natali_sabina - recenzje

Jenga, to jenga, co tu dużo mówić - gra po prostu zawsze dobra w każdej sytuacji i na każdą ilość osób. Integruje, łączy, dzieli, rozśmiesza. :-) I drewniana wersja satysfakcjonuje. :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

"Splendor" jest świetnie wykonany i dobrze zaplanowany, tylko szybko się nudzi. Rozgrywka przebiega dość łatwo (15-25 minut). Wadą jest pudełko, ktore nie utrzymuje żetonów kamieni przy przenoszeniu gry. Ogólnie polecam niewymagającym graczom.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dixit rozwija i ksztalci wyobraźnię dzieci oraz dorosłych. Zapewnia świetną zabawę i nigdy się nie nudzi, bo ile ludzi, tyle skojarzeń. :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra świetna dla każdego i w każdym wieku. Trochę boli cena, ale warto. :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Miasta fajne, ale Manekin Pis to porażka. Trudno, raz mogli nie wyjść. ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

"Liderów" mam już od dłuższego czasu i nie wyobrażam sobie rozgrywki bez tego dodatku. Wprowadzają akcję juz przed rozgrywką, pozwalają manipulować jej przebiegiem. I do tego dochodzą dodatkowe cuda, takie jak Koloseum. Polecam też dodatkowe karty, które można zdobyć osobno. :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Babel, jako jeden z ostatnich dodatków miał już sztucznie przeciągać rozgrywkę, a tu zaskoczenie! Robi to, ale naturalnie i gra jest jeszcze przyjemniejsza! Oczywiście z osobami, które zasady znają bardzo dobrze i lubią poświęcić parę godzin na przyjemną grę. :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dodatek "Miasta" pozwolil mi jeszcze bardziej pokochać "7 Cudów". Dzięki czarnym kartom i "pacyfkom", umożliwiającym nie branie udziału w bitwie, gra jest dużo ciekawsza. Zlaszcza, gdy można kopiować karty nauki. :D Dodatek obowiązkowy! :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra bardzo dobra. Poczynając od grafiki, przez wykonanie i kończąc na samej rozgrywce - wszystko zadowala i cieszy. Najlepiej gra się na 6-7 osób, jednak wtedy, gdy wszyscy dobrze znają zasady, zwłaszcza z udziałem dodatków. Akceptowalna rozgrywka zaczyna się przy 5 graczach, zaś "7 Cudów" na 2 osoby to pomyłka (dlatego wdali "Pojedynek" ;)). Jest to moja ulubiona gra, którą po prostu kocham. ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

"Pojedynek" stworzono na podstawie "7 Cudów Świata" i ma wiele z nimi wspólnego, jednak rozgrywka jest dużo prostsza i krótsza. Gra jest bardzo dobrze wykonana, a szczególnie opakowanie z wytłoczeniami na karty itp. Gra się przyjemnie i szybko, tylko trzeba szczególnie uważać by nie zapominać o kartach militarnych. ;) O ile w "7 Cudach" można było zupełnie zapomnieć o wojsku, tak tu jest to niedopuszczalne. Przynajmniej więcej różnorodności. :) Osobiście bardzo "Pojedynek" lubię i bardzo często po niego sięgam. :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra przeciętna, prosta, idealna dla dzieci, ale na pewno nie dla osób "zaprawionych w boju", czyli takich, które sporo grają. Polecam dla rodzin. Jej ogromnym plusem jest dość spora ilość graczy i proste zasady gry - wystarczy zdobyć wszystkie królestwa. ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: