Zbajszek - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Wielkie pudło którego się nie spodziewałem zawiera w sobie bardzo wiele kart. Jednak nie są to zwykłe karty, to są karty dzięki którym przeżyjecie niesamowite przygody. A każda będzie inna, nawet jeżeli przyjdzie wam powtarzać scenariusze. Rozwój bohaterów jest ciekawie zaprojektowany. Także jak na karciankę wydaje się że pudło jest trochę za duże, ale za to mamy pewność że pomieści wszystkie dodatki tej serii. Jeżeli lubicie przygodę to naprawdę szczerze polecam Pathfindera.


Dobry, solidny produkt

Solidny dodatek, do solidnej gry. Dwa dodatkowe rody (czyli dwóch nowych graczy) zwiększają możliwości, a gra w piątku czy szóstkę jest bardzo emocjonująca. Wprowadzenie mechaniki walk dwóch na dwóch też wygląda ciekawie. No a dodatkowo duża ilość dodatkowych postaci, czy intryg, czyli typowo dla dodatków więcej tego co jest dobre. Jeżeli oryginalny Spartacus wam się podobał dodatek jak najbardziej wpadnie w wasze gusta.


Dobry, solidny produkt

Gra wylądowała na stole już kilka razy i wszystkim podeszło, dużo opcji, bardzo duża negatywna interakcja no i te emocje podczas walk na arenie. Jeżeli ludzie z którymi gracie lubią tego typu rzeczy to zdecydowanie polecam. Co do języka jest on dosyć prosty, choć część kart jest ukrytych na ręce gracza. Generalnie gra jest bardzo solidna :).


Dobry, solidny produkt

Dosyć szybka i ciekawa gra, gdzie używając zasad opcjonalnych wchodzi dosyć dużo strategii. Kości wykonane są bardzo ładnie, jednak zdarzają się niedomalowane ścianki, także poziom wykonania jest średni/dobry w zależności od pudełka i trzeba o tym pamiętać kupując Quarriorsów. Jednak jeśli nie przejmujesz się niedomalowanymi kostkami, to gra zapewni Ci bardzo wiele fajnych rozgrywek, proste zasady i fajna tematyka pozwolą szybko wprowadzić nowe osoby.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna kooperacyjna gra przygodowa, stawiająca nacisk przede wszystkim na opowiadaną historię. Wykonanie stoi na najwyższym poziomie, szczególnie widać to po figurkach, które zrobione są z dużo dbałością o szczegóły. Gra na pewno jest warta swojej ceny i starczy na długie wieczory grania.


Dobry, solidny produkt

Ciężko inaczej ocenić koszulki Mayday'a niż powiedzieć że są naprawdę solidne. W tym momencie korzystam tylko z tych koszulek i do tej pory nie miałem żadnych problemów z nimi. Zdecydowanie polecam szczególnie patrząc na stosunek jakości do ceny.


Dobry, solidny produkt

Bardzo ciekawa i przede wszystkim śmieszna gra. Podczas rozgrywki nie rzadko wybuchaliśmy śmiechem jak ktoś używał ulepszeń, które przez przypadek niszczyły jego kosmitów. Znajdziemy tutaj dużo losowości (karty i kostki), jednak jeżeli tylko komuś naprawdę bardzo to nie przeszkadza, a lubi klimaty starych filmów Si-Fi to na pewno będzie się dobrze bawił przy tej produkcji.


Dobry, solidny produkt

Dobrze wykonana gra z ciekawym tematem wykonanym z przymrużeniem oka. Mechanika wymusza na graczu trochę kombinowania, żeby znaleźć się w jak najlepszym położeniu i dodatkowo maksymalnie utrudnić grę przeciwnikom.


Dobry, solidny produkt

Solidnie napisany podręcznik opowiadający o ciekawym świecie. Gra jest wracją popularnego systemu Dungeons & Dragons i żeby w pełni cieszyć się światem Midnighta warto jest jednak mieć podręcznik do D&D, ponieważ sam podręcznik do Midnighta opisuje nowe zasady, przedmioty i tym podobne rzeczy, jednak nie zostały przepisane na przykład statystyki broni które występowały w podręczniku do D&D.


Jak dla mnie ideał :)

Gra oddaje świetnie klimat superbohaterów, którzy mają jakieś swoje moce, ale wraz z rozwojem sytuacji stają się silniejsi. Aspekt kooperacji został bardzo dobrze wykonany, a poziom trudności jest wymagający. Dużym plusem są świetne grafiki, oraz komiksowa czcionka tekstu, która dodaje klimatu. Ogólnie jest to jedna z najlepszych kooperacji w jakie grałem i chyba najlepsza gra o superbohaterach na rynku.


Dobry, solidny produkt

Gra dostarcza wiele śmiechu, niektóre historie są wręcz kosmiczne i ciężko je odgadnąć, jednak przy próbach człowiek może się nieźle pośmiać. Jedyna wadą jest fakt, że z jednymi znajomymi zagramy w każdą historię raczej tylko raz. Jednak te 50 historii starczy na spędzenie radośnie czasu.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra, gdzie liczy się współpraca i dedukcja, oraz przebiegłość gracza grającego Draculą. Aspekty klimatyczne są bardzo dobrze oddane (dla przykładu wampir jest silniejszy nocą, dlatego łowcy zawsze będą woleli zmierzyć się z nim w dzień). System kart miejsc dla Draculi jest świetnym sposobem na sprawdzanie gracza czy czasem nie oszukuje, no i sam Dracula jak zapomni czy w danym mieście był może to łatwo i szybko sprawdzić. Wykonanie stoi na typowym poziomie dla FFG. Figurki są ładnie wymodelowane, karty i znaczniki są odpowiednio grube. Ten tytuł jest z pewnością godny polecenia.


Jak dla mnie ideał :)

Idealna rzecz dla ludzi, którzy chcą mieć wszystkich magów z podstawki przygotowanych do gry. Dodatkowo moim zdaniem graficznie nowe księgi prezentują się lepiej niż oryginalne.


Dobry, solidny produkt

Markery wykonaniem niczym nie odbiegają od tych co dostajemy w Core Secie. Jeżeli ktoś chce rozgrywać walki na 4 osoby to ten zestaw jest praktycznie must havem. Jedyny minus dla Arcane Wonders to fakt, że mogli dołączyć do zestawu dodatkowe 2 plansze statusów i kosteczki do zaznaczania statystyk.


Wojna o Pierścień to jedna z najbardziej klimatycznych gier w jakie grałem. Gra praktycznie idealnie oddaje historię opisaną w trylogii Tolkiena. Samo wykonanie gry jest bardzo dobre, w pudełku znajdziemy dużo solidnie wykonanych plastikowych figurek, trochę ładnie wykonanych kart, trochę kości, oraz wielką bardzo ładnie wykonaną planszę. Sama rozgrywka daje nam dużo opcji, oraz wymaga strategicznego myślenia. Kości akcji, oraz karty wydarzeń dodają odrobinę losowości i nieprzewidywalności, co jednak może nie wszystkim się podobać (szczególnie osobą które lubią wszystko idealnie rozplanowywać).

Ogólnie gra jest bardzo dobra i choć na początku może się wydawać że graczowi Cienia łatwiej wygrać, to po kilku rozgrywkach uświadamiamy sobie, że gra jest jednak bardzo dobrze zbalansowana. Dodatkowo praktycznie każda rozgrywka różni się od poprzedniej co zdecydowanie podnosi regrywalność. Zatem jeżeli lubisz dobre strategie, lub jesteś miłośnikiem Tolkiena zdecydowanie powinieneś się tą grą zainteresować.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry dodatek wzbogacający i tak już bogatą grę. Nowi bohaterowie są w większości znani fanom serii Horroru w Arkham i wprowadzają większą różnorodność dla graczy. Tak samo jak dwa nowe potwory urozmaicają rozgrywkę Strażnikowi. Dodatkowe karty przeszukiwań są bardzo ciekawe, a nowa łamigłówka, która może mieć jakiś negatywny wpływ jest bardzo dużym urozmaiceniem. Kafelki plansz wykonane są bardzo ładnie i starannie, niektóre wyglądają nawet ładniej niż w podstawce. No i oczywiście nowe scenariusze, które wprowadzają ciekawe rozwiązania. Zdecydowanie polecam wszystkim, którym podobała się Posiadłość Szaleństwa.


Dobry, solidny produkt

Zawartość pudełka traktowałem jako dodatek do podstawowej wersji LNoE i taki też będzie punkt widzenia tej opinii. Jako dodatek sprawdza się bardzo dobrze, dostajemy kilka nowych scenariuszy, nowe plansze i nowych bohaterów, dodatkowo także arsenał kart dość znacząco się powiększa. Jednak największą nowością jest system doświadczenia, który całkowicie zmienia LNoE. Niektóre bonusy są bardzo mocne i czuć, że ludzie się rozwijają, a zombie stają się rzeczywiście bardziej agresywne. Bardzo dobrą innowacją jest także możliwość pojawienia się ognia, który może w niektórych momentach bardzo uprzykrzyć życie graczom. Ogólnie jako dodatek mogę polecić pomimo dość wysokiej ceny.


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra gra, jeżeli nikomu nie przeszkadza losowość, która jest dosłownie wszędzie. Jednak klimat jest bardzo dobrze odczuwalny, nieuzbrojony bohater raczej nie zabije zombie, co jest bardzo dobrze odwzorowane, jednak jak już ludzie położą ręce na broni to zaczyna się wielkie wybijanie nieumarłych dopóki jakaś broń się nie złamie, lub nagle nie zostaniemy otoczeni :). Z początku rozgrywka może się wydawać niezbalansowana, jednak zwykle któraś ze stron wygrywa pod koniec czasu, podczas gdy drugiej stronie nie brakowało dużo do zwycięstwa. Jeśli ktoś lubi gry o zombie to zdecydowanie mogę polecić.