Barti18 - recenzje

Bardzo fajny bohater z rewelacyjnym rozwiązaniem rozkładanej karty, żeby zamienić się w trzecią, gigantyczną formę bohatera. Sporo ciekawych synergii, dużo dobrych kart, z których skorzystać będą mogli pozostali bohaterowie. Must have dla fanów gry.


Gra jest bardzo prosta w zasadach, ale daje masę możliwości. 108 kart, które mogą pełnić funkcję zarówno warzyw, które zbieramy, jak i celów, które na koniec gry dają nam punkty, sprawiają, że regrywalność jest ogromna. Idealna, żeby wciągnąć w planszówki mniej ograne osoby lub zagrać szybko kilka partii przed "daniem głównym".


Jak dla mnie ideał :)

Znakomity dodatek do znakomitej gry. Dr Strange jest jednym z najsilniejszych bohaterów, zdecydowanie warto włączyć go do swojej kolekcji.


Dobry, solidny produkt

Gra jest świetna, a dodatkowe karty zawsze warto mieć. W normalnej cenie raczej bym nie kupił, ale za 2 zł aż grzech nie dołożyć do jakiegoś zamówienia.


Bardzo specyficzna gra, która trafi w bardzo nieliczne gusta. Ja się totalnie rozczarowałem i w połowie pierwszej partii już wiedziałem, że nie ma sensu "grać" dalej. Bardzo, bardzo słabe.


Najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem. Świetnie sprawdza się w każdym składzie osobowym, ma niesamowitą głębię, klimat, regrywalność. Nawet poziom trudności można sobie podnosić na kilka różnych sposobów. Wszystko jest idealne i gdybym miał swoją kolekcję okroić do tylko jednego tytułu, to bez wahania wybrałbym Spirit Island!


Jak dla mnie ideał :)

Pisanki i schrony to ciekawe urozmaicenie, ale najlepszą częścią dodatku jest tryb solo, który można stosować z podstawką i każdym dodatkiem. To tylko kilka kart, a radość z samotnej rozgrywki podnoszą na wyjątkowo wysoki poziom. Must have dla graczy solo!


Zdecydowanie jedna z najfajniejszych wykreślanek na rynku. Bardzo fajna zabawa w każdym składzie osobowym. Jeśli lubicie tego rodzaju gry, to Welcome To... trzeba mieć w kolekcji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajna gra, ale ja się jej bardzo szybko pozbyłem. Okazało się, że wyzwala we mnie wszystkie najgorsze cechy, kiedy ludzie nie rozumieją moich "oczywistych" skojarzeń lub kiedy dają swoje skojarzenia, które kupy się nie trzymają :) Dla dobra małżeństwa i przyjaźni musiałem szybko ją sprzedać :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piękna, fajna i szybka, daje sporo emocji podczas gry. Co ciekawe i ważne podkreślenia działa nawet w 2 i 3 osoby, co nie jest częste w tego typu grach. Jeśli lubicie zabawę w skojarzenia i szukacie ciekawej alternatywy dla Dixita, to Cienie Amsterdam są mocnym kandydatem.


Pięknie wydana i dosyć prosta gra, ale swoich fanów z pewnością znajdzie. Dla mnie największy minus to coraz większe ograniczenia im bliżej końca gry jesteśmy - zamiast czuć, że coś budujemy i rozwijamy się, cały czas tracimy kolejne akcje i chociaż przed sobą mamy fajny silniczek, to nie mamy za bardzo okazji, żeby z niego skorzystać. Ciągle mam wątpliwości, czy zostawić w kolekcji.


Bardzo fajna gra nie tylko dla fanów komiksu. System licytacji prosty i elegancki, sporo decyzji do podjęcia i dróg do zwycięstwa. Ponadto szybka do rozegrania: nawet w 5 osób spokojnie można się zmieścić w godzinie. Jedyna wada to kiepskie skalowanie: najlepiej gra się w 3 i 4 osoby. We dwójkę jest przewidywalnie i po prostu nudno, w 5 osób aż za bardzo taktycznie i statecznie. Jeśli jednak nie kupujecie by grać wyłącznie w dwie osoby, to zdecydowanie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kolejka jest grą z łatwymi do przyswojenia zasadami, dzięki czemu nawet z towarzystwem zielonym w kwestii gier można od razu przejść do gry. W 2 osoby można grać, ale jak to zwykle bywa dopiero przy 3 lub 4 gra nabiera rumieńców. Nie jest to rozgrywka wymagająca wielkiego główkowania – dla hardkorowych graczy jest to raczej miły przerywnik od bardziej wymagających tytułów, dobrze za to sprawdza się w gronie początkujących graczy, którzy dobrze się bawią nie będąc przytłoczonym skomplikowanymi zasadami. Stosunek ceny do jakości - 5/5!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: