Garcija - recenzje

W porządku, bez rewelacji

Gdy kupowałam, to czytałam w komentarzach, że jest to super gra na 2 osoby. Po kilkunastu rozgrywkach stwierdzam, że gra jest fajna jedynie na początku, a potem robi się nudna. Raczej nie polecam, gdyż nie jest to nic nadzwyczajnego.


W porządku, bez rewelacji

Najlepiej grać w 3-4 osoby, jednak, gdy gracz pozna już zasady i zorientuje się co jest najbardziej korzystne, to gra robi się nudna. Raczej nie polecam, gdyż nie jest to nic nadzwyczajnego. Graliśmy 4-5 razy, a teraz leży w szafie.


Jak dla mnie ideał :)

Rewelacja, gra wszechczasów i każdy musi ją mieć. Można grać setki razy i nigdy się nie nudzi, a do tego jest całe mnóstwo dodatków. Polecam najpierw kupić wersję podstawową, a potem rozwijać o kolejne dodatki (ale nie wszystkie od razu). Gdy po czasie kupuje się jeden kolejny dodatek jest o wiele więcej frajdy, że gra znów się rozwija.


Dobry, solidny produkt

Na początku gra wydawała mi się bardzo skomplikowana, ale po kilku grach okazało się, że zasady są raczej proste. Fajna gra na dwie osoby jako przerywnik pomiędzy innymi grami, albo do zabrania na wakacje, gdyż zajmuje mało miejsca. Rozgrywka trwa ok. 10 minut. Generalnie za każdym razem trzeba inaczej planować swoją strategię, gdyż dużo zależy od zagrań przeciwnika oraz losowości (jaka karta akurat zostanie wyłożona na stół i kto będzie miał do niej dostęp jako pierwszy). Rewelacyjna nie jest, ale naprawdę całkiem dobra. Na pewno nie można powiedzieć, że jest nudna, nawet po kilku czy kilkunastu rozgrywkach.


Super gra zarówno dla całej rodziny, czy na imprezę, bez względu na wiek. Jeżeli gra się z różnymi osobami, a nie ciągle w tym samym gronie, to nigdy się nie znudzi. Wygrana zależy tylko od gracza, jego pomysłowości i w pewien sposób od jego inteligencji oraz spostrzegawczości.


Super gra, zarówno dla dwóch, jak i większej ilości osób. Przy dwóch graczach nie jest nudno i trzeba kombinować. Oczywiście im więcej graczy, tym więcej trzeba się nagłówkować żeby wygrać. Element losowy ma raczej średnie znaczenie, najważniejsza jest właściwa taktyka, która może być różna w zależności od przeciwnika i rozgrywki (rozłożenia kart). Zasady proste, ale mimo to gra nie znudziła mi się. Polecam.


Bardzo fajna gra dla dwóch osób. Jak na grę dwuosobową interakcja jest bardzo duża. Trzeba myśleć i kombinować. W zasadzie to czy wygramy praktycznie wcale nie zależy od losowości. Grałam już kilkanaście razy i za każdym razem gra jest w pewien sposób inna, gdyż można wybierać różne taktyki i nigdy nie wiadomo, co zrobi Twój przeciwnik. Jedna rozgrywka trwa około 30 minut. Polecam!!!


Bardzo fajna gra towarzyska, w której CAŁY CZAS TRZEBA MYŚLEĆ, kalkulować. Ważna jest też dobra pamięć i spostrzegawczosć. Każda rozgrywka jest inna. Można bez problemu grać nawet w dwie osoby, ale im więcej osób tym lepiej, gdyż jest wówczas więcej możliwości, że jakiś inny gracz popsuje nam szyki :) i trzeba będzie taktykę ustalać na nowo.


Ta gra zakupiona została przeze mnie z rozeznaniem na podstawie opinii przeczytanych poniżej :) i nie żałuję. Zasady mogą na początku wydawać się trochę skomplikowane, ale po kilku rozegraniach wszystko staje się jasne.
W grze cały czas trzeba myśleć, kalkulować co się bardziej opłaca. Oczywiście, istnieje tu też element losowości związany z losowaniem poszczególnych kart, ale nie jest on decydujący i to gracz sam decyduje jak będzie grał, jaką taktykę obierze.
Moim zdaniem, minusem jest to, że po kilku grach każdy ma już ustaloną taktykę i w każdej kolejnej grze gra tak samo. Co więcej, w moim przypadku okazało się, że pewne karty nie są używane przez graczy wcale, gdyż dają mało profitów, więc każdy woli korzystać z tych lepszych. Nadto, błędna taktyka na początku, w pierwszej kolejce, może skutkować tym, że już w ogóle nie uda się wyjść na prostą i wygrać, co z może z kolei zniechęcać do kontynuowania takiej rozgrywki.
Ogólnie POLECAM, gdyż jestem zadowolona :)


Serię Carcassonne znałam już wcześniej. Tą wersję dostałam w prezencie i jestem naprawdę zadowolona. Zasady gry jak we wszystkich Carcassonnach. Generalnie w grze trzeba używać rozumu, kalkulować co się bardziej opłaca. Do tego dochodzi element losowości, gdyż mimo passy może się nagle okazać, iż wszystkie wystawieno przez gracza na planszy ludziki niestety muszą zginąć (poza tymi, którzy leżą na łąkach i polują na dzikie zwierzęta). Można grać w dwie osoby, ale im więcej osób tym większe zamieszanie w grze. Gra bardzo ładnie wydana, wszystko elegancko wykonane. Może nie jest to gra, gdzie intelekt gra główną rolę, ale nie jest to także gra, w której bezmyślnie rzuca się kostką i rusza pionkiem. Grałam już wiele razy i jestem zadowolona.

Jedynym minusem jest to, że jak dotąd (z tego co mi wiadomo) nie ma na rynku żadnych dodatków do tej wersji Carcassonne, zaś do innych wersji jest ich całe mnóstwo. Ale, może jednak coś się ukarze. Jednak i bez dodatków gra jest ciekawa.