sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Czeros

Poznań

Komentarze tego użytkownika

Zdobyte trofea

Obserwowani i obserwujący

Komentarze (29)


Mutant Chronicles Warpack: Warmaster's Legions (MC09)

dodano: 23.02.2011

Małe zastrzeżenie co do Tekrona: Podczas pierwszej gry, przy wyjmowaniu z wytłaczanki złamało się połączenie podstawki z figurką - nie chodzi o to, że wyjmowałem zbyt gwałtownie, czy coś, bo wyjmowałem delikatnie, po prostu ten plastikowy patyczek jest do niczego, a figurka za ciężka jak na niego. Chyba nie obejdzie się bez delikatnego nawiercenia figurki, bo na klejach typu kropelka nie bardzo chce się trzymać.

0

Mutant Chronicles: Necrotech (MC14)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 14.02.2011

Dwie złote i dwie srebrne jednostki w jednym zestawie? Okazja! 2/5 premierowej ceny? OKAZJA! Porządne wykonanie, bardzo przydatne jednostki w armii? O K A Z J A ! Rebel, jak zwykle na 6 - profesjonalna i przemiła obsługa klienta, w dodatku ta zniżka! POLECAM!!!

0

Mutant Chronicles Warpack: Warmaster's Legions (MC09)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 14.02.2011

Jedna z ciekawszych figurek w armii Algeroth i dwa brązowe zapychacze (chociaż i one się przydają:)) Porządne wykonanie i ładne pomalowanie, w dodatku ta cena! Rebel, jak zwykle na 6 - profesjonalna i przemiła obsługa klienta, w dodatku ta zniżka! POLECAM!!!

0

Mutant Chronicles Warpack: Gommorian Hammer (MC08)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 14.02.2011

Największa jednostka w armii Algeroth + dwa brązowe zapychacze (chociaż one też się przydają:)). Ładnie i porządnie wykonane, no i ta cena! Rebel, jak zwykle na 6 - profesjonalna i przemiła obsługa klienta, w dodatku ta zniżka! POLECAM!!!

0

Mutant Chronicles: The Dark Wager (mc16)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 14.02.2011

Każdy kto miał do czynienia z podstawką, będzie wiedział na co się pisze kupując to rozszerzenie. Ezoghule to niezrównane jednostki w walce wręcz. Trzy porządnie wykonane jednostki w tak niskiej cenie? Nic tylko brać i grać! Rebel, jak zwykle na 6 - profesjonalna i przemiła obsługa klienta, w dodatku ta zniżka! POLECAM!!!

0

Mutant Chronicles Warpack: Nepharite Overlords (MC07)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 14.02.2011

Dwie najciekawsze i najfajniejsze jednostki w armii Algeroth w jednym zestawie! W dodatku świetnie wykonane i pomalowane + cena! Świetny dodatek, warto mieć. Szkoda, że można podczas gry użyć tylko jednej z tych postaci :) Rebel, jak zwykle na 6 - profesjonalna i przemiła obsługa klienta, w dodatku ta zniżka! POLECAM!!!

0

Beowulf The Movie - Gra planszowa

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 14.02.2011

Uwielbiam Beowulfa i wszystko co z nim związane. Dlatego boli mnie upłycenie tej wspaniałej legendy do mechaniki - o ile w "Beowulfie:Legendzie" było to do przebolenia, jako że autentycznie przeżywało się przygody Beowulfa podczas tych licytacji, o tyle tutaj poza obrazkami i nazwami specjalnych zdolności nie ma nic nawiązującego do Beowulfa. Jednak jako sama gra sprawdza się świetnie. Póki co grałem w składzie trzyosobowym i muszę stwierdzić, że gra się bardzo przyjemnie, choć myśleć i przewidywać trochę trzeba. No i jest trochę zamuły między aktami, z powodu długich obliczeń (szczególnie, gdy na planszy jest dużo figurek). Generalnie jednak mam pozytywne wrażenia po grze. Szkoda, że chociaż obrazki nie są tak dobre, jak w "Legendzie", ale mimo wszystko da się to przeboleć, tym bardziej że podczas gry nie zwraca się na to zupełnie uwagi. Figurki stanowią standardowe dla FFG wykonanie - czyli bardzo dobre. O żetonach można napisać to samo. Jeszcze jednym minusem jest cena gry - 100zł za 40 małych figurek, planszę i trochę żetonów to za dużo, na szczęście jednak gra była objęta promocją na ponad 50% (-55zł) więc chętnie skorzystałem z okazji:) Rebel, jak zwykle na 6 - profesjonalna i przemiła obsługa klienta, w dodatku ta zniżka! POLECAM!!!

0

Mutant Chronicles

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 14.02.2011

Pierwsza gra bitewna która mnie w pełni zainteresowała, może z powodu tego, że zawiera elementy typowej planszówki. Pierwszy raz zetknąłem się z tą grą w katalogu FFG dołączonym do World of Warcraft planszowego. Nie zwróciłem wówczas na tą grę zbytniej uwagi, jako że nie interesowały mnie bitewniaki, a nawet nie było zamieszczonych zdjęć, tylko krótki opis. Jednak zapamiętałem grę i zobaczyłem ją ponownie dopiero w ofercie Rebela. Zaskoczyła mnie bardzo niska cena zestawu startowego (niecałe 80zł) - jak na ilość, jakość elementów, wydawcę i grę bitewną to bardzo niewiele. Mocno zacząłem się interesować grą, zapoznałem się z instrukcją, nawet planowałem zakup gry, jednak wtedy nadszedł Falkon 2008, na którym prowadzona była nauka gry. Oczywiście wziąłem udział, nawet wygrałem dwie partie, gra mi się z miejsca bardzo spodobała. Niestety nie dysponowałem wtedy kasą, żeby zakupić swój egzemplarz. 2 lata i kilka miesięcy przerwy i co widzę - promocję noworoczną w Rebelu, wyprzedaż wszystkich produktów Mutant Chronicles po połowie ceny. Takiej okazji nie mogłem stracić - zebrałem szybko kasę i zamówiłem dwa zestawy startowe (z zapasem na naukę gry w miejscowym klubie fantastyki) i armię Algerothu. Pomijając dobre i sprawdzone uniwersum, świetnie sprawdza się mechanika gry - jest szybka, dynamiczna i co najważniejsze prosta. Kompletny laik w grach bitewnych (jak np. ja) nie ma najmniejszego problemu z pojęciem zasad i sprawnym ich wykorzystaniem. Ciekawy system złotych-srebrnych-brązowych elementów. Wykonanie: standardowe już dla FFG pudełko...Zaraz! Niestandardowe! W środku znajduje się wytłaczanka, a z tyłu folia na obejrzenie jednostek:) Oczywiście folia pełni swoją funkcję do pierwszego otworzenia pudełka, potem ze względów praktycznych wytłaczankę trzeba odwrócić na drugą stronę. Żetony jak zwykle twarde i porządne, łatwo wychodzą z wyprasek. Karty też standardowe dla FFG - czyli najlepsze jakie mogą być. Kości jak kości - dobrze, że mają żłobienia, nie zetrą się, jak te w Doomie. Figurki - niektórzy mogą narzekać na pomalowanie lub za dużą skalę, jednak jak dla mnie - ideał! Dużo bardziej wolę duże, a pomalowanie jest bardzo dobre - sam na pewno nie pomalowałbym lepiej, pomijając fakt, że zabiera to dużo czasu, a na to mnie nie stać:) Plansza - jedyna słaba strona zestawu. Cienki papier, a skoro cienki papier, to dlaczego tylko jedna sztuka? Tutaj FFG zawiodło, co mnie zupełnie zdziwiło, gdyż pierwszy raz widzę taką "planszą" w ich wydaniu. Poza tym, że jest papierowa, to wszystko z nią w porządku, jest całkiem spora, przejrzysta i klimatyczna. Rebel, jak zwykle na 6 - profesjonalna i przemiła obsługa klienta, w dodatku ta zniżka! POLECAM!!!

0

Podstawka na karty - prostokątna (kolor niebieski)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.02.2011

Tania, a bardzo przydatna rzecz. Szczególnie sprawdza się przy autorskich projektach, ale jak komuś się zgubią podstawki z LOTR Confrontation to również się uśmiechnie widząc ten przedmiot w ofercie Rebela :). Właściwie to przydaje się niemal w każdej grze planszowej, osobiście przynajmniej będę z nich korzystał często. Rebel jak zwykle na 6+ ;) Błyskawiczna przesyłka, przemiła i profesjonalna obsługa klienta, słowem mówiąc: sklep-ideał :)

0

Midnight

dodano: 18.12.2010

Bardzo porządnie i estetycznie wydany podręcznik. Twarda, wytrzymała oprawa, bardzo klimatyczne i ładne ilustracje, papier kredowy - to największe zalety wydania. Podręcznik ma 400 stron, a i tak wszystko jest na nich upchane. (najbardziej zaskoczył mnie brak podziału między ostatnim rozdziałem a indeksem - indeks zaczyna się bezpośrednio po ostatnich zdaniach, trochę to dziwnie wygląda, powinien zaczynać się przynajmniej na następnej stronie, tak jak to zawsze wygląda). Co do samego systemu, trafił on idealnie w moje gusta (choć te są zróżnicowane). Dark heroic fantasy to jeden z tych gatunków, w których się świetnie czuję. Z kart podręcznika bije klimat, kilogramy, tony klimatu! Jeszcze nie miałem okazji przeczytać całego, czytałem tylko poszczególne fragmenty i muszę powiedzieć, że świat jest bardzo ciekawie i dokładnie opisany, jest tu wszystko, co miało się znaleźć. Co do mechaniki, to jestem obojętny wobec d20, choć nie ukrywam, że wolałbym mniej losową. Ale da się to przeżyć. Ciekawy pomysł z dodaniem systemu heroicznych ścieżek. Dobry rozdział dla MG - opisanie różnych rodzai sesji też przydatne. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Ekran Mistrza Podziemi do Forgotten Realms

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Bardzo przydatna i estetyczna rzecz - wszystkie najważniejsze tabele zebrane w jednym miejscu, nie ma problemu z odszukaniem się, a grafika na ekranie po prostu powala. Niewiele kosztuje, a stanowi wielką pomoc. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

1

Arkona

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 13.12.2010

Najlepiej wydany polski system w najbardziej przystępnej cenie. Za 35 zł dostajemy spory tom w grubej, genialnie stylizowanej okładce, z kolorowym, kredowym papierem w środku. Pod względem wydania, jest to jeden z najlepszych podręczników, jakie miałem w ręku. Ale co z treścią, bo w końcu to ona jest najważniejsza? Jeszcze nie miałem czasu, żeby przeczytać cały podręcznik, ale fragmenty wystarczyły mi na ogólną ocenę tego, co dzieje się na kartach Arkony. Tym, co najpierw rzuca się w oczy jest "napompowywanie" podręcznika - nie chciało mi się liczyć pustych stron z logiem Arkony, ale jest ich stanowczo z dziesięć razy za dużo. Owszem, świadczy to o przejrzystości i estetyce podręcznika, ale jest zdecydowanie przesadą sztuczne przedłużanie podręcznika. Co do opisu świata nie mam większych zastrzeżeń, przede wszystkim jest to, co najważniejsze - klimat, klimat i jeszcze raz, klimat. Jeżeli chodzi o mechanikę, jest ona, moim zdaniem, mocno przekombinowana. Jest to ten aspekt podręcznika, który po krótkim czasie sobie zupełnie darowałem - nie ma sensu spowalnianie rozgrywki lub udziwnianie na siłę - wystarczy mi świetny opis świata, mechanikę dopasuję sobie z innego systemu. Chciałbym wystawić 5, ale niestety mechanika Arkony mi na to nie pozwala. Mimo wszystko system jest wart polecenia, chociażby ze względu na opis świata, o świetnym wydaniu już nie wspominając. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość pogodowa 6 Ścian - 18 mm - Weather Dice

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Ciekawa i przydatna na sesjach kość, szczególnie podczas improwizowanych sesji. Jest minimalnie większa od standardowych kości, kolor raczej niespotykany w matowych kościach (wyblakły niebieski), w związku z czym łatwo rzuca się w oczy. Wykonana bardzo dobrze, raczej się szybko nie zetrze. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość 8 Ścian - Kompas - Strony Świata

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Ciekawa i przydatna na sesjach kość, szczególnie podczas improwizowanych sesji. Jedynym mankamentem jest to, że jest standardowej wielkości i koloru, w związku z czym ciężko mi jest ją szybko odnaleźć w sakiewce, wśród k8 o tym samym kolorze. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość matowa 20 Ścian - Cyfry - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Dobra, wytrzymała i czytelna kość, bez zbędnych ozdobników (nie żebym nie lubił ozdobników...) w najniższej w ofercie cenie. Dobrze spełniają rolę, a to jest tak naprawdę najważniejsze. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość matowa 12 Ścian - Cyfry - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Dobra, wytrzymała i czytelna kość, bez zbędnych ozdobników (nie żebym nie lubił ozdobników...) w najniższej w ofercie cenie. Dobrze spełniają rolę, a to jest tak naprawdę najważniejsze. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość matowa 10 Ścian - Cyfry - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Dobra, wytrzymała i czytelna kość, bez zbędnych ozdobników (nie żebym nie lubił ozdobników...) w najniższej w ofercie cenie. Dobrze spełniają rolę, a to jest tak naprawdę najważniejsze. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

2

Gem Stones - fioletowe

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Bardzo przydatne znaczniki w wystarczającej (jak dla mnie) ilości za niewielką cenę. W ocenie cena/jakość nie znajdziecie nic lepszego. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość matowa 6 Ścian - 12 mm - Oczka - Czarny

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Najzwyklejsza w świecie kość k6 - no, może troszkę mniejsza od standardowych, ale za to trzy razy tańsza, a spełnia swą rolę :). Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość samopoczucia 6 Ścian - 18 mm - Emotikony

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Duża i czytelna kość, prawdopodobnie pomocna przy określaniu nastawienia BN-ów (Jeszcze nie sprawdzałem w praktyce). Słowem mówiąc: ciekawa i przydatna kość do kolekcji. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość matowa 12 Ścian - Jumbo - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.12.2010

Gigantyczna, w porównaniu do pozostałych, kość. Idealna do kolekcji, znakomicie się prezentuje. Dobrze się toczy, może jest trochę głośna, ale mi to nie przeszkadza. Myślę, że będę jej używał do najważniejszych rzutów w RPGach. Rebel, jak zwykle, bez zarzutu - profesjonalna obsługa, błyskawiczna przesyłka. Gorąco polecam!!!

0

Kość interferenz 20 Ścian - Jumbo - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.12.2010

Gigantyczna, w porównaniu do pozostałych, kość. Idealna do kolekcji, znakomicie się prezentuje. Dobrze się toczy, może jest trochę głośna, ale mi to nie przeszkadza. Myślę, że będę jej używał do najważniejszych rzutów w RPGach. Jeszcze jedna rzecz - kość jest o wiele ładniejsza, niż na zdjęciu, wykonana z dobrego materiału dużo ciekawsza od zwykłej, matowej, która też jest dostępna. Polecam.

0

Warrior Knights: Crown & Glory

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.10.2008

Grę zamawiałem z dodatkiem. Zamawiałem o godz. 13, następnego dnia o 10 dzwonił do mnie kurier, że mnie nie ma na miejscu. Zapakowana jak zwykle, jak bomba atomowa:) Pudełko niby małe, ale to naprawdę ,,mały wielki" dodatek. Bardzo rozbudowuje grę, teraz to można grać sto razy i za każdym razem rozgrywka będzie inna. Warto żeby za każdą rozgrywką wybierać na poszczególne funkcje innych graczy - rozgrywka będzie przez to fajniejsza:) Takie jest wrażenie na początek, wszystko z bardzo dobrej jakości materiałów. Co do rozgrywki, to grałem jeszcze wcześniej 2 razy(przed kupnem). Rozgrywka jest GENIALNA, trochę raziło mnie to że tak duża losowość, ale na dłuższą metę wszystko robi się sprawiedliwe. Dodatek bardzo urozmaica grę, czyni ją najbardziej rozbudowaną grą planszową w jaką grałem:) Polecam, szczególnie fanom strategii:) Ocena z dodatkiem 10/10.

0

Warrior Knights

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.10.2008

Grę zamawiałem z dodatkiem. Zamawiałem o godz. 13, następnego dnia o 10 dzwonił do mnie kurier, że mnie nie ma na miejscu. Zapakowana jak zwykle, jak bomba atomowa:) Na początku gra nie zaskakuje zawartością, ale to dlatego, żę wszystko jest upchane i ścieśnione jak tylko się da:) Jest tam ok.750 elementów, z dodatkiem ok.1000. Takie jest wrażenie na początek, wszystko z bardzo dobrej jakości materiałów. Co do rozgrywki, to grałem jeszcze wcześniej 2 razy(przed kupnem). Rozgrywka jest GENIALNA, trochę raziło mnie to że tak duża losowość, ale na dłuższą metę wszystko robi się sprawiedliwe. Dodatek bardzo urozmaica grę, czyni ją najbardziej rozbudowaną grą planszową w jaką grałem:) Polecam, szczególnie fanom strategii:) Ocena z dodatkiem 10/10, bez dodatku 9/10

0

GO Atari Go

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.10.2008

Rebel jak zwykle nie zawodzi - następnego dnia gra już była na miejscu. Zapakowana świetnie. Co do samej gry, to jest wspaniała na sam początek, jeżeli ktoś zna grę GO, to proponuje zakup większego zestawu, lub po prostu kupić oddzielnie planszę 19x19 i komplet kamyków, najlepiej po 160,180 sztuk na kolor:)

0

World of Warcraft: Gra Planszowa

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 18.11.2007

Był to mój pierwszy zakup gry planszowej przez internet ( nie znałem jeszcze rebela - zamawiałem na www.gryplanszowe.pl - sklep był dla mnie wypas ale kiedy zacząłem kupowac w rebelu przyznam że Rebel jest duużo lepszy;-)) No i super - trafiłem na najlepszą grę planszową na świecie. Pomijając super wykonanie - dokładne figurki, dobre grafiki na kartach - sama rozgrywka po prostu jest powalająca - owszem dosyć czasochłonna - moja pierwsza gra zaczęta o 20 skończyła się o 2 i jeszcze nie była dokończona - zostało kilka tur:O Później szło dużo lepiej - ale to była gra na 4 osoby i nie wyobrażam co się stanie jak będzie grało 6 osób. Mam to zamiar sprawdzic za 2 tygodnie - przy okazji zamówię jeszcze dwa dodatki:-) Stawiam na 9-10 godzin:D

0

GO Atari Go

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 28.10.2007

CUDNA GRA!!! Najlepsza gra umysłowa ( no.. moze na równi z szachami:-) )i jeszcze w doskonałym wydaniu! Jednak jest jeden minus - za mała plansza - to tylko dla początkujących. Polecam, ale dla kogoś kto zamierza grać w to naprawde długo polecam kupno większej planszy i zestwu pionków po 160-180. Nie bedzie to duży wydatek ale jednak warto:-)

0

Pirates of the Crimson Coast

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 28.10.2007

Swietny dodatek do genialnej gry! O przesyłce - co tu dużo mówić - wszystkie komentarze na ten temat są szczerą prawdą - szybko i szczelnie.

0

Pirates at Ocean's Edge Mega Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 28.10.2007

Przesyłka wyjatkowo szybka - szybsza nie mogłą już być. Paczka zapakowana jak bomba atomowa:-) Co do gry - jest cudna. Bardzo dobry pomysł z tym mega-packiem. No i jeszcze karty z limitowanej edycji warte naprawde dużo. Polecam. Kto chce może sobie zrobić w prosty sposób makiete do gry co jest bardzo przydatne. Jeszcze raz polecam!

0