Michal.wuj - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra dla początkujących graczy. Nie jest to SimCity i jeżeli ktoś szuka klimatu budowania miasta to ten produkt może nie być dla niego ale sama gra jest bardzo solidna z jasnymi i mało skomplikowanymi zasadami. Przyjemna pozycja dla osób, które dopiero zaczynają zabawę z planszówkami jak i dla tych bardziej 'wtajemniczonych'.


Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczny przykład na to jak używając w miarę prostych reguł i dodając do tego interakcję można stworzyć praktycznie idealną grę. Siedzenie ze znajomymi przy stole i zastanawianie się jak wykonać kolejne ruchy, żeby cała ludzkość nie kopnęła zaraz w kalendarz daje wiele emocji, a wygrana daje nam poczucie, że udało nam się dokonać czegoś wręcz niemożliwego. Zdecydowanie gra warta polecenia i łatwa do nauki (chociaż nadal skomplikowana jeśli chcemy wygrać). W tym roku Lacerta planuje wydanie dwóch dodatków, które znacznie rozszerzą grę.


W porządku, bez rewelacji

Niesamowicie prosta i całkiem przyjemna planszówka dla mniej wymagających. Zajmuje niewiele czasu i miejsca na stole, zasady tłumaczy się w kilka chwil, a jedyne co trochę trwa to rozłożenie wszystkich żetonów na planszy. Za 20/30zł (wyprzedaż) był to całkiem solidny wybór. Za aktualną cenę (110zł) można poszukać czegoś sensowniejszego.


Dobry, solidny produkt

Dodatek ten pozwala nam cieszyć się Wysokim Napięciem w dwie osoby. Zasady skomplikowane nie są, a dla osób, które z językiem angielskim mają problemy, na BGG znajduje się tłumaczenie każdego tekstu z każdej części robota, gotowe do wydrukowania i naklejenia na elementy naszej gry. Wiadomo, że gra z żywymi graczami zawsze będzie bardziej przyjemna ale Roboty dają wiele frajdy.


Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczne koszulki idealnie pasujące do gier LCG czy innych, które posiadają stanardową wielkość kart (Mage Knight, Zimna Wojna czy Zakazana Wyspa). Cena jest dodatkowym atutem, a fakt, że na 100 koszulek w żadnym z opakowań nie trafiłem na koszulkę uszkodzoną stanowi kolejny plus. Polecam!


Raczej słaby

Recenzji pozytywnych na temat tej gry jest wiele, ale mnie niestety zawiodła. Karty brzydkie, rozgrywka jak pasjans, a wygrana nie daje zbytniej satysfakcji. Zdecydowanie gra nie dla każdego.


Jak dla mnie ideał :)

Prosta i bardzo przyjemna gra, która swoje skrzydła rozwija, gdy gramy w więcej niż dwie osoby. Możliwości kombinacji jeśli o nasze stworki chodzi jest cała masa, a wygrana daje nie lada satysfakcję. Spora interakcja między graczami sprawia, że gra umili niejeden wieczór.
Miejmy nadzieję, że niedługo zapowiedziane zostanie wydanie dodatków na polski rynek :)


Dobry, solidny produkt

Porządnie wykonana gra, która nadaje się zarówno dla starych planszówkowiczów, jak i dopiero co wkraczających do tego świata graczy. Prawie wszystko w tej grze zostało wykonane idealnie: Karty pomocy dla gracza (są trochę duże, ale dzięki temu nie ma problemu, że ktoś chce przeczytać coś w instrukcji, kiedy inny gracz ją czyta), porządnie wykonane figurki statków, skrzyneczki na złoto czy plansza do gry. Niestety na kartach szybko daje się zauważyć ślady użytkowania, więc polecam szybki zakup koszulek. Instrukcja, jak to często bywa, też nie jest najlepiej napisana i sprawia, że w niektórych wypadkach będzie trzeba sięgać do erraty lub szukać pomocy na forach internetowych.

Gra jak najbardziej polecana tym, których kręcą pirackie klimaty!