Kamil

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Witam.
Generalnie gra jest świetna i jeśli ktoś lubi te klimaty to zostanie wciągnięty w tą grę jak w wir :) Dostajemy ogromne pudło które sporo waży i mamy w nim masę elementów oraz figurek.
Cała gra od początku do końca jest super wykonana. Mamy karty ze świetnymi grafikami oraz super ozdobione. Mamy bardzo dużo żetonów oraz elementów mapy(15) które są wykonane z grubej tektury również z super grafikami. Figurki Badaczy oraz potworów jak dotąd najdokładniejsze figurki od FFG jakie widziałem wiec tu też duży plus. Ogólnie Bomba!
Mamy 27 stron instrukcji z zasadami plus jeszcze podręczniki dla badaczy i strażnika. Zasad jest sporo ale są one naprawdę, wbrew pozorom bardzo proste i intuicyjne, łatwo się je przekazuje a samą instrukcje się łatwo czyta. Wszystko jest fajnie objaśnione i po jednym przeczytaniu jej umiemy w tą grę grać.
Mamy 5 historii które możemy rozegrać a każda historia ma trzy różne kombinacje i trzy różne warunki dla graczy oraz strażnika. Inaczej mówiąc mamy 15 zupełnie różnych scenariuszy. Gra trochę zalatuje rpg ;) Mamy w niej super fabułę w którą możemy się wczuć. Wszystko co nas spotyka ma jakieś przeznaczenie, nic nie dzieję się przypadkiem.
Minusy ode mnie:
Cena nie jest mała jak na grę planszową ale jednak odzwierciedla ona zawartość pudełka(więc tu +/-)
W pudełku nie mamy żadnej wypraski więc możemy mieć problem z zapakowanie figurek tak żeby były bezpieczne. FFG dało tylko tekturkę którą wyrzucamy po rozpakowaniu pudełka.
Czas przygotowania gry. Ciężko mi powiedzieć ile on wynosi jednak przed grą strażnik z niektórych talii musi wyciągnąć odpowiednie karty, niektóre karty trafiają na planszę w konkretne miejsca tak jak jest to zapisane w podręczniku strażnika. Jest to element fabularny i zajmuje przed grą dużo czasu. Jeśli to zrobimy to już jest super :)


Ociek

Liczba recenzji: 76