Makaronelli - recenzje

Świetna gra.
Dziwne, że Azul zdobył aż taki rozgłos, przyciemniając tę.
Bardzo dobre wykonanie (poza cienkimi planszetkami), ładna estetyka i grafika, bardzo proste zasady, ogromna regrywalność.
Szczerze polecam.


Fantastyczna gra. Japończycy potrafią zrobić rewelacyjne szybkie gierki. Banalne zasady, a spora głębia i dylematy. (jak w zapomnianych miastach).


Bardzo fajna gra. Problemem jedynie może być to, ze gra to tak naprawdę zagadka logiczna, którą można samemu rozwiązać, a współgracze mogą być kulą u nogi. Z drugiej strony kto chciałby samemu sterować kilkoma postaciami na raz.


Nie zgadzam się z komentarzem poniżej.
Grałem w obie gry (w tym Splendor znacznie wcześniej) i jak dla mnie jest znacznie lepsza od Splendoru.
Splendor po 10 partiach już mi się zaczął przejadać.
W tę natomiast grałem już znacznie więcej razy i wciąż mam ochotę na więcej. Klimat i grafika też znacznie ładniejsza. Do tego 2 tryby rozgrywki. A skoro mechanika gry jest podobna to po co wybierać Splendor.


Stwierdzam to samo co w komentarzu poniżej.
Gra bardzo ładna graficznie, ciekawa na 1-2 razu.
Nie przepadam specjalnie za abstrakcyjnymi grami strategicznymi jednak ta wybitnie szybko zaczęła się nudzić.
Gra jest bardzo monotonna, rozgrywki podobne. Przez większość gry staramy się powoli nabrać tempa i rozbudować, efektem czego dopiero pod sam koniec gra się tak naprawdę rozkręca.


Trochę dziwne, że tak mało się mówi o tej grze.
Bardzo fajna mechanika rodem z Wsiąść do Pociągu.
Na minus jedynie bardzo słaba tematyka/grafika. (teoretycznie niby rzecz gustu).
Bardzo dobrze działa na 3 osoby (bardzo krótki czas rozgrywki przy doświadczeniu wszystkiego co gra ma do zaoferowania)


Jak dla mnie ideał :)

Ukryty skarb niesłusznie przyćmiony cieniem mniej ciekawej jak dla mnie Agricoli.
Polecam na 2 osoby lub solo. Na 4 osoby nie grałem, ale jest wprowadzonych trochę dodatkowych dziwnych zasad i jakoś mi się nie widzi.


Przepiękna gra. Mam wrażenie, że sporo niedoceniana. Jest trochę trudniejsza niż wejściowe "Wsiąść do Pociągu", ale prezentuje ciekawe wybory, przepiękne wykonanie w trochę ciekawszej tematyce. Jak się ogarnie zasady, to gra jest banalnie prosta, a losowe rozkłady surowców i 2 różne strony mapy dają sporą regrywalność.

@Kropka75
Każde 2 budowy prowadzone na tym samym jednym polu są od siebie niezależne i traktowane jak pojedyncze budowy. W momencie jak ktoś skończy swoją budowę, nie wpływa to nijak na drugą prowadzoną na tym samym polu. Surowce dostarczane są oczywiście tylko na 1 budowę (więc na 1 połówkę tylko) i nie moga być podbierane przez drugą budowę.


Fantastyczna gra.
Wykonianie to już w ogóle zupełny majstersztyk i najwyższa półka. G3 pokazało klasę i jak nalezy wydawać gry.
Najwyższa jakość planszy:
- bardzo ale to bardzo gruba,
- bardzo dobry nadruk,
- przeguby na zgięciach (leży idealnie płasko na stole, a plansza nie wytrze się na łączeniach).
Do tego również bardzo gruby karton z którego zostało wykonane pudełko.
Na koniec fantastyczne komponenty, oraz dołączony do gry z tuzin woreczków strunowych (znacznie więcej niż by starczyło).
Pełen szacunek za takie wydanie. Gdyby jeszcze była jakaś zmyślna wypraska to w ogóle byłaby perfekcja (ale nie ma co narzekać).
Cena - rewelacja za to co dostajemy.


Świetna gra, ale trochę mało kart. Można się jej szybko nauczyć i wtedy będziemy innych ciągle grzmocili.


Fantastyczna gra.
Piękna oprawa graficzna. Bardzo prosta rozgrywka (trochę zasad jest do wytłumaczenia odnośnie punktacji, ale ogólnie to chyba najprostsza gra jaką posiadam - nawet prostsza od Wsiąść do Pociągu Europa)
Polecam gorąco do:
- grania z rodziną
- dla ludzi lubiących japońskie klimaty (mocno wyczuwalne w tej grze)
- grania kiedy jesteśmy zmęczeni i nie mamy ochoty na jakąś rywalizację (najbardziej relaksująca gra w jaką grałem)
Trzeba pamiętać, że cokolwiek się nie zrobi w tej grze zawsze się zrobi coś pozytywnego z zyskiem dla nas :) Nie ma ruchu, który nam nie da punktów/pieniędzy/innego zysku


Gra jest całkiem fajna głównie z uwagi na mechanizm "draftu" card oraz możliwości gry w większym gronie.
Niestety ma też pare minusów:
- to obok kogo się siedzi może mieć spory wpływ na nasz wynik
- trochę silniejsze/słabsze niektóre cuda


Świetna gra. Na minus rozgrywka na elementach 3D, gdyż są trochę małe i trzeba uważać żeby niczego nie przewrócić. Wolałbym mieć 2 poziomy pociągu zaznaczone na zwykłej płaskiej planszy. No ale w ten sposób jest lepszy klimat.
Gra świetnie działa w przedziale osób 3-6.
Piękne grafiki, fantastyczny klimat i przednia zabawa :)


Potwierdzam, ciekawsza mapa (w końcu to Ameryka ;) Europę każdy zna, a tak można trochę zmienić klimat na ciekawszy a dla niektórych nawet poprawić sobie geografię miast Ameryki.
Dodatkowo gra jest prostsza niż wersja Europa, co czyni tą grę zdecydowanie lepszą dla początkujących graczy ze względu na mniejszą ilość zasad (tunele, dworce).
Polecam wszystkim.


Najlepsza na świecie gra w podróż (np. do pociągu).
Graliśmy połowę drogi od Gdyni do Wrocławia, a ja bym chętnie grał nawet i całą tą drogę. Bardzo fajnie się gra w każdym zestawieniu 2-4 osób.


Idealna gra zarówno do grania z rodziną jak i ze znajomymi. Coś wspaniałego


Gra, którą każdy pojmie jeśli się wytłumaczy (znam osoby, którym się nei chciało instrukcji czytać). Rozrywka jaką oferuje jest przednia na wieeele partii


Fantastyczna gra, cena trochę wysoka jak za talię kart i parę dodatkowych elementów ale poziom rozrywki jaki ta gra oferuje oraz możliwość do zastosowania w praktycznie każdym gronie czyni tą grę wartą tych pieniędzy.


Pomimo świetnych opinii jakie gra zbiera wciąż polecam upewnić się czy na pewno lubimy gry kafelkowe. Nie każdemu może podejść, a jako gateway są inne tytuły które lepiej się mogą sprawdzić (Splendor, Tokaido, Wsiąść do Pociągu).


Polecam zwłaszcza dla rodziców/grzybiarzy. Mojej mamie po wytłumaczeniu bardzo się spodobała. Ja sam chociaż nie lubię grzybów chętnie do niej zasiadam.
Piękne grafiki, jest klimat. Bardzo dobre wykonanie gry. Niestety wypraska, która jest w środku nie jest w stanie pomieścić kart po zakoszulkowaniu.
Na drobny minus również trochę mechanika przesuwania kart. Na dłuższą metę potrafi być męcząca, zwłaszcza jeśli całą robotę w trakcie gry odwala 1 osoba.
Początkowe wrażenie z gry było porażające, jak rewelacyjna jest to gra. Obecnie po iluś tam rozegranych partiach i kilku miesiącach emocje trochę opadły, ale wciąż jest to bardzo dobry tytuł. Jedna z najlepszych 2-osobowych karcianek mniejszego kalibru. Jeśli zdarza się komuś grać w 2 osoby to gorąco polecam!