MasterJfk - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Zestaw centurionów, które możesz złożyć w dwa różnych typy w zależności od tego do jakiej roli będą potrzebni czy to wsparcie ogniowe walczących w pierwszej linii Kosmicznych Marines czy jako mobilne tarany, jest to siła z którą będą musieli się liczyć twoi wrogowie.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna możliwość wyboru jednego z dwóch statków Kosmicznych Marines. Różnorodność uzbrojenia stanowi świetną podstaw, aby zakupić kilka sztuk i stworzyć eskadrę myśliwców zdolnych wesprzeć Kosmicznych Marines walczących na ziemi.
Polecam


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ciekawa, a zarazem ciężka gra. Trzeba czasem pomyśleć co bardziej się opłaca, czy tworzenie lekarstwa na chorobę, czy zapobieganie rozprzestrzenianiu się obecnych skupisk chorobowych. Ogólnie gra spodobała się w gronie znajomych więc mogę ją z czystym sumieniem polecić graczom, którzy lubią wyzwania.


Jak dla mnie ideał :)

Działo wsparcia Space Marine, które przy pomocy zbrojmistrza umożliwia celny i silny ostrzał jednostek przeciwnika, które zbytnio zbliżą się do naszych umocnień. Dodatkowym plusem działa jest jego ruchliwość, która umożliwia mu poruszanie się za kroczącymi oddziałami Kosmicznych Marinsów.


Jak dla mnie ideał :)

Podstawowa jednostka Space Marine, kosztująca mało punktów, a jednocześnie bardzo użyteczna. Kilka rodzajów uzbrojenia pozwala nam wybrać zespół, który sprosta różnym rodzajom zagrożenia na polu bitwy (pod warunkiem, że będą wspierani przez inny oddział Marinsów).


Jak dla mnie ideał :)

Dla fanów Space Marine pozycja obowiązkowa jako wsparcie ich drużyny. Posiadanie psionika na polu bitwy może diametralnie odmienić losy każdego pojedynku, dodatkowo wyposażony w pancerz terminatora jest ciężkim obiektem do zatrzymania.
Ogólnie rzecz biorąc polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Świetny pojazd wsparcia dla Kosmicznych Marines, a w dodatku niewiele kosztuje punktowo. Możliwość wybrania kilku wariantów wyposażenia sprawia, że nadaje się idealnie zarówno do zwalczania piechoty jak i pojazdów. Natomiast co do luźnej lufy to nie zauważyłem żadnego problemu z opadaniem pod własnym ciężarem.
Ogólnie polecam dla każdego kto chce wzbogacić swoje oddziały w porządne wsparcie ogniowe.


Jak dla mnie ideał :)

Gra bardzo ciekawie zbudowana pod warunkiem iż gra więcej osób, wtedy rozgrywka robi się bardziej rozbudowana gdyż możemy ustalić sobie więcej reguł czy to każdy na każdego czy gra drużynowa. Ogólnie można by się przyczepić tylko do ceny jednakowoż sądzę iż dla fana takiej gry nie będzie to przeszkodą, ponieważ sama grywalność jest zaletą ww. produktu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

W końcu jakieś urozmaicenie w grze relic, nareszcie można toczyć pojedynki między graczami oraz współpracować by sprostać wyzwaniom jakie niesie nowy dodatek. Kilka dodatkowych postaci, którymi możemy grać i ich nowe taktyki powodują iż każda gra będzie się trochę różnić, nie można zapomnieć o tym iż nareszcie można zagrać nawet w 6 osób. Jedyne do czego można się przyczepić to cena, według mnie jest trochę za wysoka ze względu na to co otrzymujemy w pudełku. Jednakowoż dla fanów Warhammera 40k pozycja na pewno do sprawdzenia, a może nawet i kupienia. Teraz tylko czekać na kolejny dodatek, który zaprowadzi nas do sektora Antian:).


Stara gra w kapsle w odświeżonym stylu formuły jeden, czyli coś co powinno spodobać się wielu graczom.
Wielkość gry w połączeniu z kilkoma dodatkami sprawia, iż trzeba się zastanowić nad dużą ilością wolnego miejsca w pomieszczeniu, ale to raczej nie przeszkadza, gdyż pionki oraz elementy torów są przyjemnie wykonane i nie ma zbyt dużych problemów by trafić w kapsel.
Gra warta swoich pieniędzy, chociaż jeśli ktoś woli wydać mniej i na bardziej kieszonkową wersję zawsze może kupić jej mniejszego brata.
Ogólnie rzecz biorąc polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Anioł Śmierci jest mniejszą wersją i bardziej kieszonkową od swojego brata Space Hulka.
Losowość gry jest dość duża zważywszy na to iż rzut kością nie zawsze idzie w dobrą stronę dla naszych kosmicznych marines.
Gra w wielu momentach może nastroszyć trudności zważywszy na to iż trzeba zawsze myśleć o jeden krok do przodu by strategia pozwoliła nam przeżyć jeszcze jeden atak, jeszcze jedno pomieszczenie.
Ogólnie grę polecam wszystkim fanom WH 40000 oraz tym, którzy chcą spróbować swoich sił w walce z hordami genokradów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Ogólnie rzecz biorąc pojazd ten jest świetnym uzupełnieniem zarówno dla osób grających jak i zbierających, gdyż prezentuje się on świetnie na każdej półce. Możliwość zbudowania jednego z dwóch modeli, jednakże ilość osprzętu jaką można do niego dokleić lub dołączyć jest też zaletą co i wadą jeśli ktoś chce stworzyć każdy model z każdym rozszerzeniem (np. jak ja :) ).
Reasumując polecam każdemu fanowi Warhammera 40000.


Jak dla mnie ideał :)

Gra być może nie zabija śmiechem, ale jest dobrze przemyślana i bardzo szybko jest zagłębić się w arkana rozgrywki. Instrukcja jest przejrzysta i nawet niewprawnemu graczowi nie sprawi kłopotów. Na plus zasługuje duża losowość rozgrywki, a także rozmyślanie o tym kiedy będzie dobry moment na to by nasza rasa wymarła. Z wielką chęcią mogę polecić tę grę każdemu kto lubi planszówki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

kupiłem tą księgę gdyż byłem ciekawy zmian jakie zaszły w nowej edycji i muszę powiedzieć że jestem z tych zmian bardzo zadowolony. Dodano nowe grywalne rasy, jest kilka podziałów odnośnie poziomu postaci z każdym levelem jest ona jeszcze bardziej potężniejsza niż w edycji poprzedniej (nowy typ dodatków dla poszczególnych levelów) jednakże wiąże się to z odpowiednim wzrostem poziomu trudności dla tychże poziomów. Nie przedłużając polecam wszystkim którym spodobała się poprzednia edycji i również tym którzy mają zamiar zacząć przygodę z D&D