Lycz

Tczew

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Tyle lat oczekiwań nie poszło jednak na marne. Wolsung to unikatowa mechanika, świetny setting i dobrze napisany podręcznik. System jest przyjemny w obsłudze, a samo tło fabularne to doskonały miks realiów europejskich wieku XIX i Arcanum. Steampunk to fantastyczny rodzaj settingu, a świat gry został w tym podręczniku doskonale opisany.

Opis świata to najmocniejsza strona tej książki. Początkowo opublikowane fragmenty tej publikacji nie zapowiadały ładnej szaty graficznej, a jednak rysunki umieszczone na stronach tego tytułu bardzo mile się ogląda.

Pewna swoboda dawana MG w formie niekompletnego opisu pewnych elementów daje duże pole do popisu co spodoba się kreatywnym prowadzącym.

Jak dla mnie 5/5 i pozostaje już tylko czekać na pierwszy dodatek do tego systemu. ;)


Jak dla mnie ideał :)

Rozpadający się powoli główny podręcznik do 3. edycji D&D zmusił mnie do zakupienia podręcznika nowej "półedycji". Wersja 3.5 różni się dość od poprzedniczki. Dodano wiele nowych czarów i atutów. Zweryfikowano wiele zasad, które wcześniej sprawiały graczom problemy. Podręcznik Gracza do 3. edycji był świetnie wydanym, wyczerpującym podręcznikiem. Podręcznik Gracza wer. 3.5 zawiera wszystkie zalety core booka poprzedniej wersji systemu, a ponadto wzbogaca ją o wiele elementów. Jeżeli jesteś miłośnikiem D&D to polecam zakup tej książki, nawet jeżeli masz już wszystkie podręczniki źródłowe poprzedniej wersji Dungeons & Dragons.


Jak dla mnie ideał :)

Jednym zdaniem: Czarci Foliał to świetny produkt.

W przeciwieństwie do obecnie wydawanych bestiariuszy książka ta wyzbyta jest z dziwacznych stworów, których ciała składają się przede wszystkim z macek i mimo swojego wynaturzonego wyglądu obdarzone są niemalże niewyobrażalnym poziomem inteligencji. Stworzenia tego typu można zliczyć na palcu jednej dłoni. Wiele potworów to "konwersje" starych, kultowych stworzeń z 2 edycji AD&D (np. czaszkoszczury, czy rilmani). Na stronach podręcznika znajdują się oryginalne i niezwykle użyteczne istoty. Osobiście do gustu najbardziej przypadły mi stworzenia takie jak półilithidy i nerry.

Ważnym atrybutem książki są smaczki typowo role-playowe. Wiele potworów nadaje się do sesji, które nie polegają na zwykłym wyżynaniu hord przeciwników, a koncentrują się na fabule, tajemnicy i intrydze (przykładem są już wspomniani przeze mnie przedstawiciele rasy nerra oraz takie istoty jak np. kaorti). Innym ciekawym dodatkiem są symbionty i wszczepy. Te pierwsze to potwory, które współżyją ze swoim żywicielem oferując mu w zamian specjalne zdolności. Wszczepy to natomiast magiczne przedmioty, które "doczepia się" do własnego ciała.

Podsumowując: książka jest naprawdę godna polecenia. :)


Fantastyczne Lokacje, to nowa mini-seria dodatków do D&D, mająca na celu zachęcenie do gry w Dungeons & Dragons Miniatures miłośników systemu RPG i vice versa. W Polsce dostępne, w chwili pisania tego komentarza, narazie tylko dwie pozycje Świątynia Drowów i Więzienie Piekielnego Pala.

Świątynia Drowów może poszczycić się niezwykle dobrze wykonanymi mapami, idealnymi na pojedynki miniaturek, jednakowoż nadają się też jako mapa taktyczna również dla zwykłych sesji. W zestawie poza 4 mapami (dwa duże, dwustronne arkusze) znajdują się jeszcze przygoda (16 stron) i tekturowa osłonka na komplet zaiwterająca miniaturki map z zaznaczonymi pozycjami przeciwników (taka mała pomoc, użyteczna przy prowadzeniu zawartej w komplecie przygody). Sama przygoda wydała mi się cokolwiek nudna, bez żadnej ambicji. To poprostu zwyczajny dungeon crawl, bez jakiegoś ciekawego wątku fabularnego.

Produkt polecam tylko ze względu na ciekawe mapy. Osobiście, jednak uważam, że zestaw jest za drogi o jakiejś 2 złote, ale jeżeli jesteś kolekcjonerem (tak jak ja), to nie odstraszy Cię cena.


Głos w Snach jest kolejnym tzw. "modułem" do 3. edycji znakomitego RPGa, jakim jest Dungeons & Dragons. Przygoda w przeciwieństwie do poprzednich dwóch (Bezsłonecznej Cytadeli i Kuźni Gniewu) zrywa ze schematem dungeon crawl na rzecz niebywale ciekawej przygody w miasteczku Brindinfrod. Jeżeli chodzi o użyteczność, to jest to przygoda idealnie nadająca się na lekką odskocznię od głównego wątku kampanii, nic nie stoi jednakoż na przeszkodzie, aby zrobić z modułu kolejne ogniwo waszej kampani. Polecam.