Smoczej Lancy i jest wręcz napakowany perełkami i detalami. Dostawa od Rebela jak zawsze na 5+


Jagmin

Liczba recenzji: 69

Jestem nieco rozczarowany. Mimo, że jakością wykonania nie odbiega od znakomitego standardu linii produktów spod znaku D&D to zawartość rozczarowuje. Świat jest rzeczywiście zbyt przesłodzony ale doił mnie sam układ podręcznika. Rozdziały są naprawdę nierozgraniczone i by się połapać że się jest już w innym to albo trzeba cały czas czytać ich tytuły na dole strony albo wypatrzeć niczym nie wyróżnione tytuły (oryginalne np. "Rozdział Pierwszy") na pierwszych stronach rozdziałów. Czcionka użyta do tytułowania akapitów jest ładna lecz kolor zielony wygląda mało profesjonalnie. Użyto także tam znaków liści dostępnych jako font, który w ogóle do niczego nie pasuje i razi swoją prostotą. Za wygląd wewnętrzny podręcznik dostaje 2+ bo nie trzyma się nawet standardu czarno-białych i miękko-okładkowych dodatków.
Zawartość jest nieco chaotyczna m.in. przez brak wyróżnionych rozdziałów. Chaos pogłębia także połączenie w niektórych rozdziałach paru do tej pory rozłącznych tematów jak choćby rasy i klasy. Ogólnie by się czegoś dowiedzieć musiałem albo przeczytać wszystko po kolei albo często zaglądać do spisu.
Sam świat mnie zainteresował bo jest jednym z najstarszych do D&D jednak muszę jeszcze się przez niego przebić bym przestał śmiać się np. ze Smokowców.
Polecam tym, którzy nie znają Smoczej Lancy a chcą poznać i chyba nikomu więcej. Moja ocena ogólna jest na 3+ i to tylko z sympatii.


Lycz

Liczba recenzji: 7

Najpierw ocenię podręcznik pod względem merytorycznym. Książka zawiera wszystko co potrzeba do prowadzenia sesji w świecie Dragonlance, jednym z najstarszych campaign settingów do D&D. Zawiera dwie nowe klasy postaci - mistyk i szlachcic, kilka nowych klas prestiżowych. Dodatkowe rasy (min. ogr, półogr, baaz i centaur), a także podrasy do już istniejących (min. krasnoludy żlebowe). Nowe atuty, ciekawe magiczne przedmioty również i nowi bogowie (wraz z dodatkowymi domenami) są zawarte w tym tomisku. Wszystkie krainy zostały opisane w sposób dość dokładny, co ułatwi ich łatwiejsze wykorzystanie. Na końcu tomu znajdują się dwie krótkie przygody do natychmiastowego wykorzystania. Jedyne czego mi zabrakło do pełni szczęścia to drukowana mapa kontynentu, jaką można znaleźć na przykład w opisach światów Forgotten Realms i Greyhawk.

Od strony estetycznej: podręcznik wygląda imponująco. Miła dla oka, ładna okładka zachęca do zanurzenia się głębiej. Każdy rozdział poprzedza wybrany fragment wiersza lub pieśni z książek o Smoczej Lancy. Szkoda, że nazwa rozdziału została w tak niefortunnym, niewidocznym miejscu jakim jest dół strony, powoduje to gorszą pracę z tekstem. Wyglądaem nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaili nas "Czarodzieje z Wybrzeża".

Jeżeli chodzi o sam świat, to jego cukierkowość nie uważam za żadną wadę. Dragonlance był już taki za czasów pierwszej edycji Advanced Dungeons & Dragons. Świat jest czysto heroic fantasy, dla tego sesje typu dark fantasy są bardzo trudne do odgrywania w tym świecie. Ponadto odnoszę wrażenia, że świat nie nadaje się do sesji polegających na ciągłym dungeon crawlu.

Osobiście książka przypadła mi do gustu. Polecam ją z całego serca.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie