Karra - recenzje

Gra z gatunku: easy to learn, hard to master. Aktualnie jest to moja ulubiona gra,którą przypomina szachy w świecie zombie. Zdecydowanie polecam.
Plusy:
Świetnie oddany klimat zombie
Dobrze wykonane elementy gry
Zasady proste do wytłumaczenia nawet "niedzielnym graczom"
Właściwie brak losowości
Partie trwające ok.godziny (chyba,że ktoś nadmiarowo móżdży nad każdym ruchem,to dłużej)
Regrywalność-dwustronna plansza,scenariusze i możliwość tworzenia własnego układu planszy.
Minusy:
Zbyt mało kart specjalnych
Granie ludźmi,przynajmniej na początku wydaje się trudniejsze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Zdecydowanie pomagają utrzymać porządek w pudle z planszówką.Setup przyspiesza.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przydatna tacka na tokeny do gier, idealnie mieści się w standardowym pudle z planszówką.Setup zdecydowanie przyspiesza. Używam do gier:Gamedec oraz Eldritch Horror-sprawuje się wyśmienicie.


Przepięknie wykonany skórzany kubek. Zdecydowanie dodaje klimatu każdej z gier opartych na prozie Lovecraft'a. Skóra gruba,szycia bardzo porządne, grawerka idealna. Polecam.


Bardzo klimatyczna sakiewka. Do przechowywania kości np.do Znaku Starszych Bogów lub Eldritch Horror. Aczkolwiek ze względu na swój niewielki rozmiar nie pomieści potworów z powyższych gier. Wykonanie całkiem niezłe.Polecam.


Świetna gra dla dwóch.Zasady do wytłumaczenia w minute,ale potencjał zależny od współracza i jego możliwości logicznego myślenia.Dla "rozegranych" graczy-wyzwanie.Zapakowane w mały futerał akurat "do plecaka".


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetne gabaryty- w sam raz do plecaka.Aczkolwiek ma pewne wady:zdecydowanie nie dla dwóch graczy-w takiej konfiguracji po prostu wieje nudą.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra na spostrzegawczość,,ale tak do max 10 partii,później po prostu nudzi, jeśli chodzi o dorosłych.Dla dzieci świetna.Cena jak dla mnie nie adekwatna do zawartości.Zupełnie nie rozumie zachwytu nad tą grą.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Fajna gra, niestety plansza jest totalnie nieczytelna. Zasady proste,do wytłumaczenia w 5 minut nawet dla ludzi,którzy nie grają zbyt często. Z woreczkami strunowymi setap do zrobienia w 10 min.pomimo sporej planszy i dodatkowych kart i znaczników. Trochę kombinowania ze strategią. Jak dla mnie fajny balans z losowością wynikającą z kości.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Proste, ale nie do końca.

Gra z gatunku prostych karcianek, ale nie do końca. W małym poręcznym pudełku mieści się całkiem pokaźna ilość dobrze wykonanych kart. Zasady można wytłumaczyć w kilka minut nawet osobom nie grającym w "gry bez prądu". Dobrze gra się zarówno w dwie osoby jaki i w więcej (gra jest maksymalnie dla 4 osób), co nie często zdarza się przy tak małych "tytułach". Gra zawiera w sobie elementy negatywnej interakcji oraz wymaga od graczy strategicznego myślenia. Zdecydowanie polecam każdemu kto lubi szybkie, w miarę proste gry, które można zabrać "do plecaka".


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: