BigBlueDragon - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Dobrze wydany zestaw 25 kart wprowadzający trochę głównie wizualnej "świeżości" do gry.


Jak dla mnie ideał :)

Dobrze wydany zestaw 25 kart wprowadzający trochę głównie wizualnej "świeżości" do gry.


Jak dla mnie ideał :)

Interesujący bohater, który wprowadza trochę świeżości do Mage Knighta z nowymi ciekawymi mechanikami, Zapewnia kilka dodatkowych partii bez powtarzalności szczególnie, że w ogranym twoarzystwie każdy chce go wypróbować.


Jak dla mnie ideał :)

O ile pierwszy dodatek specjalny wprowadza tylko nowe możliwości punktacji tak ten daje kilka ciekawych możliwości interakcji między graczami jak i przyspiesza nasz rozwój. Może nei tak ładnie wydane jak pingiwny ale też jest ok.


Jak dla mnie ideał :)

Długo polowałem na tą kartę ale wreszcie jest :) pięknie wydana i może strasznie nie ubogaca rozgrywki ale jej działa potrafią wywrócic całe rozgrywki do góry nogami :)


W porządku, bez rewelacji

Kupiłem z ciekawości, bo była dość niedroga. Niestety jestem chyba trochę za stary na ten target. Rozgrywka bardzo prosta i szybka (w sumie pudełko z grą jest niewiele większe od tali kart więc nie ma się co dziwić - ile gry można na takiej powierzchni upakować) dobre na kilka parti żeby sobie zobaczyć jak mamy kilka wolnych minut albo młodsze rodzeństwo w przeciwnym wypadku bez szału :)


Jak dla mnie ideał :)

Adventure Time to według mnie jedna z lepszy gier i o ile nie przepadałem z normalnym Munchkinem tak ten mnie bardzo miło zaskoczył. Puszczając sobie w tle randomowe epizody gra się szybko i przyjemnie a ten dodatek dodaje nową mechanikę, nowe potwory i przedmioty = nowy fun zdecydowanie polecam jak ktoś lubi bajkę.


Dobry, solidny produkt

Moje pierwsze spotkanie z Feldem. Interesująca i lekka gra bez zbytnej negatywnej interakcji (nie ma też systemu puntkowego - zwykły wyścig) W cenie przecenionej zdecydowanie warto na kilka wieczorów :)


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo "ciężka" i długa gra - na zimowe wieczory jak znalazł. Najpierw cały jeden na czytanie instrukcji, następny na jej rozłożenie i sprawdzenie czy się nie zapomniało zasad i wreszcie trzeciego na rozgrywkę, którą kończymy czwartego. Wbrew pozorom to nie są wady. Gra się bardzo przyjemnie, wymaga sporo myślenia, a możliwości różnego podejścia ogromne. Niestety nigdy nie posiadałem 3 edycji więc nie wypowiem się na jej temat, natomiast naczytałem się o tym jak to uproszczona została ta gra i szczerze powiedziawszy jeżeli to prawda to nie mogę się doniczego przyczepić

Jedyny minus jaki znalazłem to potrzeba naprawdę sporo miejsca na stole i długiego wieczoru :) (no chyba że możemy zostawić gdzieś rozłożoną grę na dłużej)

Na plus klimat oraz ogrom możliwości. Także komponenty są naprawdę solidnie wykonany a delux rulebook, który był dołączony do mojego zamówienia to już wisienka na torce. Pięknie wydany spokojnie może leżeć na regale aby inni zazdrościli jak wpadają :)


Dobry, solidny produkt

Bardzo ładnie i solidnie wydana planszówka, która potrafi zaskoczyć. Warto jednak odrazu pomyśleć o zabezpieczeniu komponentów bo niektóre wydają się dość "wątłe".

Szczerze powiedziawsz byłem pełen obaw po ominięciu kickstartera o jej sens bez tony dodatkowych plastikowych elementów jednak bezpodstawne.

Gra się dość ciekawie. Wpływ na to ma duża ilość pomieszczeń i możliwych akcji na planszy ale na interakcje można liczyć dopiero przy większej ilości osób niestety (przy 3 była ona dość rzadka przy 4 już całkiem fajnie:) ) Sama instrukcja, dość krótka i przejrzysta więc wytłumaczenie zasad nowym graczom nie zajmie długo. Niestety gry brakuje, też jakiejś większej głębi, więc obawiam się, że po którejś rozgrywcę zacznie się robić nudna, gdyż każdy dąży do robienia tego samego w kolejnych rozgrywkach delikatnie modyfikując swoje plany.

Podusmowując gra dobra jako przerwynik ale raczej nie zostanie stałym bywalcem.


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobry dodatek do udanej już gry deckbuildingowej.
Największy minus to taki, że poprzez dodanie żetonów i mat dodatek nie jest już możliwy do gry w podróży bez większej ilości miejsca :)

Poza tym wprowadza kolejną dużą dawkę kart do koszulkowania i rozwoju tali jak i nową ciekawą mechanike, która dodaje nową głębie do rozgrywki poprzez np ważność kolejności zagrywanych kart czy też nowa karta skarbu platyna wprowadzająca nowy poziom wydatków w naszym królestwie :)

Generalnie polecam aczkolwiek, nie jeżeli ktoś się przyzwyczaił do mobilności podstawki :)


Gre otrzymałem w prezencie i był to całkiem udany prezent :) Mimo, że wstępnie nie byłem przekonany do planszówek deckbuildingowych to ta zmieniła po części moje podejście.

Bardzo fajna i szybka rozgrywaka zamująca tak mało miejsca, że można spokojnie grać i w podróży. Daje bardzo dużo możliwości zbudowania własnej tali a z dodatkami rośnie wykładniczo.

Jedyny minus to liczba kart, po zakoszulkowaniu jest problem z kartami podstawki żeby upchnąć w jednym pudełku, a co będzie dalej...


Jak dla mnie ideał :)

Trochę minęło zanim udało mi się wrzucić Babel to naszych rozgrywek z 7 cudami (bo po co poszerzać coś co się podoba :P) ale wreszcie się udało i nikt nie żałuje.

Nowa mechnika - cudowna, dodaje to co najbardziej lubię czyli jeszcze większą interkację między uczestnikami, pozwalając dzięki temu na sporo ciekawszą zabawę w gronie 4-5 graczy (na więcej jeszcze nie dane mi było testować).

Modułowość samego dodatku - można zagrać partię tylko z jednym z komponentów wieża/projekty aby najpierw sobie je zobaczyć nie wpływając zbytnio na starą rozgrywkę w pierewszych partiach a na końcu wszystko pięknie zkombinować.

Samo wydanie - mi osobiście bardzo przypadło do gustu graficznie a pudełko jest w wymiarach podstawki a nie liderów czy miast więc też ładnie na półce się "stakuje"

Polecam :)


Dobry, solidny produkt

Kupiłem rok temu zaraz po premierze i do tej pory gości na moim stole :).
Bardzo fajna i wciągająca gra, to której muszę wkońcu dokupić dodatek.

Jednak nie jest grą bez wad:
- Potrzeba sporego stołu szczególnie jak kupimy powiększoną planszę (bez niej potrafi się zrobić ciasno na hexach)
- Potrafi być schematyczna jeżeli gramy w mniej niż 4 osoby -> każdy robi w swoim kącie coś ale ze względu na brak/mniejszą interakcję nie czuje się klimatu.
- Komponenty są bardzo ładne ale figurki dopiero zyskują swoją "duszę" po pomalowaniu :)

Generalnie nie ma się co zastanawiać raczej czy warto i spróbwać :)