Abyss: Kraken (edycja polska)
Do gry wchodzą czarne perły!- 2 - 4 osoby
- od 14 lat
- ok. 45 minut
- wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Abyss (edycja polska).- Autor:
- Bruno Cathala, Charles Chevallier
- Ilustracje:
- Xavier Collette
- Wydawca:
- Rebel
Opis
Gildia Przemytników osiedliła się w samym sercu cmentarzyska gigantycznych morskich istot, w najczarniejszych odmętach królestwa Głębi. W tej budzącej niepokój nekropolii, korzystając z pomocy tajemniczych Krakenów, przedstawiciele Gildii handlują NEBULISAMI. Nebulisy, cudowne czarne perły, stanowią nieoficjalną walutę królestwa. To pieniądze splamione krwią. Przyspieszą Twoją drogę do władzy, ale uważaj, bo tych, którzy zostaną złapani na ich posiadaniu, czeka straszliwy los!
Grając z dodatkiem Kraken zasady gry podstawowej nie ulegają zmianie, dochodzą natomiast nowe elementy:
- Nowi Sojusznicy
- Nebulisy
- Nowi Lordowie
- Nowe Miejsca
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- instrukcja
- 7 kart Sojuszników
- 18 kart Lordów
- 3 żetony Strażników
- 6 płytek Miejsc
- 25 kart Łupów
- 25 czarnych pereł (Nebulisów)
- figurka Krakena
- przezroczysty kubek
- Instrukcja i inne pliki:
- Waga:
- 500 g
- Dane producenta:
- Rebel Sp. z o.o., ul. Budowlanych 64c, 80-298, Gdańsk, Poland, wydawnictwo@rebel.pl
- Kod EAN / UPC:
- 3770000010411
- Pasujące koszulki:
Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Abyss: Kraken (edycja polska)
Najbardziej przydatne recenzje
"Abyss: Kraken" to dodatek, tak jak i wersja podstawowa "Abyss (Głębia)" przyciąga piękną szatą graficzną i precyzyjnym wykonaniem. Na rynku planszówkowym od razu przyciąga wzrok i zachęca aby w nią zagrać. Xavier Collette wykonał oszałamiające grafiki, które tworzą bajeczny i niepowtarzalny klimat. W pudełku odnajdziemy 25 czarnych pereł, które służą jako waluta wymienna. Znajdziemy w nim również 7 kart Sojuszników, 18 kart Lordów, 3 żetony Strażników, 6 płytek Miejsc, 25 kart Łupów, przezroczysty kubek na perły oraz klimatyczną i starannie wykonaną figurkę Krakena. Nadającą się doskonale do pomalowania i postawienia chociażby na półce do ozdoby w przerwie między rozgrywkami.
W otchłaniach ponurej nekropoli, gdzie zaległy olbrzymie i straszliwe istoty członkowie Gildii handlują Nebulisami. Używając straszliwych Krakenów próbują dobijać niegodziwych i podstępnych interesów. Jednak Nebulisy, przepiękne czarne perły, są zakazane i może spotkać surowa kara tych, którzy nimi handlują. Za korzystanie z ich piękna i potęgi. Możesz drogi wędrowcze dzięki ich pomocy zyskać szybko moc i potęgę lub przypłacić to niechybnym, okrutnym końcem. Czy odważysz się ich użyć?
Grając z dodatkiem "Kraken" zasady gry podstawowej nie ulegają zmianie. Zapraszam zatem do zapoznania się z poprzednią recenzją "Abyss (Głębia)" gdzie wyjaśniam zasady gry: link do recenzji "Abyss (Głębia)". W dodatku "Abyss: Kraken" dochodzą elementy takie jak: Nowi Sojusznicy, których jest siedmiu, charakteryzują się innymi umiejętnościami i wyglądami kart. Czarne Nebulisy, którymi możemy handlować, posiadają efekty pozytywne jak i negatywne podczas rozgrywki, co dostarcza dodatkowych emocji podczas grania. Uraczymy również nowych osiemnastu Lordów jak i sześć płytek miejsc, co znacząco, dodatkowo urozmaica czas spędzony z grą. Pokrótce wyjaśnię, że za pozyskanie Lordów i Sojuszników otrzymujemy Punkty Wpływu (zwycięstwa), za które gracz posiadający ich najwięcej wygrywa i zostaje Królem Otchłani. Z radością powróciłem do mrocznych odmętów Królestwa Głębi, mając nadzieję na kolejny równie emocjonujący dodatek.
"Abyss: Kraken" jest dodatkiem przemyślanym i dobrze wykonanym. Oprawa wizualna trzyma poziom w stosunku do wersji podstawowej, a elementy dodatku dobrze dopasowują się do mechaniki gry. Abyss. Głębia jak i Kraken dobrze nadaje się dla nowicjuszy jak i osób zaznajomionych już z wieloma grami planszowymi. Czerpać przyjemność z rozgrywki mogą i jedni i drudzy. Rozgrywa jest dynamiczna i emocjonująca co sprawia, że podczas gry nie można się nudzić. Dodatek do tego rozszerzenia w formie figurki Krakena to bardzo miły prezent w szczególności dla miłośników malowania i gier figurkowych. Czas poświęcony grze jak najbardziej można zaliczyć do udanych i oby więcej takich dodatków na naszym rynku. Gorąco polecam.
Jak dla mnie ideał :)
Świetny dodatek. Dodaje nową mechanikę związaną z nebulisami (czarnymi perłami), dzięki czemu gra robi się jeszcze ciekawsza i pojawia się nieco negatywnej interakcji między graczami. Kraken wymusza więcej kombinowania i planowania niż sama podstawka. Do tego dochodzą nowe miejsca, m.in. te, w których można zdobywać łupy, co dodaje grze smaczku.
Wydany jest równie pięknie co gra podstawowa - grafika jest absolutnie wspaniała, a fani gier (nie tylko planszowych) szczególnie w kartach Lordów mogą dopatrywać się podobieństw do różnych postaci. Szkoda tylko, że dodatek nie rozszerza liczby graczy do 5. Myślę, że przy tej ilości kart i miejsc, spokojnie można by dodać piątego gracza.
Dla wielbicieli Abyss pozycja obowiązkowa!
Abyss jest świetną grą i nie mogę się już doczekać dodatku ale...
Przydała by się dokładna data premiery bo mamy już listopad... ;)
Pozdrawiam
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Opis w serwisie BoardGameGeek (ang.)
- Recenzja na blogu fantasy-bestiarium.blogspot.com
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Board Game Brawl (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale Geek Factor
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale The Dice Tower (Tom Vasel) (ang.)
- Recenzja w serwisie Esensja
- Recenzja w serwisie Świat Gier Planszowych
- Recenzja w serwisie brokenmeeple.blogspot.com (ang.)
- Opis w serwisie meepletown.com (ang.)
- Recenzja w serwisie Polter
- Recenzja w serwisie Games Fanatic
- Recenzja w Rebel Times 104
- Recenzja w serwisie The Daily Worker Placement (ang.)
- Opis w serwisie Świat Gier Planszowych
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Bułka i Masełko
- Rzut oka na blogu Rarianna o grach
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Meeple Leaf Reviews (ang.)
- Opis w serwisie Encyklopedia Gier Planszowych
- Recenzja na blogu O kuchni z uczuciem
- Recenzja na blogu Gry w Bibliotece
- Unboxing w serwisie YouTube na kanale Argo Nawija
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?