7 Cudów Świata: Armada (nowa edycja)

Wypłyń na szerokie wody!
14 opinii
 • 3 - 7 osób
 • od 10 lat
 • ok. 40 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: 7 Cudów Świata (nowa edycja).
7 Cudów Świata (nowa edycja)
Podczas rozgrywek w 7 Cudów Świata marzysz o interakcji nie tylko z sąsiadami, ale też z pozostałymi uczestnikami zabawy? Armada to dodatek dla Ciebie. Wprowadź do swoich partii powiew świeżości i dodatkowe możliwości dzięki nowym planszom i specjalnym znacznikom floty. Co wprowadza dodatek? Dzięki temu rozszerzeniu wszyscy gracze wchodzą w interakcję za pomocą swoich flot. Uczestnicy nie są już ograniczeni do kontaktu z osobami siedzącymi po lewej i prawej; muszą stale zwracać uwagę na wszystko, co się dzieje na stole! Nowe elementy (7 plansz stoczni, 27 kart wysp itp.) odświeżają rozgrywkę i oferują nowe rozwiązania mechaniczne:  Dzięki możliwości toczenia wojen morskich pojawia się zupełnie nowa droga do zwycięstwa. Na wodzie możesz walczyć nie tylko z sąsiadami, ale również pozostałymi przeciwnikami, musisz więc uważać na wszystkich graczy! Transport morski otwiera również drogę do nowych możliwości handlowych, które pozwalają zwiększyć wpływy: możesz zyskiwać więcej złota, podczas gdy inni gracze będą je tracili.  To również czas, by spojrzeć, co kryje się za horyzontem. Eksplorując wyspy Morza Śródziemnego będziesz rozwijać swoją siłę militarną i pozyskiwać znalezione na nich dobra.  Skorzystaj z tych okazji i zdobywaj dodatkowe punkty zwycięstwa.  Czym jest 7 Cudów Świata? To świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem. Uczestnicy wcielają się w przywódców starożytnych miast, które starają się poprowadzić do jak najbardziej optymalnego rozwoju.  Co wyróżnia nową edycję? Większe karty cudów ułatwiające odczytywanie i układanie kart.  Nowy system ikon usprawniający rozgrywkę i pozwalający na jeszcze szybsze opanowanie zasad. Bardziej przejrzyste umiejscowienie ikon, dzięki któremu karty są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia. Przeredagowane zasady, jeszcze przystępniejsze dla nowych uczestników zabawy. Zrebalansowane karty i efekty (lista zmian dostępna tutaj). Pudełka poszczególnych tytułów dopasowane do siebie rozmiarem.  Uwspółcześnione grafiki na okładkach a także nowe, stylowe logo.   
Autor:
Antoine Bauza
Ilustracje:
Etienne Hebinger, Dimitri Chapouis, Cyril Nouvel
Wydawca:
Rebel
139,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Podczas rozgrywek w 7 Cudów Świata marzysz o interakcji nie tylko z sąsiadami, ale też z pozostałymi uczestnikami zabawy? Armada to dodatek dla Ciebie. Wprowadź do swoich partii powiew świeżości i dodatkowe możliwości dzięki nowym planszom i specjalnym znacznikom floty.

Co wprowadza dodatek?

 • Dzięki temu rozszerzeniu wszyscy gracze wchodzą w interakcję za pomocą swoich flot. Uczestnicy nie są już ograniczeni do kontaktu z osobami siedzącymi po lewej i prawej; muszą stale zwracać uwagę na wszystko, co się dzieje na stole!
 • Nowe elementy (7 plansz stoczni, 27 kart wysp itp.) odświeżają rozgrywkę i oferują nowe rozwiązania mechaniczne: 
 • Dzięki możliwości toczenia wojen morskich pojawia się zupełnie nowa droga do zwycięstwa. Na wodzie możesz walczyć nie tylko z sąsiadami, ale również pozostałymi przeciwnikami, musisz więc uważać na wszystkich graczy!
 • Transport morski otwiera również drogę do nowych możliwości handlowych, które pozwalają zwiększyć wpływy: możesz zyskiwać więcej złota, podczas gdy inni gracze będą je tracili. 
 • To również czas, by spojrzeć, co kryje się za horyzontem. Eksplorując wyspy Morza Śródziemnego będziesz rozwijać swoją siłę militarną i pozyskiwać znalezione na nich dobra. 
 • Skorzystaj z tych okazji i zdobywaj dodatkowe punkty zwycięstwa. 

Czym jest 7 Cudów Świata?

To świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem. Uczestnicy wcielają się w przywódców starożytnych miast, które starają się poprowadzić do jak najbardziej optymalnego rozwoju. 

Co wyróżnia nową edycję?

 • Większe karty cudów ułatwiające odczytywanie i układanie kart. 
 • Nowy system ikon usprawniający rozgrywkę i pozwalający na jeszcze szybsze opanowanie zasad.
 • Bardziej przejrzyste umiejscowienie ikon, dzięki któremu karty są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia.
 • Przeredagowane zasady, jeszcze przystępniejsze dla nowych uczestników zabawy.
 • Zrebalansowane karty i efekty (lista zmian dostępna tutaj).
 • Pudełka poszczególnych tytułów dopasowane do siebie rozmiarem. 
 • Uwspółcześnione grafiki na okładkach a także nowe, stylowe logo. 

 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza cudu
 • 7 plansz stoczni
 • 28 figurek floty
 • 24 karty armady
 • 27 kart wysp
 • 40 żetonów konfliktów morskich
 • 8 żetonów konfliktów zbrojnych
 • 2 żetony najazdu
 • 6 monet
 • notes punktacji
 • 3 karty pomocy opisujące nowe efekty
 • instrukcja
Waga:
910 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
7AR-PL02
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.71
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń 7 Cudów Świata: Armada (nowa edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Krzysztof

Liczba recenzji: 406

Jak dla mnie ideał :)

Obowiązkowy dodatek dla fanów gry 7 cudów świata, dzięki niemu rozgrywka staje się jeszcze ciekawsza.


Łukasz

Liczba recenzji: 171

Dobry, solidny produkt

Armada przenosi grę 7 cudów w zupełnie inny wymiar. Z jednej strony rozgrywka staje się bardziej złożona i gracz musi przyswoić całkowicie nową planszetkę, znajdującą się na niej 4 tory, mechanikę wysp no i mechanikę podatków i piratów. Dla wielu osób będzie to ciężki orzech do zgryzienia bo 7 cudów polubili właśnie za prostotę.

Jednak wiele osób, w tym ja, doceni, że dodatek ten znacznie zachęca graczy do eksploracji innych strategii niż te które są "znane i lubiane" z podstawki ;-) Dodatek sprawia, że produkcja surowców jest ważniejsza i częściej dochodzi do handlu z graczami (co jest super). Dochodzi też dodatkowa faza walki - dzięki czemu zachęca się graczy do inwestowanie w miltiaria.

Podsumowując, gra staje się bardziej złożona ale, według mnie, dużo lepsza.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Krzysztof

Liczba recenzji: 29

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

7 cudów świata sama w sobie jest grą świetną i przyznam, że dość sceptycznie podchodzę do dodatków.
Armada jest moim zdaniem najlepszym z dodatków, wprowadzającym całkiem nowe mechaniki (piraci, podatki, wyspy) co może trochę przytłoczyć nowych graczy. Jest też dodana całkiem nowa planszetka. Dodatek wprowadza na prawdę sporo nowych rzeczy, które w przeciwieństwie do pozostałych dodatków (miasta i liderzy) wymaga od graczy zbudowania totalnie nowej strategii gry. Polecam wszystkim którzy lubią podstawkę. Jeżeli wahacie się który dodatek wybrać to ten jest naprawdę warty zakupu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 1

Ten dodatek wprowadza jedną kartę więcej tj 8 kart na ręce? Jeśli tak to skoro gram jeszcze z miastami to znaczy, że rozdjemy po 9 kart?

~ Michał 31.01.2023 10:04

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Co w przypadku, gdy gracz nie ma żadnych monet, a zostanie na niego nałożony podatek? Musi go opłacić potem czy przepada?

~ Babilon 05.02.2021 10:17

Za instrukcją: Podatki rozpatruje się zawsze na koniec tury. Gracz może stracić monety, które zdobył w tej samej turze. Jeśli na koniec tury gracz nie może opłacić podatku, nic się nie dzieje.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Daisy 12.04.2021 16:04

Grając z dodatkiem Miasta gracz bez pieniędzy wpadnie w dług (ujemne punkty zwycięstwa), co zmienia podati z uciążliwych na niebezpieczne.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Adam 19.09.2022 11:32

Dzień dobry, Przypadkowo zakupiliśmy dodatek do nowej wersji gry, a posiadamy starą wersję. Czy dodatek będzie pasował?

~ Magda 04.01.2021 09:28

Rewersy kart sie różnią ale w moim odczuciu nie wplywa to na jakość gry. Po pierwszych rozgrywkach kiedy gracze przyzwyczaja sie do obecności nowych kart nie zwraca sie ma nie szczególnej uwagi. Karty z dodatku tak jak gildie sa losowane wiec nie da sie założyć czego na pewno mozna sie spodziewać.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Nikaben 20.01.2021 09:26

Dzień dobry, Czy do cudu świata Syrakuzy nie ma karty w zestawie? Zakupiłem Armadę (starą wersję) wraz z planszą. Jeżeli karta nie istnieje, może jest grafika w pdf do samodzielnego przygotowania? Dzięki,

~ Piotrek 24.10.2020 00:15

Także jestem zainteresowana odpowiedzią na to pytanie. Sytuacja identyczna. Na Ebay widziałam planszę wraz z kartą, zatem karta fizycznie istnieje.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Agnieszka 06.11.2020 11:13

Posiadam nową edycje podstawę + liderów + miast, w nowej edycji nie ma kart pomocniczych do cudów. Według mnie utrudnia to losowanie, twórcy chyba uznali że plansze graczy są na tyle wytrzymałe że szybko się nie uszkodzą podczas losowania, kolejnym problemem jest fakt, że karty cudów są oczywiście dwustronne i trzeba robić losowanie pod stołem lub z zamkniętymi oczami dla mnie w tej wersji jedyni utrudnili zamiast ułatwić aspekt wyboru cudu ;/

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Łukasz 22.11.2020 13:10

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również