Wiedzmin79

Kraków

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Doskonała gra przygodowa/dungeon crawler w klimacie Lovecrafta. Aplikacja upraszcza rozgrywkę, skraca przygotowanie z 2 godzin do 5 minut, rozwiązuje praktycznie wszystkie sporne kwestie i jest bezwzględna w dokuczaniu graczom. Dzięki temu, można się zatopić w klimacie, który z "Posiadłości" wylewa się wiadrami - przemyślane scenariusze, które intrygują nawet po kilkukrotnym przejściu dzięki zróżnicowanym wariantom.
Uproszczona mechanika walki i testów atrybutów powoduje, że gra jest bardziej płynna, ale nie traci walorów taktycznych. Losowość nie frustruje tylko wzmaga poczucie osaczenia i napięcia.
Elementy wykonane świetnie, piękne i klimatyczne grafiki pomieszczeń, postaci okraszone dobrze przetłumaczonym tekstem. Figurki w skali 28mm może nie są jakości znanej z gier wydawanych przez CMON, ale przy odrobinie talentu wspomaganego dobrej jakości farbkami można je zmienić w małe dzieła sztuki.
Regrywalność w stosunku do ceny jest wystarczająco wysoka, tym bardziej, że Posiadłość nie odstrasza komplikacją reguł i łatwo jest wprowadzić do gry nowe osoby, które z planszówkami niewiele mają do czynienia.
Miłośnikom Lovecrafta i dobrej przygodówki-horroru gorąco polecam!