Potwory w Tokio: Cthulhu

Pierwszy minidodatek do Potworów w Tokio, a także Potworów w Nowym Jorku
1 opinia
  • 2 - 6 osób
  • od 8 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Potwory w Tokio.
Potwory w Tokio
Cthulhu to pierwszy minidodatek do Potworów w Tokio, a także Potworów w Nowym Jorku, kultowych gier planszowych Richarda Garfielda, autora takich kolekcjonerskich tytułów jak Android: Netrunner czy Magic: The Gathering. Rozszerzenie wprowadza do gry nowego potwora — przerażającego Cthulhu rodem z mitologii H. P. Lovecrafta. Straszliwa bestia, dzięki swoim Ewolucją, będzie nakładać na innych graczy żetony szaleństwa, które utrudnią im wykonywanie rzutów. Dodatek jest całkowicie kompatybilny zarówno z Potworami w Tokio, jak i Potworami w Nowym Jorku. Aby z niego skorzystać, musimy posiadać rozszerzenie Power Up! Doładowanie do jednej z tych gier. W Potworach w Tokio Cthulhu wykorzysta do pomocy wiernych wyznawców, z kolei w Nowym Jorku rozsieje po całym mieście sieć swoich świątyń. A więc stało się! Drodzy państwo, Lovecraft miał rację! Ogromna ośmiornica z setką macek, znana jako Cthulhu, właśnie pożarła Statuę Wolności! Co dziwne, w tym samym czasie była widziana w Tokio… Coś mi się zdaje, że to chyba nasz ostatni program. Kto jeszcze nie wpadł w otchłań szaleństwa, ten niech jak najszybciej ucieka! Zarówno w Tokio, jak i w Nowym Jorku, Cthulhu użyje swoich żetonów szaleństwa. Niektóre Ewolucje, na przykład Macki Grozy, pozwalają zagrać je na innych graczy. Ofiara nie może przerzucać tyloma kośćmi, ile otrzymała żetonów szaleństwa. Może je jednak odrzucić, poświęcając symbole Serc. W Tokio Cthulhu skorzysta ze swoich wyznawców. Jeżeli w swojej turze wyrzuci cztery takie same symbole na kościach, otrzymuje 1 żeton wyznawcy, którego później będzie mógł wymienić na punkty życia, energii lub dodatkowy przerzut. W Nowym Jorku Cthulhu skorzysta z obu stron swoich żetonów. Na jednej z nich znajdują się wyznawcy, a na drugiej — świątynie. Na początku gry odwracamy żetony świątyniami do góry i tasujemy z pozostałymi budynkami, formując z nich stosy na planszy. Świątynie można burzyć, zdobywając za nie nagrody, a po ich zniszczeniu odwracamy żeton na stronę z wyznawcą. Wyznawcy atakują jak zwykłe jednostki USA, a po ich pokonaniu, kładziemy ich żetony przed sobą, mogąc je później wymienić na podobnych zasadach jak w Tokio. Atuty: Pierwszy minidodatek do kultowych gier planszowych Potwory w Tokio i Potwory w Nowym Jorku Richarda Garfielda (Android: Netrunner, Magic: The Gathering); Przerażający Cthulhu, używający żetonów szaleństwa do paraliżowania swoich wrogów; Żetony wyznawców i świątyń, które zupełnie zmienią oblicze rozgrywki zarówno w Tokio, jak i w Nowym Jorku.
Autor:
Richard Garfield
Ilustracje:
Régis Torres
Wydawca:
Portal Games
59,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Cthulhu to pierwszy minidodatek do Potworów w Tokio, a także Potworów w Nowym Jorku, kultowych gier planszowych Richarda Garfielda, autora takich kolekcjonerskich tytułów jak Android: Netrunner czy Magic: The Gathering. Rozszerzenie wprowadza do gry nowego potwora — przerażającego Cthulhu rodem z mitologii H. P. Lovecrafta. Straszliwa bestia, dzięki swoim Ewolucją, będzie nakładać na innych graczy żetony szaleństwa, które utrudnią im wykonywanie rzutów. Dodatek jest całkowicie kompatybilny zarówno z Potworami w Tokio, jak i Potworami w Nowym Jorku. Aby z niego skorzystać, musimy posiadać rozszerzenie Power Up! Doładowanie do jednej z tych gier. W Potworach w Tokio Cthulhu wykorzysta do pomocy wiernych wyznawców, z kolei w Nowym Jorku rozsieje po całym mieście sieć swoich świątyń.

A więc stało się! Drodzy państwo, Lovecraft miał rację! Ogromna ośmiornica z setką macek, znana jako Cthulhu, właśnie pożarła Statuę Wolności! Co dziwne, w tym samym czasie była widziana w Tokio… Coś mi się zdaje, że to chyba nasz ostatni program. Kto jeszcze nie wpadł w otchłań szaleństwa, ten niech jak najszybciej ucieka!

Zarówno w Tokio, jak i w Nowym Jorku, Cthulhu użyje swoich żetonów szaleństwa. Niektóre Ewolucje, na przykład Macki Grozy, pozwalają zagrać je na innych graczy. Ofiara nie może przerzucać tyloma kośćmi, ile otrzymała żetonów szaleństwa. Może je jednak odrzucić, poświęcając symbole Serc. W Tokio Cthulhu skorzysta ze swoich wyznawców. Jeżeli w swojej turze wyrzuci cztery takie same symbole na kościach, otrzymuje 1 żeton wyznawcy, którego później będzie mógł wymienić na punkty życia, energii lub dodatkowy przerzut.

W Nowym Jorku Cthulhu skorzysta z obu stron swoich żetonów. Na jednej z nich znajdują się wyznawcy, a na drugiej — świątynie. Na początku gry odwracamy żetony świątyniami do góry i tasujemy z pozostałymi budynkami, formując z nich stosy na planszy. Świątynie można burzyć, zdobywając za nie nagrody, a po ich zniszczeniu odwracamy żeton na stronę z wyznawcą. Wyznawcy atakują jak zwykłe jednostki USA, a po ich pokonaniu, kładziemy ich żetony przed sobą, mogąc je później wymienić na podobnych zasadach jak w Tokio.

Atuty:

  • Pierwszy minidodatek do kultowych gier planszowych Potwory w Tokio i Potwory w Nowym Jorku Richarda Garfielda (Android: Netrunner, Magic: The Gathering);
  • Przerażający Cthulhu, używający żetonów szaleństwa do paraliżowania swoich wrogów;
  • Żetony wyznawców i świątyń, które zupełnie zmienią oblicze rozgrywki zarówno w Tokio, jak i w Nowym Jorku.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 1 plansza potwora Cthulhu
  • 1 pionek potwora wraz z podstawką
  • 15 żetonów wyznawców / świątyni
  • 16 żetonów szaleństwa
  • 8 Ewolucji do "Potworów w Tokio"
  • 8 Ewolucji do "Potworów w Nowym Jorku"
  • 1 instrukcja
Waga:
1 kg
Kod EAN / UPC:
5902560384543


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Potwory w Tokio: Cthulhu





Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie