Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia (twarda oprawa)

Walcz z potworami, pokonuj wyzwania i zdobywaj nagrody - fantasy rpg z minimalną ilością zasad - OHET
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (10)
 • wydanie polskie
Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia to heroiczna gra fabularna rozgrywana przy stole. W jej trakcie będziecie używać kartek papieru, ołówków, kostek i przede wszystkich słów. Niezbędna będzie również wyobraźnia - to dzięki niej stoczycie walkę z nadzwyczajnymi potworami, stawicie czoła wyzwaniom, powstrzymacie nadchodzące katastrofy i zdobędziecie nagrody o jakich nigdy się Wam nie śniło!W tym małym, ale jakże treściwym podręczniku znajdziecie bardzo szybkie zasady gry, które wspierają opowiadaną przez uczestników historię o bohaterach i ich przygodach.Na czym to polega?Podczas rozgrywania przygody przeniesiecie się do niezwykłego świata ograniczonego jedynie Waszą wyobraźnią - tylko od mistrza gry i graczy zależeć będzie jego zarys, wygląd, kultura, religia. Możecie się wcielić w dowolne postaci 6 różnych klas: barbarzyńcę, barda, czarodzieja, kapłana, łotra lub wojownika. Tworzenie bohatera jest banalnie proste i zamyka się w 10 prostych krokach.Trzon mechaniki polega na interpretacji rzutu sześcienną kostką K6. Nasza postać deklaruje co chce zrobić, mistrz gry określa stopień trudności (łatwy, normalny trudny), rzucamy kostką, porównujemy wynik z tabelką i opowiadamy jaki był efekt testu:6 - “Tak, i...” - test został zdany oraz spowodował pozytywne efekty5 - Tak” - test został zdany i nie wywołał żadnych efektów4 - “Tak, ale...” - test został zdany, ale wywołał negatywne efekty3 - “Nie, ale...” - test nie został zdany, ale wywołał pozytywne efekty2 - “Nie” - test nie został zdany i nie wywołał żadnych efektów1 - “Nie, i...” - test nie został zdany oraz wywołał negatywne efekty  W grze opowieść o odwadze, walce i bogactwie stoi na pierwszym miejscu, a zasady mają za zadanie ułatwić jej generowanie i rozwijanie.Jednocześnie Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia czerpią garściami ze staroszkolnych gier fabularnych i pozwalają wykorzystywać motywy znane z klasyki literatury fantasy.Dekady doświadczenia w kompaktowym wydaniuOHET został spisany przez Michała kuglarza Dzidt, który na 53 stronach zebrał swoje doświadczenia z 21 lat grania w gry RPG. Poddał je krytycznej ocenie kilkudziesięciu osób, następnie zebrał świetny zespół tłumaczy, edytorów, grafików i DTPowców i wydał podręcznik RPG jednocześnie w języku polskim i angielskim.Korzystając ze wsparcia na portalu crowdfundingowym Wspieram.to zebrał trzydziestokrotność funduszy potrzebnych do wydania gry (oraz wzbogacił podręcznik o dodatki wydawane w formie plików pdf - Ty również możesz mieć do nich dostęp - sprawdź wersję podręcznika wzbgaconą o kilkanaście dodatków)!OHET w papierowym wydaniu - weź w ręce nowy rozdział w historii polskiego RPG ;)
Autor:
Michał Dzidt
Liczba stron:
53
Rodzaj oprawy:
twarda
4595

store

Dostępnych 19 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia to heroiczna gra fabularna rozgrywana przy stole. W jej trakcie będziecie używać kartek papieru, ołówków, kostek i przede wszystkich słów. Niezbędna będzie również wyobraźnia - to dzięki niej stoczycie walkę z nadzwyczajnymi potworami, stawicie czoła wyzwaniom, powstrzymacie nadchodzące katastrofy i zdobędziecie nagrody o jakich nigdy się Wam nie śniło!

W tym małym, ale jakże treściwym podręczniku znajdziecie bardzo szybkie zasady gry, które wspierają opowiadaną przez uczestników historię o bohaterach i ich przygodach.

Na czym to polega?

Podczas rozgrywania przygody przeniesiecie się do niezwykłego świata ograniczonego jedynie Waszą wyobraźnią - tylko od mistrza gry i graczy zależeć będzie jego zarys, wygląd, kultura, religia. Możecie się wcielić w dowolne postaci 6 różnych klas: barbarzyńcę, barda, czarodzieja, kapłana, łotra lub wojownika. Tworzenie bohatera jest banalnie proste i zamyka się w 10 prostych krokach.

Trzon mechaniki polega na interpretacji rzutu sześcienną kostką K6. Nasza postać deklaruje co chce zrobić, mistrz gry określa stopień trudności (łatwy, normalny trudny), rzucamy kostką, porównujemy wynik z tabelką i opowiadamy jaki był efekt testu:

 • 6 - “Tak, i...” - test został zdany oraz spowodował pozytywne efekty
 • 5 - Tak” - test został zdany i nie wywołał żadnych efektów
 • 4 - “Tak, ale...” - test został zdany, ale wywołał negatywne efekty
 • 3 - “Nie, ale...” - test nie został zdany, ale wywołał pozytywne efekty
 • 2 - “Nie” - test nie został zdany i nie wywołał żadnych efektów
 • 1 - “Nie, i...” - test nie został zdany oraz wywołał negatywne efekty

  

W grze opowieść o odwadze, walce i bogactwie stoi na pierwszym miejscu, a zasady mają za zadanie ułatwić jej generowanie i rozwijanie.

Jednocześnie Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia czerpią garściami ze staroszkolnych gier fabularnych i pozwalają wykorzystywać motywy znane z klasyki literatury fantasy.

Dekady doświadczenia w kompaktowym wydaniu

OHET został spisany przez Michała kuglarza Dzidt, który na 53 stronach zebrał swoje doświadczenia z 21 lat grania w gry RPG. Poddał je krytycznej ocenie kilkudziesięciu osób, następnie zebrał świetny zespół tłumaczy, edytorów, grafików i DTPowców i wydał podręcznik RPG jednocześnie w języku polskim i angielskim.

Korzystając ze wsparcia na portalu crowdfundingowym Wspieram.to zebrał trzydziestokrotność funduszy potrzebnych do wydania gry (oraz wzbogacił podręcznik o dodatki wydawane w formie plików pdf - Ty również możesz mieć do nich dostęp - sprawdź wersję podręcznika wzbgaconą o kilkanaście dodatków)!

OHET w papierowym wydaniu - weź w ręce nowy rozdział w historii polskiego RPG ;)

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • podręcznik w twardej oprawie, 53 strony
Waga (kg):
0.257
Używane kości:
k6

4.50
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia (twarda oprawa)


Najbardziej przydatne recenzje

SomaCruz

Liczba recenzji: 3

Jak dla mnie ideał :)

Klasyczne heroic fantasy w polskim wydaniu. W niewielkim podręczniku znajdziemy wszystko co potrzebne do szybkiego rozłożenia i rozegrania epickiej przygody w gronie przyjaciół i znajomych.Co ważne nawet jeśli jest wśród Was ktoś zupełnie początkujący w temacie RPG, to jeśli ogarnia świat fantasy to z mechaniką nie będzie problemu - szybko będzie mógł opanować zasady. Tak naprawdę dokładne przestudiowanie tej niewielkiej 56 stronicowej książeczki zajmie nam do półtorej godziny. I chyba to jest największą zaletą polskiego sytemu.

"Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia" to system prosty i przystępny, pomijający meandry skomplikowanych mechanik i stawiający na prostotę w postaci kartki, ołówka i dwóch kostek sześciościennych, które możemy podebrać ze zwykłego chińczyka. Zatwardziali fani cyferek i liczenia modyfikatorów będą zawiedzeni, natomiast dla graczy stawiających przygodę, wyobraźnię i odgrywanie narracyjne gra Michała "Kuglarza" zostanie istną wisienką na torcie przypieczętowującą długą historię klasycznych gier role play z podstawowymi klasami bohaterów. A więc... budzicie się w karczmie...

PLUSY:

+ Klasyczne heroic fantasy w przystępnej formie
+ Wygodny format wydania
+ Papier kredowy dobrej jakości
+ Prostota zasad połączona z grywalnością
+ Ciekawy system nagradzania i rozwoju postaci

MINUSY:

- Mało intuicyjny system walki
- W podstawowej wersji podręcznika dość ograniczony bestiariusz i mała ilość tabelVulgrim

Liczba recenzji: 26

W porządku, bez rewelacji

Jak samo określenie oceny mówi - w porządku, bez rewelacji. Szczerze to szkoda mi wystawiać taką ocenę, bo przy takim hype'ie na OHET spodziewałem się czegoś naprawdę solidnego i świeżego.
Wydanie jest niezłe, ale zwykły papier przy takich rozmiarach byłby moim zdaniem lepszy. Szczególnie gdy ktoś nie lubi załamywać kartek czy okładek książek. Kwestia rozrobienia, uprzejma uwaga. ;)
Co do zawartości to nie porwała mnie ona. Czekam z niecierpliwością na kolejne materiały, które odblokowano, ponieważ moim zdaniem (będąc rozpuszczonym przez jakieś Warhammery, Pathfindery czy inne) klas mogłoby być spokojnie więcej. Szczególnie, że nie zajmują one wiele miejsca. Chociaż może nie o miejsce chodzi?
Graficznie jest bardzo fajnie. Wiadomo, że nie może być tego zbyt wiele żeby nie przyćmiło tekstu, ale to na szczęście się udało.
Co do rozgrywki, nie mam zastrzeżeń, choć system "tak i..., nie ale..." spotykałem już wcześniej i traktuję to jako dodatkowy element to mechaniki koncepcji. Zastanawiam się tylko jak poprawnie miałoby wyglądać zdobywanie punktów do rozwijania postaci skoro gracz ma być jednocześnie niezwykłą postacią i określać przed testem, że chce go z automatu oblać...


Eszek

Liczba recenzji: 1

Jest to gra RPG zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych graczy i mistrzów gry. Największą zaletą jest jej prostota. Podręcznik nie jest za duży lecz na 53 stronach umieszczono wszystko aby rozpocząć grę i dobrze się bawić. Gra jest prosta i szybka. Wymaga zwykłą kość 6-cio ścienną, którą można znaleźć w każdej innej grze.
W podręczniku znajdują się tabele z przykładowymi potworami, tabele śmiertelnych pułapek i wiele innych przydatnych w rozgrywce podpowiedzi i udogodnień. Kolejnym plusem są klimatyczne ilustracje na wysokim poziomie, szczególnie te przedstawiające poszczególne klasy.

Jeżeli chcesz rozegrać szybką i przyjemną grę i stać się Wyjątkowym Bohaterem jest to gra dla ciebie. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę i przeżyć Niezwykłe Zagrożenia zdecydowanie polecam tę pozycję.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Klienci, którzy kupili Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia (twarda oprawa), kupili również: