sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

My Little Pony: Tails of Equestria RPG

Popuść wodze fantazji w świecie MLP
Wydanie angielskie

Cena: 139.95 zł

( produkt niedostępny - sprawdź w punktach sprzedaży )


Możemy wysłać Ci powiadomienie gdy tylko produkt będzie dostępny - wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.


(wymagane)

Wpisz swoje imię.

(wymagane)What is this book?

 

Hey there! So I imagine if you are taking a look at this game, you know a little about My Little Pony, perhaps you are a fan of the show or maybe you collected the original toys when you were younger. This book is a manual for a storytelling game that allows you and your friends to explore the amazing and magical world of Equestria - Will you be a dynamic adventurer like Derring Do or a stylish diva like Rarity? Tails of Equestria allows you to create, name and play as your very own pony character to solve puzzles and explore dungeons, there may even be some dragons!

 

Wait, wait, wait, you said this is a game, but this is clearly a book!

 

You’re right, but it’s actually a book and a game. This book contains rules and a story. Rules that will tell you how to make a strong, clever or charming pony. A story that you and your friends will delve into, where the choices you make will change the story itself until you are telling the story as much as the book or the GM.

 

GM… what is that?

 

A GM (Game Master) is a player at the table, but instead of playing as a pony he or she will play as a storyteller, impersonating all of the ponies you meet, the beasts you face and challenges you face. Think of the GM as a narrator in a movie, it is their job to tell the players exactly what is happening in the story and what the outcomes of their actions are depending on the results they roll on their dice.

 

Cool! How do I win?

 

Winning a storytelling game is very easy, you just need to have fun. Tails of Equestria is not about getting to the end of a board or having the most points but about having fantastical adventures along the way and using the magic of Friendship to overcome any obstacles that stand in your way. As a group. You and your friends, including the GM, are all on the same team – as long as everypony is having fun, everybody wins!

 

So open up Tails of Equestria and be prepared to enter a world of magic and friendship.

Do tego produktu dostępnych jest 7 dodatków.
Zobacz wszystkie.


 

Cena: 139.95 zł
Produkt niedostępny produkt niedostępny 


Galeria

(kliknij na zdjęcie aby zobaczyć jego powiększenie)


Jeśli podoba ci się My Little Pony: Tails of Equestria RPG, polecamy również:


My Little Pony: Tails of Equestria RPG - The Curse of the Statuettes - Adventure Pack

Pierwsza przygoda oraz zestaw przydatnych...,
cena: 119.95 zł

 


Klienci, którzy kupili My Little Pony: Tails of Equestria RPG, kupili również...:


CP2020 - Chromebook 1/2

wersja angielska,
cena: 99.95 zł

Nibiru RPG

Gra utraconych wspomnień,
cena: 169.95 zł

Fate of Cthulhu

Samodzielny scenariusz pełen grozy,
cena: 159.95 zł

Dungeons & Dragons: Tyranny of Dragons (edycja angielska)

Podręcznik ze spektakularną okładką projektu...,
cena: 159.95 zł

Call Of Cthulhu: Berlin - The Wicked City - Unveiling the Mythos in Weimar Berlin

Trzy scenariusze sięgające czasów Wielkiej...,
cena: 169.95 zł

Dungeons & Dragons: Descent Into Avernus - Alternate Cover (edycja angielska)

Weź udział w obronie miast...,
cena: 169.95 zł


Komentarze do tego produktu:


Poliglota
Trix [ dodano: 13.08.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Solidny podręcznik do kolorowego i przyjaznego dziecią świata "My Little Pony". Przygoda zawarta w podręczniku stanowi porządny wstęp oraz daje możliwość płynnego przejścia na kolejne scenariusze, uczy również podstaw rozgrywki i systemu.
0
ShatterWind [ dodano: 13.01.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Oceniam na 5 i gorąco polecam, niezależnie, czy jesteś bronym (a wtedy wybór jest oczywisty, jeśli grasz w RPGi ;) ), czy po prostu chcesz spróbować czegoś absolutnie nowego - Tails of Equestria to pełnoprawny, solidnie wykonany erpeg.

Mechanika jest bardzo prosta, a przy tym szybka i efektywna, a co najważniejsze, bardzo mocno opiera się na klimacie MLP FiM - drużyna działając razem i dbając o siebie nawzajem radzi sobie z dużo większą łatwością z napotkanymi wyzwaniami. Niby rzecz oczywista, ale to kwintesencja tego uniwersum i fajnie, że ma swoje odzwierciedlenie w zasadach. Samych wyzwań nie trzeba traktować z kopyta - wręcz przeciwnie, system na każdym kroku kładzie nacisk na rozwiązywanie problemów, nie na ich rozwalanie na kawałki ;) Zasady walki oczywiście też są, bo i tak wcześniej czy później się przydadzą.

Kolejnym bardzo ciekawym motywem jest to, że postacie graczy mają zawsze różnego rodzaju wady lub fobie (jedną dostają przy tworzeniu, potem mogą dochodzić kolejne). Potrafią one bardzo mocno utrudnić życie, ale to nic, czego nie da się pokonać dzięki współpracy i pomocy ze strony przyjaciół.

System postaci również jest prosty i skuteczny - kucyk gracza rozwija talenty, które wykorzystał w danej przygodzie oraz otrzymuje po awansie nowy, do tego z czasem zwiększają się stopniowo jego podstawowe cechy (tylko trzy, ale moim zdaniem w zupełności wystarczają). Zarówno cechy, jak i talenty opierają się na kościach od k4 do k20.

Podręcznik jest ładnie wydany i powinien przetrzymać niejedną sesję. Mam w sumie dwie uwagi - grafiki tytułowe poszczególnych rozdziałów bywają dość nieostre, szkoda też, że wszystkie zaczerpnięto z serialu. To z jednej strony zrozumiałe, ale chciałoby się więcej fajnych oryginalnych artów, takich jak ten na okładce ;)
1
Kormik [ dodano: 02.05.2018 ]
Czy to będzie jeszcze dostępne?
0
Weteran
Wintasz [ dodano: 13.02.2018 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
System świetny do gry z dziećmi. Prosta mechanika umożliwia łatwy start nawet dla tych co nie mieli wcześniej doczynienia z grami RPG. Szkoda że nie pojawiła się polska wersja lecz język jest tak prosty że nie stanowi większej przeszkody.
1
Paweł [ dodano: 08.10.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Podręcznik świetnie przygotowany i opracowany. Prosta mechanika, nie za dużo zasad, klarowny język, sporo opisów i masa grafik sprawiają, że już przy czytaniu mamy dużo zabawy. Jeśli ktoś szuka systemu by pokazać dzieciakom co to RPG to MLP jest najlepszym wyborem. W podręczniku znajdziecie opis wszystkiego co niezbędne by rozpocząć przygodę z kucykami. Opis świata, wraz z mapą, opis ras oraz bohaterów, mechanikę, talenty i sprzęt. Nie zabrakło także startowej przygody. Podręcznik zawiera także zestaw tabel symulujących rzuty kośćmi. Rzecz przydatna bo system wykorzystuje je od K4 do K20 (im wyższy poziom umiejętności/cechy tym większa kość).
3
Tobby [ dodano: 11.08.2017 ]
REBEL... sprowadzcie tego więcej. Nie da się kupić zwyczajnie... dostałem na maila informację o dostępności podręcznika, loguję się następnego dnia i co? "Produkt niedostępny"... Wy po pięć sztuk tego sprowadzacie w niedowierzaniu, że się sprzedaje czy jak :P ?
2
Enc [ dodano: 10.07.2017 ]
Czy ten podręcznik nie był oferowany w cenie 105,00 zł?
2
Mistrz Gry
CMDR_Blue_R [ dodano: 10.07.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przyznam, że zostałem zaskoczony.
RPG pisane pod dzieci, który ma bardzo dobrą mechanikę, sprawdzającą się nawet wśród dorosłych graczy.
Owszem, zasadniczo mamy 3 "umiejętnościo-atrybuty" plus talenty, których ma się zwykle 1-3 (czyli dla dorosłych bardzo mało)... Ale to się sprawdza.
Pierwszy raz prowadziłem sesję, gdzie walka nie wchodziła w grę (i to nie dlatego, że graczy czekają za to jakieś konsekwencje społeczne, ale dlatego, że... zwyczajnie postacie nie nadawały się do tego)... I co ciekawe, graczom, co zwykle "wyciągam miecz/pistolet/laser" taka sesja też się spodobała... bo mechanicznie gra świetnie daje radę. Uniwersalność trzech umiejętnościo-atrybutów pozwala graczom na kombinowanie, jak wykorzystać sytuację... a to pozwala "zniwelować" brak rozwiązania siłowego (choć tu także się da).

Świetnie też rozwiązano system "Przyjaźni". Mechanika gry, która daje pewne premie (trochę podobna do sztonów z Savage World), a która oparta jest właśnie na Kucykowej Przyjaźni... I to znów zachęca graczy do "pokojowego" rozwiązywania sporów... Bo jak zamiast "pociągnąć z kopytka" złoczyńcę, aż nie będzie się ruszał, uda im się go "nawrócić", dostaną premię....

Oczywiście, wymaga to od MG sporo pracy, aby scenariusz dawał taką możliwość (w zasadzie tego wymaga świat). Świetnym przykładem jest tutaj gotowy scenariusz (Curse of Statuetes), który idealnie pokazuje, jak to powinno działać.

Spodziewałem się "gładkiego, cukierkowego pseudo-RPG", tymczasem mamy całkiem dobry, choć "gładki i cukierkowy" RPG w klimacie kucyków... Który również da się zagrać w sposób "mniej cukierokowy".

Więc nadaje się zarówno dla zabawy z dzieciakami, dla bronies, jak i dla doświadczonych graczy, którzy szukają "odskoczni" od mordowania setek zombie... O ile oczywiście (cytując jednego z moich graczy), nie mają problemu, że "Chyba jeszcze nie dorośli do grania kucykiem" :)

Nie żałuję wydanych pieniędzy, choć spodziewałem się raczej systemu do "uzupełnienia kolekcji". Zagraliśmy, grało się fajnie i choć zapewne wkrótce wrócimy do walki z venrierowiskimi zombie, to sesję w Tails of Equestria wspominamy bardzo dobrze... A to dobrze świadczy o samym podręczniku. Napisany prosto i zrozumiale, aby zrozumiały go dzieci, a pozwalający na bardzo dużo inwencji gracza.

Jak nie jesteś fanem systemów, gdzie "nie możesz rzucić w kogoś kuflem, bo nie kupiłeś perka", to mechanika systemu będzie ci odpowiadać. Prosta i funkcjonalna. Taka z którą poradzą sobie dzieci, a dorośli gracze znajdą 1000 sposobów jak użyć swojego kucastego bohatera
11
PP [ dodano: 08.07.2017 ]
Sign me in. Dajcie znać, jak się pojawią na stanach.
0
Tobby [ dodano: 08.07.2017 ]
Chętnie kupię jeśli tylko sprowadzicie tego więcej REBEL.
0
Weteran
Behalior [ dodano: 08.06.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najlepszy RPG, przebija o lata świetlne wszystkie łorchamery i inne słabe systemy pisane dla dzieci. Posiada bardzo intuicyjną mechanikę która rzeczywiście wspiera to o czym ten system jest - o przyjaźni.

Samą formułkę z podręcznika: "Winning a storytelling game is very easy, you just need to have fun. (...)You and your friends, including the GM, are all on the same team – as long as everypony is having fun, everybody wins!" powinien sobie wbić do łba każdy.
8
Game Master
Jolette [ dodano: 25.05.2017 ]
Jak się nie wypowiadałem na tematy tego co mam.... wypowiem się na temat tego, czego nie mam... DAJCIE MI PONY... już, bardziej chyba wymagam nowej edycji Paranoii (chyba tak się to odmianowuje) i Kultu (już w drodze.) Bo Mutanta Kroniki dostałem więcej nowego fluffu niż chciałem... to chyba nie ten dział, ale polecam Mutants & Heretics (mnie ROZWALIŁ). Good night & good luck everyone :D
0
Enc [ dodano: 18.04.2017 ]
Same here.

Nie rozumiem jak można było nie ściągnąć większej partii tych podręczników. Bulwersujące! :)
6
Behalior [ dodano: 14.04.2017 ]
Chcę!
4

dodaj swój komentarz

lub wyślij pytanie o ten o produkt