Maciej - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Zbiór już kultowych dla sceny polskiego młotka artykułów. Czyta się naprawdę dobrze. Podejście do samego stylu Jesiennej Gawędy można mieć różne, jednak nadal można w cyklu znaleźć masę inspiracji i ciekawych pomysłów nie tylko do Warhammera. Wydane na porządnym papierze z klimatycznymi grafikami, za to ze słabą korektą.

Zdecydowanie warto przeczytać, choćby żeby wyrobić sobie zdanie na temat fenomenu Jesiennej Gawędy.


Jak dla mnie ideał :)

Dobrze napisany, już wręcz kultowy cykl artykułów z MiMa w solidnym wydaniu. Co prawda prezentuje dziś raczej archaiczne podejście do RPG, mimo to zdecydowanie warty przeczytania choćby jako inspiracja do własnych przemyśleń. Można wyłuskać sporo uniwersalnych rad i wskazówek. W dodatku cykl posiada pewną wartość „historyczną” i sentymentalną jeśli chodzi o polską scenę fandomową. Nie jest to pozycja niezbędna ale warta posiada na swojej półce.
Polecam i to nie tylko fanom Zewu.


Jak dla mnie ideał :)

Pozycja napisana bardzo sprawnie, świetnym stylem, w porządnym wydaniu. Jest to jednak bardziej zbiór felietonów niz typowy almanach, z którego jednak można wyciągnąć trochę fajnych pomysłów i patentów. Radzę tez podejść z dystansem do prezentowanych treści.

Graj Twardo polecam raczej jako świetne źródło inspiracji i przemyśleń, ciekawostkę niż podręcznik dla MG.


Dobry, solidny produkt

Dobre, wytrzymałe woreczki w dobrej cenie, działają bez zarzutu ;) Nieoceniony produkt dla miłośników planszówek do segregowania i ochrony różnorakich elementów.


Jak dla mnie ideał :)

Dobre, porządne koszulki w bardzo dobrej cenie. Pomimo, że są nieco cieńsze to dobrze spełniają swoją funkcję. Jak ktoś inny już wspomniał - fajnie, że są w woreczku strunowym.
Ogólnie opłacalny zakup dla fanów karcianek lub planszówek dbających o swoje karty.


Jak dla mnie ideał :)

Fajna karcianka z dużą dawką humoru. Karty wykonanie solidnie o dobrej szacie graficznej.
Dynamiczna i prosta rozgrywka, w której jest jednak trochę miejsca na kombinowanie.

Zdecydowanie warta swojej ceny.


Jak dla mnie ideał :)

Porządna, solidnie wykonana kostka stanowiąca świetny gadżet i urozmaicenie na sesji.
Od ponad dwóch lat turla się na moich sesjach, gdzie przyczyniła się do wielu fajnych sytuacji i scen.

Polecam, szczególnie że nie jest to wielki wydatek.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajny system indie, który wymaga jednak od graczy pewnej dojrzałości(erpegowej jak i zwykłej). Oryginalna mechanika, choć mająca swoje potknięcia, oparta na świetnym koncepcie zaufania. Bardzo dobre wydanie i oprawa graficzna. Pomimo dość małej objętości zawiera wszystko co niezbędne do gry. Świetne opisy i grafiki sprawiają że podręcznik jest niesamowicie klmatyczny i z przyjemnością się go czyta. Sama formuła gry sprawia, że nie jest to system do regularnego grania czy prowadzenia kampanii. Sprawdza się znacznie lepiej jako przerywnik lub pojedyncza sesja. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom intryg, spisków i walk wywiadów, nie stroniącym od odrobiny horroru i tajemnicy.

Świetna pozycja dla szukających odmiany i/lub doświadczonych graczy.


Jak dla mnie ideał :)

Dobre wykonanie - kostka solidna i czytelna. Przydatna przy ustalaniu nastrojów i nastawienia BNów, czy też porannego samopoczucia postaci graczy. Świetne urozmaicenie sesji i pomoc przy improwizowaniu.

Polecam.


Dobry, solidny produkt

Podobnie jak wszystkie poprzednie części z serii "Graj..." książkę czyta się gładko i przyjemnie. Jeśli zaś chodzi o treść to szczerze wątpie, żeby bardziej doświadczeni rpgowcy wynieśli z "Graj Trikiem" coś nowego.
Faktem jest jednak, że targetem są raczej początkujący. Dla nich będzie to z pewnością owocna i przydatna lektura. Jednak podczas czytania odniosłem wrażenie, że jest tu wyraźnie mniej informacji tzw. "mięcha" niż w poprzednich tomach. Dlatego radziłbym początkującym wpierw zapoznać się ze wcześniejszymi częściami cyklu, które wg, mnie są bardziej wartościowe.
Pomimo tego jest to dobry produkt i fajnie, że wychodzą u nas takie pomoce dla nowicjuszy.
Rebel jak zawsze sprawnie, szybko i niezawodnie.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajne tokenki. Szukałem porządnie i ładnie wykonanych i takie znalazłem. Świetnie sprawdzają się u mnie na sesjach Klanarchii jako kostki Puli Ciemności oraz counterki w Magicu. Polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Porządne, proste i solidnie wykonane kostki. Co ważne czytelne cyferki i rewelacyjna cena. Nic tylko kupować i turlać.