Alcyone

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Bardzo dobra gra. Sprawdzi się jako familijny z dzieciakami, jak i dla wyłącznie starszego grona. Fabularnie świetna, wykonanie solidne, graficznie fantastyczna. Zmagania myszy z przeciwnościami losu naprawdę wciągają, szczególnie z ekipą, która potrafi się wczuć (polecam grę z balonami z helem) ;) Z mankamentów to na pewno instrukcja. Jest fatalna. Zasady naprawdę nie są trudne ale ich spisanie to porażka. Mi brakuje też trochę lepszych możliwości rozwoju postaci. Ocena 5 z minusem :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mnie ta gra jakoś nie porwała. Żeby nie było, to nie jest zły tytuł. Ale poziom losowości i "pasjansowatości" dla mnie za duży. Zasad sporo, ale w sumie wszystko sprowadza się do aranżowania małżeństw i płodzenia dzieci, co akurat może być lekko frustrujące, jak ktoś ma pecha do kart. Wydana bardzo ładnie, grafiki świetne, chociaż czasem po obrazku trudno było uwierzyć, że jest na nim faktycznie kobieta ;) Jak ktoś nie ma dużego stołu a nie lubi grać na podłodze, to niestety. Gra zajmuje dużo miejsca. Ogólnie gra nie jest zła, ale zabrakło mi czynnika "wow".


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ocena 5/5
Bardzo solidny tytuł. Gra pięknie wydana. Plansza jest duża, ale poza nią niewiele się dzieje, więc wszystko się mieści nawet na mniejszym stole. Element losowości przy rzutach walki do zniesienia nawet dla osób nieprzepadających za kostkami (możliwość przerzucania wyników). Fajna rozrywka z walką o punkty do ostatniej akcji :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z lepszych imprezówek, w jakie grałam. Jak się czyta o tej grze, to brzmi to dziwnie. Ale jak się zagra to brzuch może rozboleć ze śmiechu. Im mniej ktoś umie rysować, tym lepiej. Przejścia między hasłami potrafią być absolutnie zaskakujące, jak np. dojście od hasła "kujawiak" do "kapok" :D Gra dla każdej możliwej grupy. Grałam ze znajomymi, a nawet z rodzicami, którzy są średnio planszówkowi i zabawa była przednia. Jedyny minus taki, że pisaki mogłyby być trochę cieńsze, biorąc pod uwagę rozmiar powierzchni do rysowania.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maiłam okazję zagrać wczoraj i muszę powiedzieć, że gra mnie zaskoczyła. Spodziewałam się w miarę typowego euro (lubię tego typu gry, żeby nie było), a okazało się, że gra ma parę niespodzianek. Przede wszystkim mechanika wsuwania/przesuwania kafelków celem uzyskania akcji jest bardzo ciekawa i pozwala trochę ograniczyć element losowości. Jeśli się dobrze zastanowimy, to zawsze uda nam się zrobić korzystny ruch, choć oczywiście nie zawsze idealny. Gra ma proste zasady, ale nie jest prostacka i wymaga sporo kombinowania, żeby z niej jak najwięcej wycisnąć. Przy tym jest solidnie wykonana. Graficznie może bez szału, ale bardzo przyzwoicie. Trochę dziwnie rozwiązano kwestię instrukcji. Generalnie nie mieliśmy wątpliwości co do zasad, ale czasami znalezienie czegoś wymagało przejrzenia instrukcji i książeczki dodatkowej, bo nie było wiadomo gdzie szukać odpowiedzi. Ogólnie bardzo polecam. Gra szybka jak na euro, z prostymi zasadami, ale jednak wymagająca pomyślenia i pokombinowania :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Jerza

Liczba recenzji: 1

Ra

Liczba recenzji: 157

PanGrishu

Liczba recenzji: 1