Lucas - recenzje

Jeszcze jako młody i nieobeznany ze światem gier planszowy maniak :) dałem się namówić (właściwie sam siebie namawiałem) do zakupu tego tytułu. Ładna oprawa zewnętrzna, Gra Roku 2007...Ok, można mi to wybaczyć, ale teraz po kilku latach, stwierdzam, że nie był to najlepszy zakup. Co do mechaniki licytacji nie mam zastrzeżeń, ładnie też została dopracowana mapa Niemiec i USA. Ale to by było na tyle. Gra jest dość monotonna i właściwie wśród kilkunastu rozgrywek jakie przeprowadziłem zauważałem, że poszukiwanie alternatywnego sposobu wygrania (innego niż zbilansowanie kosztów do ilości miast) nie wchodzi w grę. Co sprawia, że po kilku partiach ta gra nie zachwyca już tak bardzo...


Porządnie wykonany produkt. Kafelki lokacji mają naprawdę przyjemne dla oka ilustracje. Najciekawszym elementem jest tutaj system kozła ofiarnego, który wprowadza dość sporo zamieszania i buduje klimat gry. Samo wykonanie klocków nie powala, wręcz trochę boli. Jeśli po kilkunastu partiach macie wrażenie, że rozgrywki zaczynają się Wam nudzić, to polecam mały dodatek wprowadzający możliwość grania w większą liczbę osób, 3 nowe lokacje i Szefa strażników. Ciekawy tytuł!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Nie powiem niczego odkrywczego podkreślając solidne wykonanie żetonów (myślę że spokojnie mogą się przydać w rozgrywkach karcianych). Mechanika tak prosta, że aż sama prosi się na stół wśród nowych graczy. Fajny tytuł, ale nie powalający.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Fajna, prosta gra karciana! Nie grałem w starsze wydania tej gierki, ale ta odsłona bardzo mi się podoba. Miły przerywnik lub wprowadzenie do bardziej wymagających tytułów. Polecam!


Dobry, solidny produkt

Jest to drugi tytuł kooperacyjny w mojej kolekcji i z pewnością będzie często gościł na stole. Co do zasad to faktycznie trochę czasu zajmuje zanim się je oswoi, tak by nie zaglądać już do instrukcji. Dla mnie sporym minusem była cena tego produktu. Długo się zastanawiałem czy zainwestować taką kasę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jako wielki fan serii Battlestar Galactica z czystym sercem mogę stwierdzić, że jest to świetna planszówka utrzymana w klimacie serialu. Mogę również powiedzieć, że od tego tytułu zaczął się mój bzik na punkcie planszówek :). Ukryte tożsamości w grze (cylon lub człowiek) utrzymują ciągły niepokój jaki towarzyszył mi również podczas ogladania sagi, a świetnie zrobione figurki viperów, raptorów i raiderów podkręcają chęć wsiadania za stery. Jedyne co mi przeszkadzało kilka lat temu, gdy kupowałem ten produkt, to wersja angielska tego tytułu. Zastanawianie się nad właściwym użyciem danej karty było dość frustrujące. Mimo tego, bardzo polecam! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo ciekawy system licytacji bogów, który wprowadza lekki nerwik do gry. Gra prosta w tłumaczeniu nowym graczom, którzy bardzo szybko wciągają się w świat starożytnej Grecji i trwającej tam wojny. Klimat gry poprawia również wykonanie figurek jednostek, a także kilka mitycznych stworów. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Idealna rozgrzewka przed partią właściwą. Towarzystwo (zwłaszcza nie znające tego tytułu) momentalnie zostaje pobudzone i już po chwili nie liczy się nic innego :) Lekkie i poręczne pudełko, nadające się do zabrania w podróż lub na imprezę. Naprawdę warto!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Według mnie świetna gra karciana, nawet przy podstawie można przy niej spędzić mnóstwo czasu. Różnorodność taktyk przy każdej rasie, a do tego dość proste zasady które już po1-2 rozgrywkach zapadają w głowę. Obowiązkowa pozycja u Karciarzy :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Ładne wykonanie gry, świetne grafiki i klimacik. Jestem początkujący w świecie Neuroshimy, ale zdecydowanie daję się porwać grze :) Świetny pomysł z Hexogłówkami, gdy wierny fan Neuroshimy nie ma chwilowo z kim grać, zasiada do indywidualnej i szybkiej rozgrywki. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: