Maciej - recenzje

Niestety, opis nie dotyczy tej gry. Np. Ilustratorem jest Phil Foglio. Zapewne skopiowany z podstawowego Munchkina.


Dobry, solidny produkt

Jeśli chodzi o zasady i projekty modeli, dodatek jest równie (a może i bardziej) atrakcyjny, co podstawka. Niestety, gorzej z wykonaniem, przynajmniej w moim zestawie. Elementy nie pasują do siebie tak dobrze, czasem trzeba poszerzać dziurkę nożykiem (nie polecam siły, elementy są kruche, mimo doświadczenia, zdarzyło mi się złamać kawałek), a do tego zdarza się, że numerki na elementach są widoczne po złożeniu. Ale widok maszyny kroczącej jest niesamowity :)


Jak dla mnie ideał :)

Pomysł bardzo dobry, gra figurkowa za małe pieniądze. Modele prezentują się całkiem ładnie, choć prymitywnie. Elementy pasują do siebie całkiem dobrze. Karty są elegancko ilustrowane scenami z filmów. Zaskoczeniem były miniaturowe kostki do gry (długość krawędzi 5mm). Nie jestem przekonany, czy są one potrzebne, ale może komuś się przydadzą. Zasady są bardzo proste, może nawet zbyt proste. Godne polecenia każdemu fanowi Star Wars i gier figurkowych.


Jak dla mnie ideał :)

Taki właśnie powinien być Magic! Bez udziwnień spotykanych w dodatkach. Klasyczne karty, piękne lądy, do tego karta-token (mi się trafił Saproling). Niestety nie przypadł mi do gustu nowy projekt ramki.


Dobry, solidny produkt

Magica nikomu nie trzeba polecać.

Ciekawe pomysły, mocne czary, ładne rysunki. Niestety nie przypadł mi do gustu nowy projekt ramki. Miłym akcentem jest karta o klasycznej architekturze.


Dobry, solidny produkt

Magica nikomu nie trzeba polecać.

Tani boosterek, a rysunki ładne jak zawsze, pomysły też ciekawe. Niestety nie przypadł mi do gustu nowy projekt ramki.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przydatne do utrzymania porządku w pudełkach z grami.

Do Warcrafta polecam 2 takie zestawy.


W porządku, bez rewelacji

Bardzo ładne pudełko z trawłego materiału. Niestety, klej szybko przestaje działać, zarówno ten sklejający pudełko, jak i trzymający rzep. Jeśli ktoś lubi się bawić w sklejanie i ma do tego cierpliwość, to może śmiało kupić, bo smoczek jest naprawdę ładnie narysowany


Jak dla mnie ideał :)

Solidne wykonanie i ciekawy pomysł. Drewniane figurki są bardzo miłym akcentem. Dużo frajdy sprawia też wymyślanie własnych scenariuszy. Krótka instrukcja i nieskomplikowane zasady sprawiają, że gra jest czystą przyjemnością i nie trzeba co chwilę przypominać sobie zasad.

Warto dokupić 8 woreczków strunowych 10 cm x 10 cm, a także zwykłe pudełko na karty.


Jak dla mnie ideał :)

Idealne do przechowywania kart do StarCraft: The Board Game.


Jak dla mnie ideał :)

Solidne i szczelne, w sam raz na żetony do gier planszowych, jak np. Warcraft czy Starcraft.


Jak dla mnie ideał :)

Dziś otrzymałem długo oczekiwaną przesyłkę.

Dość duże wrażenie sprawia ilość elementów: figurki, żetony, karty, planety, itp. Zarówno wszystkie żetony, jak i karty wykonane są rewelacyjne. Ładne, wyraźne rysunki, gruby karton, na kartach ciekawy flavor text. Jedyne zastrzeżenie mam do figurek. Są bardzo ładne i atrakcyjne, temu nie przeczę, ale wykonane z bardzo miękkiego plastiku, w związku z tym łatwo się wyginają (mam np. pochylonego ghosta lub scouta z niesymetrycznie wykrzywionymi skrzydłami), ale przynajmniej nie ma na nich nadmiaru plastiku w postaci "skrzydełek", które trzebaby było spiłować. Niestety, wszystkie figurki zostały wrzucone do jednego worka foliowego, przez co dwie przezroczyste podstawki mam połamane (co Kropelka(TM) sklei, sklei ;) ). Ale mimo to gra ma ode mnie 5.

Instrukcja jest dość obszerna, ale czyta się ją łatwo, szybko i przyjemnie, a zasady są logiczne, łatwo przyswajalne i dość intuicyjne (szczególnie, jeśli grało się w klasyczny StarCraft).

W pudle z grą znalazłem dwa puste kartonowe pudełka, polecam je przeznaczyć na przechowywanie "figurek latających", a chodzące pozostawić w worku.

Do gry warto dokupić woreczki strunowe, wystarczą 4 o wymiarach 15 cm x 20 cm. Na karty zaś pięknie pasuje "Deck Box Storage - 250 przezroczysty".


O ile wiem, nie ma czegoś takiego jak oficjalna polska premiera. Rebel zamówił w stanach i też czeka. Jak dojdą, to będą.


To jest dopiero fenomen... Gra jeszcze się nie ukazała, a już jest na trzecim miejscu listy bestsellerów...